Dog.bg Форуми : Да гладуваш заради любовта си към животните

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да гладуваш заради любовта си към животните Много тъжна история

#21 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2012 - 01:25 PM

Показване на мнениетоg_vasileva, в 25 April 2012 - 10:31 AM, написа:

Ако нещо не ни се объркат плановете, на 12 и 13ти май ще сме в този район. Мога да занеса багаж от Варна, ще е хубаво и по принцип да мина да я видя и да видя животните в какво положение са и от какво има най-голяма нужда.


И това би било чудесно.
Ако нямате нищо против мога ли да се свържа с Вас за да пратя някои неща на Краси. Аз утре ще й изпратя колет, но до 13.05 мога пак да събера нещо.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   bbbbb Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 23-September 11

Публикувано: 25 April 2012 - 02:48 PM

http://www.sanivet.e...x.php?url=price В тази клиника правят отстъпки за бездомни кучета /поне така пише в сайта,не съм ползвала услугите им/. Една кастрация би трябвало да струва между 40 и 50 лв с отстъпката.

#23 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2012 - 09:05 PM

Показване на мнениетоbbbbb, в 25 April 2012 - 12:48 PM, написа:

http://www.sanivet.e...x.php?url=price В тази клиника правят отстъпки за бездомни кучета /поне така пише в сайта,не съм ползвала услугите им/. Една кастрация би трябвало да струва между 40 и 50 лв с отстъпката.


Благодаря!

Писах на Фондация четири лапи, ако там не се получат нещата, ще се възползваме от предоставената информация.

Благодаря, че проявявате загриженност!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 08:58 AM

Здравейте, отново,

Краси ми прати първите снимки на кучовците и бързам да ги споделя с Вас Качена снимка

Прикачена снимка


Бебета са родени на 22.03.2012 г. Засега са видимо здрави и са отделени от другите.
Ще останат дребни кученца.
Гладко косместо е мъжко Прикачена снимка, а другите две /рошавички/ са женски. Прикачена снимка
Майката е кръстоската между пинчер и дакел, а бащата е между джак ръсел териер и пинчер Качена снимка За мен лично комбинацията е много интересна.
На снимките се вижда и майката - тя също се дава за осиновяване. Прикачена снимка
Сами можете да прецените, че при тази комбинация най-голямото ще е с размер на дакел.
Идеални са за апартамент. Както и всички бебета са много жизнени, любопитни и енергични. Качена снимка

Някой иска ли пухкаво бяло топче???!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 01:07 PM

Тези мъници се нуждаят и от ваксини за да не се разболеят от паровироза.
Дори да дарим трошички ще успеем да помогнем на това борбено момиче - Краси.

P.S.: днес изпратих на Краси колет с лекарства от първа необходимост, антипаразитни препарати за кучета /не за всички, за съжаление нямам такава възможност/, дрехи за нея и др.неща които успях да й събера и ще й бъдат от полза.


Ако нямате финансова възможност да й помогнете, можете да пратите стари каишки, купички, поводи, постелки, суха храна /тя купува минимум на ден фенери и преоценен ориз - храни животните си така/, антипаразитни препарати или други лекарства, синджири - тя има доста едри кучета, които късат поводите си и бягат, след което тя ги търси с часове. Не това й притеснява, притеснява й фактора че не всички харесват кучета и някой може да навреди на тях. Неведнъж тя е патила поради добротата си, разбира се както винаги отнасят всичко животинки. Много пъти са стреляли по нейни животни... след което тя ронила сълзи върху техни трупчета, или се молила по време на техни операции. Едното й куче все още напомня за тези кошмарни дни - мъжко пинчероподобно /забравих му името/. Той живее с куршум /може би съчма - но така каза Краси/ в главата. Всъщност поради тази причина не пишем точния адрес на Краси.


User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   PPPS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-April 12

Публикувано: 26 April 2012 - 03:00 PM

Искам да помогна на Краси.Живея в с.Мерданя-на 15 км. от Горна Оряховица в посока гр.Елена.Протеснявам се да ѝ се обадя директно,тъй като не се познаваме и едва ли ще ми се довери.Евентуално мога да се свържа с вас,когато идвате или ако тя се съгласи да се разберем да се видим.То и вие не ме познавате,но все пак попитайте когато се чуете ще има ли нещо против да ѝ се обадя.Тел ми е 0887998714-не го крия,защото наистина искам да ѝ се помогне.Все още нямам идея как,но все ще се измисли нещо.Д-р Румен Костов от ВТ и Д-р Ваня Райкова от ГО по принцип работят на доста по-ниски цени от другите и също ще направят отстъпки за такива кучета.Само трябва да се разбере по колко могат да се оперират на ден,а и да се транспортират,защото ще трябва и грижа след това,а ще ѝ бъде трудно с по-голям брой.Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!

#27 Потребителят е офлайн   evilbaby Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:20 PM

9-10-11 май - някой от тези дни ще организирам транспорт от София до Краси. Все още нямаме сборен пункт за предаване на нещата, но когато има веднага ще ви уведомя. А до тогава, който може нека направи пролетно почистване с една добра кауза.

#28 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:24 PM

Показване на мнениетоPPPS, в 26 April 2012 - 01:00 PM, написа:

Искам да помогна на Краси.Живея в с.Мерданя-на 15 км. от Горна Оряховица в посока гр.Елена.Протеснявам се да ѝ се обадя директно,тъй като не се познаваме и едва ли ще ми се довери.Евентуално мога да се свържа с вас,когато идвате или ако тя се съгласи да се разберем да се видим.То и вие не ме познавате,но все пак попитайте когато се чуете ще има ли нещо против да ѝ се обадя.Тел ми е 0887998714-не го крия,защото наистина искам да ѝ се помогне.Все още нямам идея как,но все ще се измисли нещо.Д-р Румен Костов от ВТ и Д-р Ваня Райкова от ГО по принцип работят на доста по-ниски цени от другите и също ще направят отстъпки за такива кучета.Само трябва да се разбере по колко могат да се оперират на ден,а и да се транспортират,защото ще трябва и грижа след това,а ще ѝ бъде трудно с по-голям брой.Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!


Чудесно е че искате да помогнете.
Не се притеснявайте да й се обадете. Нашето запознанство се започна точно по такъв начин. Прочетох историята й във ФБ. Тя ме трогна и ме накара да се замисля за много неща в живота ни. Свързах се с фондацията, защото и аз не знаех къде живее Краси и мислих че се виждат често. Понеже и те са далеч и са посредници, направо ми казаха да звъна на Краси.
След една седмица мислене й се обадих. Беше ми неудобно - исках да й помогна, но в същото време се притеснявах как ще реагира тя. Все пак е много преживяла. Но желанието ми да помогна беше по-голямо от притеснението ....
Обадих й се и се учудих, колко е борбен и лъчезарен човек.
Въпреки трудности тя вярва в нещо хубаво и не се предава. Определено ще Ви се зарадва, понеже се чувства самотна и отхвърлена от обществото. Защо ли?? Защото обича животни и събира куцо и сакато, което й оставят пред вратата. Казва че никой не иска да комуникира с нея, че се пазили от нея като от прокажената. И пак недоумявам, какви сме ние хората???!!! Оставят кутрета пред вратата й, по този начин се измиват ръцете, защото знаят че ще се погрижат за тях, а след това я мразят...
Отвлякох се малко за което се извинявам.
На моето обаждане се зарадва много. Може би инстинктивно ми се довери, или може би защото съм кучкарка и го е разбрала по някакъв начин. Чувства се самотна, а по този начин ще знае че не е сама. Ще усети подкрепата ни. Затова моето мнение е да се обадите директно на Краси и да поговорите.

За кастрациите - дори и тези минимални суми нямаме. Нито тя нито аз. /Аз по принцип пиша от нейно име - познати сме от разстояние/ Надявах се чрез този форум да се отзоват повече хора и да измислим нещо. Как да съберем сумите, как да транспортираме животни и т.н. Аз съм далеч от Велико Търново - от Бургас съм. Но вярвам че при голямо желание всичко може да се постигне.

Краси няма и дрехи - употребила всичко за постелки на кучета, за бебета /всички знаем как цапат/.
Когато я попитах за размера, тя ми каза нося xs - понеже няма какво да ям с дни .... тези думи ме просълзиха ... Някой искат цици, коли, яхти, а други нямат си нищо и дават последното на кучетата, понеже на тях няма как да се обясни че няма храна.... Въпреки тези тежки условия, тя ми вика - добре съм, като знам че кучета има какво да ядат...
Лично аз се радвам че се запознах с Краси. Защото тя е истински Човек. Такива вече почти няма....
P.S.: размер на обувки 37-38 летни, 38-39 зимни
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:32 PM

Показване на мнениетоevilbaby, в 26 April 2012 - 02:20 PM, написа:

9-10-11 май - някой от тези дни ще организирам транспорт от София до Краси. Все още нямаме сборен пункт за предаване на нещата, но когато има веднага ще ви уведомя. А до тогава, който може нека направи пролетно почистване с една добра кауза.


Много се радвам, че все повече и повече се включват.
Този транспорт специално ще е транспортиране за нещата за Краси? В такъв смисъл питам, ако има повече желаещи да помогнат, могат ли да се възползват от него?

Благодаря!
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:35 PM

Писах вчера на фондация четири лапи, все още не съм получила отговор!
Взех е-мейла от сайта им. Някой знае ли друг е-мейл?
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   evilbaby Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:36 PM

Да, специално с тази цел ще е. Не зная още колко ще е голяма колата, но нека видим, какво ще съберем. Всеки, който има желание може да се включи.

#32 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2012 - 04:44 PM

Показване на мнениетоevilbaby, в 26 April 2012 - 02:36 PM, написа:

Да, специално с тази цел ще е. Не зная още колко ще е голяма колата, но нека видим, какво ще съберем. Всеки, който има желание може да се включи.


Супер!
Инициатива е много добра! Дано да се включат повече хора!

Сигурно всяка жена има в гардероба си дрехи които не носи и като ги поглежда си казва някой път ще ги сложа.. но този момент не идва и нещата продължават да си стоят и да си трупат, така се получава и с др.неща вкъщи.
Поне при мен беше така. По този начин можем да се освободим място от неща, които не употребяваме, но ни е жал да ги хвърлим, и в същото време ще помогнем на човек в трудно положение! Точно това направих.
Затова и аз ще помоля да се включите в тази инициатива. /който има желание разбира се/
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 April 2012 - 11:07 PM

kari_85 , относно малките, бели ангелчета - преди 3 месеца имаше една тема, която предизвика невиждан интерес тук. Появиха се доста желаещи, имаше и кандидатка от Бургас (Maggy85). Само като идея - ако искаш се свържи с нея, може момичето да не е намерило все още своето куче и да прояви интерес към тези мишки.
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#34 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 27 April 2012 - 09:52 AM

Показване на мнениетоbutci, в 26 April 2012 - 09:07 PM, написа:

kari_85 , относно малките, бели ангелчета - преди 3 месеца имаше една тема, която предизвика невиждан интерес тук. Появиха се доста желаещи, имаше и кандидатка от Бургас (Maggy85). Само като идея - ако искаш се свържи с нея, може момичето да не е намерило все още своето куче и да прояви интерес към тези мишки.


Благодаря ти!

Написах й ЛС
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   bbbbb Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 23-September 11

Публикувано: 01 May 2012 - 10:32 AM

Някой знае ли какво се случва с бебетата? Осиновени ли са,какво е здравословното им състояние?
Искам да пратя колет на Краси. Може ли адреса й?

#36 Потребителят е офлайн   m1ma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 11:34 AM

Здравейте,аз също имам дрехи,които може да и станат-дънки,летни блузки,ще се разровя за яке и каквото още се сетя.По какъв начин мога да и ги пратя?
И друго...

Цитат

....Когато я попитах за размера, тя ми каза нося xs - понеже няма какво да ям с дни .... тези думи ме просълзиха .....
- възможно ли е да се пращат и пакетирани храни-соленки,бисквити,мюсли,консерви?
Не може така,просто акълът ми не го побира,че тя ще се свърши така!
Не знам как стои въпросът с надомна работа,да си докарва някакъв доход - ако някой е навътре в нещата ,да помогне.
И още нещо -Краси няма пари за храна ,а как стои въпросът с хигиенните продукти - сапуни,шампоани,дезодоранти?

#37 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2012 - 09:30 AM

Показване на мнениетоbbbbb, в 01 May 2012 - 08:32 AM, написа:

Някой знае ли какво се случва с бебетата? Осиновени ли са,какво е здравословното им състояние?
Искам да пратя колет на Краси. Може ли адреса й?


Не са осиновени. Аз писах точно по този повод. Видимо са здрави, иначе трябва да се правят кръвни тестове за да се каже със сигурност. Краси няма възможност да направи такива. Бебета не са ваксинирани. Това е част от снимките. В момента няма откъде да прати други снимки на други бебета.

За адреса - написах ти ЛС.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2012 - 09:40 AM

Показване на мнениетоm1ma, в 01 May 2012 - 09:34 AM, написа:

Здравейте,аз също имам дрехи,които може да и станат-дънки,летни блузки,ще се разровя за яке и каквото още се сетя.По какъв начин мога да и ги пратя?
И друго...

Цитат

....Когато я попитах за размера, тя ми каза нося xs - понеже няма какво да ям с дни .... тези думи ме просълзиха .....
- възможно ли е да се пращат и пакетирани храни-соленки,бисквити,мюсли,консерви?
Не може така,просто акълът ми не го побира,че тя ще се свърши така!
Не знам как стои въпросът с надомна работа,да си докарва някакъв доход - ако някой е навътре в нещата ,да помогне.
И още нещо -Краси няма пари за храна ,а как стои въпросът с хигиенните продукти - сапуни,шампоани,дезодоранти?


Здравей,

и аз съм шашната от тази ситуация. Няма ден да не мисля за нея.Качена снимка
Освен дрехи й пратих пакетирани храни /спагети, макарони, ориз, мед, консерви и др.неща/. Пратих и сапуни и др. неща.
Затова написах кой каквото може да отдели за нея.
В селото няма много работа - тя в момента помага в самото село с обслужване на градини и ходи за гъби, след което ги продава в местните магазини.
Когато й помолих на 03.05.2012 г. да е на адреса и да очаква пратката, тя много се притесни, че аз съм платила за колета. Думите й бяха следните: "ще ти се отблагодаря с гъбки. В момента само това мога." Беше много мило и ми стана гадничко.
Лекарства от първа необходимост - също ще бъдат от полза. Пратих и такива, най-вече болкоуспокояващи, понеже Краси има сериозни проблеми със зъби и изпитва силни болки.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2012 - 09:42 AM

Показване на мнениетоbutci, в 26 April 2012 - 09:07 PM, написа:

kari_85 , относно малките, бели ангелчета - преди 3 месеца имаше една тема, която предизвика невиждан интерес тук. Появиха се доста желаещи, имаше и кандидатка от Бургас (Maggy85). Само като идея - ако искаш се свържи с нея, може момичето да не е намерило все още своето куче и да прояви интерес към тези мишки.


За съжаление никой не ми е отговорил!

Пробвах да предлагам бебетата и на мои познати, но не се получи.
Учудвам се, че винаги имало много желаещи за дребни кученца, пак сега никой не проявява интерес. Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   kari_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 02-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:http://www.koi-me-iska.com/predstavqne
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2012 - 09:46 AM

Писах на Нели Христова vt.fwsd.bg@gmail.com, но не получих отговора. От фондация четири лапи също никой не ми отговорил.
Някой има ли идеи за кастрация на женските при Краси?

User's Signature

Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни