Dog.bg Форуми : Събиране на пари за форума чрез разпространение на флаери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Събиране на пари за форума чрез разпространение на флаери около 190лв. месечно

#1 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 March 2012 - 06:08 PM

пускам тук за обсъждане една идея, да видим как ще я приемете и дали може да се направи организация за осъщестяването и.

Става въпрос за безадресно разпространение на флаери по различните градове в България. Мога да разговарям с мои познати, които ще се нуждаят от такава услуга. Вместо да се плаща на рекламната агенция да ги разпространи, това да стане чрез хора от форума и парите да дойдат по сметка на форума. Става въпрос за около 25 000 фалера на месец, разпръснати по градове в България. От рекламната агенция вземат приблизително 200лв. за партидата. Аз ще предложа 180-190лв. Какво мислите Вие?
Относно работата по разнасянето на флаерите не е кои знае колко тежка. При блокови адреси могат да се пуснат според разчети, които намерих между 800-1000 флаера на час. Ако е къщи или кооперации ще е по-бавно. Ако тези 25 000 фаера се разпределят между 10 човека става въпрос за 3-4 часа работа на човек за месец. Периодът на разнасяне не е задължително наведнъж, а в рамките на 2-3 седмици примерно. Когато отива към работа, към магазина или нещо подобно, просто човекът да избира различни маршрути.

За да няма съмнение относно парите, тъй като голяма част от Вас не ме познават, те ще бъдат преведени предварително на МИЛ и разпределянето ще зависи от Вас.
Другото, което искам задължително да уточня е, че трябва сериозно отношение, тъй като аз ще гарантирам пред хората, че флаерите наистина ще достигнат до хората, а няма да бъдат изхвърлени. Ако всичко е коректно ще можем и другия месец да го направим.

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 12 March 2012 - 06:28 PM

Мисля, че идеята е добра. Трябва ли да има кандидати от форума за всички градове,които искат организаторите или може на парче, по заявка за град. Аз се наемам да работя за Ст Загора. Може да се организираме тук с някого. Ако се окаже трудно и изморително, може ли да се откажеш на другия месец. Да не те злепоставим нещо.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 March 2012 - 06:44 PM

Може по заявка за град, където се съберат хора. Проблем за това няма. Може и по-малко бройки или повече, кой колкото смята, че са му силите. Разбира се всеки може да се откаже ако прецени. Говорих с човека, който разнася весниците Кауфланд в един район, каза, че по-скоро е досадно отколкото тежко. Ако на едно излизане вземете 500 бройки те тежат около 1кг. и сте в някой квартал с блокове за 30-40 мин ще свършат. Може и други идеи да предложите.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 March 2012 - 07:33 PM

Аз мога да го правя в моя квартал. Правила съм го преди време - рекламни листовки на вериги магазини. Мисля, че ако си ги разпределим по квартали ще е супер лесно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   angel4etto_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 148
  • Регистрация: 02-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2012 - 07:40 PM

Идеята е много добра :ba_025: ! Ако има достатъчно хора, които искат да се включат, дори и с по 100-200 флаера, би било чудесно - в един блок има горе-долу 3 входа с около 20 пощенски кутии ~60 флаера за по-малко от 7-8мин. Според мен не пречи докато човек чака автобуса или излезе малко по-рано от работа да обиколи един блок.

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 March 2012 - 07:42 PM

Ако се включат повече хора, от различни квартали - ще е супер лесно. Само ще е въпрос на логистика кой как да си ги вземе от дадено основно място и нуждата от място за съхранение.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 March 2012 - 08:48 PM

аз ще поема разходите по изпращането до различните градове

#8 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2012 - 07:38 AM

Идеята не е лоша, но аз да обърна внимание на някой счетоводни подробности!
1. Клиентите ще искат фактура най-вероятно! Все по-малко фирми плащат на черно, особено за такова нещо!
2. Разпространението на флаери ще е признат фирмен разход, ако рекламната агенция взима 200 лв., то този разход ще смъква от базата за печалбата и така ще се плаща 20 лв. по-малко данък печалба! Така че реалната сума, която една фирма ще даде за разнасянето е 180 лв., нищо че най-вероятно ще плати 240 лв. за услугата, 20% ДДС, 10% намаляване данък печалба!

Ако ми трябваше такава услуга като фирма, нямаше да се съглася за 180 лв. да платя на черно! А като съм съпричастна с животинките, щях да предпочета форма на дарение, което да е официална:(

Изобщо не искам да ви развалям идеята, но трябва да се дообмислят детайлите може би :rc_036:!

#9 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 13 March 2012 - 07:39 AM

Аз също мога да се включа :ae_085:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 13 March 2012 - 08:01 AM

Fanfann, предложи идеята на Мърфи на фирмата, хем счетоводно всичко ще им е точно, хем ще е добра реклама за тях :smile:

А можем да потърсим и други фирми, които рекламират чрез флайери и да работим и с тях така.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 13 March 2012 - 08:32 AM

здравейте,
говорих с хората по въпроса и работата е наша само да успеем да се организираме. Не става въпрос за работа на черно, всички документи. които са необходими ще бъдат оправени. Идеята е, че с тези пари можем да помогнем на някои от питомците във форума.
Количествата са както следва - 25 000 броя. - 190лв ако има повече желаещи можем да увеличим бройката първия месец до 50 000 съответно 400 лв. Примерно ако успеем да се доберем до голямата брой могат половината при да отидат за Реджи с 10те малки, а другите за някой друг. Или всеки, който се е включил сам ще определи за кога да отиде неговата част,
За сега има само 4 кандидати.
При качествена работа от наша страна другия месец ще има още 25 000 броя.

#12 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2012 - 10:49 AM

Все пак е редно да говорите и първо с Мил - дали има изобщо възможност и желание да поеме още един такъв голям ангажимент.

Повечето хора никак не си дават сметка колко усилия и време изисква отчетността и поддръжката на тази обща сметка, а подобна инициатива може би ще увеличи приходите, но и многократно ще увеличи въпросните усилия и време.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2012 - 11:40 AM

Значи ще има фактура, а цената 190 с или без ДДС е? Да мога да търся и аз някой който се интересува!



#14 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 13 March 2012 - 01:33 PM

Показване на мнениетоNickey, в 13 March 2012 - 10:49 AM, написа:

Все пак е редно да говорите и първо с Мил - дали има изобщо възможност и желание да поеме още един такъв голям ангажимент.

Повечето хора никак не си дават сметка колко усилия и време изисква отчетността и поддръжката на тази обща сметка, а подобна инициатива може би ще увеличи приходите, но и многократно ще увеличи въпросните усилия и време.

Честно казано писах първо на МИЛ, да видя нейното мнение. Предполагам тя ще го потвърди. Исках тя да пусне предложението, защото виждам, че някой малко по-страничен като пусне някаква идея или предложение в повечето случаи просто се подминава.
В текущата ситуация ролята на МИЛ ще бъде да съобщи, че по нейната сметка са дошли едни 190лв и после да ги пренасочи към който е решено. Ако отида и внеса днес пари за някое от темите във форума, тя ще направи същото. Не разбирам за какво многократно увеличение на усилията и времето става въпрос. Казах сметката на МИЛ защото тя е официалната на форума, аз лично нямам проблем да ги внесем и на сметката на Хората от Стара Загора, Фондация Шарко, Анимал Хоуп Варна и т.н.

#15 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 13 March 2012 - 01:37 PM

Аз бих могла да се включа за Сопот и Карлово, но това са малки населени места. Не знам доколко могат да бъдат полезни.

#16 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 13 March 2012 - 01:38 PM

Показване на мнениетоМърфи, в 13 March 2012 - 11:40 AM, написа:

Значи ще има фактура, а цената 190 с или без ДДС е? Да мога да търся и аз някой който се интересува!

моля, перифразирайте въпроса, не го разбрах.

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 March 2012 - 01:42 PM

Показване на мнениетоfanfann, в 13 March 2012 - 01:33 PM, написа:

Честно казано писах първо на МИЛ, да видя нейното мнение...

Само да се съберем достатъчно хора! :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 March 2012 - 01:43 PM

Да, fanfann попита първо мен. Аз нямам възможност да се заема с организацията, но за другото - какъв е проблемът, това ще е еднократно постъпление за месеца, няма да е като другата хамалогия. Помолих го да пусне темата за обсъждане, защото нямам идея колко хора биха се наели.
Само не разбирам за каква фактура говорите, но това наистина не е кой знае какъв проблем да се уреди, предполагам.

#19 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2012 - 02:24 PM

Показване на мнениетоfanfann, в 13 March 2012 - 11:38 AM, написа:

Показване на мнениетоМърфи, в 13 March 2012 - 11:40 AM, написа:

Значи ще има фактура, а цената 190 с или без ДДС е? Да мога да търся и аз някой който се интересува!

моля, перифразирайте въпроса, не го разбрах.


Искам да разпространя офертата сред мои познати, които биха имали интерес да рекламират бизнеса си с флаери.
Затова питам дали 190 лв. е офертата без или с ДДС. Тези клиенти разбирам ще получат фактура! Важно е, защото много от малките бизнеси не са регистрирани по ДДС и за тях има значение крайната цена!

#20 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 13 March 2012 - 02:58 PM

Мърфи, фанфан не предлага услугата, тя се очаква от нас - членовете на форума. Какво ДДС, какви неща очакваш от форума? Ние още не знаем можем ли да свършим работата, затова е тази тема - да се види колко желаещи има.
Той клиентът е намерен, работниците не са, така го разбирам :md_064:

Значи ако един човек може да разпространи 500 бр. за час и да кажем да го върши веднъж седмично, за пробната бройка от 25 хил. трябва да се ангажират 10-15 човека.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни