Dog.bg Форуми : Изгубени, намерени, търсещи дом маламути

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изгубени, намерени, търсещи дом маламути за кучета, които имат нужда от нашата помощ

#1 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 23 May 2012 - 09:54 PM

Някой познава ли това куче? Копирано от Фейсбук: http://www.facebook....&type=1&theater

"На 20.05.2012 на територията на с.Брестник (Пловдивско) е намерено куче в добро здраве,приютено и нахранено.Който има някаква информация за стопанина му да звънне на тел: 0888/425314. Нека всички споделим тази информация, за да върнем сладура в дома му :)"

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 24 May 2012 - 06:58 AM

не, но се надявам да не е изхвърлено :( миличкото
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 24 May 2012 - 09:24 AM

оле какъв красавец дано наистина да не е изхвърлен и да се намерят собствениците му :(

#4 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 24 May 2012 - 10:31 AM

Няма да изкара дълго вързан на тая тел там.Ще побърка хората от виене...дано да се обади някой.

#5 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 June 2012 - 08:19 PM

Не е маламут, но е северно куче , чиято историята му ме трогна много, а и някои от четящите тук може да помогнат :dh_188:

Показване на мнениетоxael, в 15 June 2012 - 05:49 AM, написа:

Преди всичко търсещ помощ:

линк към историята на Рекс

Цитат

Качена снимка
Рекс не е име за хъски. Не власт, а свобода трябва да показва името на северняка. Мястото на устремения му дух, не е в кокошарника, на метър верига. Той има нужда да гони хоризонта, да пори вятъра, а вечер да се гушка като котка в стопанина си и да знае, че този човек е негов…
И все пак, точно така видях Рекс за първи път – увесил нос, втренчил поглед в пилетата, сновящи около него, напълно убеден, че никога нищо няма да се промени. Все пак, така беше прекарал целия си петгодишен живот – ден след ден, година след година, без човешка или кучешка компания, за които е копнеел; без разходка, която да го вдъхнови.
Обичам северняците, признавам си. Обичам упоритостта и самочувствието им, обичам дивашкия привкус в поведението им. За това сърцето ми късаше всеки път, щом видех Рекс сред кокошките, без дори намек за характера на ония чудни и свободни твари, хъскитата. Реших да го откупя от стопаните му, исках да намеря човек, който да внесе в живота му малките радости на истински домашното куче – разходките, милувките, компанията и игрите, да върне желанието му да побърква съседите с виенето си, да си прави оглушки, когато го викат и да копае дупки, където не трябва.
Не се съгласиха. Макар да бяха убили всичко северняшко в него, не искаха да се лишат от красотата му, от ледения му поглед и от гордостта да си собственик на такова куче.
Мина година. Стопаните му ме потърсиха с думите „Абе, Рекс нещо не е добре и сигурно ще умре, ама ако искаш – вземи го“.
Рекс не е добре. Не е бил добре от месеци. Още само няколко дни и щеше да си отиде. Неправилно хранене (кокали), довело да перфорация, двойна херния и перитонит. Днес го оперирахме по спешност в Централна Ветеринарна Клиника. Лекарите успяха да го изкопчат от смъртта. Засега. Ако Рекс преживее следващите седем дни, чака го нова, още по-сериозна операция. Уви и тази не сме платили –нямаше време да разберем, дали ще ни помогнете. Днешната струва 350лв, приблизително толкова ще бъде и втората. А ще я бъде ли?
Приятели, помогнете ни, въпреки, че Рекс не е улично куче, не е безпороден симпатяга, ДАРЕТЕ за живота на Рекс. Какъвто и да е, и в неговите гърди бие кучешко сърце, което иска да бъде обичано и моли за втори шанс, за истински живот, за дом и негов човек…
Надя


Качена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#6 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 June 2012 - 02:49 PM

има ли някаква информация за кучето?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 25 June 2012 - 08:48 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 19 June 2012 - 12:49 PM, написа:

има ли някаква информация за кучето?

Иси - прочетох, че още преди седмица са събрали парите, необходими за лечението - но какво става с кучето няма нова информация. Дано всичко да е наред.

Много е неприятно, но обявите за бедстващи хъскита и маламути, просто валят една след друга - ето това е резултата от "отговорното" размножаване на всеки, който му хрумне, уж всички обичат кучетата си, уж всички били отговорни - а ето резултата. Сърцето ми се къса като видя такива очи.

Поредните нещастни душици, дано да имат късмет:

Показване на мнениетоFinwe, в 25 June 2012 - 06:43 PM, написа:

Две мизерстващи хъскита от Бургас - недохранени и неразхождани. Момче, което не е безразлично към тяхната съдба, иска да ги откупи от безотговорния и жесток стопанин, но има нужда от помощ, защото няма къде да ги гледа :dh_188:
http://www.facebook....&type=1&theater

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#8 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 25 June 2012 - 09:15 PM

тъкмо щях да постна.
Finwe, на теб, мен и още хора от тоя форум им се къса душата, ама на тях какво ли им е?

Някой хора, просто не бива да бъдат наричани ХОРА
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 25 June 2012 - 10:40 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 25 June 2012 - 07:15 PM, написа:

тъкмо щях да постна.
Finwe, на теб, мен и още хора от тоя форум им се къса душата, ама на тях какво ли им е?

Някой хора, просто не бива да бъдат наричани ХОРА


Иси - напълно си права. Аз не се намесих в спора в другата тема, по простата причина, че това е коментирано много пъти и резултата е само горчилката от спора, но се връщаме всеки следващ път с поредния нов потребител във форума на кота НУЛА.. но ти каза много верни неща, само дето не знам колко души ще ги разберат. Не само, че не разбират, но и обиждат...

А истината е, че не е нужно само да обичаме кучетата си, а и да си дадем сметка, че заплождайки ги - техните деца ще попаднат в други хора, за чиито действия вече няма как да носим отговорност, нито можем да контролираме - те от своя страна също заплождат - и така - стигаме някога до ей този резултат!!! горе на снимката!!! и до по-горния, и до предния, и по-предния случай от тая тема!!! Защото тези нещастни кучета са плод на нечие развъждане и са стигнали до съдбата си благодарение на някакво развъждане! Трябва да си дадем сметка, че на всеки може да се случи - внучето, правнучето, или детето на нашето куче - дабъде поредното страдащо, от глупостта, безотговорността, безхаберието и непросветеността на евентуалните бъдещи стопани... независимо, че сме си обичали нашето си куче... но обичаме ли неговите потомци, като ги обричаме на такава нещастна съдба?

Това мнение е редактирано от Finwe: 25 June 2012 - 10:43 PM

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#10 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 26 June 2012 - 09:01 AM

за да гледаш маламут, трябва да си мнг УРАВНОВЕСЕН човек. В такива спорове се разбира, кой какъв е!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 10 July 2012 - 12:36 PM

Дечица на севера
Виждали сме го и преди – първи бяха Немските овчарки (тогава – „вълчаци“), после Доберманите и Ротвайлерите, после Кокерите, после Далматините…

Винаги се случва по един и същи модел. Породата става много популярна, зоомагазините, фермите и разплодителите на кучета започват да бълват, хората купуват без да мислят за трудностите и отговорностите и след няколко години… улиците започват да се пълнят с кучета от тази порода. Следващите са голдъните и лабрадорите. Но засега – сме на хъскита:

Animal Rescue Sofia

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#12 Потребителят е офлайн   Александър Стефанов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Dogs, fishing

Публикувано: 10 July 2012 - 12:50 PM

Показване на мнениетоFinwe, в 10 July 2012 - 12:36 PM, написа:

Дечица на севера
Виждали сме го и преди – първи бяха Немските овчарки (тогава – „вълчаци“), после Доберманите и Ротвайлерите, после Кокерите, после Далматините…

Винаги се случва по един и същи модел. Породата става много популярна, зоомагазините, фермите и разплодителите на кучета започват да бълват, хората купуват без да мислят за трудностите и отговорностите и след няколко години… улиците започват да се пълнят с кучета от тази порода. Следващите са голдъните и лабрадорите. Но засега – сме на хъскита:

Animal Rescue Sofia


Първият много ми заприлича на маламут, когато видях поста в фб.

*Всъщност това е третият в страницата на ARS.

Това мнение е редактирано от Александър Стефанов: 10 July 2012 - 12:52 PM

User's Signature

...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferocity,
And all the Virtues of Man without his Vices...
.

Inscription on the Monument of a Newfoundland Dog by Lord Byron

#13 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 25 July 2012 - 08:52 PM

Кафяво хъски спешно се нуждае от временен дом:

Показване на мнениетоPURSY, в 23 July 2012 - 07:20 PM, написа:

Изключително спешно търсим приемен дом за Голди за 10 дни.
Хората, които го приютиха досега, заминават на почивка.
За Голди има вариант да замине за Англия, но аз засега изчаквам, все се надявам, че за това добро, възпитано и много красиво куче ще се появи и тук отговорен човек.
Засега е спешно той да несе окаже отново на улицата.
Аз не мога да поема хотел за него, тъй като имам три кучета, за които плащам.
Хората, при които е сега, мислят в петък да го закарат на селото си и да го оставят на двора, там е възрастната им баба, която няма да може да се грижи за него и той ще избяга веднага.
Моля ви, спешно!!!!!! Само за 10 дни, докато се върнат хората от почивка!

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#14 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 July 2012 - 08:31 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 25 July 2012 - 08:52 PM, написа:

Кафяво хъски спешно се нуждае от временен дом:

Показване на мнениетоPURSY, в 23 July 2012 - 07:20 PM, написа:

Изключително спешно търсим приемен дом за Голди за 10 дни.
Хората, които го приютиха досега, заминават на почивка.
За Голди има вариант да замине за Англия, но аз засега изчаквам, все се надявам, че за това добро, възпитано и много красиво куче ще се появи и тук отговорен човек.
Засега е спешно той да несе окаже отново на улицата.
Аз не мога да поема хотел за него, тъй като имам три кучета, за които плащам.
Хората, при които е сега, мислят в петък да го закарат на селото си и да го оставят на двора, там е възрастната им баба, която няма да може да се грижи за него и той ще избяга веднага.
Моля ви, спешно!!!!!! Само за 10 дни, докато се върнат хората от почивка!



А в кой град се намира кучето сега?
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 26 July 2012 - 01:12 PM

Показване на мнениетоves, в 26 July 2012 - 06:31 AM, написа:

А в кой град се намира кучето сега?


мисля, че е в София
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#16 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 10 August 2012 - 03:12 PM

3-годишен аляски маламут търси нови стопани - Стара Загора

http://www.bezdom.in...atid=1&Itemid=1

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#17 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 August 2012 - 12:57 PM

Има и два маламута-микс :dh_188:

Показване на мнениетоxael, в 14 August 2012 - 09:10 AM, написа:

Дечица на севера 3

Нищо ново под слънцето. Вече ви е до болка позната тази история – за кучешката мода. За това как едно куче се взема като аксесоар, като нещо, с което да се хвалиш пред хората, като някаква вещ, която утре просто решаваш да захвърлиш – защото вече не ти е нужна, защото изисква грижи и внимание, разбиране и обич, защото изисква усилия, познания и труд от твоя страна. Ама къде ти. Може просто да го пуснеш на улицата и да се оправя. Появила се е нова вещ, с която да се хвалиш. И така до безкрай. Вече ви разказахме за част от дечицата на севера тук първа част и тук втора част, а сега ще ви запознаем с още една такава група.

Качена снимка
Аляска е красива млада дама – на около година, година и половина, хъски микс. Намерена е да се скита по средата на натоварен път в центъра. Вече е на сигурно място в приюта и очаква да бъде осиновена. Аляска е много жизнена и има нужда от внимание и възможност да изразходва своята енергия. Освен това е дружелюбно и весело куче.


Качена снимка
А това дребно съкровище е Кора. На 8-9 месеца е и тежи само 10-на килограма. В началото беше много стеснителна, но бързо се адаптира и отпусна. Истинска прелест, която грабва сърцето ви само с един поглед. Всичко, което иска е да бъде обичана.



Качена снимка
Райън е красиво момче на няма и годинка. Прилича на странен микс между хъски и нещо доста по-голямо. Все още расте и ще стане едър на ръст. Райън е бил нечие куче, живял е в дом. Но за съжаление стопаните му не са го сметнали за куче за цял живот – дават го на Екоравновесие, защото си имали бебе. И така този невероятно мил, игрив, любвеобилен и доверчив сладур се оказва изоставен и сам.



Качена снимка
А сега ще ви представим и две дами – маламут микс. Лора е на година и половина. Това време прекарва вързана на верига, без да може да почувства свобода, да потича на воля и да расте нормално. Разбираемо е защо, когато дойде при нас беше недоверчива към хората. Днес предишният й живот е вече зад гърба й и далеч от веригата и нейното ограничение Лора успя да се отпусне и да ни се довери. Тя е едно безкрайно крехко и нежно създание, изключително внимателна и мила.



Качена снимка
Белла е малко над годинка. Едва на няколко месечна възраст някой я изхвърля в един от софийските квартали. Изведнъж се оказва на непознато място, на територията на други кучета, съвсем сама. Що за живот би имало на улицата това типично северно куче? Със сигурност не особено добър. Сега очаква да открие своите истински стопани. Страшно енергична и игрива е.




Качена снимка
Мандира е под 2 години. Има стара травма на единия крак, затова е крив. Освен, че е красива, е и прекрасна като характер. Малко чешит, не обича другите да се бутат в нея и затова стои по-назад – то това й е от синьото око. Много е спокойна и обичлива.


Качена снимка
Лудетината е страхотно, весело, човеколюбиво, дружелюбно, енергично момиче. Тя е на около 2,5 години, идеално куче за активни, жизнени хора, които търсят приятел за походи, веселие и игри.


Качена снимка
Тя е чудесна с други кучета, обича всички, живее за разходки и веселба, прекарва времето си в закачки и щуротии, изобщо радва се непрекъснато на живота. Тя има едно зашеметяващо синьо око, което всеки ден ни напомня, че мястото и не е в клетка, а на свобода, със свои хора и свои места и дела…


линк към публикацията и още снимки

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#18 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 August 2012 - 01:34 PM

Не е маламут, но публикувам и тук с надеждата да видят повече хора. Ако имате познати, които си търсят мъничко кученце (като размер) за компания, ето това си търси дом - появи се под казана за смет на нашата улица, сега му търся стопани :dh_188:

Мъничко кученце търси дом
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#19 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 August 2012 - 08:30 PM

Днес определено не ми е хубав ден, пак се налага да пиша в тая тема :dh_188: - този път за маламут - обявата съм я копирала от фейсбук :
ВИКИ СПЕШНО ТЪРСИ НОВИ СТОПАНИ
Маламуто подобното момиче Вики,търси спешно нови стопани.Схемата е позната-бившите стопани продават къщата,а новите собственици не желаят кучето.Срокът за махане на кучето е 2 седмици....Моля споделете,помогнете ми да намерим дом на това прекрасно момиче.Кастрирана е.

Качена снимка
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#20 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 05 November 2012 - 11:45 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 27 August 2012 - 06:30 PM, написа:

Днес определено не ми е хубав ден, пак се налага да пиша в тая тема :dh_188: - този път за маламут - обявата съм я копирала от фейсбук :
ВИКИ СПЕШНО ТЪРСИ НОВИ СТОПАНИ
Маламуто подобното момиче Вики,търси спешно нови стопани.Схемата е позната-бившите стопани продават къщата,а новите собственици не желаят кучето.Срокът за махане на кучето е 2 седмици....Моля споделете,помогнете ми да намерим дом на това прекрасно момиче.Кастрирана е.

Качена снимка


Вики си намери дом - живее в Русия! Взета е от една руска туристка, чието куче със същото име (Вики) е починало наскоро. Надяваме се че нашата Вики живее много добре там
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни