Dog.bg Форуми : С какво храним маламута

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С какво храним маламута препоръки и наблюдения

#1 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 19 May 2012 - 12:36 PM

Що никой не е направил тая тема ,пишете по другите подфоруми? :)

Храня Макс с 400 грама дневно Дог Чоу Актив.Никакви глезотии,освен ако си открадне нещо докато ме няма.Сутрин изяждаме някаква мека ,но не топла закуска-сиренарка,кашкавалка или обикновен ръчен хляб-2 филии...за награда ако е бил послушен през ноща.За награда при обучение ползвам бисквити ванилия на Антос-400 грама,стигат ни за 2-3 дена,защото много слушаме вече и няма как..трябва да се награждава иначе "забравя" наученото :).За зъбна хигиена още не съм открил правилния продукт.Скубим си свежи стръкчета трева редовно,независимо ,че нямаме глисти.
Много сърдит издържа без храна и вода 3 дена..за водата не съм много сигурен ,защото валя и дъжд.Така минахме от готвено на суха храна.Между готвен заек и хляб избира хляба и после поглежда заека.

Въпрос имам към запознатите.Нормалната и "активната" храна сменяте ли я .В смисъл сега правим преходи ,ходим за риба ,минава по 10 км,дневно...според мен е нормално да давам актив.Ако няма натоварване повечето протеини в храната ще вредят ли?Според мен неизразходваната енергия води до наднормено тегло-от там проблем със ставите,ама не съм и специалист -затова питам Вас.

П.П.Кате ,ако споменеш пак горните бутчета,идвам да ме осиновиш и нашийник ще си сложа,само да ми готвиш :)

#2 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 May 2012 - 01:58 PM

първото, което гледам е % протеин. За активни кучета, натоварени физически е добре да се дава с по-голям %, но за неактивни, не.
Макар досега да съм давала 23% проетин, смятам че си е високичък. Вече сме на храна за кастрирани и там е 18%:db_046:.

Грамажът се определя според теглото, което е препоръчително за породата. Предполагам щом Макс клони повче към маламут :), трябва да е около 40 кила. Наблювайте го и записвайте кг, защото може от някоя храна да вдигне килата.
Както моя, който според мен ги вдигна от 2-та чувала Роял Кънин :(

Бисквитките и лакомствата са доста калорични, имайте го впредивд.

Не е хубаво ( така съм чела) да се смесва на едно ядене гранулирана храна с готвена. И изобщо, ако сте с по-чувтсвителен стомах, не е добре да ги редувате често, а с плавна смяма.

Ветеринарният ни доктор ми е казвал, че усвояемостта на храната от кучето се разбира по изпраженията му. Т.е. ако ходи мнг често ( от една храна Арчи ходеше всеки пък, щом излезеше навън, 4-5 пъти понякога) , значи не я усвоява добре, а само я преработва и изхвърля. По мои наблюдения, 2 пъти на ден е нормално, разбира се не с количество, което се чудиш откъде се е взело, когато си му дал доста по-малко.

Неизрасходваната енергия не повишава теглото. Тя влияе на агресията. Ако кучето ви има в излишък енергия, то става по-припряно, по-агресивно и т.н.
Не спортуването и нетичането са това, което вдигат теглото :) понякога. Кастрираните също имат сколнност към вдигане. Макар Арчи да беше > година и 3-4 месеца кастриран, не вдигна кила. Затова мисля, че неговото е от Рояла. Сега ще видим дали ще смъкне, качените 3-5 кила.

И така, мнг може да се пише за хляба, за плодовете и зеленчуците, кокалите. Затова прочетете тези теми, поне ще запоммните, кое не бива да се дава , т.е всичко друго може :) тук и тук
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 19 May 2012 - 05:29 PM

Взимаме му на Цезар - Бриикис Джуниър Ескес, като веднъж на седмица му даваме готвено.. тази седмица ще е та Орландо, че не сме си в града и така. От масата абсолютно нищо.

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 May 2012 - 07:01 PM

Дог ЧОу е нискокачествен продукт-талаш.Купете му висок клас гранула-Юкануба,Роял,Орижен.
Премиум клас Нутри,Даймънд Хай Енерджи,Еквалибрио.
Орландо от магазина изобщо няма да коментирам. :zz_020:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 May 2012 - 09:06 PM

ние сме давали Дарлинг, която е нисък клас, ама с такъв кеф си я хапваше. Давали сме и Дог Чоу и едвам я изяде. Хепи дог- там направо я плюеше (18 кила....). Чикопито най- си я тачи, макар тази за кастрирани да не му е особено вкусна. За Рояла скачаше до небето от радост, като я подушеше. Но на втория чувал загуби всякакъв интерес и само с кисело мляко я изяждаше :(.

Не мисля, че храните нисък клас са опасни за кучето и биха ги убили повече от висок клас. Въпросът е, как се отразява на храносмилането, козината. Когато изпражненията са пастообразни (като бяхме с Дарлинга) значи не е мнг подходяща за кучето и я сменяш :)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 20 May 2012 - 02:48 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 May 2012 - 07:01 PM, написа:

Дог ЧОу е нискокачествен продукт-талаш.Купете му висок клас гранула-Юкануба,Роял,Орижен.
Премиум клас Нутри,Даймънд Хай Енерджи,Еквалибрио.
Орландо от магазина изобщо няма да коментирам. :zz_020:

Даймънд ме изненадва с тая цена,че е премиум храна.22 кг чувал излиза 3 и нещо лв.Или става въпрос за друга храна?

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 May 2012 - 06:43 AM

за същата.Добра е храната.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 21 May 2012 - 12:51 PM

Шибуми...ще поръчам 2 чувала едния актив а другия не.Ще се стремя да ги сменям според натоварването.Дано да има ефект за агресията и умората.
Чудесна тема се заформя.Питай патило казва народа.Аз си мислех ,че догчоу мирише супер....явно и там играе алхимията!
Поздрави!

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 May 2012 - 02:36 PM

според мен не е добре да сменяш храната.Може да му докараш разстроен стомах.Избери една пробвай,виж как му се отразява и ако е добре не я сменяй ако няма нужда.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 21 May 2012 - 04:28 PM

Има логика,ще захраня с оригинал и според резултатите ще мина към хай-енерги или ще останем на оригинал.Благодаря!

#11 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 21 May 2012 - 07:44 PM

оф кво да правим хора с Арчи. Не желае да яде храната за кастрирани кучета ;(. Яде я с кисело мляко примерно, но то се обезсмисля диетата.
Бе вашите ядат ли чушки, че Арчи е луд по тях :).
Като временно решение мислим да си му даваме Чикопито, но с намалена дажба (-20грама) примерно .

Оф големи претенции, голямо нещо. Да го оставим без храна, докато реши да яде- по-бързо ще свали килата, ама без ядене не е вариант.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 21 May 2012 - 08:24 PM

Какво и по-специалното на тая храна?

#13 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 May 2012 - 07:53 AM

Показване на мнениетоMarkony, в 21 May 2012 - 08:24 PM, написа:

Какво и по-специалното на тая храна?


Основното е, че калоричността е по-ниска, което дава на кучето същото количество храна, но с намалена хранителност. Според моята логика може да се храни с каквато и да е храна, стига да се прецени количеството й. Т.е. би следвало да яде по-малко от по-калоричните храни. Не мисля, че има друга разлика между обикновената и тази за кастрирани животни. Това е и разликата между обикновената и т.н. храна за активни кучета. Не мисля, че ако храните кучето си с обикновена храна ще му е зле. Просто подберете сравнително хубава храна, защото не може да храните с храна, която сдържа основно царевица и жито и да очаквате то да е в кондиция. Това се визира под "талаш" в по-горните постове. Има много хубави храни, които на чувал излизат доста по-изгодно.

Брекис наистина не е лоша храна. На нас добре ни се отрази. А по-високия клас на марката се казва Advance. С него направо бяхме супер. Обаче при нас лошото е, че изяждаме по 1 чувал и после ни омръзва и се налага да я сменяме. Orijen e също храна, от която сме ама много доволни. Изядохме 1 чувал от рибната им храна и 1 чувал Acana (на същите производители е) чудесна храна, но пак ни омръзна :smile: Просто зависи от кучето и от бюджета естествено. Честно казано обаче не бих взела Royal на фона на Advance и Orijen. Цената е еднаква, но за качество няма да говоря. Ако зависеше от мен, а не от Рая бих я хранила само и единствено с Orijen.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2012 - 07:51 PM

Неро е луд по зелени чушки!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 23 May 2012 - 08:54 PM

оф и Арчи, ама по червените :)
Снощи за първи път се случи да не си изяде цялата порция и преди да си легна я вдигнах на високо. А сутрита не пожела да яде, докато не се махнах от стаята, понеже се карах за лапите, че не даваше да ги мия. Не знам, какво му става, защото физически е добре, има апетит към всичко и досажда на масата, но гранулите яко ги пренебрегва. А той е супер лакум и без храна не може да издържи.... Дали пък честата смяна последните 2 седмици, не го накараха да ги намрази или просто вече му писнаха :( и ще минаваме към готвено :(
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2012 - 08:52 PM

Алекс не яде никакви скъпи храни , вобще отказва да ги гледа за това пък с апетит яде чапи и други евтини храни :ud_009: . Също мрази пилешко месо и морска риба.
Речна хапва от време на време но обожава свинско и сух хляб :dry:
Иначе в момента е на консерви от метро 2.5лв май бяха 2 консерви му идват тамън на ден .
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 27 May 2012 - 09:53 PM

Dimy,не помня в Самоков какви вериги магазини имаше,ама като слизаш към СФ в Лидл премиум консерва е 2.30,а в Пенни 2.05.
И ние хапваме консерви,но само с суха храна мешам да се чисти зъбния камък от гранулите ,че искам да имаме бели зъбки.:)

#18 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 28 May 2012 - 11:09 PM

Цезар нищо не връща! Утре ще се заредим пак с един 20кг чувал Бриикис Джунир за големи породи. До днес бе с по-малката гранула. Абе яде всичко и нищо не връща. С това нямаме проблем

#19 Потребителят е офлайн   stunnyto84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 February 2013 - 11:51 AM

Фрей отказва да яде гранули, вече сменихме няколко марки, но ставаме все по-капризни. Дали е добър вариант да му даваме някакви хранителни добавки, че хич не ми се иска да го обръщаме на готвено. Иначе си хапва всичко с огромен апетит, но с гранулите все повече опираме на камък

#20 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 20 April 2013 - 09:42 AM

Да споделим няколко от храните, които пробвахме, принудени от недоброто отношение на Арчи към гранулите :(
1. Dog Perfecto Light- я ядеше добре, разбира се с нарязан кренвирш. Изкарахме 20 кила от нея, докато свърши и сега не мога да 1. я намеря. Дори видимо отслабна :)
2. Брит Premium Light - тая само като я подши и се отказа.... :(. Сега имаме 15 кила на терасата
2. Artemis за намаляне на теглото. Като описание храната е страхотна, направо се замислих и аз да я започвам. Обаче А не я хареса :(. След един ден хранене изпражнението му стана зелено и ако не беше описанието на храната ( зелен чай, ябълки, не знам си какви зелении), щях мнг да се притесня. След 2-3 дена се поорави, макар да се забеязваше зелен цвят. По-лошото е че ходенето до тоалетна намаля ( от 2 пъти на ден, до макс 1 път ) и сега седи на терасата
3. И сега внимание... Gemma Adult Med & Large Breeds- някакви италианска, с океански риби и рибни нещица, която не мога да ви опиша ама как мирише на риба. И просто нямаше как да не се хареса на А, тая миризма.....Единствения проблем е, че изпражненията му станаха повече като количество, а знам, че ако е така, значи не усвоява храната напълно, а я изхвърля. Както и да е, засега мислим да останем на нея.......

Ако имате някакви наблюдения, пишете
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни