Dog.bg Форуми : Американски кокер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американски кокер

#1 Потребителят е офлайн   beautydell Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 17 March 2012 - 03:12 PM

Здравейте.Искам да си взема американски кокер.За единия развъдник чета само лоши неща,а в другия ми отговориха,че работят съвместно с друга жена,тъй като техните кучета са само мъжки и процесът е по-сложен и в последните няколко години нямат кучила.Може и други развъдници да има в България,но не знам.И тъй като не държа кучето да е чистокръвно,не съм се интересувала от внос и съм разгледала всички обяви в интернет.Които всъщност са малко и още по-малко са тези,на които се вижда,че кучето не е от зоо магазин,а отгледано в дома на стопаните на майката.Има няколко обяви,на които кученцата са под 3-4 месеца,а родителите приличат повече на английски кокер.
Ако има някой,който има кученца или който знае нещо повече от това,което съм намерила като информация,моля да сподели :)

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2012 - 05:11 PM

В нашия подфорум не подкрепяме домашното развъждане, също както и развъждането по "ферми". Те се правят без никакви знания, разбирания за породата и здравословното състояние на родителите.
Тук няма да намерите информация за неродословни кучета, съжалявам.
Както и няма да ви препоръчаме да си вземете неродословно куче.
Темата ще бъде затворена скоро, ако няма какво повече да се каже по въпроса.

П.п. Със същите хора, собствениците на двата мъжки, можете да говорите за препоръка и помощ при евентуален внос на хубав, родословен американски кокер, съдействали са винаги, доколкото знам.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   beautydell Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 17 March 2012 - 06:03 PM

Напълно съм наясно с положението при развъждане на кучета извън развъдниците.Търся информация от къде да си взема кокер от хора,които имат такива кучета.Колкото и да търся,за американския кокер е оскъдна.Има много кучета,които не са чистокръвни,но родителите и кученцата са гледани много добре и с любов.Има риск от наследствена болест,но пък нито едно живо същество не е застраховано.Ако не се бъркам,когато разглеждах форума се натъкнах на ваш коментар,че и вашето куче не е чистокръвно,видях и снимки на кокери,които си личи,че не са чистокръвни и съответно не съм си и помислила,че тук се разграничават така кучетата.
Колкото до развъдника ми казаха да се свържа аз с другата жена и ми се стори малко несериозно,за това не съм се интересувала повече.Ако смятате,че няма с какво друго да ми помогнете като информация,затворете я.

#4 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 17 March 2012 - 10:03 PM

Тук не разграничаваме кучетата - разграничаваме стопаните. Колкото и да е здраво неродословното кучило - така се подкрепя домашното развъждане и знаейки, че "стоката" се продава ще се развъжда отново, и отново, и отново... Никой не е разграничил родословно и неродословно куче - каквито и да са те трябва да се обичат, но ако искаш куче от породата трябва да си вземеш родословно. В противен случай то не е породисто и е равнозначно на някое куче от приют - колкото и банално да звучи - има прекалено много кучета, нуждаещи се от дом и любов. :ba_025:
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 17 March 2012 - 10:41 PM

Само едно ще добавя към темата, развъдчиците с двата мъжки кокера определено са сериозни хора, това мога да ви го гарантирам!!! едва ли някои в същност е по-запознат в България от тях на тема "американски кокер". така, че съветвам ви, какво и да ви кажат, вслушайте се, няма да сбъркате. те работят единствено и само от любов към кучетата!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   beautydell Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 17 March 2012 - 10:52 PM

Имам куче и коте,взети от улицата.Просто харесвам породата,дори и да не са родословни,са красиви.Отделен е въпросът за рисковете,но както казах вече,те са на всякъде. Целта на запитването ми не е да ми се обяснява разликата между чистокръвни и нечистокръвни кучета,а хората,които имат такава порода и са наясно от къде да си взема,да споделят.Явно отговорите се изчерпват със споменатия развъдник и внос,тъй като други ''обяви'' не се толерират.

Колкото до този развъдник,обърнаха ми внимание на всички въпроси,трябва да проверя как седят нещата с женското кученце.В никакъв случай не искам да кажа нещо лошо за тях.Просто видях,че дълго време не са се занимавали с развъждане и отговорът да се обърна аз към другата жена,ми се стори като загуба на комуникация между тях и съответно повече занимание от моя страна.

#7 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 17 March 2012 - 10:58 PM

На мен друга ми беше мисълта - не да ти обясня какви са разликите. Мисълта ми беше, че това, което искаш не е кокер и това не е породата, кокеро подобно е... Екземляр от породата - единствено от развъдник.
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 18 March 2012 - 09:47 AM

Да, всички, които пишем в момента по темата имаме неродословни кокери. Независимо дали американски или английски. И именно затова се опитваме да обясним, че това, което искате не е правилно.
Аз имам женска, намерена на улицата. Т.е. била е родена от домашна кокерка, сигурно много хубава и сигурно стопаните много добре са си ги гледали. И кво от тва питам аз? Кучето ми е с множество здравословни проблеми, извън стандарта на външен вид и с доста отклонения от желания характер. И поради тази причина, нищо, че кучето ми е гледано по, надявам се, най-добрия възможен начин, аз я кастрирах без тя да остави поколение. За да нямат нейните деца здравословни и други проблеми.

Та, ако още не сте схванали, тук, освен за развъдници, друга информация НЯМА да получите, колкото и да обяснявате, че имало разлика между ферми и домашно гледани.

Неправилно развъдените кучета крият риск и не са породни. Такива рискове в развъдниците НЯМА. Защото кучета са изследвани, оценени и тогава пуснати в развъждане. Всичко останало, което се опитвате да обясните, просто не е вярно.

П.п. Между другото имам няколко познати с американски кокери, които много хубаво си ги гледат, обаче горко му на този, който си вземе бебе ако те някой ден ги развъдят. У нас има страхотен проблем, кучетата нямат много общо с истинския стандарт.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#9 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2012 - 06:36 PM

Здравейте и тук, в форума. Мисля, че съвсем коректно ви препратих към Мариана, защото тя има 2 женски, една от които е разгонена в момента и май ще я пуска в разплод. Аз мисля, че така е коректно, да получите информация от собственничка на женски, а не да се препредаваме, а и не искам да посреднича. Обаждате се, питате, договаряте и това всичко от първа ръка. За внос също съм ви обяснила как стоят нещата, аз мога да помогна само с линкове към развъдници, всичко останало остава на вас, да договаряте и да внесете. Останах с впечатление, че търсите родословен кокер, за това се обърнахте към клуба ни. Пожелавам ви успех с намиране на малкото. Ако имате други въпроси, винаги добре дошли да помогна. :md_064:
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   beautydell Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 18 March 2012 - 07:50 PM

Да,благодаря,разбрах Ви с втория имейл.Опитвах се да се запозная как седят нещата в България с американския кокер.За сега това ,което ме интересуваше,ми се изясни.

Ако смятате,че темата е излишна,затворете я.Въпроси за развъдници,внос и ''обяви'' нямам повече.Благодаря ви.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни