Dog.bg Форуми : Куче и котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче и котка

#1 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 August 2004 - 03:04 PM

zdraveite.az mnoo se zapalix po ky4etata i iskam da si vzema.
oba4e imam kotka(zlobni4ka).neznam kakva poroda da izbera.
az jiveia v apartament i prosto nz.
mnoo me kefat tezi porodi-dogo arjentino,sibirsko haski,petrivar  i samoed!!!
vazmojno li e niakoia ot tiax da stane moia i da ne se ybiat s kotkata mi?
a i nz kakav pol e po dobre da izbera?
molia kajete ne6o po temata!!!

#2 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 28 August 2004 - 04:33 PM

Ами не ти предпоръчвам никакви ловни породи,пък и каквото да е кучето ако котката е злобна тя много трудно ще го приеме.За нея то ще е натрапник и може да се сбива с него,защото тя командва парада у вас.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 28 August 2004 - 04:40 PM

Като ти гледам темите ти предлагам един ротвайлер или дого или питбул или може би бултериер да й видят сметката на злобната ти котка..(майтапче):-)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Guest_samotnata_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 August 2004 - 07:15 PM

Mnogo sa pravi, imam edna priatelka, na koiato kotkata izrastna s ku4eto, i vupreki tova sega gorkoto ku4ence e s edno o4e. Mislia, 4e ne e podhodia6to za ku6ta s kotka i ku4e, ako ne sa vzeti zaedno o6te kato malki, no tova vse pak e samo moe li4no mnenie:))) I uspeh v re6enieto

#5 Потребителят е офлайн   sony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 15-August 04
  • Location:Srbija

Публикувано: 29 August 2004 - 01:11 AM

Погледни мојата порода,Тоса-ину,можда је та порода оно што ти искаш?

#6 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 29 August 2004 - 01:02 PM

Moje bi ako se vzeme kuchenceto ot malko da svikva s kotka i rzbirase ot poroda s po tarpeliv harakter......moje bi retriver ot izbroenite nai dobre

#7 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 29 August 2004 - 01:17 PM

Естествено всеки си дърпа към своята любима затова ти казвам хъски,хъски и пак хъски или китайско голо куче

#8 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 August 2004 - 01:22 PM

OK.

#9 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 29 August 2004 - 05:34 PM

Цитат

китайско голо куче

Иииии,стига бе!Ако е това,което си мисля ,брр тръпки ме побиват.(да не се обидиш ама това куче определено не съвпада с идеала ми)Някакси не мога да възприема куче без бухнала,дива или поне лъскава,гладка козина!
Aз пък казвам VIVE LE BASSET!!!(на фалшив френски)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#10 Потребителят е офлайн   miloto_girl-4e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-August 04

Публикувано: 29 August 2004 - 06:56 PM

mi vzemi nqkakva po mirolubiva poroda i se nadqvai kotkata da haresa ku4eto i to da ostane jivo i zdravo i da si stoqt o4ite mu na mqstoto si:)

#11 Guest_ines@gbg.bg_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 August 2004 - 08:51 PM

xora zna4i moiata kotka e bezporoda.poiakoga-4esto i pri6trakva ne6o i xape dere i t.n.
prosto tva e goliam problem pri izbora na ky4e.
az se kefa na;
-dogo arjentino
-sibirsko hiski
-doberman
mnoo me kefat i vi pitam imali vazmojnost za sajitelstvo?
iskam da vi pitam sytrin zadaljitelna li e razxodkata?

#12 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 30 August 2004 - 10:42 AM

Според мен(въпреки,че нямам кой знае какъв опит в това) породите,които си избрал или не стават за съжителство с котка или биха привикнали ако от малки са внесени и двете животни в апартамента.Кученцето ще е малко като пристигне,но котката вече си е определила това място за своя територия и даже да не беше малко злобна пак има вероятност някой ден да му се издразни.Това естествено може и да не се случи,но трябва да си имаш едно наум.
И въпреки това съм присъствала на чудеса от сорта на басет да живее заедно котка,но шанса е едно на милион, хора!!!(за това и не предпоръчвах ловни кучета)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#13 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 31 August 2004 - 01:11 AM

Имам немска овчарка, която чудесно се разбира с котката. Тя беше на 2 години, когато взех Чанук. Мога да разкажа за първата среща - котката се качи на хладилника и не слезе три дни от там. Накрая отиде, когато ядеше и се разбераха. Като малки спяха заедно, а и досега си играят - той лежи и си мърда опашката, тя скача и я гони. Обаче вече не ядат заедно - той си пази храната и не я пуска. Така че просто ядат отделно. Доколкото до избора - избираш приятел. Начина на живот, ежедневие - всичко има значение. По големите породи, които харесваш си имат свойте грижи - разходки в парка, което значи свободно време, по активен начин на живот. Място в къщи, кола за придвижване - даже и да се разходите на Витоша или на море трябва кола, а едно такова куче заема цялата задна седалка, имай предвид че в хотелите не пускат с куче, вярвай. Близък парк най важно, желателно е да не се придвижваш с градски транспорт, често правят проблеми - не е много лесно. А зависи и какво куче искаш - дали искаш изложбено куче, с което да ходиш на изложби. Покупката на такова куче не е лесна работа, доколкото зная става с предварителна записване. А и избора е нещо лично, или поне аз така мисля. Успех с избора, какъвто и да е той, ще си заслужава !

#14 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 September 2004 - 12:51 PM

Vseki shte ti preporucha lubimata si poroda,az shte ti kaja samo husky i samoyed,no izbora e izcqlo tvoi!
Imam dve kotki (po-golqmi ot kucheto mi) ednata e jivqla s bolonka i dakel,no te sa drebni i koteto se izplashi oshte kogato vidq malkata bqla topka(koqto na 2m. tejeshe okolo 6kg),a drugata ne e jivqla s kucheta i napravo shteshe da poluchi udar kato vidq kucheto,a sega go izplzva za leglo:)))Preporuchvam ti da si vzemesh kuche koeto nqma da pozvolqva na kotkata ti da go napada i da nqma opasnost da q "izqde",za tova - samoed!!!

#15 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 02 September 2004 - 11:31 AM

Zdravei Ines,
Kakto vidash ot vsichko kazano do tuk ima razlichni mnenia,no moga da ti kaja ot sobsten opit,che ne vinagi mojesh da gledash liubimata si poroda.Primer:goliamo kuche v maluk apartament s oshte 4 choveka...Преди гледахме немска овчарка и не мога да ти кажа как се мъчеше животното.От тогава знам,че за апартамент е подходящо малка или средна порода кучета.За котките не мога да ти помогна,защото у нас кучето е издигнато в култ.Куче винаги,но котка или хамстер никога!Ако бях на твое място и котката ми се държеше така "ненормално"-да напада и хапе,нямаше да бъде у дома.Може би това е позицията ми на майка,но смятам,че в животното,което гледаш трябва да намираш приятел,а не враг!И не мисля,че при изборът ти на кученце трябва да се ръководиш от характера на котката си.Каквато и порода да вземеш-тя ще ревнува първоначално,но мисля че ще свикне,особенно когато стане по-голямо от нея! А ако-не-махни котката/колкото и гадно да звучи/,дай я на някой близък-например баба.

#16 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2004 - 11:56 AM

У дома също имаме котарак и той беше на две години и нещо когато доведохме Льова. Първите една две седмици ги държехме отделно и ги събирахме само в присъствието на някой от нас. Най често слагах котката на коленете си и извиквах кучето при нас. Постепенно свикнаха и сега нямаме никакви проблеми. Играят заедно, гонят се и понякога спят заедно. Котката яде и пие когато иска от купичката на кучето.
Въпрос на правилно поведение и търпение от страна на собствениците.
А дали да живее в апартамент едно куче или на двор зависи не от големината, а от темперамента на животното и породата. За немска овчарка или кавказка, според мен наистина е по добре на двор, но например моя Черен териер макар и с голям ръст няма проблеми с отглеждането в апартамент. Докато е вътре тя е спокойна и лежи или се придвижва СПОКОЙНО из стаите или на терасите/докато за някой дребни породи, това е невъзможно/, а когато е навън тича с нас или другите кучета и изразходва енергията си. Разбира се разходките до парка или Витоша са задължителни, но мисля, че и средните и дребни породи имат нужда от тях не по малко. От друга страна не мисля, че куче живеещо в двор и не виждащо нищо друго/разходки с други кучета, в парк или на Витоша/ е по щастливо от събратята си които общуват непрекъснато със стопаните си.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 September 2004 - 04:09 PM

Aз лично съм виждала куче и две котки да живеят в мир и спокоиствие.Това се постига само ако отношението на стопанина е еднакво към всеки един домашем любимец.Така че нищо не ти пречи да опиташ с котка и куче!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 September 2004 - 07:07 PM

triabva da se zamislish za samoto ku4e.goliam li vi e apartamenta. imash li otdelna staia i dali si gotova da se otdadesh izcialo-az kato si vzeh ku4e za pruv put se otdadoh izcialo na niakoi ili neshto ! za sujalenie na klasnata ( : ! az ti kazvam doberman(samo da ne me 4ue niakoi retrivur(: ) !!

#19 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2004 - 07:09 PM

atichka,а ти какво ми търсеше сметка за кокера,а? :-)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 September 2004 - 07:12 PM

(: (: (: (: (: !!!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни