Dog.bg Форуми : Абревиатури пред името на кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Абревиатури пред името на кучето Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 12 May 2012 - 09:25 AM

Моля ви някой да ми отговори на въпроса и простете невежеството- Какво означават абревиатури CH, JCH, MULTI пред името на кучето. Покрай цялата история с кученцеот скапаната борса, реших да се отнеса по сериозно и да търся качество, но заставам пред много въпросителни, като тази. Просто ги има пред някакви родители, които ми предлагат. Картинките са много красиви разбира се, но явно има и доста други неща соито човек трябва да разбере, ко иска да се включи в развитие на ена порода. Дайте знания, съвети също приемам. Извинявайте ако вече всичко това е описано някъде. Аз не го открих.

#2 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 May 2012 - 10:01 AM

CH - това означава, че кучето е шампион
JCH - млад (джуниър) шампион
MULTI CH- мулти (шампион)
INT CH- интер (шампион)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 12 May 2012 - 10:09 AM

Благодаря ти много! това означава ли нещо за бъдещето на кучето, ако в документите му родителите ще имат тези титли? За моята Райна- дворната ни красавица виждам че не трябват. но пък ако искам и едно породисто куче, това ли е което означава, че точно това е породата му? всъщност си прося малко по- обстоятелствени обяснения. Ако имаш идея прати ме нанякъде из сайта.

#4 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 16 May 2012 - 09:09 AM

Моя съвет е " да бегаш далече от хора,които са си накичили кучетата с подобни абревиатури" Ако прочетеш темата за БРФК в общия форум,ще ти стане ясно,каква стойност имат - печалбарска. Намери сериозен и легетимен развъдник на породата и най-вече развъдчик,който е знаел какво търси при поколението,а не просто нещо си с цел продажба на малките.Тая работа не е като оная...

#5 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 May 2012 - 12:23 PM

Показване на мнениетоfnqkhhhzzz, в 16 May 2012 - 07:09 AM, написа:

Моя съвет е " да бегаш далече от хора,които са си накичили кучетата с подобни абревиатури" Ако прочетеш темата за БРФК в общия форум,ще ти стане ясно,каква стойност имат - печалбарска. Намери сериозен и легетимен развъдник на породата и най-вече развъдчик,който е знаел какво търси при поколението,а не просто нещо си с цел продажба на малките.Тая работа не е като оная...


Извинявай fnq и т.н.... обаче ти си противоречиш - нима развъдчик, който е сериозен и легитимен, както ти казваш, няма да представя кучетата си на изложби и там работата му, ако е добра, няма да бъде забелязана и оценена???? Киноложките изложби са в основата на селекционната дейност и развъждането - това е основният им смисъл, а не да "си кичим кучетата". Щом кучето е станало шампион на няколко държави, очевидно повече от един-двама компетентни съдии са забелязали и оценили неговите качества. Нима за теб нямат стойност "Шампион на VDH", Шампион на Люксембург, Шампион на Унгария, Шампион на Русия??? Не принизявай така елементарно, моля те, титлите и усилията на хората да ги постигнат с добри кучета!!! И за какво печалбарство говориш, след като всяко участие в изложба е повече вложения, отколкото някаква "печалба". Чистопородни, развъдени по всички правила кученца се продават изключително трудно в България! Защото, между другото, има и постове като този твоя горния! Извинявай, но е така! Petro, аз съм сигурна, че вие ще намерите вашето най-прекрасно кутре, с което да поставите началото на породата, която обичате в България! Четете абревиатурите! Имат значение, все пак, каквото и да ви говорят! И да, има значение за бъдещето на кученцето, в повечето случаи.
Това е CH Емерсон ван т Стокерибос - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, World Winner 2009 - Нали е ясно за какво куче става дума?Прикачена снимка
User's Signature

www.monasterymeadows.com

#6 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 16 May 2012 - 01:53 PM

Що се излагаш бе?

Показване на мнениетоzoo borsa antoaneta penkov, в 21 February 2012 - 09:39 PM, написа:

Шампионски Сертификати на колко Държави е продал дедО мраз на чужденците на проведените изложбите в София на 18 и 19 февруари 2012 ?

Ето една ''отличничка в пазаруването'' от Полша с лабрадор с № 96 на 18 .02 и № 88 на 19.02 , сбственичката е Anna Bartyzel / профил във ФБ / закупила и похвалила се ,че е '' спечелила '' от разпродажбите в България организирана от БРФК следните сертификати :

- Млад Шампион на Молдова
- Гранд Млад Шампион на Молдова
- Млад Шампион на Македония

Кога се проведоха тези изложби ?
Това гарнирано с кошница български листчета ,наречени Шампионски сертификати на България .:r_181: Кучето е родено на 08.11.2010 и не е участвало на Шопинга в Албена 2011 год.

Другият път , всички български изложители да бъдат така добри Веднага да си закупят също различни сертификати от дедО мраз, защото ще НИ трябват пари за строежа на новата НИ къща . Тези от НАП да го д---т .


Колкото стойност има титлата шампион на България,толкова има и на Русия,Люксембург,Северна Ингушетия и т.н.. Ако искате ги направете и шампиони на Мали,Зимбабве и т.н. А като хващам понякога по Хоби ТВ репортажи от изложби.. и падам от смях.. аз не претендирам да разбирам от анатомия на кучетата... ама тия дето съдийстват и раздават титли.. боже боже господи... не е истина. То кривокрако.. ошмулено и за евтаназия.. ония му вика.. страхотно куче.. .хаха :) Както и да е... ето ти приемер за чуждестранен развъдник (нарочно чуждестранен) и виж колко от кучетата са шампиони на кралство Свазиленд и т.н. Тук

#7 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 May 2012 - 06:28 PM

А от какво имате представа, fnq...?
Освен обидния тон да ми говорите на "бе"?
Не случайно цитирам Люксембург и VDH; изложбите в Русия са с много, и то качествени кучета в условия на огромна конкуренция.
Няма до влизам в безсмислен спор, мисля, че нищо невярно и заблуждаващо не съм написала и по никакъв начин не се излагам.Не помагате по този начин и на човека, който попита по-горе да му се обяснят съвсем конкретни неща.
User's Signature

www.monasterymeadows.com

#8 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 16 May 2012 - 06:33 PM

Показване на мнениетоfnqkhhhzzz, в 16 May 2012 - 01:53 PM, написа:

Що се излагаш бе?

Показване на мнениетоzoo borsa antoaneta penkov, в 21 February 2012 - 09:39 PM, написа:

Шампионски Сертификати на колко Държави е продал дедО мраз на чужденците на проведените изложбите в София на 18 и 19 февруари 2012 ?

Ето една ''отличничка в пазаруването'' от Полша с лабрадор с № 96 на 18 .02 и № 88 на 19.02 , сбственичката е Anna Bartyzel / профил във ФБ / закупила и похвалила се ,че е '' спечелила '' от разпродажбите в България организирана от БРФК следните сертификати :

- Млад Шампион на Молдова
- Гранд Млад Шампион на Молдова
- Млад Шампион на Македония

Кога се проведоха тези изложби ?
Това гарнирано с кошница български листчета ,наречени Шампионски сертификати на България .Качена снимка Кучето е родено на 08.11.2010 и не е участвало на Шопинга в Албена 2011 год.

Другият път , всички български изложители да бъдат така добри Веднага да си закупят също различни сертификати от дедО мраз, защото ще НИ трябват пари за строежа на новата НИ къща . Тези от НАП да го д---т .


Колкото стойност има титлата шампион на България,толкова има и на Русия,Люксембург,Северна Ингушетия и т.н.. Ако искате ги направете и шампиони на Мали,Зимбабве и т.н. А като хващам понякога по Хоби ТВ репортажи от изложби.. и падам от смях.. аз не претендирам да разбирам от анатомия на кучетата... ама тия дето съдийстват и раздават титли.. боже боже господи... не е истина. То кривокрако.. ошмулено и за евтаназия.. ония му вика.. страхотно куче.. .хаха :) Както и да е... ето ти приемер за чуждестранен развъдник (нарочно чуждестранен) и виж колко от кучетата са шампиони на кралство Свазиленд и т.н. Тук



fnq....нещо си противоречиш.Хубав пример си дал с развъдник Арлет,но обясни ни защо единственото куче от развъдника което е станало шампион на породата на следващата година е участвало на изложба на организирана от VDH.Мислишли че ако нямаше смисъл Маргит ван Дорсен би завела кучето си което вече е станало световен шампион за породата си да участва на такава безмислена изложбаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 16 May 2012 - 07:34 PM

Ами аз не мога да бъда май много навътре в спора, но доколкото четох, има споразумения между страните- ако станеш шампион на България автоматично ставаш и на страните с които Бг има споразумения. Или не съм разбрал правилно. Но съм категоричен в едно което разбрах- ако искаш да имаш тякакви гаранции, че кучето ти е качествен носител на белезите на породата и по потекло е избегнал предаваните заболявания, то няма друг път освен документи, удостоверяващи тези качества и изследвания, че родителите нямат съответните разпространени за породата болести. Ако не е така, опровергайте ме или ме подкрепете, така или иначе някаква яснота за един начинаещ и все по- запален да навлезе навътре. В края та краищата става дума за една порода в България, представителите на която тук и на снимки се вижда, че не са най- бляскавите животни от нея. Другото, което логично идва в мисълта ми е, че ако някой иска да продаде за добри пари едно кучило, то ще трябва да се бръкне доста по- рано за да докаже, че кучето му/ кучетата/ са качествени и по отношение на страничното оценяване/ от съдии/ и по отношение на липсата на наследствени болести. Поне това ми направи впечатление, когато разглеждах разплодните кучета. Там винаги имаше и абревиатурите заради които тръгна този разговор и резултатите от изследвания. Давайте, давайте, много е интересно.

#10 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 17 May 2012 - 08:33 AM

Това е преди 16г. бе човек.И навсичкото отгоре "VDH-Europasieger aller Rassen 1996 " ми се струва доста далече от Шампион на България или гранд шампион на севернокитайска провинция Пхен ман шан! Гледам,че и други кучета има,които са участвали по състезания,но са по бели държави. Където тая с лабрадора няма как да пазарува. Тука въпроса беше друг...

#11 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 May 2012 - 04:11 PM

А коя е "тази с лабрадора" и за какво беше въпроса ?! :ph34r:

petro си го е разбрал много добре :

Показване на мнениетоpetro, в 16 May 2012 - 07:34 PM, написа:

Ами аз не мога да бъда май много навътре в спора, но доколкото четох, има споразумения между страните- ако станеш шампион на България автоматично ставаш и на страните с които Бг има споразумения. Или не съм разбрал правилно. Но съм категоричен в едно което разбрах- ако искаш да имаш тякакви гаранции, че кучето ти е качествен носител на белезите на породата и по потекло е избегнал предаваните заболявания, то няма друг път освен документи, удостоверяващи тези качества и изследвания, че родителите нямат съответните разпространени за породата болести. Ако не е така, опровергайте ме или ме подкрепете, така или иначе някаква яснота за един начинаещ и все по- запален да навлезе навътре. В края та краищата става дума за една порода в България, представителите на която тук и на снимки се вижда, че не са най- бляскавите животни от нея. Другото, което логично идва в мисълта ми е, че ако някой иска да продаде за добри пари едно кучило, то ще трябва да се бръкне доста по- рано за да докаже, че кучето му/ кучетата/ са качествени и по отношение на страничното оценяване/ от съдии/ и по отношение на липсата на наследствени болести. Поне това ми направи впечатление, когато разглеждах разплодните кучета. Там винаги имаше и абревиатурите заради които тръгна този разговор и резултатите от изследвания. Давайте, давайте, много е интересно.

:rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни