Dog.bg Форуми : Деградация на породите? Преди и след.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Деградация на породите? Преди и след. повод за размисъл и анализ Оцени темата: ***** 1 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 14 June 2012 - 06:39 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 14 June 2012 - 02:52 PM, написа:

Vesela_5

Не, не е тъпотия, а работа по селекция.
Който иска да си гуци-муцка кученца да не се захваща с развъдна дейност.
Тук не говорим за създаване на живот на всяка цена - от 12 кутрета на всяка цена да отхраним и отгледаме всичките палета, па макар да не са никому нужни.
Тук говорим за селекция. А това е вид дейност, която не би трябвало да обслужва чужди интереси. Нито парични - "ще взема за тези кутрета определена сума" нито емоционални "всеки има право на живот".
:-))


Каква ти работа, това си е чисто убийство, много ми е интересно при кучило от 13 кученца на 1 ден как ще избереш 7 от тях, които да "отидат във ведрото"... Това е изродщина, извинете, да ви *** "селекцията". То се вижда до какво е довела, избивали са се здрави силни кученца, за да останат максимално уродливите, хаха! Какво ще излезе от едно кученце е божа работа, това е съвкупност от добри гени, добро гледане и добро хранене и понякога и късмет.

Фурия, ти май си нямала кученца, много ще ми е интересно да те видя как го пускаш в кофата с вода малкото сладко бебе с розово носленце, пищящо за майка си и т.н. Сори, ама преди да бъдат велики "селекционери" хората преди всичко трябва да бъдат ХОРА, а не безжалостни човекоподобни изроди, мислещи се за Господ.

П.С.: Можеш ли да избереш кое от тези тричките да удавим в кофата?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#42 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 June 2012 - 06:47 PM

Vesela_5
Разбирам гнева ти, и те моля малко да го поуспокоиш. Тук в тази тема говорим точно относно теория и не ми се прави на пореден зоо-защитник екстремист талибан който се дере на всеки ъгъл за првото на живота.

Моля.
Хайде да поуспокоим малко топката и да спреш с истерията "ТЕ ИСКАААТ ДА ЖИВЕЕЕЯТ!" щото поне при мен този трик няма да мине. И с готини муцунки няма да ме трогнеш.
Разбрахме ли се за да продължим разговора, ако имаме такъв?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#43 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 14 June 2012 - 07:47 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 14 June 2012 - 06:17 PM, написа:


Не можеш да отбраковаш едно животонеспособно куче ПОСЛЕ. Чисто морално и емоционално не можеш. Наблюдавах едни такива морални мъки невъднъж - то вече е отворило очи, погледнало те е, но не е животоспособно, по-добре от началото след раждането в кофата с вода.

Все пак развъдчици не са някакви изроди. Не можеш да го погледнеш вече на 45 дена и да го удавиш в кофата. Не е ли по-милосърдно при самото раждане да го направиш?


Противоречиш си :md_064:
Преди два поста беше попитана каква е тази велика "селекция" с отбраковка на първите 6 " и ти уточни ,че се оставят първите 6 родени !!!
Уточнихме ,че не става дума за кученца с аномалии или животонеспособни, а сега изведньж станаха такива :md_064:
Реакцията е най-вече заради това , че отбраковка не е логично да се прави по-ред на раждането.Когато имаш аномалии или раждане на нежизненоспособни ,съм съгласна да се взимат такива мерки по-възможност веднага , но при видимо здрави, жизненоспособни кученца ,да се бракува, защото се е родило седмо ...е да ме извиняват тези велики развъдчици ,които търсиш и пред които се прекланяш.
Доколкото знам в бившото СССР на времето при старите им структори е имало някакви такива задания -кучка да не отглежда повече от определен брой кученца , но не мисля , че отбраковката се е правила по реда на раждането и се е практикувало най вече за да не се натоварва майката.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 June 2012 - 08:40 PM

Chiita

Радвам се че тръгна такъв нормален разговор :–)

Не, не е противоречие. А е действие, което сега не е прието. Знам за "Първите шест" и когато разбрах много разнищвах този въпрос.
Разбрах, например, че повечето теглят на всяка цена дори от ония свят всички кучила, и то не защото майката и бащата са "елитни". А защото не им стиска да отбракуват малките. Мотивацията при всеки един развъдчик е различна, нали? Някои целят количеството, другите пък мислят за качеството.

В никакъв случай не искам да засегна някой тук.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 June 2012 - 09:10 PM

пак мода,пак интереси...първите 6 ..боже ,какво още ще се измисли,пак срещу нормалната природа..
не ,Фурия..оставянето на първите 6 от кучило с 12 не гарантира по малко "развъждане" на модерна порода..въпрос на виждане е,ако е решил гражданина Х да вади пари от елитната си кучка,ще я смачка от раждане по два пъти в годината,и въобще няма да му е през дедовия,за това че братята и сестрите и са отишли в кофата..възмущавате се на бабите по селата ,които давят новородени,за да не ги гледат и хранят,а подкрепяте същото,но правено от "развъдчици" ,както казах на човек му се иска да прилича на Господ...
аз в момента имам кучило-11 броя,като двете са родени 24 часа след другите,по всички правила трябваше да са мъртвородени.е да ,ама не,по дребни -да,но по нищо друго не отстъпват на братята си..е ,ш ма извиняваш ама не бих ги топнал в кофата..и да ,заради ей такива приставки,наставки и други олигофренски измишльотини,скрити зад гръмката дума селекция ,аз се дистанцирах от "кинологията" самата дума в превод ,означава наука...дай ми научно обяснение на избиването на родените след 6 -я брой?? при положение че дефектите ( освен за майката) стават видими доста по късно..
и ,не ми почвай с обясненията за мекушавост,за добрина ,за състрадателност-аз съм опериран от такива неща..но ,не бих отнел живот без нужда...

#46 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 14 June 2012 - 09:16 PM

Фурия, вземете на майка си чехословашки вълчак. Собственика на развъдника е някъде из форума. Великолепни кучета!

#47 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 June 2012 - 09:19 PM

navar

Господине, аз въобще не говоря относно

Цитат

възмущавате се на бабите по селата ,които давят новородени,за да не ги гледат и хранят,а подкрепяте същото,но правено от "развъдчици" ,както казах на човек му се иска да прилича на Господ...


Къде, кога и как съм обозначила възмущението на бабите, давещите в кофите приплода?
Я ми дайте линк към моето мнение, където утвърждавах подобно нещо?

Да, аз съм против многобройните приплоди, където на всяка цена пишман-развъждачите плодят кучилото. Което нито представлява ценност за породата, нито ще допринесе нещо, освен за джоба на продавача.

С едно съм съгласна с вас - няма нужда тука да се почва с лигни и истерии колко са сладички куценцанцанцанца и как искат да живеят. Че нали после ей такива инвалиди ги гледаме ние, горките стопани.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 June 2012 - 09:23 PM

Показване на мнениетоpetro, в 14 June 2012 - 07:16 PM, написа:

Фурия, вземете на майка си чехословашки вълчак. Собственика на развъдника е някъде из форума. Великолепни кучета!

Бре не ще, бре човек. Тя е упорито магаре като мен. ни ротвайлер, ни друго нещо не ще. Иска НОК зонарна окраска.
Какво да я направя? Дори да й дам кученце тя просто ще го преподари. Нека да намерим нещо което й легне на сърцето. И после да се възпитават двамата заедно...
Не е хубаво да натрисаш мечтата на някого, нали? Просто трябва да помогнеш мечтата да се сбъдне.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 14 June 2012 - 09:24 PM

Aз не разбирам много от кинология(просто любител),но н есъм чувала пишман-развъждач да си дави кученцата,независимо че няма да допринесат за породата,те все пак ще бъдат продадени,което е и целта им.Много жалко,ако развъдниците процедират така с абсолютно здрави кученца...аз не бих искала да си купя куче от такива хора,ако трябва съм честна.

#50 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 June 2012 - 09:35 PM

Практически никой не ги отбракова, там е работа.
Отбраковката като цяло практически не съществува, защото 99% развъждачи гонят количество на кученца.
Което е много интересен феномен.

Аз пък бих купила куче от един истински селекционер, но не мога да го намеря.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#51 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2012 - 10:24 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 14 June 2012 - 09:35 PM, написа:

Отбраковката като цяло практически не съществува, защото 99% развъждачи гонят количество на кученца.


Вие колко такива познавате? Кажете имена,развъдници,подкрепете го с други факти,а не ала-бала. Смешно е да го твърдите дори (става въпрос за процента),ако говорите за легитимирани развъждачи с онези "приставки и наставки",а не за бай Добри махленският кинолог.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#52 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 14 June 2012 - 10:57 PM

Наистина съм съгласен,че Кинологията не е за мекушави. Но до някъде съм съгласен и с твърдението,че няма как на 5-тата минута да вземеш решение кое ще става и кое не. В една не много популярна книга пишеше " Всяко куче което има глава,зъби и 4 крака се оставя" в смисъла на работната порода. Често именно изтърсака има най-голяма борбеност и хъс за живот и работа.
Едно време в онези "жестоки" за върлите природозащитници времена са убивани и възрастни кучета които не вършат "работа". След като дадено куче,не показва нужни качества за които се гледа.... Специално за нашата порода никой не прави на въпрос къде са отишли всички F1,F2 и другите кучета,които не са показали податливост към тренировки, стабилен характер и т.н. все неща които инж. Хартл е търсел. Само така са успели да вкарат нещата в стандарт и да създадът порода,а не да се говори за хибриди.

#53 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 14 June 2012 - 11:51 PM

Показване на мнениетоmik, в 14 June 2012 - 12:30 PM, написа:

С риск да бъда анатемосана ще напиша 5 реда без да отговарям на каквито и да било писаници след това!
Лично съм разговаряла с развъдчици в Германия на НОК с т.н. прави задници и те са единодушни,че "правата задница" не прави техните кучета по-здрави.

Проблема със ставите при кучетата НОК с т.н. прави гърбове е точно толкова голям колкото и при останалите с тази разлика,че там тези кучета се бракуват още в мига в който се разбере,че има проблем.
Мит е,че правата задница прави кучето по-здраво или съвременният тип постав на крупа прави кучето по-болно.
Разбира се,всеки има право да живее в заблуда и с това да прехвърля вината за болното си НОК на развъдчика вместо да се замисли дали той се е грижил правилно за това куче което си изисква малко по-специални грижи.


Мик, аз и родителите ми сме фенове на немското овчарско куче. Както споменах, имах такова, взето от полицията. Беше с права задница. Всичките им кучета тогава бяха такива. Без да се заяждам, искам да попитам защо се лансира тази визия, и не е само при НОК, а и при Доберман и още няколко породи? На мен това не ми допада особено и честно казано с такава ниска задница, кучетата ми изглеждат дефектни. Като че ли са прекарали тежка форма на рахит. Това не затруднява ли движението им? Аз също съм чела материали, в които се твърди, че "падналата" задница е предпоставка за дисплазия и понататъчни проблеми със ставите. Питам от чисто лаишка гледна точка. Без да претендирам, че разбирам от развъдна дейност и анатомия. Кое е предизвикало изобщо появяването на ниска задница при НОК?

Фурия, наистина зонарната окраска е много красива. Не знаех, че така се нарича този "цвят". Аз също прегледах наличностите в родните развъдници и не видях никъде такава окраска. Може би за "модерния" българин, това не е достатъчно ярко и атрактивно оцветяване. Ииии повечето бездомни кучета имат подобна окраска. А не може един, уважаващ себе си, човек да има породисто куче и това да не си личи от километри, а то просто да се слива с "уличните мастии"...

#54 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 15 June 2012 - 07:14 AM

По въпроса с убиването на кученцата след номер 6- имам няколко книги от развъдчици на нашата порода и нито един от тях дори не прави намек за такова нещо. Възможно е и да е негласно правило, но искрено се съмнявам. Знам, че в Швейцария е практикуване, преди години, но не след номер 6, а при кученца с отклонения в стандарта като цвят (бели "ботуши" и "нашийници", и др.), защото на новородени какво друго да им гледаш, освен цвета? Всички говорят за даване на кученца с отклонения като домашни любимци, но не и за усмъртяването им. И не мисля, че това се прави с цел да се спечелят повече пари- всеки уважаващ себе си развъдчик тези кученца ги продава на по-ниска цена ( в България може и да се подаряват, защото има "огромен" интерес към чистопородно развъждане). Така че, изобщо не става въпрос за печалбарство.

И какви инвалиди гледаме? Как ще прецениш, че първите 6 ще са здрави кучета без проблеми, за да оставиш живи само тях? Нещо не разбирам. Кое прави кученцата след номер 6 инвалиди?
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#55 Потребителят е офлайн   darinkna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 23-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 15 June 2012 - 07:49 AM

знаете ли коя е най благородната порода и която ще се запази векове наред-Немската овчарка и голдън ретривър
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#56 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2012 - 07:52 AM

Подобни правила като това за "първите шест" бяха валидни преди 20 години. Оттогава всичко се е променило не само като разбирания, а и като развитие на кинологията, методите на селекция и начините за избор на развъдна двойка. Този метод се прилага все още само от хора, които не са мръднали на йота от онова, което са прочели или чули преди 20 години. Ако на това му казвате селекция и развъждане ...... нещо сте се объркали здраво. :md_064: Учудена съм, че човек с претенции за задълбочени познания в сферата на кинологията и развъждането, каквите демонстрира Фурия, обяснява подобни анахронични методи за селекция. По-учудена съм от факта, че за последните 10 дни тя е втория човек в тази среда, който се опитва да обясни, че правилната селекция и развъждане имат необходимост от прилагането на този дълбоко извратен по смисъла си метод. Значи, вместо да мислим преди да създадем едно кучило, предлагаме "невероятното" решение, да оставим първите 6 или най-силните 6! Ха-ха-ха ! Това означава, че изобщо не селекционираме, а избираме по големина и първенство, без значение, че тези кучета може да са нетипични за породата впоследствие, да нямат качества или характер, типични за нея и да направят една камара зулуми в нея.
Да обясняваш, че екстремалната крупа е единствената причина за наличие на тазобедрени луксации е опростяване на проблема и доста демагогско като подход. Луксациите имат освен генетичен корен, имат връзка с начин на живот, изхранване и не на последно място устойчивост на индивида спрямо факторите на околната среда. Луксациите са проблем като всеки останал и наличието или липсата им зависят от комплексни фактори.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#57 Потребителят е офлайн   darinkna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 23-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 15 June 2012 - 07:57 AM

Здравейте.Първо да ви се похваля-имам едно прекрасно ангелче вкъщи-Немска овчарка на един месец.Тя е вкъщи от миналия четвъртък.Като всяко кученце ходи по нужда на всякъде :).Но проблема не е в това.Имам сериозно основание за притеснения относно агресията коята оказва от известно време-миналата вечер (ние живеем в апартамент и когато времето е много топло тя седи в кухнята-там сме с балатум и и е по-хладно) тя беше заспала тям след вечеря и я оставих тя сама да се събуди и после да я вземам в стаята си и както и да е татко ми по едно време дойде и ми каза ,че е влязъл в кухнята и кучето е започнало да му ръмжи .Аз естествено не повярвах но,от два дни тя като започне да ми хапе(тя си хапе защото я сърбят зъбите и това е нормално за мен)започва на се дърпа наляво надясно ида ръмжи.То си боли защото тя вече си има зъбки но се опасявам че развива агресия и ми е много интересно защо само при мен (аз съм в тинейджърска възраст)а при родителите ми е доста добричка -хапе мама но много леко и без ръмжене-а аз съм най много с нея-не и се карам -не я стресирам -гукам я спи в стаята ми но все мен тича да хапе.И не само хора а и предмети ето в момента дърпа и ръмжи по рошавата тапицерия на табуретката.ПОМОЩ!Имам ли основание да се тревожа!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#58 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 15 June 2012 - 08:37 AM

Кученце на един месец да хапе- това е много лошо. Слагайте му намордника защото ще изяде всички вкъщи :af_089:
Първо твърде рано сте го взели
Второ на тази възраст не го сърбят зъбите, а търси братчетата и сестричетата си с които е играло.
Трето има много много многоооооооооооо теми - така и така стоиш пред компа вземи ги прочети понеже от сега нататък ще трябва да знаеш доста неща.
Темата не е за това да не я разваляме.

#59 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 June 2012 - 09:00 AM

DessyD,
За планиране на скачка почти не става дума - повечето свеждат своята "селекция" само към скачка мъжко+женско, само да са с документи. И дори не могатда отговорят на въпроса:
- Какво целяхте с тази скачка?
А брак по психика? Нима са малко истерици и психовци от всичките породи? Хапещи без причини или напротив умиращи от ужас като чуят фойерверки? Сега да намериш здраво, нормално, уравновесено куче е кажи речи мисия инпосибъл. Въобще не ми е до "Ха-ха", особенно когато съседа моли да гледам два дена кучето а то се крие под масата и се гоним из апартамента. НОК, с документи, не е бил малтретиран или нещо такова, просто е страхливец по рождение. Другото НОКче го търсихме една нощ - избягало в паника от двора от ужас като чу пиратките и фойерверки. За нашата порода знаеш - виж на първата страница как за сто години я "дооблагородиха" хората.
И не е вярно че здраво кученце има нужда да бъде третирано като порцелан - здаво кученце, нормално хранено и гледано, няма нужда да му трепериш тук да се спъне, там да скъса връзка. То за това е здраво по рождение. Инак вечно болно или истерясало куче е мъка за стопанина.
Една дама с дребна порода отказа на всяка цена да спасява кученце, родило се последно и много под нормата. Би могла, но отказа и реши природата да си свърши работа. Кученцето не оцеля. Тази нейна постъпка не у всеки срещна разбиране, но аз смятам че като развъдчик тя е постъпила правилно. Защото за нея не всичко е пари.
Изобщо, това което виждам напоследък никак не ми харесва в развъждането. Дори смятам че сме стигнали до момента, в който по-добре да не правиш нищо, отколкото да плодиш това, което имаш под ръка. Защото де факто кучета от всякакви породи са повече, отколкото има читави стопани за тях. Не е смешно. Никак даже.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#60 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2012 - 09:10 AM

Точно това е постигнато по описания анахроничен метод "първите 6". Така, че твоето изказване просто доказва моята теза. Нищо повече, нищо по-малко. Описаните примери по никакъв начин не показват, че "първите 6" ще поправят нещата. Както често повтаряме тук - проблемът е от другия край на повода, а там най-често липсва мисъл, образование, ценностна система.
Нищо не доказва, а да не говорим, че често се случва кучета, определени като изключително близки до стандарта да не предават тези характеристики в поколението и обратно, често срещан пример е средни по характеристики кучета да създават изключителни екземпляри. Още по-малко вероятно е да определиш правилно дали еднодневно куче ще бъде стандартно или не. Да не говорим, че определени анатомични характеристики се развиват на далеч по-късен етап, а уравновесеният характер е въпрос не само на унаследяване, а и на работа от първия ден на раждането. Има цели трудове в тази посока и това, че повечето хора мразят да четат не ги прави неверни като съдържание или твърдения.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни