Dog.bg Форуми : Помощ при развъждане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ при развъждане Търся съвет от хора с опит Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   kama7a Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-April 12

Публикувано: 17 April 2012 - 11:35 PM

Здравейте! Първо искам да кажа колко приятно изненадан съм от този форум. Много добре организиран е и много активни хора пишат тук! :)
Не съм сигурен дали това е правилната секция, но не намерих под-форум, в който да публикувам въпроса си, а тук мернах думичката "развъждане". Моля за извинение ако съм в разрез с някакви правила!

Ситуацията е следната. Имам женско куче, порода "Старонемска овчарка" или иначе казано - дългокосместа немска. Решил съм, че искам да я "оженя". Намерихме подходящия кандидат и
днес запознахме кучетата. Сега, доста изчетох предварително, но все пак това е първото ми подобно начинание. Доколкото се видя, кучетата се харесаха супер много, заиграха се, целуваха се скачаха и прочие. Имаха цял двор на разположение (територия на мъжкия) и всичко сякаш беше ок. Моята красавица беше напълно готова, само се умилкваше, заемаше характерната поза, отместваше опашка, не ръмжеше и никак не се противеше когато започнаха същинската част. Проблема беше в това, че когато мъжкия я възкачи, се задържа така (с характерните чупки) около 20-30 секунди и след това, без нищо да стане - слиза. Това се повтори сигурно 50 пъти и всеки път след това, тя го подонваше и имитираше поведение на мъжко куче.... та така и не се стигна до "заклещване". Кучетата са на 6г - женската и 3г - мъжкия и са напълно здрави, охранени и жизнерадостни. И на двете това ще бъде 1во чифтосване.
Четох на някой места, че трябва асистенция от стопаните и то в детайли.... Какво бихте ме посъветвали или къде бих могъл да прочета повече за подобно явление, защото не можах да открия нищо за прецедентен случай....

Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 17 April 2012 - 11:45 PM

Преди да минете към "същинската част" направихте ли нужните изледвания на кучетата,за да гарантирате,че евентуалното поколение ще е здраво?Има и по-важни неща от това,че кучетата ви са охранени,та в случая е добре че все още може да се поправите :ae_085:
Когато направите нужните изледвания(това може ветеринар да ви обясни),тогава можете вече да мислите за заплождане.

#3 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 18 April 2012 - 11:02 AM

Показване на мнениетоpinkdog, в 17 April 2012 - 11:45 PM, написа:

Преди да минете към "същинската част" направихте ли нужните изледвания на кучетата,за да гарантирате,че евентуалното поколение ще е здраво?Има и по-важни неща от това,че кучетата ви са охранени,та в случая е добре че все още може да се поправите :ae_085:
Когато направите нужните изледвания(това може ветеринар да ви обясни),тогава можете вече да мислите за заплождане.

Така е,но хората вече са решили...
Всичко се проучва предварително / вкл. изследванията,потентността/ и ако имате съмнения /за последното, а нямате опит / потърсете помощ.
Иначе.....на следващото разгонване.Въпросът с развъждането не се изчерпва с една "случка".
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2012 - 11:34 AM

Освен всичко има и нещо много съществено, а именно - кучицата не е стара, но на тези години на които е сега, да има първо раждане, знаете ли, че носи голям риск за нея?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   kama7a Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-April 12

Публикувано: 18 April 2012 - 05:23 PM

Показване на мнениетоpinkdog, в 17 April 2012 - 11:45 PM, написа:

Преди да минете към "същинската част" направихте ли нужните изледвания на кучетата,за да гарантирате,че евентуалното поколение ще е здраво?Има и по-важни неща от това,че кучетата ви са охранени,та в случая е добре че все още може да се поправите :ae_085:
Когато направите нужните изледвания(това може ветеринар да ви обясни),тогава можете вече да мислите за заплождане.


Вижте, аз съм любител и не се занимавам с развъждане. Не ми се иска, а и нямам физическа възможност да съм педантичен. И двете кучета са напълно клинично здрави, имат
родословие с доказани родители. Не се заемам с цялото начинание с търговска цел за да гледам нещата в детайли.

Показване на мнениетоdmm, в 18 April 2012 - 11:34 AM, написа:

Освен всичко има и нещо много съществено, а именно - кучицата не е стара, но на тези години на които е сега, да има първо раждане, знаете ли, че носи голям риск за нея?


Бихте ли ме посъветвали да не се захващам изобщо при положение, че има такъв риск ? Сега, според някой слухове е важно да роди поне веднъж, според други източници след раждане е по-вероятно да има усложнения....

#6 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 18 April 2012 - 05:59 PM

Няма такова нещо,като трябва да роди поне един път.Щом не се занимавате с развъждане,защо развъждате??Родословието не доказва,че кучетата ви стават за разплод и е най-добре просто да си гледате кучето като любимец,каквото то е за вас и да му се радвате :ae_085:

#7 Потребителят е офлайн   Frroggy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:Sofia, Bulgaria

Публикувано: 18 April 2012 - 06:06 PM

Здравейте :re_037: имам 1 въпрос относно развъждането незнам дали това е правилната тема но ще пиша тук . Знам че има три класа кучета " Пет клас - това са кучета, които имат отклонения в стандарта. Цената им е по-ниска от останалите куче.
Шоу клас - кученца с голям изложбен потенциал, вписващи се отлично в стандарта.
Брийд клас - кучета подходящи за развъждане." та въпроса ми е как мога да разбера че кучето ми е от Брийд клас ? и става за развъздане , има ли някаккъв документ като при шоу клас и има ли родословие това куче ?

#8 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 18 April 2012 - 06:17 PM

Ами аз доколкото знам от познати,кучето задължително има родословие,трябва да се е явявало на изложби и да е получило отлична оценка за екстериор,да е на нужната възраст за разплод и да е преминало през медицинските тестове,които гарантират,че няма някое генетично заболяване.Само толкова знам...

#9 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 18 April 2012 - 06:18 PM

Като участваш с шоу клас куче по изложби, най-често получаваш оценка Отличен и се класираш в първите места. Ако получаваш отличен или мн.добър и що годе се класираш в челната 5тица или 10ка, значи кучето може да се счете за брийд клас. Ако с пет клас куче участваш на изложба, оценката ще е ниска, може би и дисквалифицираща. Всички кученца - пет, брийд и шоу трябва да имат родословие. То е единственото доказателство, че принадлежат към дадена порода.

#10 Потребителят е офлайн   Frroggy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:Sofia, Bulgaria

Публикувано: 18 April 2012 - 06:23 PM

Показване на мнението Vesela_5, в 18 April 2012 - 06:17 PM, написа:

Като участваш с шоу клас куче по изложби, най-често получаваш оценка Отличен и се класираш в първите места. Ако получаваш отличен или мн.добър и що годе се класираш в челната 5тица или 10ка, значи кучето може да се счете за брийд клас. Ако с пет клас куче участваш на изложба, оценката ще е ниска, може би и дисквалифицираща. Всички кученца - пет, брийд и шоу трябва да имат родословие. То е единственото доказателство, че принадлежат към дадена порода

много благодаря :rc_036:

#11 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2012 - 08:33 PM

Показване на мнениетоkama7a, в 18 April 2012 - 05:23 PM, написа:

Показване на мнениетоdmm, в 18 April 2012 - 11:34 AM, написа:

Освен всичко има и нещо много съществено, а именно - кучицата не е стара, но на тези години на които е сега, да има първо раждане, знаете ли, че носи голям риск за нея?


Бихте ли ме посъветвали да не се захващам изобщо при положение, че има такъв риск ? Сега, според някой слухове е важно да роди поне веднъж, според други източници след раждане е по-вероятно да има усложнения....


Ами това с раждането за здраве е някаква легенда, която битува от години, за съжаление, а всъщност няма нито едно медицинско изследване, което да потвърждава такава истинност. Дори обратното. Новите проучвания сочат, че едно нераждало куче, но касрирано през първата година та дори и в по-късен етап, може да живее много по-дълго от същото некастрирано, раждало и т.н. Има във Ветеринарния форум на сайта тема за кастрацията, с която успоредно се обсъждат и други гледни точки. Ако имате време, потърсете я и я прегледайте.
До колкото разбирам, вие сте наплашен, че кучицата ще се разболее, ако не роди, а това са наистина небивалици и ако я подложите на бременност, наистина има риск за нея - как ще мине бременността, бебетата как ще се развиват, живи ли ще са и т.н. Все притеснения и грижи, които аз на ваше място бих спестила и на животното и на себе си. И смятам, че е по-добре да я кастрирате, докато е още на тези години и ще понесе леко упойка и бързо ще се възстанови след операцията и така ще предотвратите бъдещи злощастия с рак на матка, пиометра и прочее. А в също време ще й удължите дните, доколкото зависи от вас. Това всъщност ви съветвам, но разбира се, решението е само ваше:)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#12 Потребителят е офлайн   kama7a Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-April 12

Публикувано: 19 April 2012 - 01:04 PM

Показване на мнениетоdmm, в 18 April 2012 - 08:33 PM, написа:

Показване на мнениетоkama7a, в 18 April 2012 - 05:23 PM, написа:

Показване на мнениетоdmm, в 18 April 2012 - 11:34 AM, написа:

Освен всичко има и нещо много съществено, а именно - кучицата не е стара, но на тези години на които е сега, да има първо раждане, знаете ли, че носи голям риск за нея?


Бихте ли ме посъветвали да не се захващам изобщо при положение, че има такъв риск ? Сега, според някой слухове е важно да роди поне веднъж, според други източници след раждане е по-вероятно да има усложнения....


Ами това с раждането за здраве е някаква легенда, която битува от години, за съжаление, а всъщност няма нито едно медицинско изследване, което да потвърждава такава истинност. Дори обратното. Новите проучвания сочат, че едно нераждало куче, но касрирано през първата година та дори и в по-късен етап, може да живее много по-дълго от същото некастрирано, раждало и т.н. Има във Ветеринарния форум на сайта тема за кастрацията, с която успоредно се обсъждат и други гледни точки. Ако имате време, потърсете я и я прегледайте.
До колкото разбирам, вие сте наплашен, че кучицата ще се разболее, ако не роди, а това са наистина небивалици и ако я подложите на бременност, наистина има риск за нея - как ще мине бременността, бебетата как ще се развиват, живи ли ще са и т.н. Все притеснения и грижи, които аз на ваше място бих спестила и на животното и на себе си. И смятам, че е по-добре да я кастрирате, докато е още на тези години и ще понесе леко упойка и бързо ще се възстанови след операцията и така ще предотвратите бъдещи злощастия с рак на матка, пиометра и прочее. А в също време ще й удължите дните, доколкото зависи от вас. Това всъщност ви съветвам, но разбира се, решението е само ваше:)


Кастрацията не подлежи на премисляне... като цяло не съм привърженик на подобни интервенции върху животни, които се гледат.
Не мога да кажа, че съм наплашен, просто досега съм имал две мъжки кучета и то ротвайлер, а сега гледам женско - овчарка и определено се чувствам неподготвен в някой сфери :)
Все пак благодаря за информацията беше добре да знам със сигурност, че няма усложнения.

Благодарност и към пинкдог.

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2012 - 02:32 PM

Показване на мнениетоkama7a, в 19 April 2012 - 01:04 PM, написа:

Все пак благодаря за информацията беше добре да знам със сигурност, че няма усложнения.

Няма да има усложнения за кучицата ви, ако НЕ роди. :md_064:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 23 April 2012 - 10:15 PM

Четете що е това Пиометра.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни