Dog.bg Форуми : Agility Club Bulgaria

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Agility Club Bulgaria Dog Agility Оцени темата: ***** 1 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 03 October 2012 - 08:27 AM

Записването за състезанието е до 07.10.2012!!!

Съдия: Ален Марекович (Хърватска)
Качена снимка
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   maluk_bandit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 26-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2012 - 08:40 AM

Здравейте приятели и фенове на спорта аджилити:-) Търсим закрито помещение или зала, където можем да тренираме през "мокрия" и "студен" период. Имате ли идеи и предложения?
User's Signature

Аджилити Клуб България
Do not judge other people, for you do not know their pain or sorrows, if you cannot speak a kind word, just shut up...

#23 Потребителят е офлайн   biba_2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 07-February 11

Публикувано: 27 November 2012 - 09:18 PM

Здравейте!
Аз съм на 12г от гp.Бургас и искам да се занимавам с аджилити. Отдавна следя вашата тема и това ме мотивира да започна да обучавам моето куче. Вече скачаме собственоръчно направени препятствия и тунели.Искам да се занимавам професионално, но това е невъзможно поради липсата на терен и част от препятствията.
Идеята ми е да се съберем група хора и да тренираме заедно.

Съжалявам, че пиша във вашата тема :rc_036:

Които желае да се свърже с мен да ми пише на ЛС в Facebook
https://www.facebook...100002131935610
User's Signature

Моето коте Сузи на :

Качена снимка

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   biba_2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 07-February 11

Публикувано: 04 December 2012 - 08:22 PM

Здравейте!
Тренирам в задния двор на вет. клиника "Бивет".Тя е собственост на моите родители и мога да тренирам с Мечи всеки път когато съм свободна.
Ето и малко снимки от нашата тренировка в събота:

Прикачени файлове


User's Signature

Моето коте Сузи на :

Качена снимка

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 06 December 2012 - 07:50 PM

Здравейте!
Очарована съм, прекрасно е! :rc_036:

Много искам да задам няколко въпроса, надявам се да можете да ми отделите минутка.
Рано ми е да идвам при вас, защото разбирам, че трябва да е пораснало съвсем кутрето, а моят има още накъде да расте. Ако това е 18 месеца, значи - напролет.
Но много, много искам да опитаме. За общото послушание - трябва ли да сме завършили училище със песчето, или общо послушание в смисъл просто да съм го научила да слуша, за да не създава проблеми? :smile:
И има ли какво да правим, за да тренираме сега без същественото натоварване, заради което трябва да е израстнал напълно?
Общо взето, как да се подготвям?
Имам някакво чувство, че би могло да й се получи на животината. Такъв е един скоклив и дългокрак, като сърна. :ab_041: Има ентусиазъм да учи и енергия да тича и скача, струва ми се, че би бил много щастлив.

Много благодаря.
И много поздравления за добрата работа!
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#26 Потребителят е офлайн   maluk_bandit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 26-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2012 - 11:48 AM

Здравей, пратих ти съобщение :smile:
ето и едно цитатче, от страницата на клуба, за началното обучение в аджилити :dog:

Цитат

Времето може и да е лошо, но тренировките никога не трябва да спират :) Ако сте собственик на кученце от скоро, сега е момента да започнете да въвеждате вашето ново бебе-куче в спорта, който смятате да тренирате. Ето няколко съвета за тренировки в лошото време :)
Независимо на каква възраст е вашето бебе-куче, то не бива да прескача препятствия, преди да завърши окончателно своя растеж. Няколко лесни и евтини трика да започнете да тренирате в къщи:
-тунел- можете да си направите тунелче от сгъваем детски кош за играчки (приблизителна цена- около 6лв)
- прескок- пръчка от пластмасова лопата/метла ще ви свърши чудесна работа (приблизителна цена- около 5лв)
- гума- ако имате дете в къщи, може да ви се намира най-обикновен обръч за въртене (приблизителна цена- около 5лв)
Много е важно да научите вашето куче да си играе с играчки. Играта между стопанина и кучeнцето е основата на вързката по между им, което в този спорт е много важно. Това са основите на вашия бъдещ отбор :) В началото можете да награждавате кучето с малки меки хапки (кренвирши например), за да разбере какво точно изисквате от него. Не прекалявайте с времето на тренировка- 5-10 мин са предостатъчно- бебето-куче бързо се измаря и губи интерес. Не се ядосвайте ако кученцето не може да разбере, какво искате да направи- може да е по-плахо или срамежливо от останалите кученца на неговата възраст. Аджилити е спорт, който кучетата трябва да спортуват с желание, той е далеч от дресурата, но пък е тясно свързан с общото послушание, затова е хубаво кученцето да може да сяда, ляга и идва по команда, още по-хубаво ще е да има и задръжка на командите си (да може да седи, а вие да се отдалечите от него без то да става).
Можете да започнете първо с прескока. Първо си намислете команда, която ще използвате само и единствено за това препятствие (Например: айде, хоп, jump, ale, go и т.н.). Сложете пръчката на земята и накарайте кученцето да мине през нея, като подавате командата докато му показвате как да мине. Винаги награждавайте след всяко минаване. Това упражнение може да е безкрайно лесно, но може и да затрудни кученцето, за това имайте търпение.
Ако сте усвоили прескока, можете да започнете да учите тунел :) И за тук ще ви трябва команда (тунел или каквото друго решите). Помолете някой да задържи кученцето от едната страна на тунелчето, а вие отидете от другата му страна. Покажете лакомството или играчка на кученцето, кажете командата и го наградете след като мине през тунелчето.
Още нещо на което може да научите малкото куче е гума- използвайте обръча, като го придържате с едната а с другата привикайте кученцето да мине през обръча, като използвате съответна команда за гума.
Основното и най-важно е да играете с вашето куче. Никога да не се отчайвате, ако кученцето не учи толкова бързо, колкото на вас ви се иска. Не прекалявайте с тренировките, докато кучето ви расте. Ако имате проблем с научаването на командите, или купища въпроси- ние винаги сме насреща и ще помагаме! :)
(Мишето)

User's Signature

Аджилити Клуб България
Do not judge other people, for you do not know their pain or sorrows, if you cannot speak a kind word, just shut up...

#27 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 24 March 2013 - 12:53 PM

Благодаря за препратката, която maluk_bandit е пуснал/а. Можете да почнете с пръчка, която е сложена на земята, и тунелче- това са неща, които не натоварват ставите на растящото куче. Идеята в Аджилити не е височината на която ще скача кучето, а умението да бъдете тандем с кучето. За това съветвам всички, които искат да се занимават със това е да започнат да тренират с малкото куче веднага, когато пожелаят, но без да натоварват кучето! Както и заниманията да са минимални- 5-10 мин са предостатъчни! Играта е важна- това не е обучение, а вид игра за кучето. Препятствията са наградата за кучето. Веси Илиева прави страхотни играчки за Аджилити, които можете да си поръчате и биха били полезни за играта между водач и куче.
Качена снимка
Ето тук ( http://www.facebook....120035728168897 ) сме добавили доста интересни неща свързани с Аджилити, които можете да видите- аз лично се занимавам с този спорт от края на 2003г., а 2007 бях част от първата поляна за кучета с професионални препятствия за Аджилити. Ще видите специалните поводи за Аджилити, играчки, чантички за лакомства и още интересни неща, които тепърва ще пуснем :md_064:
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   DiDemon_96 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 13-July 10

Публикувано: 19 January 2014 - 03:51 PM

Здравейте,от скоро започнах да тренирам кучето си Демон на аджилити.И на двамата ни харесва и започнахме да напредваме с уменията си.Бих искала да се запозная малко повече с правилника,кое се смята за грешка и разбира се има ли насрочени състезания за 2014 :be_107:
Благодаря предварително! :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 12 March 2014 - 06:53 PM

Ето темата ни във Facebook. Тук може да следите всичко свързано с Аджилити.
https://www.facebook...120035728168897
Ето правилника: http://www.poslushen...nik-agility.pdf
Къде тренирате? От къде сте?
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни