Dog.bg Форуми : Заведения в които се допускат кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Заведения в които се допускат кучета

#1 Потребителят е офлайн   bebitooooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 17-February 08

Публикувано: 28 March 2012 - 03:48 PM

Здравейте приятели! Тъй като разгледах форума, но не попаднах на такава тема /извинявам се, ако съществува/ искам да Ви попитам знаете ли заведения в Пловдив и въобще всеки може да сподели за града от който е, в които се допускат кучета? Тъй като в повечето вериги магазини има знаци и още преди да влезем ни се прави забелешка искам да попитам има ли места, които може спокойно да посещаваме с домашните ни любимци? Поздрави на всички!

#2 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 March 2012 - 04:10 PM

Аз мисля, че и да има такива, пребиваването на любимците е незаконно. Ако имат част която е навън е по-възможно да пускат, но вътре.....Качена снимка.Ние си имаме чанта и си влизаме с нея и никой не разбира , че в нея има куче.
Един път си бяхме забравили чантата и в Кауфланд ми казаха , че ако го нося на ръце може да го внеса и никой не се заяде, за разлика от едно посещение в маг. "Европа". Кучето си беше в чантата , но ципа беше леко отворен и един дядка(клиент), го мерна и като се развика...... Веднага дръпнах ципа и вече нищо не се виждаше. Дойде охраната и се въртя колко мен , но не разбра, че сме ние. Дядката обаче, дотича и вика: "Ето тук е ". Охраната ме попита има ли куче в чантата. След като потвърдих , ме помоли да напусна магазина. След като попитах какво значение има какво нося в чантата, ми казаха , че можело да се напишкаКачена снимка и затова ме гонят.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   geriha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 23-December 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 March 2012 - 08:07 AM

Показване на мнениетоbebitooooo, в 28 March 2012 - 03:48 PM, написа:

Здравейте приятели! Тъй като разгледах форума, но не попаднах на такава тема /извинявам се, ако съществува/ искам да Ви попитам знаете ли заведения в Пловдив и въобще всеки може да сподели за града от който е, в които се допускат кучета? Тъй като в повечето вериги магазини има знаци и още преди да влезем ни се прави забелешка искам да попитам има ли места, които може спокойно да посещаваме с домашните ни любимци? Поздрави на всички!


Здравейте,

за Пловдив нямам идея,но в София местата,които може да посещавате с домашен любимец(не само куче)са ограничени.В големите вериги магазини,както и в МОЛ-овете-категорично не може.При кварталните магазинчета и кафененца нещата не са толкова строги.
Аз самата имам куче и твърдо смятам,че животните нямат работа в магазините и заведенията.Просто за самото животно е мъка.За какъв дявол трябва да е с мен,когато пазарувам например?Да го вържа пред магазина,и горкото да трепери от ужас,докато ме чака-няма как да стане!Или може би да го оставя да се свари в колата?Кучето е щастливо да бъде със стопанина си,в парка или там,където може да играе свободно,да тича.Вие предполагам,имате малко куче,както и аз,но си помислете какво би се случило,ако до масата ви в ресторанта се настани 50килограмов любимец?Правилата трябва да се спазват от всички,за да живеем на чисто и подредено място.Поздрави!

#4 Потребителят е офлайн   Фейт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 13-February 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2012 - 10:43 AM

geriha, поздравления за поста! Напълно Ви подкрепям. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   sis.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-December 09
  • Location:sofia

Публикувано: 29 March 2012 - 01:14 PM

Аз съм ходила в мола на Цариградско шосе много пъти с кучето ми и никога е нямало проблем, даже продавачките леко досаждат докато му се радват :-) В повечето заведения също ни пускат, в технополис, в разни мебелни магазини, но не го пускат на земята нося си го на ръце. В хранителните магазини не съм се и опитвала. :wb_052:

#6 Потребителят е офлайн   Фейт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 13-February 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2012 - 01:48 PM

Тук следва да си зададем въпроса - Какво аджеба ще прави едно куче в заведение, в магазин за хранителни стоки, в магазин за мебели, или т.н .... Не виждам никакъв смисъл да се разнася животното в чанта нагоре надлоу - това за него не е разходка!
Би трябвало единствените кучета които да се допускат в такива обекти да са кучетата водачи, за хората които наистина имат нужда!
Останалото е безсмислено :mg_062:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bebitooooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 17-February 08

Публикувано: 29 March 2012 - 08:57 PM

Защо да е безсмислено? Трябва ли домашния ни любимец да е с нас само по време на разходка? А останалото време от деня? Какво ни пречи да бъде с нас и на други места? Нямам предвид хранителни магазини и от сорта, но все пак защо като изляза с приятели на кафе кучето ми да не е с мен?

#8 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 March 2012 - 12:56 AM

Моето мнение също е , че кучето няма работа в магазина, но понякога се налага, като например:
Живея извън София и съм го повела на доктор, използвам и да си напазарувам . Или отиваме на разходка в парка, който ни е много далеч и използвам да си напазарувам. Съвсем не става дума да си го водя само на пазар.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Фейт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 13-February 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 March 2012 - 12:37 PM

Показване на мнениетоbebitooooo, в 29 March 2012 - 08:57 PM, написа:

Защо да е безсмислено? Трябва ли домашния ни любимец да е с нас само по време на разходка? А останалото време от деня? Какво ни пречи да бъде с нас и на други места? Нямам предвид хранителни магазини и от сорта, но все пак защо като изляза с приятели на кафе кучето ми да не е с мен?



Може би защото излизате с ПРИЯТЕЛИ на кафе, а не с кучето на кафе .... по същата логика е защо да не го заведем и на дискотека с приятели за да не бъде само вкъщи ...
Изключвам разбира се парка и кафетата там които са на открито.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   bebitooooo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 17-February 08

Публикувано: 01 April 2012 - 10:57 AM

Много далеч съм от мисълта, че ще разкарвам кучето си с мен по магазините и то ще ме чака... Все пак излизаме на разходка и след това решаваме да седнем да пием по един сок, ок докато времето е хубаво в повечето заведения отвън можем да седнем, но през зимния период? Мисълта ми беше такава, а не че ще водя кучето си по ресторанти и т.н.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни