Dog.bg Форуми : Фелиноложки федерации, организации, дружества

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фелиноложки федерации, организации, дружества

#1 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 01 July 2006 - 09:12 PM

МОД: Продължение от форум Породи - тема "Турска ангора"

Здравейте, ми в БГ има вече регистрирани котки от тази порода и то отдавна,
вижте това:
http://www.rozmar.fdp-bg.com/.

#2 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2006 - 09:48 PM

Цитат

Здравейте,ми в БГ има вече регистрирани котки от тази порода и то отдавна.

Много бих се радвал ако това бяха наистина ангорки...
Ако са толкова ангорки, колкото манксовете са манксове ... няма за какво да говорим...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#3 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 01 July 2006 - 10:04 PM

Ами доколкото знам,тези котки са минали през отценката на международни садий,и саответно им са издадени необходимите документи.

#4 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2006 - 11:21 PM

Цитат

Ами доколкото знам,тези котки са минали през отценката на международни садий,и саответно им са издадени необходимите документи.

Ако въпросните съдии са от световно непризнатата във фелиноложките среди организация ФФЕ (умишлено кръстена така, за да заблуждава за някаква връзка с ФИФе), отново няма какво да коментираме. Справка за световно признатите организации можете да намерите тук

И все пак благодаря за проявения интерес към породата c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#5 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2006 - 11:25 PM

Цитат

Христо, преди 3 години на коледната изложба имаше една дама с ангорски котки. Те не бяха ли породисти?

Уви, не бяха... А и това беше последната ни изложба извън ФИФе и съдийката нямаше възможност да ги види... А след това те не се появиха. А и единствената качествена котка тжгава беше кастрирана...
Надяваме се все пак някои ентусиасти да дойдат с такива котки за признаването им за ангорки, защото преди повече години имаше хубави екземпляри, с които би могло да се постави някакво начало на породата в БГ... А дай Боже и някой да се запали и да поиска да внесе...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#6 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 01 July 2006 - 11:56 PM

Бихте ли ми разяснили използваната от вас фраза "световно непризната".......Аз мисля, че всеки сам си избира къде да членува b) !!

#7 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 July 2006 - 12:09 AM

Фразата е на чист български език и е ясна всекиму! b)
А за членуването сте напълно прав/права! ;)
Просто..."не всичко, което хвърчи се яде" - разберете го както желаете! r)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#8 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 12:37 AM

Благодаря за "изчерпателния" отговор b) !! Мога само да ви кажа, че докато има толкова злоба и завист от хора като вас, форумите ще си бъдат все така празни (за жалост) и нещата с фелинологията във БГ, никога няма да потръгнат. Пожелавам успех на всички, които наистина мислят за развитието на на Фелинологията !
1super c) c)


Мод: Многото емотикони не правят постинга нито по-смислен, нито по-убедителен, нали!

#9 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 July 2006 - 12:45 AM

Цитат

Благодаря за "изчерпателния" отговор b) !! Мога само да ви кажа, че докато има толкова злоба и завист от хора като вас, форумите ще си бъдат все така празни (за жалост) и нещата с фелинологията във БГ, никога няма да  потръгнат. Пожелавам успех на всички, които наистина мислят за развитието на на Фелинологията !
1super  c)  c) 

И аз благодаря за вашите отговори.
Наистина е жалко---когато се объркват понятията особено!!!
Много е лесно да со обвинява в "злоба и завист", но много по-трудно е да се работи както трябва за фелинологията!!!
Бих искал да има за какво да ви завиждам!!! Искрено ви го казвам!!!
А форумите не ми се виждат празни...
А развитието само с мислене уви не става... нито с "преливане от пусто в празно"!
Успех,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#10 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 July 2006 - 02:18 PM

antonio Гледай сега , то обиждането е най-простото нещо. Регистрацията на породисти котки си има начин, който не е измислен от тук пишещите. А от ФИФе, такива са значи нещата. Ако една котка няма родословие, не се родила в регистриран развъдник, също има начини да се удостовери, че принадлежи към дадена порода. Защо, ако нещата са такива, каквито твърдите, че са, не преминете към законноустановения ред? Тогава ще имате напълно законното право да поддържате вашата теза.
И най-накрая много е лесно да се нахвърлите върху г-н Христо Симеонов, който се е регистрирал с името на развъдника си като никнейм, а вие сте де факто анонимен. То и моя ник не означава нищо, освен детския ми прякор, но аз нямам претенции, развъдник, а само котараци-кастрати b) .
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#11 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 03:43 PM

Следете внимателно темата,има линкове към нея и тнт....Мисля,че въпроса бе6е има или не регистрирани котки "турска ангора" в БГ.Аз само поясних,че такива вече има,а въпроса кои каде да си ги регистрира е отделен.Всеки има право на избор!!!

Мод: При отговор на преждеписавщия, не е необходимо да се ползва функция "Цитирай", която излишно натоварва форума. Моля, съобразявайте се с това. Препоръчително е използване на функция "Цитирай", когато отговорът е на "по-отдалечен" постинг или при желание изрично да се подчертае нещо - тук не виждам такава причина. Освен това цитатът може да се редактира, за да се остави само най-важното, на което се отговаря. Цитатът в случая е безмислен и МОД ще мине с метлата... Благодаря за вниманието.

#12 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 July 2006 - 03:52 PM

ако аз си регистрирам една неправителствена организация наречена "Сдружение на собствениците на прекрасни котки", и си регистрирам моята иначе безпородна котка в него като персийска дали това я прави някаква? и дали тази регистрация може да е от значение за някой освен за мен?

или с други думи казано - проучи въпроса с международните фелиноложки организации и ще разбереш защо според г-н Симеонов няма истински ангорски котки в България.
защото в неговото изказване няма никаква злоба, завист или каквото и да се опиташ да му припишеш, освен факти.

#13 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 04:04 PM

Не разбирам защо всички скачате срещу мен. Никой тук не коментира признатоста или легалността на FIFe, FIFe си е FIFe и в това спор няма. А за толкова отричаната от вас FFE, доколкото знам макар и малко популярна, все пак е призната от някои световни федерации. Също така знам, че и американската CFA отрича някои от правилата които спазва FIFe, така че смятам за излишно да коментираме кой каде бил признат. федерации и организации-много, така че всеки да прави своя избор. Не разбирам защо трябва да се водят такива спорове, и защо смятате, че който не е с вас, е срещу вас.

#14 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 July 2006 - 04:11 PM

хехех, никой не скача. това е първо. второ не знам за кои "нас" говориш защото аз нямам нищо общо с НФФе, ФИФе или която и да е друга организация. иначе по въпроса с организациите който засегна мога само да кажа че ФИФе и СФА имат различия в стандартите, но родословия от едната организация се признават от другата и това прави възможно внасянето в Европа на родословни котки от Америка примерно. докато далеч не е така въпроса с ФФЕ. просто сме малка страна за да си позволяваме да се цепим (макар че явно ни е някакъв вид хоби) и да се присъединяваме към също толкова малки организации, членството в които не носи кой знае какъв престиж и ценност. в тази връзка - лично мен не би ме вълнувало дали една кота има родословие от ФФЕ. то просто не е ценно. друго би било родословие и оценка от ФИФе съдия. но явно наистина е въпрос на лично мнение, светоусещане, амабиция ако щеш. и всеки има право да си решава за себе си r)

#15 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 04:18 PM

Абсолютно си прав Manus,
особено по въпроса с "цепенето" като хоби, прав си и за това че FIFe родословията са далеч по престижни. Аз също имам желание за членство във FIFe, но за да стане това, трябва да членувам в НФФЕ, за което обаче имам основателни задръжки. но мисля че този разговор е повече за темата "Относно сериозността на развъждането"!!!

#16 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 July 2006 - 04:33 PM

Здравей, антонио,
Досега не сме върнали от НФФе никого, който е пожелал да бъде наш член и да спазва правилата на ФИФе, залегнали в правилниците на ФИФе и НФФе. Ако понякога изглеждаме строги, то не е лично отношение, а просто пазене правилата на ФИФе, тъй като сме отговорни дали членовете ни ги спазват или не.
Ако нямаш личния опит с НФФе, а опасенията ти са продиктувани от слухове, митове и легенди, по-добре опитай - не хапем!:)
Независимо от решението ти - УСПЕХ!:)
п.с. Манус, благодаря - много точно казано:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#17 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 04:40 PM

С цялото си уважение към Вас г-н Симеонов, "опасенията" ми са само и единствено върху личен опит. Първият ми "сблъсък" с Вас, макар и да не се познаваме, беше преди доста време. Не искам да го приемата като обвинение или нападка (нищо такова, просто факт), но при закупуването на първото ми коте с FIFe родословия (вече са шест), Вие самият писахте на развъдника от Чехия от който го купих, че работим срещу правилата на FIFe? Каква е била причината да го направите.......... само Вие знаете. А втората причина, е именно неспазването на някои от FIFe правилата в НФФе, и в частност на някои от развъдниците регистрирани в НФФЕ.

#18 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2006 - 09:21 PM

Цитат

... А втората причина, е именно неспазването на някои от FIFe правилата в НФФе, и в частност на някои от развъдниците регистрирани в НФФЕ.

някой някога на някого нещо...
или факти - или замълчи, от услужливи анонимковци - до гуша ми е дошло - лично мнение, с което ангажирам само себе си и никой друг.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#19 Потребителят е офлайн   antonio Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 01-July 06

Публикувано: 02 July 2006 - 09:49 PM

Уважаема г-жо Алекян, никога не сме се крили, и който е попитал знае кои сме, Представяме се и на вас. Ние сме Лазар и Николай от пловдивският развъдник "D`amour" Ника с който сме регистрирани какво вече обясних на заинтересованите, е името на първото ни персийско коте, и има сантиментална стойност. По темата за развъдниците, не съм споменал имена за да не се разтълкува като заядждане или опит за дрязга. Пак подчертавам, че не работя срещу никой и нямам нищо против никой. Ако държите имената и фактите мога да ви дам на ЛС или да ги пусна тук във общия форум пред всички, стига да нямате против. Но не мисля че е необходимо да вадим на общ показ "черните овце" което както знаем всяко "стадо" има. И така да отблъскваме и малкото заинтересовани от форума и фелинологията като цяло!

#20 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 July 2006 - 10:52 PM

Цитат

..... Ние сме Лазар и Николай от пловдивският развъдник "D`amour" .......
Но не мисля че е необходимо да вадим на общ показ "черните овце" което както знаем всяко "стадо" има. И така да отблъскваме и малкото заинтересовани от форума и фелинологията като цяло!

Здравейте, Лазар и Николай,

Доколкото Ви е известно от и-мейл до вас лично от господин Райерс - Генералният секретар на ФИФе и доскорошен Президент, лично вие, понеже никога не сте имали нищо общо досега с НФФе и не сте нито изгонвани, нито наказвани нито нищо подобно... имате право да пожелаете членство в НФФе и усилията ви по отношение на резвитието на породата да не останат напразни.
А аз какво и на кого съм писал се знае и в НФФе и във ФИФе и най-вече господин Райерс. То никога НЕ е било насочено срещу вас лично, а срещу мераците на ващите ментори (и вечните им амбиции, че са единствени, незаменими и най-велики) да се наврат във ФИФе през задния вход! Е, слава Богу, том не пасат трева!:)
Що се отнася до черните овце, ще ми бъде мъчно ако вие се превърнете в такива... Никога не съм имал нищо против вас и развъдника ви!!! Просто...жалко, че хубавите гени, които сте вкарали в България, ще останат недооценени и практически...безполезни...:( Много жалко...
А НФФе не е и никога не е била "стадо" - и ние не делим членовете си на черни и бели, и сиви и вакли и т.н... И че голяма част от развъдчиците ни се учат, е съвсем нормален процес - никой не е безгрешен!!!

И пак ще се повторя - желая Ви успех, независимо от решението ви!
Христо
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни