Dog.bg Форуми : Разходка на едномесечния доберман

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Разходка на едномесечния доберман

#1 Потребителят е офлайн   svetlio2012 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 28-May 12
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2012 - 07:39 AM

Здравейте, аз си взех малко доберманче женско, на 38 дни. Работата е там, че прочетох тук за разходката да бъде след трети месец, но аз го изкарвам в двора. Опитвам се повече време да си е вътре /има си постройка само за него като стая/, но тя особено ако е топло времето и като ми чуе гласа не се сдържа и иска да излиза. Голяма грешка ли е като я изкарвам по двора? Винаги съм с нея и я следя какво души и къде ходи. Наиграе се, наскача се около 1 час при топло време и тогава я прибирам. Тя вече има първа ваксина.

#2 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2012 - 08:05 AM

Извеждаш го на своят риск,първа вакцина работа не върши.

#3 Потребителят е офлайн   svetlio2012 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 28-May 12
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2012 - 10:01 AM

А може ли да ми кажете какви са болестите които го зстрашават при тази възраст? А интересното е , че и човекът от който го купих ми каза малко да го разхождам след хранене особено. Затова в момента съм малко объркан.

#4 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2012 - 10:32 AM

Като купил куче трябва да имаш ветеринар,нали ти предстоят още 2 вакцини,трябва да знаеш на коя дата е първа за да направиш 2 и 3.Трябва от сега да направиш при ветеринара план.
Болести достаточно ,няма да ти пречислявам и нямам право ,не ми е в компетенция.Ако не ти е гръжа за неговото здраве ,води го на росходки ,.Но до знаеш, че това може да бъде фатално за кученце,ако не замине от някаква паравироза ,може да ослепее или да получи тикове за цял живот.Неприятна гледка,да знаеш.А иэ породисти кучета не толко издържливи от безпородни,те поне предават имунитета наследственно .,при породисти това го няма.

#5 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2012 - 12:35 PM

Доста голям риск поемаш с това извеждане... А човекът, от който си го взел, може би ти е дал този съвет, за да може кученцето да придобие по-бързо хигиенни навици, но за всичко си има време. Нищо не пречи да го учиш да си върши нуждите на памперс или вестник. Безопасно е да започне да излиза навън поне 10 дни след третата ваксина. Също така, кученцето не трябва да играе, тича, скача поне два часа след хранене. В противен случай има опасност от преобръщане на стомаха.

#6 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 29 May 2012 - 03:04 PM

Човекът е написал, че си го изкарва в двора. Аз не виждам никакъв проблем с това, особено, ако няма други кучета във впросния двор и е добре ограден.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#7 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 29 May 2012 - 03:16 PM

Въпросът не е как е ограден двора (за вирусите огради няма), въпроса е дали има кучета около двора и какво донасяте от вън на кучето!
По време на ваксиналната схема кучето е в карантинен период. Не трябва да има досег с външния свят - обувки, дрехи, аксесоари и т.н.
п.п бездомните и дворни котки, които също не се спират от оградите също могат да са преносители на вируси!

#8 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2012 - 03:41 PM

моите бебета от навършване на 30 дни са навън през по-голямата част от деня. Ако са здрави кученцата вероятноста да има някакъв проблем е нищожна.. отделно на тази възраст имунитета, който носят от майка си е много силен, и започва да спада чак след 2-рия до 3-тия месец.
Много по добре е навън на двора когато времето го позволява, отколкото вътре. Не го оставяйте дъло време само на тази ранна възраст, защото е против природата му... А когато стане на 2 месеца и малко оторе и му е сложена и втората ваксина, ще е идеалното време смело и с любопитство да се излезе и извън двора..
Но всеки сам поема риска за тези неща, преценявайки добре състоянието и имунната система на кученцето си. Тук родителите са един важен фактор.

#9 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2012 - 07:28 PM

Вярно е, че дворът е сравнително по-безопасно място от това да си изведеш кучето по паркове и кучешки полянки, но пак съществува риск. Както е казала tedito, за вирусите няма огради.

А идеалното време за извеждане навън, сред други кучета, не бих казала, че е след втората ваксина...
Моята препоръка към автора на темата е да се обърне към ветеринар. Той ще изкаже най-вярно и компетентно мнение. Тук всеки пише според собствените си разбирания и в един момент настъпва объркване.

#10 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 29 May 2012 - 08:55 PM

Показване на мнениетоmarin4eto, в 29 May 2012 - 07:28 PM, написа:

Моята препоръка към автора на темата е да се обърне към ветеринар. Той ще изкаже най-вярно и компетентно мнение. Тук всеки пише според собствените си разбирания и в един момент настъпва объркване.


Съгласна!

Аз, също бих предпочела малките да прекарват време навън, когато има такава възможност, отколкото до 3 месец да са държани вътре. От контакти с развъдчици и снимки във фейсбук виждам, че всеки, който има двор изкарва бебетата след навършване на 1 месец.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#11 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2012 - 07:30 AM

Наистина доста развъдчици извеждат малките, но има една подробност - бебетата са още с майка си и получават незаменима защита от кърмата. Докато в този случай, кученцето е отделено прекалено рано от майката и затова има значително по-голям риск. Ако все пак дворът е достатъчно добре заграден и до него нямат достъп други животни, не е проблем да се извежда. Това е моето мнение. В крайна сметка всеки сам преценява.

#12 Потребителят е офлайн   svetlio2012 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 28-May 12
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2012 - 07:48 AM

След като прочетох мненията ви разбирам, че всичко зависи от здравословното състояние на кучето и характера му. Ветеринарния лекар ми каза, че мога да го извеждам на двора когато е топло, че даже трябва да е на слънце /това защото моето има някаква нач. форма на рахит/, дал му е едни бели хапчета и каза, че ще се оправи. Собственика също казва да го разхождам, но само по двора. Двора е широк, не ходи изобщо при кучета, само си играе. Имам още 15 дни до навършване на втори месец и ще му се сложи втора ваксина, и тогава ще съм спокоен вече да му правя повече разходки, но само в двора. Сега се разхожда около половин час по плочките в двора и го прибирам.

#13 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 30 May 2012 - 08:32 AM

Има болести, които се предават само когато кученце помирише фекалите на друго или има досег до места където е било и болно куче. Без значение дори от метеорологичните условия, за да изчезне тази "следа" на болестта, минава много време.
Ако през последната година не сте имали други кучета, които не са били ваксинирани или са имали някаква болест, и също така няма котки, които явно имат някаква болест ( каквато и да е болест се отличава от едно здраво животно ) .. не виждам абсолютно никакъв проблем да разхождате кученце на двора.
Но трябва да потърсите повече информация!
Кученцата обичат да си хапват най-различни растения, а някои могат да се окажат токсични за тях. Това е от изключителна важност!
Потърсете кое би било опасно за него, и ако се намира на двора ви просто го премахнете, или защитете зоната, за да не може кучо да има досег. Би било добре винаги да сте около него, за да не му се случи нещо непридвидено.
И в никакъв случай не го събирайте с други животни. Ако се изцапа вземете влажна кърпа и го поизбършете, не може да се къпе често.
Имайки в предвид, че е отделено от майка си в много ранна възраст, то не е защитено от външният свят колкото би било, ако го бяхте взели на 2 месеца.

Надявам се да съм ви помогнала поне малко, успех и честито ново кученце у дома, да ви е живо и здраво :ae_085:

#14 Потребителят е офлайн   svetlio2012 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 28-May 12
  • Gender:Male

Публикувано: 31 May 2012 - 07:30 AM

Благодаря ви. Дано всичко да е наред. Само по малко в двора ще го извеждам и повече ще е вътре. Наистина обича да дърпа със зъби тревите. Постоянно го наблюдавам когато го изведа. Ако има нещо, ще питам. :smile:

#15 Потребителят е офлайн   ani123ani Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-March 13

Публикувано: 14 March 2013 - 07:19 AM

Здравейте имам доберманче на почти 2 месеца мъжко е и нямам никакъв опит,незная кое е най-доброто за него

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни