Dog.bg Форуми : Котки и ваксинация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котки и ваксинация

#1 Потребителят е офлайн   Caballero Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-May 12
  • Gender:Not Telling
  • Location:Spain

Публикувано: 07 May 2012 - 02:04 PM

Здравейте на всички.
Имам няколко въпроса.. Първоначално знам на какви реакции ще попадна, но устойчиво искам да помоля за трезва преценка на моята ситуация.
Имам две котки от приблизително една година, взех ги още докато сучеха от майка си ( донесоха ми ги, не че съм искала да ги отделям от майката на 2 или 3 седмици.. )
Нямат нито една ваксина, все още. Обезпаразитявани са три пъти както външно, така и вътрешно. Котетата са единствено и само в апартамента като дори нямат достъп до чужди хора..
И така идват ред и на въпросите. След няколко седмици ще дойде нов член на семейството - кученце. Има ли известен период, в който трябва да се изчака след поставянето на ваксини на котките и идването на кучо в къщи ( кучо го гледат в двора с мама и тати ). Идва с първа ваксина и тепърва ще му слагам останалите.
Има ли болести които се пренасят от куче на котка? Трябват ли специални ваксини за котки ако имаме куче в къщата?
Питах в един вет. кабинет, и не слагали ваксина срещу бяс на котките.

Също така съм бременна и не искам проблеми от страна на любимците.. от здравна гледна точка.
Предварително благодаря за дружелюбните мнения!

#2 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 07 May 2012 - 02:45 PM

За да си спокойна ти, още повече като очаквате нов лен ваксинирай котките.Ваксините не са катокучешките в смисъл не са няколко на брой, мисля, че в началото бяха две, а след това поедна на година.

Също така независимо, че са абсолютни апартаментни котки си направи изследване за токсоплазма, а и чистенето на тоалетната да я прави мъжът ти.Може би това са ти известни неща, но аз като свекърва намилам.

Връзка коте, куче и болести аз лично не мога да кажа.

#3 Потребителят е офлайн   Caballero Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-May 12
  • Gender:Not Telling
  • Location:Spain

Публикувано: 07 May 2012 - 03:12 PM

Tоксоплазма нямам, и им чистя тоалетната с ръкавици. То реално тази болест се пренася ако котките са яли заразено месо, или ако аз самата ям такова. Доста малък е шанса при условие, че нито аз, нито котките ми ядем такава храна ( котките ядат гранули, а аз добре сготвена храна :mg_062:

Аз че ще ваксинирам котките то е ясно, просто не ми е ясно дали има някаква специфика в съжителството с куче. Дали има някаква информация, която пропускам, понеже "всеки би трябвало да знае", но аз не съм чула и разбрала :)))

Все пак от питане глава не боли - но от незнание и още как!

Благодаря за поста!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни