Dog.bg Форуми : Как се прави едно куче агресивно?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Как се прави едно куче агресивно? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 01:57 PM

Искам да попитам за някакви методи за озлобяване на куче , бих се радвал само на сериозни мнения не искам да ми развивате тези колко лошо е това а просто съвет за озлобяване!

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 02:04 PM

С каква цел искаш да го направиш злобен?

 


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 08 March 2012 - 02:38 PM

Има разлика между злобно куче и куче-пазач.
Не прави глупости и стига си проси бана.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 02:43 PM

Точно затова питам и аз, определено не иска да го направи пазач, защото не е нужно да е злобен за да е добър пазач, просто трябва да е добре обучен.

Та?


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 March 2012 - 03:25 PM

Ev0luti0n
Не можеш да направиш агресивно едно куче, ако то по рождение не е такова. Ако искаш кучето да пази къщата - обърни се към специалист-инструктор, не търси съвети по форуми и не се занимавай със новобранска самодейност. Ако не знаеш какво искаш конкретно от едно животно - и най-вече защо го искаш - много е вероятно всичко да приключи с поредна изпохапана невинна жертва и скандал по медиите с легендите за кучета-чудовища.
Във вашия град имате ли инструктор?
И преди да "озлобиш" кучето (каквото и да имаш впредвид, защото на мен определено не ми е ясно) първо трябва общ курс послушание да го отработите двамата перфектно, включително без повод и при най-различни дразнители. А не да го "озлобиш", той да излезе от двора и д ане можеш да го хванеш, защото този филм също съм го гледала.

Обърни се към инструктор, не прави глупости, много те моля. Важно е и за теб и за кучето.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 04:40 PM

Искам кучето като като види човек да не го пуска да се доближава до мен и да иска да го хапе , а относно белите има намордници за тази цел това куче съм го купил с конкретна цел , а не да ми стой като голяма бяла мечка в нас. Чух ,че най ефективния метод е със сурово месо какво мислите по въпроса ?

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 March 2012 - 04:56 PM

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 04:40 PM, написа:

със сурово месо какво мислите по въпроса ?
Правилно!
400-500 грама на ден, телешко сурово месо, стояло преди това във фризер поне 48 часа. Размразяваш и даваш. Отделно му вари и по 100 гр ориз, с малко настъргани моркови и 100 гр извара +една лъжица кисело мляко +студено пресован зехтин.

Е винаги може и да има изненада. Да не подейства. Но поне кучето ти ще е здраво!
:rc_036:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 08 March 2012 - 05:01 PM

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 02:40 PM, написа:

като види човек да не го пуска да се доближава до мен и да иска да го хапе...

Хората, с които се разминаваш на улицата, също "се доближават до теб". Наред ли трябва да хапе твоето куче, или ще трябва да се научи да чете мисли - "ей тоя просто си върви, а виж следващият мечтае да му бие на моя два шамара"?
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#9 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 05:03 PM

Има ли опасност от някакви микроби зарази и т.н.

#10 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 05:13 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 08 March 2012 - 04:56 PM, написа:

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 04:40 PM, написа:

със сурово месо какво мислите по въпроса ?
Правилно!
400-500 грама на ден, телешко сурово месо, стояло преди това във фризер поне 48 часа. Размразяваш и даваш. Отделно му вари и по 100 гр ориз, с малко настъргани моркови и 100 гр извара +една лъжица кисело мляко +студено пресован зехтин.

Е винаги може и да има изненада. Да не подейства. Но поне кучето ти ще е здраво!
:rc_036:


Ахаха, добреее :ab_041: :rc_036:


Това със суровото месо и озлобяването... :ab_041: ще си докараш проблеми на главата, я не се занимавай с глупости и си гледай като хората кучето


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 08 March 2012 - 05:21 PM

..........., че си сбъркал адреса.

#12 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 05:27 PM

Ако искаш наистина да те пази, отивате на училище. Там ще го научат!

Като толкова много парадираш, че си се охарчил за животното и че не е просто домашен любимец, ще се охарчиш още и ще му осигуриш професионално обучение!

А не да правиш смях на хората във форума...


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 08 March 2012 - 05:28 PM

Ev0luti0n ,да не би да те е страх,че някой може теб да напердаше и затова да искаш за озлобиш кучето:(
Стига сте избивали комплекси бе хора :eg_033:

#14 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 05:54 PM

Показване на мнениетоrenink, в 08 March 2012 - 05:28 PM, написа:

Ev0luti0n ,да не би да те е страх,че някой може теб да напердаше и затова да искаш за озлобиш кучето:(
Стига сте избивали комплекси бе хора :eg_033:

Честно казано едва ли някой даже ще посмее да си го помисли не искам да гледам мастия а куче с характер какъв е проблема не мога да разбера кучето е мое и , ако искам червата му на вратата ще ги окача за украса! И така ,а относно този метод с суровото месо някой има ли представа дали има опасност от инфекция ?

#15 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2012 - 06:01 PM

Има разбрасе, тениии и какво ли още не!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 06:43 PM

Ev0luti0n, пак ли ти бре моето момче!? Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   таф Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 March 2012 - 06:56 PM

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 04:40 PM, написа:

Искам кучето като като види човек да не го пуска да се доближава до мен и да иска да го хапе , а относно белите има намордници за тази цел това куче съм го купил с конкретна цел , а не да ми стой като голяма бяла мечка в нас. Чух ,че най ефективния метод е със сурово месо какво мислите по въпроса ?

сурово то месо ще му дойде добре но няма да го озлоби а ще му развалиш диетата :af_089:
доколкото разбирам искаш да ползваш кучето за охрана ако е така наистина ти трябва курс

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 March 2012 - 07:39 PM

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 02:40 PM, написа:

Искам кучето като като види човек да не го пуска да се доближава до мен и да иска да го хапе , а относно белите има намордници за тази цел това куче съм го купил с конкретна цел , а не да ми стой като голяма бяла мечка в нас. Чух ,че най ефективния метод е със сурово месо какво мислите по въпроса ?


1. Куче, което иска да хапе всеки, доближил стопанина му, във всички породи се смята за абсолютен психопат и е въпрос на време да му се случи нещо лошо - принудително приспиване от властите, например, като доказано агресивно.

2. Съществуват ред породи които не са предназначени да нападат човек. Ако беше взел куче с цел пазач, щеше преди това да се консултираш с кинолог-инструктор кое е най-подходящата порода за тази цел.

3. Дори не всяко куче от служебни породи става за защита и охрана.

4. Преди да се захванеш със самонадеяни глупости отиди на площадка при кинолог и работи здраво върху послушание. Това е абсолютно задължителен курс като основа преди да се захванеш с каквото и да е друго.

Какво ти е кучето, порода, пол, възраст, къде живееш и какви са ти целите? До тук ти дори адекватно не можеш да отговориш на най-елементарен въпрос "Защо ти е това куче, което ще е пълно ку-ку и ще атакува всеки невинен минувач?"

Добре, ще постигнеш целта си, ок, представи си. Това куче ще живее с теб близо 10 години. Влиза някой нов приятел при вас, приятелка, ДЕТЕ не дай си Боже... А после медиите ще имат страхотен сюжет за поредната кървава драма, в основата на която ще е вината на стопанина. Демек твоя.

Първо мини курс послушание с кучето си. После идва всичко останало - от аджилити и паркур до следова работа та през защита и охрана.

P.S. Жестоко се заблуждаваш че в днешното време на улицата ще те защити куче. При днешната ветеринарна фармация или най-скоро време ще ти го отровят или ще ти го гръмнат при самозащита. А който иска да ти направи нещо ще те причака и без куче някъде навън.
И най-лошия вариант - ще стане страшна беля, защото личи че изобщо не разбираш от дресура, и ще има човешки невинни жертви.
Повтарям - ако някой иска да ти стори нещо - ще го направи и никое куче няма да го спре, камо ли с намордник. Но ако те срещна с детето ми на улицата и кучето ти до заекване ще наплаши детето ми за да се втурне да хапе нас па макар и с намордник, защото така ти е било кеф... повярвай ми - няма на света достатъчно дълбока миша дупка в която да се скриеш. Това всеки един родител ще ти го каже.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 08:14 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 08 March 2012 - 07:39 PM, написа:

Показване на мнениетоEv0luti0n, в 08 March 2012 - 02:40 PM, написа:

Искам кучето като като види човек да не го пуска да се доближава до мен и да иска да го хапе , а относно белите има намордници за тази цел това куче съм го купил с конкретна цел , а не да ми стой като голяма бяла мечка в нас. Чух ,че най ефективния метод е със сурово месо какво мислите по въпроса ?


1. Куче, което иска да хапе всеки, доближил стопанина му, във всички породи се смята за абсолютен психопат и е въпрос на време да му се случи нещо лошо - принудително приспиване от властите, например, като доказано агресивно.

2. Съществуват ред породи които не са предназначени да нападат човек. Ако беше взел куче с цел пазач, щеше преди това да се консултираш с кинолог-инструктор кое е най-подходящата порода за тази цел.

3. Дори не всяко куче от служебни породи става за защита и охрана.

4. Преди да се захванеш със самонадеяни глупости отиди на площадка при кинолог и работи здраво върху послушание. Това е абсолютно задължителен курс като основа преди да се захванеш с каквото и да е друго.


Какво ти е кучето, порода, пол, възраст, къде живееш и какви са ти целите? До тук ти дори адекватно не можеш да отговориш на най-елементарен въпрос "Защо ти е това куче, което ще е пълно ку-ку и ще атакува всеки невинен минувач?"

Добре, ще постигнеш целта си, ок, представи си. Това куче ще живее с теб близо 10 години. Влиза някой нов приятел при вас, приятелка, ДЕТЕ не дай си Боже... А после медиите ще имат страхотен сюжет за поредната кървава драма, в основата на която ще е вината на стопанина. Демек твоя.

Първо мини курс послушание с кучето си. После идва всичко останало - от аджилити и паркур до следова работа та през защита и охрана.

P.S. Жестоко се заблуждаваш че в днешното време на улицата ще те защити куче. При днешната ветеринарна фармация или най-скоро време ще ти го отровят или ще ти го гръмнат при самозащита. А който иска да ти направи нещо ще те причака и без куче някъде навън.
И най-лошия вариант - ще стане страшна беля, защото личи че изобщо не разбираш от дресура, и ще има човешки невинни жертви.
Повтарям - ако някой иска да ти стори нещо - ще го направи и никое куче няма да го спре, камо ли с намордник. Но ако те срещна с детето ми на улицата и кучето ти до заекване ще наплаши детето ми за да се втурне да хапе нас па макар и с намордник, защото така ти е било кеф... повярвай ми - няма на света достатъчно дълбока миша дупка в която да се скриеш. Това всеки един родител ще ти го каже.

1-во : Моето момиченце , от тоя форум половината *** ти вярно си мислиш ,че това куче ми трябва за охрана май ?
2-ро : Кучето го взимам с други цели непознати за теб и няма как да бъдат познати!
3-то : Кучето е дого аржентино ,мъжко на 9 месеца от град Варна съм можеш да си *** , ако имаш в което силно се съмнявам и да дойдеш да видиш на теб ***! :rc_036:
4-то : Не те питам за калпаци който искат да направят пари на мой гръб , а как да го направя зло или как да се изразя по-точно *** !

Мод: Редакция заради нарушени правила на форума!

#20 Потребителят е офлайн   Ev0luti0n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-August 11

Публикувано: 08 March 2012 - 08:18 PM

Показване на мнениетоTali, в 08 March 2012 - 06:43 PM, написа:

Ev0luti0n, пак ли ти бре моето момче!? Качена снимка


Аз бе Тали липсвах ли ти ? :md_064:

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни