Dog.bg Форуми : Animal Rescue Sofia - Приют "Богров"

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Animal Rescue Sofia - Приют "Богров"

#461 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 13 July 2012 - 07:28 PM

Показване на мнениетоИлит, в 12 July 2012 - 11:14 PM, написа:

Ние също нямаме транспорт - кампанията е съвместна със Столична община, т.е. - кучетата се карат при нас от Екоравновесие. Вариант е да звъннете на тях и да им покажете кучето, когато дойдат. Но ако искате да бъде обработено при нас, а не в Сеславци, трябва да им кажете, че го чакаме. По принцип всички кучета, заловени в сряда и четвъртък, идват в Богров.



За мен лично няма толкова значение къде,просто да знам,че няма да има нови бебета.да видим дали съм разбрала ако им се обадя да кажем на 17 този месец могат ли те утре примерно в уречен час да дойдат?Кучето не може да стои вкъщи,защото много панически се държи,а през деня се крие от топлото,та трябва да имам повечко време.И другото,което е трябва ли специално да подчертая адреса,защото при предишните кастрации бяха взели 2 кучета пред очите ми и в продължение на 5 дни твърдяха,че от тук кучета взети няма.

Мерси предварително за отговорите,защото ми е притеснено,все пак идеята за 3-4,че и повече кученца нови е направо страшна,изобщо не се знае къде ще свършат.

#462 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 October 2012 - 09:38 PM

Каква е процедурата по осиновяване на хора,които не са от София?Прочетох,че трябва да има задължително 3 посещения,но ако хората живеят в другия край на България как се процедира?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#463 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 24 October 2012 - 03:40 PM

от страницата на АРС видях, 4е поради проблеми с доставките, общината е спряла храната за Приюта в Богров. Някой имали желание да помогнем? Ако успеем да събрем 100лв за тях аз ще добавя още толкова, за да успеят да закърпят положнието.

#464 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2012 - 08:52 PM

Аз мога да отделя 20 лв., но си мислех да ги преведа директно на тяхната сметка, всъщност тъкмо съм се нагласила пред компа за това, така ще ги получат най-бързо утре!

#465 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 October 2012 - 08:58 PM

Показване на мнениетоМърфи, в 24 October 2012 - 06:52 PM, написа:

Аз мога да отделя 20 лв., но си мислех да ги преведа директно на тяхната сметка, всъщност тъкмо съм се нагласила пред компа за това, така ще ги получат най-бързо утре!


И аз преведох днес 20лв. по банка. Дано повече хора се отзоват...капка по капка вир става... :wub:
User's Signature

allure&Jack Ray

#466 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 October 2012 - 08:11 AM

Благодарим ви Мърфи, allure :ba_025:! fanfann - :rc_036:!!!

Днес по-късно ще добавя дали сме успели да организираме пункт за събиране на манджа на "нашето място" в Лозенец.

Ето я и цялата информация:

Качена снимка Качена снимка
Мъниците от бебешориума просят храна гладни преди вечерното хранене


Скъпи приятели,
както знаете – 1/3 от храната за приют Богров се предоставя от Столичната Община. Практиката е – няколко дни преди доставката да им пратим протокол за точния брой на кучетата в приюта, Екоравновесие да си направят сметка и да ни пратят съответното количество храна.

Тази седмица обаче това няма да се случи. Без предупреждение получихме невероятна изненада: не е подписан договор за доставка на храна за общинските приюти – храна няма да има. Ние обаче не сме подготвени за този разход (имаме само 500 кучета, защо пък ще ни казват, че няма да има храна…) Благодарение на няколко дарения, които дойдоха неочаквано – можем да храним още три дни, ако намалим дажбите – четири. Какво ще правим след това обаче?

Помогнете ни да изкараме месеца! Включете се с колкото можете – купуваме гранулите за 1,10лв за килограм, ще свалим дневната дажба до 250кг на ден за целия приют. Намаляването на хранителната дажба винаги довежда до проблеми между кучетата, но за жалост – нямаме избор.

АКО МОЖЕТЕ – ДАРЕТЕ ЗА ХРАНА ТУК

С радост ще приемем и дарения – храна. Само молим, имайте предвид, че като големи клиенти ние можем да купуваме храна сравнително по-евтино, отколкото вие в магазините. Ако решите да дарите в натура, молим – вземете храната от LIDL или друга голяма верига, която продава евтино. Държим повече на количеството, отколкото на качеството.

Всяка, дори и минимална помощ е от полза. Помогнете ни да ги нахраним!

Качена снимка Качена снимка Качена снимка
Порционът им е намален до 25 килограма на хранене – поглъщат ги за минути
User's Signature

Качена снимка

#467 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 October 2012 - 10:59 AM

За хората, на коите е неудобно да донесат храна до приюта, организирахме местенце в Лозенец, където може да бъде занесена.
Адресът е: София 1164, бул.Джеймс Баучер 23 (където си правим партитата)
Мястото има денонощна охрана, на която можете да оставите храната.
Хората не са свързани с организацията, просто помагат.
Ето карта:
Качена снимка
Вижте по-голяма карта
User's Signature

Качена снимка

#468 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 01 November 2012 - 09:39 PM

Някой дали ще може да ми обясни как точно се правят каишките на Богров.Така като съм там е ок,но после въобще не мога да си го представя,а тук ще правя опити да уча куче да върви на повод и те ми изглеждат ок.
Колко точно трябва да е въжето като дължина и как точно се прави тази постоянна примка(трудно ми е да го обясни,но тези,които са разхождали там с такива поводи би трябвало да се сещат).И още един въпрос - мислите ли,че е удачно да се започне с такъв повод?Ако има значение кучето е голямо (на около 2 години и голямо колкото лабрадор) и никога не е ходило на повод.

#469 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2012 - 10:24 AM

Душачите в Богров са от алпинистко въже. Тези, които аз правех, са просто 2 метра въже, от двата края правя халка и с винтове занитватвам, от горе изолирбанд. Прекарваш въжето през едната халка. Ок е за всякакъв размер и възраст куче.
Ако отидеш в някой алпинистки магазин, може да ти спретнат и въжел, вместо да ги занитваш.
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#470 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 November 2012 - 12:34 PM

Здравейте! Преди много време (юни месец тази година) реших да изпратя дарение за приюта - марли, памуци, ръкавици, спринцовки, епруветки, физиологичен разтвор и все такива консумативи, които твърдите, че са ви ценни и полезни. Илит ми даде номера на Светослав Петров за контакт. Обадих му се да очаква пратка. Пуснах колета, но от Еконт бяха написали "Приют Богров" бул. Джеймс Баучер 23. Обадих се да ги уведомя за грешката на другия ден - казаха ми, че за препращане трябва да платя още веднъж доставката, която беше 25лв. (колетът беше обемист и тежеше 17кг.). Пак се обадих на Светослав и помолих да отиде той или който и да е от приюта, за да вземе пратката от офиса им в Лозенец, ул. Бигла 37. Минаха 1-2 седмици, пратката още беше в офиса. Светослав ми каза, че имали проблеми с колата и не са взели колета. Времето си минаваше, впоследствие Еконт са изпратили колета за централния офис в Русе. Говорихме отново със Светослав, че ще вземе пратката като пътува натам. Писах му из социалните мрежи дали всичко е наред - никакъв отговор. Преди малко се обадих в Русе - пратката отдавна е унищожена (изгорена), а Светослав ми каза, че "май са взели дарението".

С две думи - исках да изразя съжалението си за това, че никой не си мръдна пръста, за да вземе нещо уж необходимо за приюта. Моята грешка е, че не погледнах на мига, че от офиса са написали грешен адрес, НО всички тези консумативи - 17кг. можеха да помогнат на други, ако не на вас. В крайна сметка всички, обвързани пряко с приюта живеят в София. Не обвинявам някого конкретно, страшно много уважам и се възхищавам на целия екип на Богров, някои от тези хора имам честта да познавам лично. :rc_036: Винаги съм и ще ви подкрепям както мога, пък било и с малко. Всеки ден чета новините около вас, радвам се и плача и благодаря, че ви има. Имам представа какво е всеки ден около вас, знам, че всяка помощ е ценна, но незаинтересоваността именно към такава помощ много ме изненада. Два големи и пълни кашона изгоряха за нищо.

#471 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 December 2012 - 06:13 PM

предполагам са заети, затова опитайте се да не го приемате лично. знам от опит, 4е е доста неприятно цялото това изхабено време и усилия. приемете моята признателност, за това, което сте се опитали да направите.

#472 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2012 - 12:01 PM

Как така ще изгарят пратка?! Ак не е потърсена, пратката се връща на изпращача!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#473 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 03 December 2012 - 07:26 PM

Попитах каква е политиката на Еконт - ако до месец не я потърсиш се изпраща в централния офис Русе. Там престоява 2-3 дни и се унищожава. Имал го момента, в който питат изпращащия какво да я правят, но на мен лично не са ми искали мнение...

#474 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 24 December 2012 - 08:37 PM

http://arsofia.com/b...inata-na-zoran/

:rc_036:

#475 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 26 December 2012 - 06:55 PM

Мисля тази събота или неделя да ходя в Богров.Само да не вали,защото не съм много подготвена откъм дрехи и обувки.Чудя се само ще имам ли дружка или пак съм соло (ходя с автобус) и дали да взимам апарата,за да снимам?
Има ли смисъл или не?Чудя се,защото отдавна не съм виждала тези статии с снимките от разходките.

#476 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2012 - 10:40 AM

greyli, разбира се, че има смисъл - не сме публикували, защото не сме имали снимки:)
Да си призная, дори да не вали, при нас вече си е доста калничко, та се подгответе за омазване:)
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни