Dog.bg Форуми : Игра с кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Игра с кане корсо Как да играем и натоварваме кане корсо

#1 Потребителят е офлайн   Tpoia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 08-March 12

Публикувано: 08 March 2012 - 07:08 PM

Здравейте,

Нашето кане е на 3 месеца. Знам, че е много важно правилното развитие на костната сиситема по време на растеж и затова искам да попитам - какво по дяволите е умерено натоварване??? :eg_033:

Чета, чета ама за човек, който не е много разбирач "умерено натоварване" нищо не ми говори. не я карам да се качва или слиза много по стълби. само да се понаучим. Живеем на трети етаж, тя така и така не иска да слиза още, но вече се качваме и понякога след разходка сме пеша...Иначе гледам с асансьора да се прибираме. Почнахме разходките по 10-15-20-30-40 минути и вече сме на час. Почнахме и по втори път да излизаме. Обаче от всичките тия препоръки да не натоварвам кучето само се разхождаме по улиците...като циганета се влачим безцелно :af_089:
Не тичаме, само ходим...Опознаваме софийските каманяци ...Като се приберем гледам да не я карам да тича, защото е хлъзгав пода и се пързаля...дърпаме се малко с едно въже, баламосваме се с една топка по 15-20 минути и после почиваме...С мъжа ми се борят като мечоци на земята и тя толкова харесва тая игра, че чак не ми обръща внимание като й се появя с въжето :dh_188:

Вие как играете с бебоците и как увеличавате натоварването?

#2 Потребителят е офлайн   D.V.Markovi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2012 - 01:03 PM

Показване на мнениетоTpoia, в 08 March 2012 - 07:08 PM, написа:

Здравейте,

Нашето кане е на 3 месеца. Знам, че е много важно правилното развитие на костната сиситема по време на растеж и затова искам да попитам - какво по дяволите е умерено натоварване??? :eg_033:

Чета, чета ама за човек, който не е много разбирач "умерено натоварване" нищо не ми говори. не я карам да се качва или слиза много по стълби. само да се понаучим. Живеем на трети етаж, тя така и така не иска да слиза още, но вече се качваме и понякога след разходка сме пеша...Иначе гледам с асансьора да се прибираме. Почнахме разходките по 10-15-20-30-40 минути и вече сме на час. Почнахме и по втори път да излизаме. Обаче от всичките тия препоръки да не натоварвам кучето само се разхождаме по улиците...като циганета се влачим безцелно :af_089:
Не тичаме, само ходим...Опознаваме софийските каманяци ...Като се приберем гледам да не я карам да тича, защото е хлъзгав пода и се пързаля...дърпаме се малко с едно въже, баламосваме се с една топка по 15-20 минути и после почиваме...С мъжа ми се борят като мечоци на земята и тя толкова харесва тая игра, че чак не ми обръща внимание като й се появя с въжето :dh_188:

Вие как играете с бебоците и как увеличавате натоварването?

Здравейте, и ние нищо не разбираме. Но според нас колкото повече го мислите, толкова по-зле става. Тази порода не е оцеляла с много пазене от всичко.Не са от стъкло, просто се забавлявайте взаймно. Поздрави от нас. (на снимката кучетата не са наши, просто снимка от нета)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

dvmarkovi

#3 Потребителят е офлайн   Tpoia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 08-March 12

Публикувано: 10 March 2012 - 08:44 AM

Май наистина трябва да взема в ръце и да спра да й треперя :md_064: да не взема да я разлигавя и вместо куче да си имаме коте :ab_041: ще си се дърпаме и ще си тичаме на воля, а като се умори тя сама ще си се кротне. Между другото ми прави впечатление, че като й хвърлям топка тя я носи докато не й писне или вероятно се измори. После ляга и с танк няма вдигане :ab_041:

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 March 2012 - 10:29 AM

До година не много тежки физически натоварвания.Нормалните като тичане след топка,игра с други кучета,дърпане на въженце :ba_025:
Според мен не са подходящи карането на колело и продължителни кросове.
Разходки в нормално темпо по 1-2 часа са добре.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   xprank Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 26-November 10

Публикувано: 21 March 2012 - 10:41 PM

Малките кученца улисани в играта трудно се кротват....по някое време трябва и човешка намеса.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни