Dog.bg Форуми : Деградация на породите? Преди и след.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Деградация на породите? Преди и след. повод за размисъл и анализ Оцени темата: ***** 1 Гласове

#481 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 January 2014 - 08:39 PM

Показване на мнениетоsergeii, в 07 January 2014 - 06:32 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 07 January 2014 - 08:24 PM, написа:

Алоуууууууууу, гейчо, ма той Навар каза че има бизнес, но никъде не е посочил че е бизнес с кучета. Гледа добитъка на село човека, има ком 200 крави, тва му е бизнеса бе, ти къде се вреш и оти ревеш?
Най-вероятно ти хлопа нещо ,ама не е на вратата :ea_103: знам ,че си ми набрала от преди ама да му ставаш адвокат !!
добре ,че и в западна Европа не правят такъв бизнес ,защото не знам от къде щяхме да си купуваме истински кучета

В западна европа ги евтанизират работните кучета. Стига си разкъсвал тельняшката, на никого не си интересен.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#482 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 January 2014 - 01:29 AM

такааа. с Фурия може отвреме навреме да сме на противоположни мнения ,но за доста години съм разбрал едно-и аз и тя мислим за кучетата,,
кой е сергей-чо,какъв е ,с какво се занимава-все ми е тая..за 20 -тина години съм се нагледал на стотици сергейчовци,кинолози,разбирачи и експерти..и като опрат нещата до реална работа..се събоираме 5 човека,едни исъщи да си говорим кой е сварил по хубава ракия,щот и без тва постоянно работим заедно..
ама сергей продавал кучета-все ми е тая,търговци колкото искаш,то и коли всеки втори продава ама кой колко разбира..ама къде ми отивал брака-а..написах го ,ама кой да чете..брака отива за домашни любимци..но аз я извадя едно кучило годишно я не..аз съм бил в тема за измамници -я приятелю,покажи кого ,къде и с какво съм измамил???и за разлика от теб ,сергей-чо аз не се крия а имам име :) така че ако има някой който си е купил от мен 150 кг прасе а се е оказало 135 -да пише..
но проблема е прост-на мен ми е през дедовия дали ти ,или някой друг развъдчик ще продават кучета,,дали ще има изложби или не ..когато на дядо ми ,и прадядо ми кучетата са пазели стадата ,твоите сигурно са продавали зарзават на пазара..
а колкото до детския израз"щом оставяте кучета да бъдат изядени от вълци" доведи ми твоите да ги пробваме ..щот съм виждал и слушал много приказки ,но на практика нещата не са толкова розови..само който не пазил стадо с кучета ,може да дрънка хлапашки изрази-нали наистина не вярваш че се е родило кучето,кото ще победи вълк в ек-ек,да не говорим за глутница?? разкази като Катерин всички сме чели..
така че ,продавай си кучетата,сергей..остави работните кучета на работещите с тях ..

#483 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 January 2014 - 01:31 AM

а дали в западна европа няма такъв бизнес??? всъщност може да няма ,там бизнеса е с клубни кучета...една крава 500 евро ,едно клубно куче 5000 кой ще ти гледа крави брат

#484 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 08 January 2014 - 06:40 AM

Показване на мнениетоnavar, в 08 January 2014 - 01:31 AM, написа:

а дали в западна европа няма такъв бизнес??? всъщност може да няма ,там бизнеса е с клубни кучета...една крава 500 евро ,едно клубно куче 5000 кой ще ти гледа крави брат


Качена снимка Качена снимка
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#485 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 07:43 AM

Показване на мнениетоnavar, в 07 January 2014 - 11:31 PM, написа:

а дали в западна европа няма такъв бизнес??? всъщност може да няма ,там бизнеса е с клубни кучета...една крава 500 евро ,едно клубно куче 5000 кой ще ти гледа крави брат

Има, има-има, как да няма, и в Хамерика има, и в Канада, и има съдии които гледат кучета по клетки и ги къпят с веро само преди изложба, инак не ги вадят въобще, и им бият смъртоносната инжекция на 8 години, за да се освободи мястото от ветераните за нови кучила... в нашата порода това е канадец Пол Оденкирхен от прочут развъдник "Ми-Пао", ориентиран към окраската "крем". Съдия олраундер, международно известен развъдчик.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#486 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 08 January 2014 - 09:58 AM

Показване на мнениетоnavar, в 08 January 2014 - 01:31 AM, написа:

а дали в западна европа няма такъв бизнес??? всъщност може да няма ,там бизнеса е с клубни кучета...една крава 500 евро ,едно клубно куче 5000 кой ще ти гледа крави брат

Явно и с това не си запознат какви стада съм виждал в Германия бедна ти е фантазията , но там хората се занимават с това което разбират :rc_036: а ти си професор по всички въпроси :af_089: добре ,че те има ,защото ние незнаещите какво ли щяхме да правим без теб и твоите работни кучета :ae_085: които всъщност са произведени с една едничка цел да изкараш някои лев !!! Обясняваш на хората това са работни кучета на тях не им е необходимо родословие защото те са се доказали в годините със тяхната сериозна работа , обаче нито ги тестваш нито разбираш от развъдна дейност ,а да им правиш снимки на таз или на лакти не ти излиза рентабилно !! Работата ти по дресурата на кучетата е отречена от преди 30 години (там си и живееш) ,но ти и не искаш да чуеш за нещо ново ЗАЩОТО НАВРЕМЕТО ......... преди 30 год......... навремето си е било навремето ние живеем сега и трябва да се опитваме да подобряваме ,а не да изкараме 300 лева от куче или от обучение!!! Затова на запад едно хубаво куче струва 1000 евро ,а тук струва 300 лева защото на запад такива хора като теб ги няма ,а и няма кой да им се върже да си купуват дисплазни кучета без родословие и без никакъв тест характер с единствената истина ,че някога дедите на тези кучета са работили КОГАаааааа !!! Дрънкаш някакви глупости за спорта защото никога няма да можеш да достигнеш това ниво и си мислиш ,че можеш да заблудиш хората !

#487 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 10:02 AM

И тук и на запад хубаво куче струва за новак над 2000 евра. Ако познаваш правилни хора и си достатъчно упорит - могат да ти го дадат за съсобственост или за разсрочено плащане по договор. Или, като на мен - да ти го подарят буквално със всичките документи при условие че ще водиш по изложби и ще го тренираш. Само дето не се съгласих и не приех бебе от неинтересно за мен кучило. Ей от тая женска ми предлагаха бебе, по избор, защото се видяхме наживо на едната от Евразиите и на хората им бе ясно че съм сериозна стопанка. http://www.chow-chow...aPotaZolaR.html

Но ти, търгашче, няма как да го знаеш.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#488 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2014 - 12:42 PM

За какво са му на Навар родословия? На него му трябват кучета дето да му вършат работа.
Човека си гледа крави.Ако не му достигат кучета си прави кучило примерно.Нито едно куче не отива на улицата,не ги продава.Напротив даже взима и помага на изхвърлени ако се впишат при него или им намира домове.
Той си ги ползва негова си работа дали ще снима таз и лакти.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#489 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 08 January 2014 - 01:14 PM

Малко извън темата, но се подарява мъжка немска овчарка на 3 год без документи , годна за пазач !
Ако някой има интерес да ми пише на лични ще му дам координати на собствениците . Кучето се намира близо до Стара Загора .

#490 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 January 2014 - 01:34 PM

Показване на мнениетоsergeii, в 08 January 2014 - 09:58 AM, написа:


Явно и с това не си запознат какви стада съм виждал в Германия бедна ти е фантазията , но там хората се занимават с това което разбират :rc_036: а ти си професор по всички въпроси :af_089: добре ,че те има ,защото ние незнаещите какво ли щяхме да правим без теб и твоите работни кучета :ae_085: които всъщност са произведени с една едничка цел да изкараш някои лев !!! Обясняваш на хората това са работни кучета на тях не им е необходимо родословие защото те са се доказали в годините със тяхната сериозна работа , обаче нито ги тестваш нито разбираш от развъдна дейност ,а да им правиш снимки на таз или на лакти не ти излиза рентабилно !! Работата ти по дресурата на кучетата е отречена от преди 30 години (там си и живееш) ,но ти и не искаш да чуеш за нещо ново ЗАЩОТО НАВРЕМЕТО ......... преди 30 год......... навремето си е било навремето ние живеем сега и трябва да се опитваме да подобряваме ,а не да изкараме 300 лева от куче или от обучение!!! Затова на запад едно хубаво куче струва 1000 евро ,а тук струва 300 лева защото на запад такива хора като теб ги няма ,а и няма кой да им се върже да си купуват дисплазни кучета без родословие и без никакъв тест характер с единствената истина ,че някога дедите на тези кучета са работили КОГАаааааа !!! Дрънкаш някакви глупости за спорта защото никога няма да можеш да достигнеш това ниво и си мислиш ,че можеш да заблудиш хората !

ееех,тази германия-тя е меката на всичко-на кучета,на стада..а знаеш ли мамин сладък аз какви стада съм виждал в Аржентина..и кво?? от какво разбирам аз,няма как да знаеш,като ти гледам постовете-ти май само си мислиш че си наясно с кинологията,или по скоро с това което напоследък е модерно да се нарича с тази дума..защотои кинологията,както съм казвал и преди е дял от биологията,която се занимава със семейство канис..а като ти чета ,плиткоумно-комерсиалните постове ,съм сигурен че хабер си нямаш от вълци,чакали и лисици..ама нейсе,,
защо да тествам кучета ,които всекидневно се доказват в работата си?? и как да ги тествам?? по скоро ,обучените на спортна дресура кучета трябва да се тестват в реална обстановка..моите ги тества живота ,който живеят..да снимам таз?? защо?? когато нямам никакви индикации за ТД и ЛД и какво значи рентабилно ??за търговец може и да не е рентабилно,но ти май не четеш-АЗ НЕ ПРОДАВАМ КУЧЕТА,не развъждам и не продавам?? когато бях млад,зелен и надъхан да работя за" развитието" и "подобряването" на породите,правех какви ли не глупости,до момента в който осъзнах че всичко се върти около паричките-тогава се самоуволних-от БРФК,от киноложките дружества в които членувах..е да пазя си родословията на кучетата с печати CAC, CACIB,BOB като сантимент и какво??спомням си времето ,когато по изложбите имаше по 30 кучета от порода ,имаше конкуренция-а сега е пародия.. не съм разбирал от развъдна дейност-мамин ,сладък сигурен съм че по времето когато съм бил в редиците на БРФК съм произвел повече клубни кучета отколкото ти си сънувал..в тази малка държавица,всеки втори стана кинолог,развъдчик и компетентно лице ,когато стане дума за кучета..аз съм кучкар ,приятелю..и вервай ми ,системата ми на обучение работи,отречена е в средите на "киноложките" организации ,не от хората обучаващи работни кучета..и само последно като съвет-такива като теб нищо не подобряват,нищо не развиват освен екстериора..такива ,"компетентни" разбирачи и кинолози,единствено осакатяват..защото за да подобряваш трябва да си наясно-затова в русия,за да имаш развъдник трябва да си учил,да имаш образование..а тук ,всеки който си купи клубна женска става "развъдчик" ..колко струвало едно куче назапад не ми обяснявай-и простите селяни пътуваме ,че няколко зиигера сме посетили..та ,продавай си клубните,снимани ако щеш и за анална дисплазия кучета,обучени по съвременна методика,и като решиш че си достигнал върха в обучението и развъдната дейност-пиши да направим един тест в реална обстановка..аз ще снимам и няма да се смея...много,обещавам

#491 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 02:41 PM

navar

Цитат

затова в русия,за да имаш развъдник трябва да си учил,да имаш образование..а тук ,всеки който си купи клубна женска става "развъдчик"
Две години. Две години като при нас в лесотехническо, ако не беше Мицулов толкова зле - щях да завърша, ама той е изостанал в 70-те години миналия век и си плюх на петите.
Инак при руснаците за да имаш развъдник - да, трябва да завършиш курс за зоотехник-селекционер, курса трае две години и приключва с дипломна работа по зададена от комисия тема. Може очно, може задочно, но дипломната по зададена тема като зоотехник трябва да я напишеш, понякога дават теми за конституция на породата свързана с характера. Това е образователно наследие на ДОСААФ(кинология тогава бе към Доброволна Асоциация на Армия, Авиация и Флота като Сдружение, от там е и абревиатурата)тоест военизирано и дисциплинирано понятие. Тук всяка една скучаеща мадамка-блондинка си регва приставка и напред, науката е слънце.
За това съществуват понятия като "развъдник" и "приставка", защото развъдник притежава селекционер зоотехнолог, а приставката всяки мое да я регне по принципа мыжки-женски. Дори може Женски да ги няма, купува и внася мъжкар ексклузивна порода и запложда де що шава.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#492 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 08 January 2014 - 03:01 PM

Показване на мнениетоnavar, в 08 January 2014 - 01:34 PM, написа:


АЗ НЕ ПРОДАВАМ КУЧЕТА,не развъждам и не продавам

Показване на мнениетоnavar, в 27 August 2012 - 02:10 PM, написа:

сори ама ,за мен това освен любов към кучетата си е бизнес,и не се срамувам от това..бай дъ уей ако си търсиш разни други неща също можем да бъдем полезни..няма да пиша името на фирмата,и конкретно какво предлагаме ,за да не става реклама,а и форума е за кучета

Показване на мнениетоnavar, в 26 August 2012 - 08:56 PM, написа:

,аз мога да ви заявя -мога да ви доставя куче ,от почти всяка порода ,в рамките на определен период от време,в зависимост от породата

Не ги въдиш , не търгуваш ти си света вода не напита бе човек , стига с това противоречие :af_089:
то беше ясно ,че ги въдиш без никаква селекция поне за това ти благодаря ,че си призна

#493 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 03:10 PM

sergeii
Покажи твои собствени кучета, ако имаш такива? Моите поне и на живо и на снимки са ги видяли, а ти куче имаш ли? Где го де?))))))))))))И престани да дразниш Навар, твърде голям залък за устата ти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#494 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 08 January 2014 - 03:33 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 08 January 2014 - 03:10 PM, написа:

sergeii
Покажи твои собствени кучета, ако имаш такива? Моите поне и на живо и на снимки са ги видяли, а ти куче имаш ли? Где го де?))))))))))))И престани да дразниш Навар, твърде голям залък за устата ти.
защо искаш от мен това ? нито лъжа хората като им продавам "работни" кучета ,нито лъжа хората ,че съм най- великия треньор на работни кучета !!! Навар да си покаже неговите да го видим този извън земен кинолог

#495 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 08 January 2014 - 03:35 PM

Показване на мнениетоnavar, в 08 January 2014 - 01:34 PM, написа:


АЗ НЕ ПРОДАВАМ КУЧЕТА,не развъждам и не продавам

Показване на мнениетоnavar, в 27 August 2012 - 02:10 PM, написа:

сори ама ,за мен това освен любов към кучетата си е бизнес,и не се срамувам от това..бай дъ уей ако си търсиш разни други неща също можем да бъдем полезни..няма да пиша името на фирмата,и конкретно какво предлагаме ,за да не става реклама,а и форума е за кучета

Показване на мнениетоnavar, в 26 August 2012 - 08:56 PM, написа:

,аз мога да ви заявя -мога да ви доставя куче ,от почти всяка порода ,в рамките на определен период от време,в зависимост от породата

Пък и на мен не ми трябва реклама

#496 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 03:35 PM

Я как подви опашката веднага))))))))))) Нямаш кучета - ми не плямпай ве. Изкарай поне едно да те видим. Куче имаш ли? Породно - безпородно, няма значение, кви команди знае, от де си го взел?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#497 Потребителят е офлайн   sergeii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 30-November 10

Публикувано: 08 January 2014 - 03:44 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 08 January 2014 - 03:35 PM, написа:

Я как подви опашката веднага))))))))))) Нямаш кучета - ми не плямпай ве. Изкарай поне едно да те видим. Куче имаш ли? Породно - безпородно, няма значение, кви команди знае, от де си го взел?
всички кучета на улицата са мой и аз поемам отговорността за тях :) хората като теб и навар са се погрижили аз да имам много кучета всичките ми кучета знаят една команда и я изпълняват моментално "марш" и тропкаш с крак понеже съм бедно момче и нямам пари за камера или фотоапарат ,ще те помоля да направиш някоя снимка или клипче за да видите някое от моите кучета

#498 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 03:46 PM

Ясно, нямаш куче, е що се пениш тогава? Щото нямаш куче?))) Завиждай мълчаливо бе, хлапе.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#499 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2014 - 04:55 PM

Показване на мнениетоsergeii, в 08 January 2014 - 03:35 PM, написа:

Показване на мнениетоnavar, в 08 January 2014 - 01:34 PM, написа:

АЗ НЕ ПРОДАВАМ КУЧЕТА,не развъждам и не продавам

Показване на мнениетоnavar, в 27 August 2012 - 02:10 PM, написа:

сори ама ,за мен това освен любов към кучетата си е бизнес,и не се срамувам от това..бай дъ уей ако си търсиш разни други неща също можем да бъдем полезни..няма да пиша името на фирмата,и конкретно какво предлагаме ,за да не става реклама,а и форума е за кучета

Показване на мнениетоnavar, в 26 August 2012 - 08:56 PM, написа:

,аз мога да ви заявя -мога да ви доставя куче ,от почти всяка порода ,в рамките на определен период от време,в зависимост от породата

Пък и на мен не ми трябва реклама


Не храни троловете, @сергей!

И фурия и навар са от рекордьори във форума ... това нема затъкване, че и достигане по оргиналност и дрънкане в името на спорта и "ела ме ритни" ... едната недооценена кучегледачкоразбирачка, плещеща на развален руско-български, другият - недоразбран владетел на меча, изкован от плуг или обратно ... според нуждите на слушателите.

Изгубен си братко ... тея двамата са като моторни резачки. Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#500 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2014 - 05:14 PM

:ab_041:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни