Dog.bg Форуми : Ребята,давайте жить дружно...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ребята,давайте жить дружно... Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 12 April 2012 - 07:27 PM

Как страдам по изгубеното време
на филантропските стремления повремето.
За дните преживени все на стремето,
но не в очакването да умрем.

Когато се наливаха основите
как сладко беше,колко беше дивно.
Противно на очакваното,в нивите,
наместо макове растяха рози изобилно.

А съзидателите вчерашни
ни гледаха с уплаха,с удивление.
Все рошави,брадати мутри
създатели на ново поколение.

Живея във очакваното време
пак пея песни,пиша стихове.
Как страдам по изгубеното време
чий ли бяха тези редове?....

Започвам с едно стихотворение писано през 1989г., още докато заедно с „други” като мен свирехме в студио „Висоцки”.Е,не ни обичаха /особено някои/,но ние пеехме и казвахме каквото мислим.Човек има нужда от криле за да лети –в мислите и мечтите си.Криле,за да гледа отвисоко човешката алчност и падение,жаждата за власт и зле прикритата омраза към различните.
Защо,макар че те са наш продукт,така упорито се мъчим да отричаме „бездомните” кучета?
Не ги отричаме – така ще отговорят мнозина,но не желаем да са навън.
Ами Вие ги създадохте,невежи българи!Вие ги „залъгвахте”,а после аут,нали?!В това консуматорско общество само те не бяха въвлечени,но Вие побързахте с глупавите и болни мозъци да опорочите и това творение на природата.
Преди години в зората на автомобилите,знаци поставяли тогава и там,където станела катастрофа.Това прави правителството и сега – търси „начини” да изкорени проблема,вместо още преди 20г. да не го допусне...Приоритети...А кучетата- те не са приоритет. Не оставяйте депутатите и министрите на мира докато не разберат,че не може да загърбват поетите ангажименти.
Ние с Вас сме България,не господата от правителството,
Ние,гражданите сме ги избрали,затова ще им се наложи да се съобразяват с нас!
Няма да кажа нищо повече,достатъчно се изписа...
Живеем в модерно време и първосигналното не ни подхожда.
Всеки от форума и гр.Плевен може да разчита на мен.
Пожелавам Ви да обичате кучетата!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#2 Guest_gorbyron_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 April 2012 - 09:24 AM

Товарищь Леополд, това "животно", за което говориш, тук в бг, не може да съществува, докато се намесват и финикийските знаци... псевдозагрижеността на някои за кучетата, няма нищо общо с истинската обич към тях... За да ги "сполети" добра участ кучетата, е необходимо всички да са абстрахирани от всякакви финансови интереси, докато се решава съдбата им...В противен случай, бездомниците със сигурност не ги чака нищо добро на този свят...

#3 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 April 2012 - 01:42 PM

В добавка към горното.

Докато и личните емоции не бъдат превъзмогнати по отношение на потомството на така обичания ни домашен любимец, пак няма да се разреши проблема :)

Без да се намесват изобщо финикийските знаци, можем да положим началото за разрешаването на проблема, като просто не заплождаме нашите си кучета :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2012 - 02:16 PM

Показване на мнениетоwind, в 13 April 2012 - 11:42 AM, написа:

В добавка към горното.

Докато и личните емоции не бъдат превъзмогнати по отношение на потомството на така обичания ни домашен любимец, пак няма да се разреши проблема :)

Без да се намесват изобщо финикийските знаци, можем да положим началото за разрешаването на проблема, като просто не заплождаме нашите си кучета :)

Ти не можеш да забраниш на човека да плоди неговите си кучета.
Единствен изход е в това да изземеш възможността всеки срещнат да си плоди което където шава е в държавния подход. Който за момента липсва.
Но този държавен подход включва и подкрепата към спортове и създаване на условията за тях.
Например, къде да упражнявам чау-чау за аджилити и да дойда на състезанието като тук?

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2012 - 02:18 PM

Или на обидиенс да се упражнявам къде, за да се явя с кучето си както тук:


Или кажете ми къде да упражняват любителите на паркур, като Трет:


Къде са поляните с препятствията, къде са преподователите, къде са инструктори, които да ги насърчава общината?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2012 - 02:28 PM

Дете на 7 години, Саманта.
Аз къде да го упражнявам това с детето си?


Престанете да оприличавате кинологията единствено с изложби. Кинология е много повече от рингово изложение.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 13 April 2012 - 02:37 PM

Показване на мнениетоwind, в 13 April 2012 - 01:42 PM, написа:

В добавка към горното.

Докато и личните емоции не бъдат превъзмогнати по отношение на потомството на така обичания ни домашен любимец, пак няма да се разреши проблема :)

Без да се намесват изобщо финикийските знаци, можем да положим началото за разрешаването на проблема, като просто не заплождаме нашите си кучета :)

Такива емоций биха имали хора незапознати с развъдното дело,както и онези търгуващи с кучета.За първите /като пожелание/ има киноложки структури / добри,лоши...каквито са/,за вторите остава контролът по смисъла на ЗЗЖ. Всъщност важно е се разбере,че кучето /дори безпородното/ е отговорност!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#8 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 April 2012 - 03:45 PM

Хората НЕ ИСКАТ кучета по улиците. Когато те се залавят и убиват, на тяхно място се появяват други. Защото съществуващите кучета в домове, дворове и на улицата се размножават. За да се спре притока на кучета към улицата, трябва да се спре размножаването. Кастрацията гарантира, че кучето няма да се размножи, но ще си живее също толкова пълноценно, колкото и преди. Но хората са ПРОТИВ кастрацията и ИСКАТ кучетата им да се размножават - било то за здраве, било то поради други причини.

Какво всъщност искат хората?

Понеже темата е започната литературно, ще я продължа в същия дух.

Параграф 22, Джоузеф Хелър
http://chitanka.info...72/10#textstart

Цитат

Имаше само една засечка и това беше параграф 22 - според него онзи, който при действителна и непосредствена опасност е загрижен за собствената си сигурност, има напълно здрав разум. Ор беше луд и можеше да бъде отчислен от летателния състав. Единственото, което трябваше да направи, беше да поиска да го отчислят; но щом поискаше, той вече нямаше да бъде луд и трябваше да участва в полети и занапред. Ор щеше да бъде луд, ако участваше и занапред в бойни полети, а щеше да бъде здрав, ако не участваше, но щом беше здрав, трябваше да продължи да лети. Ако летеше, щеше да бъде луд и нямаше да трябва да лети; но ако не искаше да лети, значи беше здрав и трябваше да лети. Йосарян бе дълбоко развълнуван от абсолютната простота на тази клауза в параграф 22.


Цитат

Бащата на Майор Майор беше трезвен, богобоязлив човек, който считаше за най-духовито нещо на света да крие възрастта си. Беше фермер с дълги ръце и крака, богобоязлив, свободолюбив, хрисим, непреклонен индивидуалист, който смяташе, че да се дават федерални субсидии на когото и да било освен на фермери, е прикрит социализъм. Той проповядваше пестеливост и упорит труд и осъждаше неморалните жени, които му отказваха. Негов специалитет беше люцерната и за него бе много изгодно да не отглежда люцерна. Държавата му плащаше добре за всеки бушел непроизведена люцерна. Колкото повече люцерна не произвеждаше, толкова повече пари му даваше държавата; и той разходваше всеки петак, спечелен без труд, за да купува още земя и да увеличава количеството непроизведена люцерна. Бащата на Майор Майор работеше без почивка, за да не произвежда люцерна. През дългите зимни вечери той си седеше вкъщи и не кърпеше хамути; изскачаше от леглото си, щом пукнеше пладне, само за да се увери, че никаква домакинска работа не е свършена. Влагаше мъдро парите си в земя и скоро вече не отглеждаше повече люцерна, отколкото който и да е друг фермер в окръга. Съседите се обръщаха към него за съвет по всякакви въпроси, тъй като той бе спечелил много пари и следователно беше мъдър човек.

— Каквото посеете, това ще пожънете — съветваше той всички и всички казваха „амин“.

Бащата на Майор Майор беше изявен борец за икономии в държавните разходи при условие, че тези икономии няма да попречат на правителството да изпълни свещения си дълг и да плати на фермерите толкова, колкото можеха да изкарат за люцерната, която произвеждаха и от която никой не се нуждаеше, или въобще за да не отглеждат люцерна. Той беше горд и независим човек, които се противопоставяше на всякакви осигуровки срещу безработица и никога не се колебаеше да хленчи и скимти, за да изврънка и измъкне колкото може повече от когото може. Той беше набожен човек, чийто амвон беше навсякъде.

— На нас, фермерите, Господ ни е дал две здрави ръце, за да можем да отнесем колкото можем да сграбчим с тях — проповядваше той пламенно на стъпалата на съда или пред фирмата А. и И., докато чакаше младата зла касиерка, вечно с дъвка в устата, която той ухажваше, да излезе навън и да го погледне заплашително. — Ако Господ не искаше да вземаме толкова много проповядваше той, нямаше да ни даде две здрави ръце, за да го взимаме.

Всички наоколо пошепваха:

— Амин.


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 13 April 2012 - 04:21 PM

Фурия, общините няма да направят исканото от Вас,нали сте наясно...Те да си свършат другата работа,а ние все ще намерим къде да се съревноваваме.Е,като пожелание /когато "бездомните"понамалеят / може пък в бъдещите регламентирани места да се сложи някое и друго препядствие,.......ама от нас!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2012 - 04:49 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 13 April 2012 - 02:21 PM, написа:

Фурия, общините няма да направят исканото от Вас,нали сте наясно...Те да си свършат другата работа,а ние все ще намерим къде да се съревноваваме.Е,като пожелание /когато "бездомните"понамалеят / може пък в бъдещите регламентирани места да се сложи някое и друго препядствие,.......ама от нас!

Общините няма да направят исканото от мен, много точно сте го отбелязъл, и то ако се иска само и единствено от мен. Но ако има има и други желаещи във всеки град да отворят спортни секции за работа с куче...фризби например не изисква нищо освен една поляна, стопанин, кучето му и летящ уред. Въпроса е да не им се пречи на хората, да не цъфне някой за проверка да ти прекъсне тренировката, а да има официални поляни за тази цел, и то не една две в центъра за да се отбива номера от страната на общината, а във всеки ЖК. Не е висша философия - навсякъде е пълно с празни незастроени места.
Възможно е, просто трябва да е и позволено. А и насърчавано също.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 13 April 2012 - 05:17 PM

Хубава идея.И понеже аз не обичам да ме смятат за човек загърбил проблемите на кучетата / като цяло/,ще Ви кажа следното: треньор съм от 21г. и оттогава досега още чакам някой да ни обедини.Е,никой не пожела и през декември 2011 отправих покана към колегите от страната.Дори на някои да не им се иска да го признаят,но ние също сме част от българската кинология и състоянието на кучетата зависи и от нас.Аз съм поканил колеги - те приеха добре всичко,но на този етап негласно се договорихме всеки да събира хора от обществото,приятели на кучетата,стопани и да ПОКАЗВА,че кучето не ние враг!Продължавам да съм "за" треньорите в България да имат своя организация,още повече след последните събития.Фурия,Вие знаете с каква отговорна работа съм се нагърбил и няма да спра докато не я доведа до успех! А ако има колеги готови да се срещнем и обсъдим въпросите свързани с кучетата,аз съм насреща.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 April 2012 - 05:27 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 13 April 2012 - 03:17 PM, написа:

Хубава идея.И понеже аз не обичам да ме смятат за човек загърбил проблемите на кучетата / като цяло/,ще Ви кажа следното: треньор съм от 21г. и оттогава досега още чакам някой да ни обедини.Е,никой не пожела и през декември 2011 отправих покана към колегите от страната.Дори на някои да не им се иска да го признаят,но ние също сме част от българската кинология и състоянието на кучетата зависи и от нас.Аз съм поканил колеги - те приеха добре всичко,но на този етап негласно се договорихме всеки да събира хора от обществото,приятели на кучетата,стопани и да ПОКАЗВА,че кучето не ние враг!Продължавам да съм "за" треньорите в България да имат своя организация,още повече след последните събития.Фурия,Вие знаете с каква отговорна работа съм се нагърбил и няма да спра докато не я доведа до успех! А ако има колеги готови да се срещнем и обсъдим въпросите свързани с кучетата,аз съм насреща.

Ето това е вече приказка.
Защо да не се провеждат семинари с ликвидацията на неграмотност спрямо начинаещи стопани? защо не се организират курсове за обща дресура към общините под ръководство на местните клубове? Има специалисти, има питащи, но няма къде да се срещнат, няма координация, няма и организация.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни