Dog.bg Форуми : Няколко въпроса относно породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Няколко въпроса относно породата

#1 Потребителят е офлайн   pippo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 21 March 2012 - 04:55 PM

Здравейте! Нов съм в темата, но не и във форума. Имам няколко въпроса (може ми малко глупави), но не намерих отговорите им тук.
Обожавам кучета и най - вече 2 породи - доберман и стаф. От малък съм влюбен в тези 2 породи. Никога не съм гледал стаф, но съм гледал 2 добермана. При доберманите отглеждането в апартамент е доста трудно, поне според мен, а може и проблема да е бил в мен. С последния доберман се разделих преди около 2 години, защото вече ми беше доста трудно и го дадох на приятели, който живеят в къща с огромен двор и сега е супер щастлив.
Въпроса ми е относно стафа, защото мисля да си взема такова куче, тъй като от скоро живея сам и ми се ще да си имам дружка. Та въпроса ми е: живея в апартамент и искам да знам дали кучето е подходящо за отглеждане в апартамент, защото само съм чувал, че попринцип са спокойни кучета, но искам да съм сигурен. Притеснявам се за това, понеже последния доберман, който гледах изяде цялата къща (стени, холови гарнитури и т.н.) и беше доста дивичък и енергичен, никога не се уморяваше. Другото, което искам да попитам е дали, ще е много голям проблем ако кучето прекарва цял ден само в апартамента още от малко, защотото както споменах живея сам и съм по цял ден на работа, а и често се налага да се прибирам към 22:00-23:00 вечер.
Общо взето това са нещата, за които се сещам на този етап. Надявам се да можете да ми помогнете. Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 21 March 2012 - 05:12 PM

Качена снимка Ми в случая с добермана че, е изяло цялата ти покъщина е виновен само стопанина. След като не си нов в форума има доста изписано как и какви грижи има по едно куче. Не си мисли че стафа е мързеливо Качена снимкакуче. А и с този късен час, и аз да стоя толкова дълго сама ще изям доста неща. Според мен не е за тебе такова куче. Soryy обаче това е истината. По добре си вземи друго животинче, което не изисква разходки.

#3 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 21 March 2012 - 05:31 PM

Показване на мнениетоpippo, в 21 March 2012 - 02:55 PM, написа:

Другото, което искам да попитам е дали, ще е много голям проблем ако кучето прекарва цял ден само в апартамента още от малко, защотото както споменах живея сам и съм по цял ден на работа, а и често се налага да се прибирам към 22:00-23:00 вечер.


Извинявай, ама с такова трудово разписание не си за никакво куче, приятелю. По колко часа те няма на ден?

Доберман се гледа в апартамент, ама иска пълно посвещаване, по 3-4 часа на ден разходки, много бягане и упражнения, вкл. психическо натоварване с обучение. Ако го нямаш това време, по-добре не го мъчи животното.

И стафовете са кучета за спортисти, според мен, не са за заети хора. Хубаво си харесваш красиви и ефектни породи, но те съветвам да размислиш.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 21 March 2012 - 09:14 PM

Абсолютно съм съгласна с предните 2 мнения. Стафа изисква много движение и много ВНИМАНИЕ. Да обречеш стаф на самота, означава да го съсипеш. Аз съм си правила експеримент да ме няма 12 часа вкъщи и резултата беше дупка в стената до тухла и арматура. Когато е само, кучето скучае и страда, и започва да гризе каквото му падне, независимо от възпитанието. Животното просто се побърква. Затова дори и при нормален 8 часов работен ден препоръчвам кучетата да са 2, за да си правят компания, това им се отразява много добре. Отделно в извънработно време стафовете изискват активни разходки с бягане, изобщо активно хабене на излишната енергия. Породата е много динамична и е подходяща за млади хора, които включват и кучето в дълги разходки, излети, спорт. Помисли си много добре, куче се взима за компания, то не е вещ, която да те чака цял ден у дома и да не прави нищо.

#5 Потребителят е офлайн   pippo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 22 March 2012 - 10:00 AM

Благодаря ви много за отговорите. Попринцип съм на абсолютно същото мнение, но ми се щеше да чуя нещо друго :smile: . Но...........оставам си без куче :smile:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни