Dog.bg Форуми : Офтопик

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Офтопик спорове разни

#41 Потребителят е офлайн   stefan yordanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 227
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 28 April 2012 - 08:36 AM

Показване на мнениетоsiom, в 28 April 2012 - 04:53 AM, написа:

ЛИБЕнов ти сам се определи какъв си с това което гледаш в двора си !!!Качена снимка Но за да ме разбереш правилно (в което се съмнявам) ще ти покажа разликата а ти си стой в къщи и се чеши по главата....Качена снимка Оставям ти го за домашно да откриеш десете разлики между първите две снимки и последните четири...Качена снимка


Най-важната разлика е във възрастта на сравняваните кучета! Не е коректно да правиш сравнение между млади и напълно зрели животни!

#42 Потребителят е офлайн   siom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 739
  • Регистрация: 16-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 28 April 2012 - 08:19 PM

Показване на мнениетоstefan yordanov, в 28 April 2012 - 06:36 AM, написа:

Показване на мнениетоsiom, в 28 April 2012 - 04:53 AM, написа:

ЛИБЕнов ти сам се определи какъв си с това което гледаш в двора си !!!Качена снимка Но за да ме разбереш правилно (в което се съмнявам) ще ти покажа разликата а ти си стой в къщи и се чеши по главата....Качена снимка Оставям ти го за домашно да откриеш десете разлики между първите две снимки и последните четири...Качена снимка


Най-важната разлика е във възрастта на сравняваните кучета! Не е коректно да правиш сравнение между млади и напълно зрели животни!
Стефчо показах му две различни породи...Качена снимкаКучетата на Любенов са изградени почти..Качена снимкаТе няма да се видоизменят особено от тук на татък...Качена снимка Вземи едно младо куче от например МАКК направи сравнение с Любеновите и пак ще поговорим ако имаш желание...
User's Signature

"Патриот- това е нормалното ми агрегатно състояние!"-Николай Хайтов

#43 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 01 May 2012 - 08:05 PM

Показване на мнениетоБандит, в 01 May 2012 - 05:00 PM, написа:

Zin, вашето куче е около 40кг ;) имаш ли си представа как изглежда куче 70 кила?

Нямам ни най-малка представа, бретонката ми е 16 кг, курцхаара е 30 кг, кане-корсото е 45 кг :smile: и не е така масивен като Чапи, само казвам фактите, че кучето го мерихме на товарния кантар в кланницата и толкова показа между 65 и 68 кг, преди месец, на същия показа 72 кг - аз не го меря - мерят го работниците в кланницата, а с този кантар да ме убие някой не зная как се работи. По - принцип хората казаха, че е много точен и работят с него от години и затова им имам пълно доверие.
Ветеринарният лекар, който сега му е сложил годишната ваксина и бяса, ми каза, че гръдната обиколка, като уточни, че я е премерил от подмишниците до холката е 101 см - 103 см - и за него това е по-точното мерене на килограмите на кучето, това не го разбирам хептем, а не се напрягам да го зная :ab_041:. И ако има някой съмнение е наразположение - кучето е във Врачанско.

Пак казвам, не мога да премеря кучето лично аз, но не мога да се съмнявам в думите нито на ветеринарния лекар, нито на гледачите.
Питането ми беше, че се притеснявам, че е много млад и непознавам тази порода, не искам да афиширам нещо, не се състезавам с някой за нещо, не избивам комплекси и т.н. Просто молбата ми е, да споделите какво ще е най-добре за мъника - сменихме му гранулите преди му давахме протеини 30 %на мазнини 20 %- неспоменавам марката, да не ме обвинят в рекламиране. Сега му даваме гранули от месец 23% протеини и 12 % мазнини като количеството го запазихме 3 кофички по 200 гр, които се добавят към вареното месо, ориза, зеленчуците. Като добавяме Multivitamin Mineral и Arthro-Fit. Спазваме все още схемата за калция, въпреки че получава всякакви млечни добавки /извара, мляко, сирене/.

П.П гранулите са винаги Супер премиум, само ако свършат и нямаме подръка тогава се взема и чувал от приятел, който винаги ми е уверявал, че гранулите са супер. Държа на кучетата си - имам принципи като взема куче или го гледам като член на семейството или не вземам. Затова който ме познава, знае как се гледат при нас кучетата, Чапи е взет да изпълнява задълженията си именно като овчарско куче и не мога да си позволя да имам сакато куче. Постоянно ходя и контактувам с него, държа да е възпитано и никога не позволявам да се вдигне ръка над кучетата ми. За мен добре възпитаното куче знае по-добре от нас какво и как се иска от него и не създава проблеми.

ОБЕЩАВАМ ТЕЗИ ДНИ ДА ГО ПРЕМЕРЯ НА ЕЛЕКТРОННИЯ КАНТАР ПРИ МОИ ПОЗНАТИ, КОИТО ИМАТ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МОДЕРНА ФЕРМА И ЩЕ МОГА ДА КАЖА, ДАЛИ ИМА ГРЕШКА В КИЛОГРАМИТЕ ИЛИ НЕ. :re_037:
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 01 May 2012 - 08:29 PM

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 05:44 PM, написа:

Не се притеснявайте за ваксината , никакъв проблем не е козината. Лично аз мисля че с калция и другите добавки е трябвало отдавна да спрете. И не му се притеснявайте за храната, ако гранулите са качествени другите неща дори са излишни.Още повече че идва лято и няма нужда да трупа маса която ще му пречи в жегите.Супер си е кучето няма нужда от толкова глезотии просто движение му е нужно и любов която явно му давате. Повтарям всичко това е мое мнение без претенции да съм специалист!:ae_085:
А и на око е около 50 - 55кг. другото е козина:md_064:


БЛАГОДАРЯ МНОГО! За мен всеки съвет е от изключително значение, за лятото решихме да сменим гранулите, но ветеринарния лекар ни направи остра забележка, че е много затлъстял и ще е проблем за него и затова започнахме диетата. Не смея да спра калция и«Аrthro-Fit», за да не охлаби ставните връзки и да се изпокриви. Пък за тази порода не намерих нищо сериозно написано - какви са болести, проблеми и т.н. Зная, че е взет от отличен развъдник и има отлични наследствени генни, не искам да ми тежи на съвестта, че съм допуснала да се осъкати кучето.

А не сте виждали козината му, такъв огромен подкосъм има, че не може да се види въобще кожа - нищо не помага нито ресане, триминг е невъзможен - направо полудя. Затова го външно обезпаразитявам с разтворими концентрати, че с пипетките нищо не става. Купих специален пуларизатор за него - може да ви звучи смешно, ама не може кучето да го оставя така да го изядът гадинките.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 May 2012 - 08:45 PM

Щом вие трудно стигате до кожа и гадинките ще се озорят:md_064: А за изкривяване досега ако е нямал няма и да има :rc_036:Не го тровете повече с хапове , ясно е че ветеринарите ще искат да си продават стоката :md_064: Породата е толкова яка че не изисква специални грижи.Овчарите не им цепят много басма и са им здрави, тия кучета са непретенциозни и това им е предимството.:ba_025: Постарайте се лятото да се къпе някъде на свобода , геран ли ще е рекичка ли един път в седмицата да се мокри ще му харесва. Ужас сега като чета колко го храните разбирам защо отива към гигант:ea_103: много бе хора:ud_009:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#46 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 01 May 2012 - 09:05 PM

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 06:45 PM, написа:

Щом ви е трудно стигате до кожа и гадинките ще се озорят:md_064: А за изкривяване досега ако е нямал няма и да има :rc_036:Не го тровете повече с хапове , ясно е че ветеринарите ще искат да си продават стоката си:md_064: Породата е толкова яка че не изисква специални грижи.Овчарите не им цепят много басма и са им здрави, тия кучета са непретенциозни и това им е предимството.:ba_025: Постарайте се лятото да се къпе някъде на свобода , геран ли ще е рекичка ли един път в седмицата да се мокри ще му харесва.

Много благодаря отново за съветите. Така и аз съм чула, че тази порода е доста непретенциозна, ама винаги искам да се презастраховам. В близките ферми има по няколко кучета, но нито едно не ми хвана окото и като Чапи се появи - просто са като от различни породи. Наричат го от Слончо, до Бизончо, което ужастно много ме дразни, аз предпочитам кучето да е малко по-охранено, не мършаво, пък и най-важното е освен движението, храненето.
Няма никакви изкривявания, само е малко тромав, ама иначе не се дава като се разиграе е нещо страшно.
А за къпането - няма проблем. Малко се цупи на къпането и не обича шампоаните - защото съм му взела за обезпаразитяване, и всички ставаме по-мокри от него, но е страшно забавно - затова му купих пуларизатор. Иначе имаме и река и язовир.
Благодаря.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Антон Филипов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 527
  • Регистрация: 25-November 10

Публикувано: 01 May 2012 - 09:18 PM

мале мале :rc_036:

#48 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 May 2012 - 09:22 PM

Показване на мнениетоZin, в 01 May 2012 - 09:05 PM, написа:

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 06:45 PM, написа:

Щом ви е трудно стигате до кожа и гадинките ще се озорят:md_064: А за изкривяване досега ако е нямал няма и да има :rc_036:Не го тровете повече с хапове , ясно е че ветеринарите ще искат да си продават стоката си:md_064: Породата е толкова яка че не изисква специални грижи.Овчарите не им цепят много басма и са им здрави, тия кучета са непретенциозни и това им е предимството.:ba_025: Постарайте се лятото да се къпе някъде на свобода , геран ли ще е рекичка ли един път в седмицата да се мокри ще му харесва.

Много благодаря отново за съветите. Така и аз съм чула, че тази порода е доста непретенциозна, ама винаги искам да се презастраховам. В близките ферми има по няколко кучета, но нито едно не ми хвана окото и като Чапи се появи - просто са като от различни породи. Наричат го от Слончо, до Бизончо, което ужастно много ме дразни, аз предпочитам кучето да е малко по-охранено, не мършаво, пък и най-важното е освен движението, храненето.
Няма никакви изкривявания, само е малко тромав, ама иначе не се дава като се разиграе е нещо страшно.
А за къпането - няма проблем. Малко се цупи на къпането и не обича шампоаните - защото съм му взела за обезпаразитяване, и всички ставаме по-мокри от него, но е страшно забавно - затова му купих пуларизатор. Иначе имаме и река и язовир.
Благодаря.


Ама това не е декоративно куче нали го осъзнавате:md_064: той трябва да ви е спартанеца в глутницата, ако сте го взели за пазач :mg_062:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#49 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 May 2012 - 09:29 PM

Показване на мнениетоАнтон Филипов, в 01 May 2012 - 09:18 PM, написа:

мале мале :rc_036:


:md_064:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#50 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 02 May 2012 - 09:19 AM

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 07:22 PM, написа:

Показване на мнениетоZin, в 01 May 2012 - 09:05 PM, написа:

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 06:45 PM, написа:

Щом ви е трудно стигате до кожа и гадинките ще се озорят:md_064: А за изкривяване досега ако е нямал няма и да има :rc_036:Не го тровете повече с хапове , ясно е че ветеринарите ще искат да си продават стоката си:md_064: Породата е толкова яка че не изисква специални грижи.Овчарите не им цепят много басма и са им здрави, тия кучета са непретенциозни и това им е предимството.:ba_025: Постарайте се лятото да се къпе някъде на свобода , геран ли ще е рекичка ли един път в седмицата да се мокри ще му харесва.

Много благодаря отново за съветите. Така и аз съм чула, че тази порода е доста непретенциозна, ама винаги искам да се презастраховам. В близките ферми има по няколко кучета, но нито едно не ми хвана окото и като Чапи се появи - просто са като от различни породи. Наричат го от Слончо, до Бизончо, което ужастно много ме дразни, аз предпочитам кучето да е малко по-охранено, не мършаво, пък и най-важното е освен движението, храненето.
Няма никакви изкривявания, само е малко тромав, ама иначе не се дава като се разиграе е нещо страшно.
А за къпането - няма проблем. Малко се цупи на къпането и не обича шампоаните - защото съм му взела за обезпаразитяване, и всички ставаме по-мокри от него, но е страшно забавно - затова му купих пуларизатор. Иначе имаме и река и язовир.
Благодаря.


Ама това не е декоративно куче нали го осъзнавате:md_064: той трябва да ви е спартанеца в глутницата, ако сте го взели за пазач :mg_062:


Зная, че не е декоративно, пък и не става за това :ab_041: Но предпочитам да съм подсигурена, най-вече за него, че сме се постарали да спазим всички хигиенни изисквания, но става все по-голям и доста ни е трудно, той има свои изисквания за хигиена хахаха.
Всъщност може ли да ми кажете, колко и с какво точно е най-добре да се храни, че малко е капризен с тези гранули и като му се даде храната всичко си изяжда и накрая все остават гранулите.
А имам и още един проблем, като му даваме от ръка няма проблеми с хрането, като му даваме хапчетата за обезпаразитяване също, но поставиме ли храната в постава, ръмжи и се опитва да хапе. Това за първи път ми се случва.
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 02 May 2012 - 09:37 AM

Показване на мнениетоZin, в 02 May 2012 - 09:19 AM, написа:

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 07:22 PM, написа:

Показване на мнениетоZin, в 01 May 2012 - 09:05 PM, написа:

Показване на мнениетоТрак, в 01 May 2012 - 06:45 PM, написа:

Щом ви е трудно стигате до кожа и гадинките ще се озорят:md_064: А за изкривяване досега ако е нямал няма и да има :rc_036:Не го тровете повече с хапове , ясно е че ветеринарите ще искат да си продават стоката си:md_064: Породата е толкова яка че не изисква специални грижи.Овчарите не им цепят много басма и са им здрави, тия кучета са непретенциозни и това им е предимството.:ba_025: Постарайте се лятото да се къпе някъде на свобода , геран ли ще е рекичка ли един път в седмицата да се мокри ще му харесва.

Много благодаря отново за съветите. Така и аз съм чула, че тази порода е доста непретенциозна, ама винаги искам да се презастраховам. В близките ферми има по няколко кучета, но нито едно не ми хвана окото и като Чапи се появи - просто са като от различни породи. Наричат го от Слончо, до Бизончо, което ужастно много ме дразни, аз предпочитам кучето да е малко по-охранено, не мършаво, пък и най-важното е освен движението, храненето.
Няма никакви изкривявания, само е малко тромав, ама иначе не се дава като се разиграе е нещо страшно.
А за къпането - няма проблем. Малко се цупи на къпането и не обича шампоаните - защото съм му взела за обезпаразитяване, и всички ставаме по-мокри от него, но е страшно забавно - затова му купих пуларизатор. Иначе имаме и река и язовир.
Благодаря.


Ама това не е декоративно куче нали го осъзнавате:md_064: той трябва да ви е спартанеца в глутницата, ако сте го взели за пазач :mg_062:


Зная, че не е декоративно, пък и не става за това :ab_041: Но предпочитам да съм подсигурена, най-вече за него, че сме се постарали да спазим всички хигиенни изисквания, но става все по-голям и доста ни е трудно, той има свои изисквания за хигиена хахаха.
Всъщност може ли да ми кажете, колко и с какво точно е най-добре да се храни, че малко е капризен с тези гранули и като му се даде храната всичко си изяжда и накрая все остават гранулите.
А имам и още един проблем, като му даваме от ръка няма проблеми с хрането, като му даваме хапчетата за обезпаразитяване също, но поставиме ли храната в постава, ръмжи и се опитва да хапе. Това за първи път ми се случва.


Като сложите храната в тенджерата,застанете между нея и кучето да разбере че е ваша! После след като се успокои и подчини на команда например седни, но чак след като е вече спокоен го поканете, и така докато свикне като му се сипва да стои на страна.
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#52 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 02 May 2012 - 10:50 AM

Показване на мнениетоТрак, в 02 May 2012 - 07:37 AM, написа:

Като сложите храната в тенджерата,застанете между нея и кучето да разбере че е ваша! После след като се успокои и подчини на команда например седни, но чак след като е вече спокоен го поканете, и така докато свикне като му се сипва да стои на страна.


Като му се дава храната няма проблем, той си чака, но след това я пази. Той не я изяжда наведнъж - а си оставя все за после и ако се приближи някой да храната става ужастно зъл. Като е празна - няма проблеми, като му се дава няма проблеми - проблема е като е вече сложена храната.
Даже си нахапа опашката - докато се галеше опашката я размахва и явно е помислил, че някой му пипа храната и така я нападна, че изквича, а аз си умрях от смях, но съзнавам, че това ще е най-огромния ми проблем.
Наистина не го разбирам това, като му давам от ръка, или му поставя на земята нещо мога да го взема и от устата му, но от постава - не. Даже ми показа на няколко пъти, че ще имам проблеми ако пипна постава, докато в него има храна. Иначе празен ли е - няма проблеми. Това ме принуди да му се поставя храната на място, където да не бъде обезпокояван, защото може да осъкати някое животно или човек.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2012 - 12:36 PM

Показване на мнениетоZin, в 02 May 2012 - 10:50 AM, написа:

Даже ми показа на няколко пъти, че ще имам проблеми ако пипна постава, докато в него има храна. Иначе празен ли е - няма проблеми. Това ме принуди да му се поставя храната на място, където да не бъде обезпокояван, защото може да осъкати някое животно или човек.



Накратко : ДРЕСИРАЛ ТЕ Е и те е поставил на място. И то на онова място, на което той самият е трябвало да бъде. Аман от пишман кучкари с големи претенции... (НЕ ФИКСИРАМ ИЗРИЧНО И САМО ТЕБ!):tb_195:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#54 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 02 May 2012 - 01:23 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 02 May 2012 - 10:36 AM, написа:

Показване на мнениетоZin, в 02 May 2012 - 10:50 AM, написа:

Даже ми показа на няколко пъти, че ще имам проблеми ако пипна постава, докато в него има храна. Иначе празен ли е - няма проблеми. Това ме принуди да му се поставя храната на място, където да не бъде обезпокояван, защото може да осъкати някое животно или човек.



Накратко : ДРЕСИРАЛ ТЕ Е и те е поставил на място. И то на онова място, на което той самият е трябвало да бъде. Аман от пишман кучкари с големи претенции...


Орлине, Аз да имам претенции към породата????? Колко пъти трябва да подчертая, че нямам никакви намерения да афиширам, да избивам комплекси с кучето, за мен е непозната порода, нямала съм контакти с такива кучета, пък и Подчертах го нееднократно, че с кучето нямам много чести контакти, за него се грижат двама човека, когато имам време ходя да го виждам, съблюдавам ветеринарния календар и т.н. Взех го кучето именно защото е българска порода, защото исках да има там истинско овчарско куче, но не съм привърженик на насилствената дресура и затова не позволявам кучетата ми да са тормозени. Още повече, че той е повече е с животните, отколкото с хората, както и трябва да бъде. Справя се добре на този етап.

То пък човек да не пита нещо. Уж форум за кучета, за породи, пък като питаш нещо ти излиза на носа.
Не са ми нужни констатации, а съвети - може и да съм пишман кучкар, но до сега не съм допуснала мое куче да не се гледа както трябва и затова питам. Нещо което го зная - не питам, нещо като не зная питам и не ме е срам или не ме притеснява, за да ти е по-ясно - пак повтарям аз питам, за да науча нещо, не да ме хокат. Така човек се учи.

Що не видиш бретонката ми или курцхаара - дето имам ежедневни контакти с тях как са възпитани и на лов и ринга. Но тези породи са ми познати - от пита нервна система, начина на обучение, податливост и т.н, но едно куче, чието задължение е да охранява и пази стадото, което имадруги заложби - не ми е познато, не искам едно озлобено и неадекватно куче - затова питам хората дето имат поглед, опит и познания.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2012 - 02:57 PM

Показване на мнениетоZin, в 02 May 2012 - 01:23 PM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 02 May 2012 - 10:36 AM, написа:

Показване на мнениетоZin, в 02 May 2012 - 10:50 AM, написа:

Даже ми показа на няколко пъти, че ще имам проблеми ако пипна постава, докато в него има храна. Иначе празен ли е - няма проблеми. Това ме принуди да му се поставя храната на място, където да не бъде обезпокояван, защото може да осъкати някое животно или човек.



Накратко : ДРЕСИРАЛ ТЕ Е и те е поставил на място. И то на онова място, на което той самият е трябвало да бъде. Аман от пишман кучкари с големи претенции...


Орлине, Аз да имам претенции към породата????? Колко пъти трябва да подчертая, че нямам никакви намерения да афиширам, да избивам комплекси с кучето, за мен е непозната порода, нямала съм контакти с такива кучета, пък и ... не искам едно озлобено и неадекватно куче - затова питам хората дето имат поглед, опит и познания.


По-голяма част от пишещите тук ще се радват кучето им да показва ИМЕННО ТАЗИ РЕАКЦИЯ при хранене. За повечето тук това дори ще е израз на "верния характер" на кучето. Повечето хора тук биха решили въпросния "проблем" набързо и с лопатата, даже не биха се сетили, че това е изобщо някакъв проблем ... искам да кажа, че изначално задаваш въпроса си на погрешното място.

И не, нещата НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ПОРОДАТА, отново потвърждаваш повърхностните си познания по темата. Верно е, че има по-меки и по-корави кучета, да речем, но принципите на отглеждането им са ВИНАГИ ЕДНИ И СЪЩИ. Без значение кучето дали е със стоката в балкана или на дивана у вас - няма работа да си пази храната от теб.

Поздрави и без нерви само.:md_064:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#56 Потребителят е офлайн   siom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 739
  • Регистрация: 16-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 06 May 2012 - 06:10 PM

Показване на мнениетоV.Lyubenov, в 06 May 2012 - 03:25 PM, написа:

Показване на мнениетоsiom, в 06 May 2012 - 05:17 PM, написа:

Показване на мнениетоV.Lyubenov, в 06 May 2012 - 10:57 AM, написа:

Показване на мнениетоsiom, в 02 May 2012 - 10:18 PM, написа:

Пирин вече на 8,5 мес...

страхотна кучка!! :wub:
Щом кучката ти е харесала значи си я закъсал здраво !!! :ab_041:

по-добра е от кутрака!!
Запомни много добре господин специалист : Имаш регистрация и пишеш само тук защото не смееш другаде да си покажеш миндилските мелези за да не те убият с камъни :ab_041: .... Ще се усетиш и ти както и шпатулата ама време ти трябва...
User's Signature

"Патриот- това е нормалното ми агрегатно състояние!"-Николай Хайтов

#57 Потребителят е офлайн   Спас ЛАзаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 462
  • Регистрация: 26-April 10

Публикувано: 06 May 2012 - 06:19 PM

Показване на мнениетоsiom, в 06 May 2012 - 05:55 PM, написа:

След малко ще кача тук ( http://www.facebook....9/?notif_t=like ) твоите кучета..... Сам прочети отзивите за тях... :ab_041: :ab_041:

Погледни си помярите в двора тогава коментирай на хората кучетата :md_064:

#58 Потребителят е офлайн   Спас ЛАзаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 462
  • Регистрация: 26-April 10

Публикувано: 06 May 2012 - 06:21 PM

Там в тази групичка Овчарското Куче на България сте все едни специалисти, чак ушите ви пушат :ab_041: :ab_041:

#59 Потребителят е офлайн   siom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 739
  • Регистрация: 16-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 06 May 2012 - 06:40 PM

Показване на мнениетоСпас ЛАзаров, в 06 May 2012 - 04:21 PM, написа:

Там в тази групичка Овчарското Куче на България сте все едни специалисти, чак ушите ви пушат :ab_041: :ab_041:
Шпатула там има кучкари от толкова години че баща ти е бил на баща си в (нали знаеш къде) а какво остава за теб.... Ама какво ли ти говоря аз на тебе ....вятър те отвял незнайно къде...:ab_041:
User's Signature

"Патриот- това е нормалното ми агрегатно състояние!"-Николай Хайтов

#60 Потребителят е офлайн   Спас ЛАзаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 462
  • Регистрация: 26-April 10

Публикувано: 06 May 2012 - 06:43 PM

Показване на мнениетоsiom, в 06 May 2012 - 06:40 PM, написа:

Показване на мнениетоСпас ЛАзаров, в 06 May 2012 - 04:21 PM, написа:

Там в тази групичка Овчарското Куче на България сте все едни специалисти, чак ушите ви пушат :ab_041: :ab_041:
Шпатула там има кучкари от толкова години че баща ти е бил на баща си в (нали знаеш къде) а какво остава за теб.... Ама какво ли ти говоря аз на тебе ....вятър те отвял незнайно къде...:ab_041:

Николчо аз се убедих вече,че си простичък и ограничен,но хайде да не го показваш на съфорумниците :mg_062: :md_064: :md_064: Говорили сме с теб за речника ти знам,че не ти е силна страна, но постарай се малко :ae_085: :dog:

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни