Dog.bg Форуми : Как да накарам кучето ми да спре да лае ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да накарам кучето ми да спре да лае ?

#1 Потребителят е офлайн   rustity Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 30-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2012 - 10:13 PM

Имам голям проблем. По Коледа си взех Бигъл. Сега е на 11 месеца и скоро прави годинка. Прекара зимата в къщи но бях принудена да го изкарам да живее на двора защото прави мнооого бели. Вече близо 2 месеца е на двора и изобщо не спира да лае. Ако му дам да яде нещо в момента в които го изяде и пак почва а ако го разходя и много се измори заспива за 20 мин и като си е починал дразнещият лаи почва. Лае по цели дни и нощи и никои не може да се наспи. Съседите вече ни се сърдят и искат да вземем накакви мерки. Баща ми казва че ще е наи добре ако го продадем но на мен не ми се иска защото много си го обичам а и е голям сладур. Някои ме беше посаветвал да му се направи операция и да му се одрежат гласните струни. Ще се наложи ли да стига чак до такава операция?

ЕТО И НЕГОВА СНИМКА

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2012 - 10:22 PM

Показване на мнениетоrustity, в 30 May 2012 - 08:13 PM, написа:

Някои ме беше посаветвал да му се направи операция и да му се одрежат гласните струни.



Ударете един шамар на този,който Ви е посъветвал тази върховна глупост! :eg_033:
Потърсете специалист,който да погледне кучето и да разбере причината поради,която кучето Ви не спира да лае и да Ви покаже как да решите проблема.
Имайте предвид,че бигъл иска голямо движение.Увеличете разходките-примерно 3-4 пъти дневно за по час,ако може и повече и вижте резултата.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 31 May 2012 - 11:09 PM

Аз не мога да ви дам съвет, за съжаление 4 г. се мъчих да отуча едното си куче да лае, когато го изкарвах на терасата и не успях, просто спрях да го изкарвам. Вашето е на двора, едно че е младо и му се дивее, второ сигурно има разни дразнители като минаващи хора, котки......,знам ли.
Другият вариант е да го приберете вътре и да го научите на ред и дисциплина :-) Всяко куче като малко прави поразии, ваша задача е да му покажете кое е правилно и кое не. Няма куче, което да не се е научило, дори кучета родени и живели дълго на улицата /става дума за правенето на поразии, не за лаене :-)/.
Посъветвайте се както ви пишат по-горе с ветеринар или треньор.
Моля ви, не правете тази глупост с рязането на гласните струни, по-добре го дайте на други хора, въпреки че ще ви е тъжно. Помислете за кученцето (толкова е красиво), защо да го осакатявате, това е жестоко.
Все едно на някое бебе да му отрежат гласните струни защото реве непрекъснато. Помислете малко и над това, вие как бихте се чувствали ако не можехте да говорите. Ами ако изпаднете в беда и звук не може да издадете....
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#4 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 01 June 2012 - 10:52 AM

Здравейте
Кучето ви прави поразии в къщи може би защото го оставяте само дълго време и му липсват играчки, с които да играе докато ви няма.
Лае , защото не иска да е само..
Продават се каишки против лаене, но ако наистина му липсва нужното внимание и естествено ви е грижа дали кучо е щастливо, аз бих му потърсила някого, който би се погрижил за него.

#5 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 June 2012 - 09:25 PM

Продават се, някои са безвредни, защото само вибрират, но кучето привиква и наново си почва с лаенето.Въпросът е не "как" , а защо го прави.Ако си отговорите на него, има вероятност и да елиминирате причината за този лай.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#6 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 02 June 2012 - 06:50 AM

Тия Бигълчета са мн отвратливи по характер .
Причините вероятно са минувачи по улицата , или шумове из къщата ... не можеш да ги отстраниш .
Бигълчето трябва да се адаптира към средата , а не обратното .

Бий го .

Щом почне да лае , с предварително сгънат вестник го шибвай в главата , без да му казваш нищо, и до 2-3 дена ще спре .

#7 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 02 June 2012 - 08:41 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 02 June 2012 - 05:50 AM, написа:

Бий го .

Щом почне да лае , с предварително сгънат вестник го шибвай в главата , без да му казваш нищо, и до 2-3 дена ще спре .


Не съм съгласна, че трябва да се бие, има далеч по-приятни начини да намалиш лая на едно куче..
С биене само ще се озлоби и ще лае още повече..

Кучета с психологически проблеми често са свързани със стереотипни поведения, т.е. поведения, които се повтарят често при кучето, например - близане на лапите, преследване на опашката , монотонно лаене, пакости у дома. Ако кучето ви има стереотипно поведение, на първо място трябва да отидете на ветеринар, за да се изключи всеки физически проблем, кучето проявява с това поведение. Ако медицинският преглед е положителен и на кучето му няма нищо, тогава трябва да се говори за психологически проблем.
По-голямата част от причините за проявата на това поведение или мания са основно две - скука, чувство на неудовлетвореност или двете.

Отегченo куче затворенo в една къща, където преобладава рутина ден за ден, където кучето се изправя и прави едно и също нещо всеки ден: събужда се; отива на разходка, за да свърши нуждите си и обратно вкъщи; спи; събужда се да пие вода; спи; яде; спи; на разходка, за да свърши нуждите си и обратно вкъщи; пие вода; заспива отново;излиза на последна разходка за деня да се облекчи; отива да спи и на следващата сутрин, всичко се повтаря.. Не е ли за откачане?
В дивата природа, за вашето куче всеки ден ще бъде различен:
Тичане; търсене на плячка, където биха се случили хиляди приключения; изненади; игри с връстници от глудницата; откриване нови територии ... вълнуващо, нали?
Ако имате куче и го осъждате да живее с вас, за да ви прави компания, но в замяна не му давате тази дажба на забавления и опит в живота, вие ще приключите до създаването на тези психологически проблеми при вашето куче - апатия от рутината; постоянно близане на лапите си; непрекъснато лаене; гонене на опашката си ...

Чувството на неудовлетвореност е друг случай.
Дори и да се чувства добре у дома; му се дават сесии с игра и една рутина не много идентична, колкото в предишният пример - нивото на физическа активност не е достатъчно, и цялата тази енергия, която трябва да изгори не изгаря, е посветена в развитието на повтарящи се поведения като тези, описани в предишния пример. Следователно разрешаването на този проблем е във вашите ръце!
Ако кучето ви показва тези поведения, имате куче с психологически проблеми. То изрязава чувствата си крещейки, за да получи поне малко радост в живота си..
И вие как му помагате? Като го оставяте на двора сам само, или с тези планове да му оперирате гласните струни??

Изведете кучето си! Да тича, не да се разхожда! Да скача! Намерите предмети ( пръчка, топка, пластмасова бутилка хиляди възможности ) които да търси и гони...
Физическата активност, която изисква едно куче за един ден е час и половина минимум.

Разрешете този проблем, като му давате това от което има нужда, за да може и то да ви се отблагодари и да ви направи още по-щастливи!

#8 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 02 June 2012 - 10:16 AM

Животът на едно свободно куче - игри с връстници , хиляди изненади , откриване на нови територий -- през човешкият ( женски ) поглед е като Алиса в страната на чудесата .

В действителност хилядите изненади са главно смъртоносни , или осакатяващи ,
игрите с връстници са бой за надмощие и храна ,
новите територий винаги са заети и ти си закуската , която очакват там .
Боят е част от кучешкият език , и е вид комуникация ( както при нас хората- в една псувня има информация колкото 200 думи ) .

Имам в предвид , дозиран възпитателен бой , при който кучето разбира защо го бият .
Това разбира се и му носи малко от липсващите емоций и вълнения в сивото апартаментно ежедневие . :zz_020:
М/у другото вчера гледах един професионален кучешки учител , възпитаваше едно куче, и като не изпълняваше , го посритваше тактично ... :ab_041:
Сиизър Милън според мен прави същото , но не пред камера , да не говорим как даваха 1 път как вдигна една овчарка за ремъка, удуши я , и буквално и изкара душата на 2 метра над кучето ...
Беше възмутително ... , по принцип съм против всякакът бой .

#9 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 02 June 2012 - 12:18 PM

Не знам защо emilvr свързва приказките с реалността, едно куче живее и остарява като хората. Като бебе то също има детство. Което в последствие се отразява и на неговият характер и развитие.
Доколкото виждам в поста се говори за приблизително едно годишно куче. Ако сега не се работи по проблемите, които го съпътстват, то кога?


Боят, или по-точно казано корекцията, не е решение на този тип проблеми.



#10 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 02 June 2012 - 06:59 PM

" Боят, или по-точно казано корекцията, "
Мхъммм .... благодаря за разбирането :rc_036:
Разбирали са ме единици от този форум ...

Ако трябва да науччиш кучето си да се пази от коли - начинът е 1 . Бой / корекция .
Държиш кучето на улицата, и приятел минава бавно с колата покрай теб , и с вестник през прозорецът удря кучето ти ...
След 3 тият опит дори хъскито почва да се пази от колите .
Друг е вапросът , че аз помолих приятел не- кучкар да ми удари кучето от колата ... и той го удари с вестника с такава сила , че от пекинеза остана в/у асфалта само мазно петно . :zz_020:

#11 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 05 June 2012 - 04:45 PM

Идеята- лае, удряш с вестник е тъпичка по една причина- не работи. Когато те няма с ужасното оръжие, как ще го спреш да лае? Ще си лае на воля и в повече, за да компенсира тормоза с вестника. Бигълът иска натоварване на сетивата, къщата му трябва да е място за почивка, а не затвор.

#12 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 05 June 2012 - 09:03 PM

Явно си прав .
как да се спре да лае тогава ?

Как човек тогава който работи физическа работа , и вечер се връщам уморен , да изморя кучето с разходка ?

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 June 2012 - 09:14 PM

не си взима куче,а хамстер :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   rustity Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 30-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 12 June 2012 - 10:45 PM

аз лично не мисля че ще мога да го отуча. опитвам от месеци. била съм го с вестник, пръскала съм го с вода, карала съм му се. на него е му пука изобщо. оспокоява се само дакато съм при него но не мисля че мога да съм при него цяла нощ. а и той не може да живее в къщи защото прави много поразии. беше вътре за около 4-5 месеца и вече мебелите в къщи нямат ръбове. всичко изяде а определено не му липсват играчки и гризалки.

#15 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 19 June 2012 - 08:45 PM

Можеш- разходки и обучение до пълна умора. Трябва му натоварване. Разходка с колело, раница с тежести на гърба му- сериозно говоря. Просто има огромна енергия и трябва да я изтощава. И не става просто за дворно куче на синджир.

#16 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2012 - 09:57 AM

Оставам с впечатлението, че нямате време и най-вече желание да се заемете с разрешаването на проблема. Вместо да се замислите каква е причината за непрекъснатия лай и съответно да работите с него за премахване на нежеланото поведение, Вие обмисляте да му отрежете гласните струни... :ud_009:

Моят съвет - намерете нов дом на кученцето, където ще му се обръща внимание и ще бъдат полагани нужните грижи!

#17 Потребителят е офлайн   ricco Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-March 12

Публикувано: 25 June 2012 - 07:47 PM

Как ще режеш гласнте струни?! Та това е бигъл, в кръвта си му е да е доста шумен!

#18 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 08 July 2012 - 05:13 PM

Трябва да се установят причините за това поведение - страх да остава само, липса на разходки и правилно отношение...а тук няма как да ги установим. Но ме притесняват вашите "Решения" на проблема - понеже прави бели в къщи на синджир на двора, дори сте склонни да вярвате, че рязане на гласните струни е вариянт. Може би зайче или хамстер е по-добър любимец за Вас.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 11 July 2012 - 06:43 PM

Какво или стана с това бигълче? Дали му разказаха играта?

#20 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 12 July 2012 - 05:43 PM

Показване на мнениетоpetro, в 19 June 2012 - 08:45 PM, написа:

Можеш- разходки и обучение до пълна умора. Трябва му натоварване. Разходка с колело, раница с тежести на гърба му- сериозно говоря. Просто има огромна енергия и трябва да я изтощава. И не става просто за дворно куче на синджир.

бигала е ловно куче и иска много движение ,ходя на лов с няколко и по цял ден разлайват по дири и животни в гората ,прибирайки се в къщи 3-4дни все едно нямаш кучета
съберат ли сили стават жизнени и си искат своето дълги и изтощителни разходки
виж анг.булдог няма тези проблеми :md_064:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни