Dog.bg Форуми : Неродословни чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Неродословни чихуахуа Неродословни кученца, приличащи на чихуахуа

#1 Потребителят е офлайн   Black Sphere Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 30-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 May 2012 - 05:15 PM

Първото и най-важно нещо, когато решите да си купувате куче от тази порода е да го вземете от ЛИЦЕНЗИРАН РАЗВЪДНИК!
Ето линк към развъдници в България, от които със сигурност ще си купите куче от породата и после няма да разпитвате "Чихуахуа ли е?" - ЦЪК!

Не се плашете от по-високите цени! Свържете се с някой от развъдниците и разпитайте. Ако нямате финансова възможност за отличен представител на породата (шоу клас), попитайте за пет клас. Не се подлъгвайте от "евтините обяви" в нета - те предлагат болни кученца с недоказан произход и ще похарчите много повече пари, за да лекувате едно такова куче, отколкото ако си вземете здраво и породисто от развъдник. А и парите ви ще отидат в помощ на ферми, борси и други мошеници на пазара!

Ако вече е късно и сте се сдобили с кученце от такова място, тази тема е за вас! Както и ако съзнателно решите да дадете по-малко пари за куче от обява. В този случай трябва да приемете, че кученцето няма да бъде чихуахуа, а само ще прилича (важно е да знаете, че докато са малки, тези кученца приличат на породисти за неопитните очи. Истината лъсва след няколко месеца, но няма как да го предвидите). Единствено родословието може да докаже дали дадено куче принадлежи към породата, а щом вие не разполагате с такова, няма нужда и да питате за порода!

Ето какво да правите, ако сте горд притежател на неродословни чихуахуа:


1. Обичайте го и се грижете за него така, както бихте се грижили и за породисто! Кученцето не е виновно, че е превърнато в стока, с която се търгува. Осигурете му любящ дом и се гордейте с него (не е срамно да имаш непородисто куче, много хора осиновяват и прибират такива от улицата. Просто вашето е струвало повече пари.)
2. Проверете здравословното му състояние. Заведете го на ветеринар, направете му ваксини, обезпаразитете го (повечето търговци лъжат, че са направили ваксините, затова осведомете ветеринаря за притесненията си и той ще прецени как да постъпи)
3. В никакъв случай не го развъждайте! Оставете това на лицензираните развъдници! Така ще предпазите други хора от това да притежават непородисто куче, взето за дадена порода, а и самите вие няма да се превърнете в търговец на животи.

В тази темичка са добре дошли всички собственици на кученца, купени за чихуахуа, но без родословие. Както ще се убедите, тези кученца се нуждаят от много любов и грижи. Можете да поискате съвет или да споделите впечатленията си от отглеждането им, а по този начин и да помогнете на други. Надявам се темата да бъде полезна и да разберете, че притежанието на чихи-подобно не ви прави по-малко човек. Важно е как ще постъпите от тук нататък.

#2 Потребителят е офлайн   ateto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 25-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2012 - 06:24 PM

Именно заради такива теми в този форум пишат много малко хора.......защо е нужно отново да се четат мнения които ги има вече в други подтеми които довеждат до много спорове. Честно казано в момента се чувствам обидена от точно тази тема, та нали всички които имат кученца купени без родословие бяха "добре дошли"? Защо е нужно да се отделят в отделна тема "чихоподобни"? Нима неможе да пиша в другите подтеми защото моето "не е чихуахуа"? Искам да подчертая че не се заяждам, изчетох почти всичко във форума, но въпреки това си взех неродословно кученце, което за мен си е моето чихи, с или без родословие за мен си е моят любимец, и не съжелявам! Толкова са ми възможностите и съм си поела съзнателно риска. Мисля че форумите са за да споделяме радостните моменти и не дай си боже проблеми които може да ни се случат, а не да се делят. Защо в другите раздели на форума за дружи породи няма такива дебели подчертавания на родословията? Пожелавам на всички сладурчета весели моменти и си ги обичайте такива каквито са! Искрено съжелявам, че и моя пост ще се превърне в това което срещнах в много теми, безмислени спорове, но явно някой има нужда от това. Поздрави!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Black Sphere Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 30-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 May 2012 - 07:30 PM

Съжалявам, че сте приели така темата, която пуснах. Аз също изчетох всички теми и спорове и именно заради тях попитах модератор дали мога да я направя. Направи ми впечатление, че когато хората попаднат в някой от тези спорове, те се обиждат и изчезват от тук. Не се знае какво се случва с кученцата, дали не са изритани като мелези на улицата и т.н. Както виждате, ясно съм подчертала, че родословието е важно, но по-важно е кученцето да се приема такова, каквото е. Не всеки ще има времето и желанието да изчете темите тук като нас двете, затова направих опит да синтезирам в няколко изречения по-важните изводи, които си направих от прочетените дискусии. Хората трябва да бъдат добре информирани. Не искам да се започва спор, да дискриминирам четящите и техните кучета или да спирам някого да пише из темите. Аз също съм с чихи-подобно, затова призовавам вас и останалите да покажем на онези собственици, които са били излъгани, че техните кученца са достойни за обичта им, независимо, че нямат родословие :) Пък може и точно заради тази тема, хората да се престрашат да пишат в този форум :)))
Надявам се вие и останалите да разберете, че темата е пусната добронамерено и не цели кавги :smile:
Хубав ден!

#4 Потребителят е офлайн   Charmy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 16-April 12

Публикувано: 07 May 2012 - 08:10 PM

Здравейте, с доста смесени чувства прочетох постовете и на двама ви. Без да ме е питал никой ще изкажа своето мнение.
Супер мега лицемерно е да отделяте БГ развъдниците от така наречените от повечето уж кинолози с погнуса ферми. Ще кажа и защо: в нашата родна страна, колкото и да си я обичам няма кинолози - има само печалбари. За да не цитирам името на развъдника (за мен ферма) можете и сами да го видите в нета как за 2 години женска ражда 3 пъти. После с какви очи наричате другите ферми???? Разликата е, че едните са регистрирани и продават скъпо а другите са нерегистрирани и продават по-евтино!
Спирам с възмущението си до тук, защото попаднах в ужасна ситуация, която искам да споделя и ще се радвам ако някой може да ми даде съвет.

Тази година реших да си взема чихуахуа. Нямам проблем с материалната страна и признавам насочих се към ргистрираните развъдници в БГ. Лошото е, че знаех какво искам : момиченце, бяло и дългокосместо. Не намерих такова и си казах : ще изчакам.
Мъжът ми обаче решил да ми направи подарък, свързал се с един зоомагазин, който пък го свързал с Украйнка в БГ а тя към украински регистриран развъдник. И така: Намерил женско, бяло дългокосместо чихуахуа. Говорил с жена в развъдника, пратила сними, уговорили се за 1700 евро цена + 30евро микрочип + 30 някакви такси + 100 евро за износ на родословие + транспорт... До тук перфектно! Обачеееее кученцето ми пристигна - бяла дългокосместа госпожица на 3 месеца с микрочип, документи, но без родословие!!!
Не съм от най-кадърните в тази насока: ограничавам се с бегли познания като 6 по 6 зъбчета, изразен стоп, правилна захапка и съм дотам с познанията.
След доста мъки последните дни се разбра, че родословие няма да получим! Та въпроса ми е следния: Има ли място, където мога да заведа малката принцеска да я погледнат? Взета е за шоу клас принципно, но ми се ще някой да си даде мнението професионално. И още един въпрос: Ако не успеем да си вземем родословието възможно ли е от тук да бъде дадено такова? Т.е. по критерий кученцето да бъде признато за чихуахуа!

Благодаря на всички, които ще напишат някакво инфо по темата.
Много се надявам да не ме оплюете: Кученцето е у дома от броени дни и вече е член на нашето семейство. С или без родословие аз вече я обичам! Просто искам да разбера ако някой се озове в подобна на нашата ситуация има ли варианти... и ако има какви.

#5 Потребителят е офлайн   Black Sphere Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 30-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 May 2012 - 08:32 PM

Здравейте,
Нямам опит в това отношение, но на няколко места бяха обсъждани тези въпроси и това е, което разбрах - кученцето може да бъде оценено на изложба и съществува документ, наречен "бяло родословие", който започва от вашето куче, ако е признато за представител на породата, а след това се попълва от наследниците му. Ако греша, моля да бъда поправена.
Също така искам да помоля да не превръщаме тази тема във всяка друга поредна в този форум - със спорове за родословия, развъдници, обиди и т.н. Нека тук говорим за неродословните чихита, ако някой смята, че има какво да каже. Първият пост е оформен информативно така, защото ако моят приятел беше прочел едно-единствено подобно мнение, нямаше да избързва и да купува кученце с неизяснен произход. Всички ще се съгласите, че е важно да знаем как изглеждат родителите (аз например нямам представа моето кученце как ще изглежда, когато порасне). За да спестя това неудобство на други, оформих темата по този начин :) Но както всички ние казваме - няма значение за нас родословието, ние си ги обичаме и това е най-важното. Това е и посланието, което смятам, че трябва да бъде отправено към останалите, а не да се хулят развъдниците и т.н. В достатъчно други теми това вече е направено :)

#6 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 07 May 2012 - 09:22 PM

Винаги в зоомагазините ще ви продадат куче без родословие хаха - мноого хора изгоряха от търгаши - личният контакт с развъдчикаи развъдника ще ви спести много нерви, усилия и пари. Аз нямам чихуа хуа за мен дребчовците бяха чупещи се ,злобни и тъпи същества , но имах момиченца чихоподобни пинчероиди. Подари ми ги благодарен " размножител-развъдчик" след като спасих майката. тези две дребосъчета чихоподобни след доста усилия и тренировки ми дадоха някаква надежда , че мини породите стават за нещо. Тъй като гледах и гледам немски овчарки с родословие от работещи родители реших да търся дребосъци също от такива родители . Колкото и да е странно успях 1 година чаках женското си кученце да се роди събирах пари - нооо баба му е със степен FH на работни качества , две от братчетата на моята вече госпожа работят на летищата в Одеса и Киев като кучета за наркотици . Децата на моята Имаги /с родословие и тя и бебетата / хората които са ги взели казват, че за първи път виждат такова куче -толкова умно и ЗДРАВО.
Аз не съм велик развъдчик , нямам пари, за да си позволя рекламата и воденето по изложби на кучета :) , за мен е важно бебетата, които бъдат създадени от мен да отговарят на стандарта на породата ,като външни белези , като характер и най вече като ЗДРАВЕ И ВЪЗПРИЕМЧИВОСТ.
за това ви съветвам , запознавайте се с характеристиките на породата преди да вземете куче :) вярвайте ми едно създание селектирано да бъде това което трябва да е от човек, който мисли и знае е невероятно удоволствие за отглеждане ,тренировка и целувки :)
Искам да вярвам , че всеки човек ценител на дадена порода ще иска да запази ценните и качества и ще бъде истински отдаден на породата както съм аз !
Обичайте любимците си, грижете се за тях , възпитавайте ги и винаги мислете какво създавате - какво оставяте като развитие когато решите да имате поколение - на нас човеците ни е дадена възможността да моделираме и създаваме - от нас зависи какво !

#7 Потребителят е офлайн   ateto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 25-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2012 - 06:03 AM

Показване на мнениетоBlack Sphere, в 07 May 2012 - 07:30 PM, написа:

Съжалявам, че сте приели така темата, която пуснах. Аз също изчетох всички теми и спорове и именно заради тях попитах модератор дали мога да я направя. Направи ми впечатление, че когато хората попаднат в някой от тези спорове, те се обиждат и изчезват от тук. Не се знае какво се случва с кученцата, дали не са изритани като мелези на улицата и т.н. Както виждате, ясно съм подчертала, че родословието е важно, но по-важно е кученцето да се приема такова, каквото е. Не всеки ще има времето и желанието да изчете темите тук като нас двете, затова направих опит да синтезирам в няколко изречения по-важните изводи, които си направих от прочетените дискусии. Хората трябва да бъдат добре информирани. Не искам да се започва спор, да дискриминирам четящите и техните кучета или да спирам някого да пише из темите. Аз също съм с чихи-подобно, затова призовавам вас и останалите да покажем на онези собственици, които са били излъгани, че техните кученца са достойни за обичта им, независимо, че нямат родословие :) Пък може и точно заради тази тема, хората да се престрашат да пишат в този форум :)))
Надявам се вие и останалите да разберете, че темата е пусната добронамерено и не цели кавги :smile:
Хубав ден!


Ако говорите чисто добронамерено съм съгласна донякъде с вас, хубаво е да има информация, макар тук в този форум я има и то предостатъчно, именно за това реагирах по този начин защото ми омръзна да чета за тези родословия и споровете около тях. Видяхте ли какво стана в темата за чихуахуа ли е, чихигалерията? Спорове, спорове, няма снимки а само арена на разчистване на лични спорове Ето това ме дразни. За мен кучетата не са играчки за перчене и да се доминара с дадената цифра пара за тях, те са живи същества които дават обич и разбиране и трябва да им се обръща много внимание. Аз си взех моето кученце с ясно съзнание че не е 100 процента чихи, държах поне да прилича на породата заради чара която притежава едно чихи. Ако някой ме пита каква порода е кучето ми казвам че съм го взела за чихуахуа, а какво ще излезе като порасне ще видим, тогава може да обяснявам че е друга порода :vf_066: Ако имах възможност щях си взема от развъдник, изобщо не подценявам тяхната работа да отглеждаш такива прекрасни създания не е лесно, но толкова са ми възможностите. Имам си страхотен любичец и се надявам дълго да му се радвам.
Позрави и успешен ден на всички!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 08 May 2012 - 07:27 AM

Дано не решите и един ден да го въдите, никак няма да помогне на така любимата ви порода....
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Black Sphere Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 30-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 May 2012 - 12:07 PM

Показване на мнениетоateto, в 08 May 2012 - 06:03 AM, написа:

Ако говорите чисто добронамерено съм съгласна донякъде с вас, хубаво е да има информация, макар тук в този форум я има и то предостатъчно, именно за това реагирах по този начин защото ми омръзна да чета за тези родословия и споровете около тях. Видяхте ли какво стана в темата за чихуахуа ли е, чихигалерията? Спорове, спорове, няма снимки а само арена на разчистване на лични спорове Ето това ме дразни. За мен кучетата не са играчки за перчене и да се доминара с дадената цифра пара за тях, те са живи същества които дават обич и разбиране и трябва да им се обръща много внимание. Аз си взех моето кученце с ясно съзнание че не е 100 процента чихи, държах поне да прилича на породата заради чара която притежава едно чихи. Ако някой ме пита каква порода е кучето ми казвам че съм го взела за чихуахуа, а какво ще излезе като порасне ще видим, тогава може да обяснявам че е друга порода :vf_066: Ако имах възможност щях си взема от развъдник, изобщо не подценявам тяхната работа да отглеждаш такива прекрасни създания не е лесно, но толкова са ми възможностите. Имам си страхотен любичец и се надявам дълго да му се радвам.
Позрави и успешен ден на всички!


Точно по същата причина реших, че е полезно да се пусне една такава тема, защото хората масово купуват от години такива кученца, без да знаят, че ще има изненади, или подозират, но нямат представа какво да очакват и да правят след това. Навсякъде се обсъждат неродословни чихита, но досега не са имали специална тема, която е акцентирана върху тях. Няма нужда да се чувствате дискриминирани, темата е в дял Чихуахуа, докато можеше да бъде и в Смесени породи, нали така? :) На много хора може би им се иска да не съществуват неродословните чихита, но те са факт и мисля, че трябва да им се обърне специално внимание, след като са тема на толкова много дебати.
Аз имам същия проблем, когато ме попитат каква порода е и отговарям по същия начин, защото в очите на познавач твърдението ми, че кученцето е чихуахуа ще звучи малко смешно :ab_041:
Когато ми го подариха, то приличаше на всички останали бебета, но забелязвам, че за отрицателно време порасна и се издължи. В моите виждания съществуват два варианта за неродословни чихуахуа - смеска между чихуахуа и друга порода (но освен пинчер, не разбрах още с какви) и чихуахуа, но развъдено без да се спазват правилата и без да се мисли за генетичните данни в последствие.

Подкрепям Снуупи, че нашите кученца не бива да се развъждат. Не само, защото няма как да спазим правилата, но и като любители няма да знаем какво да очакваме и така може да рискуваме живота на самите кученца. Ако повечето хора бяха с подобни разсъждения и оставяха развъждането на развъдниците, породата щеше да се изчисти и нямаше да има толкова много хора като мен и вас, мъчещи се да гадаят бъдещия вид на любимеца си :)
Не казвам, че за мен това е кой знае какъв проблем, аз съм го приела и заобичала, но ми е интересно :ab_041:
Затова и подканвам всички онези собственици на неродословни чихуахуа да споделят опита си и да разкажат какво е станало с техните любимци, когато поотраснат.
Интересно ще ми бъде да разбера какво става с бебетата от обяви, как порастват и какви разлики имат от родословните и от стандарта.

#10 Потребителят е офлайн   isa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2012 - 02:41 PM

Това е бебе Брустър на два месеца. На втората снимка е на три почти.

Качвам снимки за първи път, ако нещо не е наред се извинявам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   boby_pl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-June 07

Публикувано: 09 September 2012 - 04:18 PM

Малка сладка прелест. Забравила съм какво е да имаш такова бебче, мекичко като пухче. Наистина е много мъничък. Скоро ще можете и да се извеждате вече, като му бият последната ваксинка. :dog:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   isa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2012 - 05:00 PM

Утре ни е третата ваксина. Също ще режем нокти, защото са ужасно дълги и му пречат. Отделно от известно време му клепнаха ушетата, предполагам калций му трябва допълнително. Бяха ми казали, че гранулките си имат всичко необходимо,но може да има нужда от още.

#13 Потребителят е офлайн   boby_pl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-June 07

Публикувано: 09 September 2012 - 07:17 PM

Внимавай с ушетата, че има случаи, в които клепват и не се вдигат после. Доколкото знам дори в развъднииците подпомагат с изправянето им слагайки лепенки, които да ги придържат. Питай ветеринара за допълнителен калций. Ето цитат от темата за йоркширските териерчета, където говорят за подобен проблем:

Показване на мнениетоyorki_svetla, в 28 February 2009 - 08:34 AM, написа:

Както и Мария каза по-горе,лепенките само няма да са достатъчни.Започнете да давате калци плюс окло две седмици,подстрижете му ушите-(не до долу),а само две трети,колкото да олекотите върховете и след това му направете шини от хартиено тиксо.Резултатите може и да не са много бързи,защото при всяко кученце е индивидуално.Бъдете търпеливи-някои кученца си изправят ушите и към четвъртия месец,че и по-късно.Важно е метода да е правилен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   isa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2012 - 08:52 PM

Да, четох и аз за ушичките. Ще видим доктора какво ще каже, но моя е много див и не знам как ще си остави лепенките. Или спи, или играе и се мята като обезумял. В момента е много смешен с клепнали уши, все едно са му увяхнали. Отделно взеха да му избиват някакви петънца по тях, които лекаря каза, че е нормално. На снимките не се виждат май.

#15 Потребителят е офлайн   ндд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 05-December 11

Публикувано: 09 September 2012 - 11:47 PM

Здравейте,точно такава темичка ни трябваше.Може ли да ми дадете линк към някое клипче да видя как да му лепя ушите и на моя хубосник или да ми обясните по-подробно как става

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 September 2012 - 12:32 AM

А защо не се посъветвате за това с вашия ветеринар?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2012 - 12:35 AM

Показване на мнениетондд, в 09 September 2012 - 11:47 PM, написа:

Здравейте,точно такава темичка ни трябваше.Може ли да ми дадете линк към някое клипче да видя как да му лепя ушите и на моя хубосник или да ми обясните по-подробно как става



Видео
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   ндд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 05-December 11

Публикувано: 10 September 2012 - 04:04 PM

Благодаря ти Persona :)

#19 Потребителят е офлайн   isa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2012 - 06:54 PM

Наистина питай ветеринаря. Ние днес бяхме при нашия и той каза, че няма нужда от лепенки, а само от калций. Обясни ми, че докато расте кученцето и калция недостига, отивал за костите. Така се опита човекът да ми го обясни на най-прост език. :))

#20 Потребителят е офлайн   ндд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 05-December 11

Публикувано: 11 September 2012 - 12:29 AM

Ми и на нас ни каза същото.Аз му давам калций+ ама за всеки случай и да му подпомогна с лепене-много са му клепнали

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни