Dog.bg Форуми : Изхвърлена, разосиновена, шар-пейоподобна!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изхвърлена, разосиновена, шар-пейоподобна! Шери търси дом!

#1 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 02 June 2012 - 11:43 AM

В момент, в който най-малко имах възможност, съдбата си направи гаргара с мен... Докато се чудех как да подсигуря храната и ваксините на собствените ми кучета, ми се обади моя приятелка и почти в истерия ми обясни, че на улицата, от месец-два, забелязва женски шар-пей. Раждала е. Малките са на около 5 месеца и живеят в ромската къща, пред която заловихме и Шери. На път беше да се разгони отново и нямаше време за губене.
Шери имаше вариант да замине за Казанлък и там да чака късмета си, но нямахме с кого да я изпратим, а от куриерските фирми ни обявиха 16 часа престой в клетката, докато я натоварят и я транспортират до целта. Абсурд!!! Намерихме приемен дом, при друг шар-пей. Там беше седмица, но приятелката ми си замина за родния град за няколко седмици и нямаше как да я вземе. Така Шери се оказа при мен. В началото стресирана, свита, неуверена и доста притеснена от кастрацията, Шери се превърна в чудесно, игриво и жизнерадостно куче. Не й отне много време и успя да се разбере и с моята войнствено настроена Хера. Сега почти не се ръмжат и дори се опитват да се заиграят.
Шери е вече едно спокойно и уравновесено куче, на 3-4 години. Има нужда от кратка активна игра и после по цял ден си мързелува на постелката. Когато за пръв път се види с някое куче се опитва да покаже, че не позволява да я доминират и започва да ръмжи и да "качва" противника. Но след час вечв си играят без проблеми. До сега с всяко куче прави така, но Хера се оказа по-едричка и я постави на място. Това обаче изигра лоша шега на Шери и осиновителите й ми я върнаха много бързо. В малък апартамент с котка, решиха,че Шери не се разбира с котарака и ми я докараха след седмица. Не им беше лесно, но прецениха, че не могат да се справят. Проблемът се оказа, че с появяването на Шери в дома им, те не са й показали какво е позволено и какво не. Първите дни Шери е предпочитала да стои на терасата, но после се настанила в леглото на котката и никой не й направил забележка. Така котаракът се е оказал по-ниско в йерархията и е станал обект на тормоз от страна на Шери. Нещо, което е притеснило младото семейство.
Сега прекрасната Шери търси дом отново. Кастрирана и обезпаразитена, социализирана, куче-мечта.
На Вашето внимание - Шери! :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 02 June 2012 - 12:26 PM

Малко видео материал на черната дяволица! :ab_041:


#3 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 09 June 2012 - 11:52 PM

Ако трябва да съм честна, мислех, че щом породоподобно куче търси дом, шансът да го осиновят е по-голям от този на "обикновените" бездомници. Колкото и ужасно да звучи... Да, ама не! Късметът на Шери вече й се беше усмихнал и не се знае кога пак ще й се усмихне. Първите й осиновители, толкова я харесали, че я взели въпреки алергията на момичето към кучета! Нещо, което научих днес, на разходката, съвсем случайно! Техен колега ни срещна и без да иска подметна, че проблемът не е бил с котарака, а с изострилата се алергия на момичето. Честно, идеше ми да се захапя отзад! Такова хубаво семейство....
Е, ние с Шери продължаваме да чакаме Идеалните. А през това време тя се превръща в прекрасно домашно куче, което има сколнност да пази стопанина си. До дворът ни не може никой да припари. Двете с доберманката ми станаха опасна комбина. Обича деца, пусната се разхожда по-спокойно, отколкото вързана. Мисля, че когато я пусна се притеснява да не я оставим и да избягаме. Обича да пие вода от кални локви, колкото по-кални, толкова по-добре! Не яде боклуци от земята, а ако се изкуши е достатъчно да й кажеш "Не" и веднага се отдръпва. Ако нямах ултиматум от мъжа ми, Шери щеше да е новото ми куче. Невероятна е! :wub:
Малко снимки от днешната и вчерашната разходка в Морската.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 June 2012 - 11:57 PM

Показване на мнениетоCamellia, в 09 June 2012 - 09:52 PM, написа:


До дворът ни не може никой да припари. Двете с доберманката ми станаха опасна комбина. Обича деца, пусната се разхожда по-спокойно, отколкото вързана

Абе Ками ми то животното вече си е намерило къщата бе.Най-големия ти зор беше да се разбере с Хера е спогодили са се.Искахте и куче пазач ей го де :smile:
Айде дай да го врънкаме тоз твоя мъж не може да е такъв инат,пък и дворче си имате.
Ако проблема е в храната мога да помогна с едно чувалче .
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 10 June 2012 - 12:13 AM

Оооох, Мегииии, да знаеш, най-трудното почти премина, а то беше разхождането на каишка! Гора колкото искаш при мен, а аз бягам през трънките след Шери, за да се чувства част от колектива. :ab_041: Сега вече мога и да я пускам, е, с едно на ум... ма мога. А милото ми каза: "Ама мило, разбира се, че може да си остане за теб! Само че си пусни обява там в твойте кучешки форуми и търси кой да осинови теб!" :ab_041: :ab_041: :ab_041: Това, смятам, е недвусмислено становище по въпроса с оставането на Шери вкъщи. Иначе пък е категоричен, че няма да я дадем на кой да е. Но пък няма да ти откажа помощ под формата на храна, колкото и да ме е срам! :bm_008: Ако има и кой да подари една ваксинка на циганката.... ехееее :blush:

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 June 2012 - 12:26 AM

Ками писах ти на ЛС за храната.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 10 June 2012 - 12:36 AM

Мноооого, много, МНОГО ти благодаря!!! :gd_044: :rc_036: :rc_036: :rc_036:

#8 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 June 2012 - 10:36 AM

Ееех, черните кучета нямат никакъв късмет... Май само аз си я харесвам циганката. В Морската градина всички казаха, че изглежда зловещо! :ud_009: Тази лигла неземна ... :wub: Ничие сърце ли не грабна? :dog:

#9 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 June 2012 - 10:41 AM

Само я вижте! :wub: Прикачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2012 - 10:52 AM

"Зловещо"?! :ud_009: Тия са ЛУДИ!!!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 June 2012 - 11:22 AM

И аз мисля, че са луди! Как може тази муцунка да е зловеща! :wub:
Прикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2012 - 11:37 AM

Показване на мнениетоCamellia, в 11 June 2012 - 08:36 AM, написа:

В Морската градина всички казаха, че изглежда зловещо!

Много се дразня от такива квалификации по отношение на живо същество!
Аз пък толкова чар видях в нея :wub:
Camellia :rc_036: за грижите!

#13 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 June 2012 - 11:37 AM

Някой ден дъщеря ми ще ми го върне тъпкано! :ab_041: Прикачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 13 June 2012 - 08:36 AM

Спешно се търси транспорт за Шери от Варна до Стара Загора. Там ще я поеме момиче от тяхна организация... но не разбрах как точно се казва момичето, тъй като моя приятелка се е ангажирала с търсенето на осиновители. Аз само одобрявам. Ако Шери има късмет да замине, ще бъде куче на приятел на въпросното момиче.
Та ако някой скоро има път към Стара Загора и може да придружи тази безпроблемна пътничка, цял живот ще му бъдем благодарни и ако мога ще върна услугата! :md_064:

#15 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 15 June 2012 - 10:56 PM

За момента Шери е със статут осиновена, но аз имам едно на ум. Макар човекът да е от ромски произход, дойде с децата си от село на 50 км от Варна, специално да си я вземе.Дано са свестни наистина, а не са се правели само на такива. Амииии. можете да преместите темата, макар да ми е много притеснено. :dh_188:

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 June 2012 - 12:03 AM

Къде ще я гледат на двор ли?Тя беше кастрирана нали?Ще поддържаш ли контакт с тях,да ходиш да я виждаш и тн.Дано са свестни,защото някой са способни на всичко,всичко да обещаят и деца да доведат за да видиш,че уж за децата,а после да продадат кучето и не ми се мисли още какво.
Дано.....


ПС:Уговорката за храната остава ли?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2012 - 08:59 AM

Тези кучета са с по-нежна кожа,ако не се гледат добре,започват кожни проблеми,влошаване на общото състояние.Храната също трябва да е подходяща и полезна. Не знам какви са условията на осиновителите,но ми се струва,че не е удачно да бъде в двор.Наблюдавайте често как гледат кучето,за да реагирате навреме ако прецените,че може да получи здравословен проблем.Дано не са го взели с цел да го продадат след това,а на теб да ти кажат,че е избягало или е открадното.Лично проверявайте дали е там кучето,по телефона всичко могат да кажат.Дано сте случили на осиновители и да го гледат добре.Може и снимки да ни показвате.

#18 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 16 June 2012 - 09:05 AM

Меги, изглеждаха наистина свестни. Мъжът работи в Езерово. Живеят в Казашка река, което е до Аврен. Не е много голямо село, така че ако се усъмня - отивам и ги взривявам! Мъжът отговаря на телефона си, снощи дойде специално за да я вземе, което ме навежда на мисълта, че има надежда не всички роми да са издънки. Даже се върна от Езерово до Казашка река, за да вземе специално децата си, че искали да дойдат и те. Шери е кастрирана от месец вече. Всичко й е наред. Мъжът каза, че имат още едно куче, с което ще си играе. Предупредих го, че "кастрирана" означава, че не може да ражда. Той се усмихна и каза "Знам!". Ще й бъде добре там като свикне. Децата я харесаха. Две момченца. Предвид ромите, при които са дъщерите на Шери, значи има и свестни от техния вид. Доста цивилизовано семейство. А уговорката за храната за сега отпада. Нали вече нямам подопечно. Много ревах снощи, а малката ми каза, че и на нея й е мъчно, ама не плаче. :ab_041: Хубавото е, че винаги мога да отида да я видя.

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 June 2012 - 11:06 AM

:ba_025: наистина ще се радваме на снимчици.
А ние имаме място в Аврен така,че може да я постим някой път с предварителна уговорка :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2012 - 08:24 PM

Ъъъъ...

Извинете, че реагирам така отрицателно, но в крайна сметка кой ги е проучил и одобрил тези хора?!

Не съм нито расист, нито нищо друго подобно, но каквото и да си говорим, шар-пей е нежна порода и много от кучетата (естестветно, особено при нерегламентиран произход) са предразположени към кожни, очни, ставни, бъбречни, автовъзпалителни и други заболявания и имат нужда он наистина сериозни стопани, както и от такива, които ще имат както отговоността, така и възможността да се погрижат за тях при нужда (вкл. и финансово). Много много много важно е да се хранят с качествена и почти винаги с хипоалергенна храна. Не понасят жеги изобщо, както и големи студове и влага. Не бива да живеят на открито и заради чувствителната си кожа, и заради типичната си муцуна на молос, че и не само. Много от здравословните проблеми имат признаци, които незапознат достатъчно с породата лекар няма да разчете, а повечето стопани изобщо няма и да забележат.

Не казвам всичко това с упрек, че хората са й помогнали, защото в крайна сметка аз самата в момента не бих могла да помогна нито с нови стопани, нито с приемен дом, нито със средства. Но определено усещам, че изборът на тези стопани никак не е бил подходящ и се чудя каква ли ще бъде съдбата й.

Кучето изглежда прекрасно, възпитано е и с хубав характер, няма здравословни проблеми... сигурна съм, че щяха да се намерят много по-надеждни хора, защото съм сигурна и че е имало доста кандидати.

Съжалявам наистина - знам колко е лесно да се коментира отстрани, но все пак - кой е избрал тези хора и защо е сметнал, че са подходящи?
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни