Dog.bg Форуми : Тема за срещи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (40 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тема за срещи

#21 Потребителят е офлайн   petar_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2008 - 05:02 PM

Подкрепям мнението на killaruna87 по градовете ;)
Утопия е да се мисли, че ей така от раз може да се направи нещо голямо.
А и не сме в подходящите сезони за това - друго си е зимата на някоя планина.

Но за местни срещи ще е супер. Една част от хората във форума се познават лично, може би немалка. Но нищо не пречи още да обогатим контактите ;)

А иначе по повод на писаното от галченцето - Панагюрище ей го къде е до София, не пречи да се намине и натам някой път, аз лично обичам да пътувам, а 100% има и други хора. Пък и лятото май е по-хладно там, което е плюс за кучетата.

Radost_t_d, за мен лично срещата е по-скоро на хора и кучета им, не на кучета с хората им ;)
Предполагам и за теб е така.
Не само твоето куче не се разбира с други - в краен случай ще страни малко и това е, ако трябва ще е на каишка и така.

Mawowa, моето куче скоро прави 6 месеца, горе-долу на една възраст са - голяма игра ще падне ;)

Лошото е, че място трудно се намира, а за оградено да не говорим. Въпреки че като са повече кучета не вярвам малките бандити да се залутат на някъде, но аз винаги имам едно наум за това ;)

#22 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 23 May 2008 - 06:53 PM

Като гледам 50% - 50% е работата! А това вече е наистина трудно  :-
Но да ви кажа, че това може да го обсъждаме месеци наред, нека ако се прави нещо да се прави, не да се увърта, а да се [glow=red,2,300]действа[/glow]  ;D! 

Да знаете че  си държа на ГОЛЯМОТО събиране за цяла България, но....каквото е такова, с радост ще го приемем и ще помогнем веднага с каквото може, независимо от решението!
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#23 Потребителят е офлайн   Juja_Arti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 01-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол/Бургас
  • Skype:

Публикувано: 23 May 2008 - 06:59 PM

Ми то в началото ще е добре хъскитата от форума да се съберат по градове пък после да се мисли за голямо събиране. Ние примерно вече сме приятелчета с едно хъскинце от форума, което е от нашия град Голди :) .
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Shrek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 78
  • Регистрация: 17-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2008 - 07:06 PM

Добре де, ето го първото предложение  - 14 или 21 юни да се съберем някъде в/около София :)

Ще помисля малко за място където да се съберем, че някакси в парковете не е добра идея според мен. Най-малкото няма да можем да пуснем кучетата да потичат спокойно :( Очаквам предложения ? :)
User's Signature

Of all the things I've lost
I miss my mind the most

#25 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 23 May 2008 - 08:26 PM

Ако бях в София, по всяко време на деня, ама като съм в другият край на България.... ;D После да пращате снимки ;) ,
ако има някой около нас (Шумен), ако иска да пише, с радост бихме излезли, някой път,да се повеселим с кучовците :yahoo:

Сега като се позамисля....май ще е по добре наистина първо по градовете. Двата варианта не ми излизат от главата :rolleyes:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#26 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2008 - 08:45 PM

Идеята ми за по градовете има два мотива:
1.Ще видим как се държат хъскитата ни в компания с повече кучета(друго е само с приятелчето от поляната).
2.Надали ще е удобно на всеки да се разкарва от единия до другия край на България.
Нямам нищо против идеята на Rositoo, дори напротив - едно такова събиране на мен лично ще ми достави много положителни емоции и приятни спомени :blink: Аз моята Чери съм я водила на едно събиране в Южния парк с още около 10-ина хъскита и беше супер изживяване, представям си какво ще е с повече кучета :yahoo: В крайна сметка както мнозинството реши, на мен не ми е проблем да натоваря кучо в колата и да потегля :blink:
Колкото до мястото зависи от града, в който ще е срещата. Аз по този въпрос съм пас, тъй като Чери е абсолютно нехващаема когато е пусната на свобода, особено когато има и други кучета :rolleyes: Така че където и да е срещата наша милост ще е на повод.

#27 Потребителят е офлайн   Mawowa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 01-February 08
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2008 - 09:20 PM

petar_ -ето,че най-после си намерихме мъник като нас..  :yahoo:
Съгласна съм с killaruna87 да видим как ще поведението първо в градовете,пък ако се осъществява малко-по малко,наистина ще е страхотно !
Аз съм в София и попринцип разхождам Норт в градинката за Хилтън.Там са големи поляните.
В другите паркове има много деца.

#28 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2008 - 11:52 PM

Парка при Хилтън е добра идея. Иначе освен парк ... къде другаде да си пусна кучетата? Разбира се под парк не визирам някоя пренаселена градинка, а именно място подходящо ра разходка с хъскита.
Иначе относно деня... може би е добре точно в същия ден да няма изложба някъде из страната ;)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 24 May 2008 - 09:36 AM

Не мога да разбера какво е това как ще се разбират с други кучета. Вие не сте ли срещали любимците си с други кучета досега. Ако някой знае, че кучето му проявява агресия просто няма да го пусне на свобода и това е.
По градове - ами то в по-малките градове, май-не са много местата където хората си пускат кучетата и или вече се познават, или просто няма с кой да се запознаят.
Според мен идеята е хубава. От начало може да се срещнем съфорумците и съответно приятели, които имат хъскита да кажем. А каквото стане.
Относно спонсорите - какви спонсори бе хора, за какво са ви. Слагаш бензин в колата и отиваш на определеното място. За какво са Ви спонсори.
Роси: скоро ремонта на къщата на аляска  ще приключи. Има идея да се съберем роднините, които не са никак малко.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Radost_t_d Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 29-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол-Варна
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2008 - 10:05 AM

Цитат

Не мога да разбера какво е това как ще се разбират с други кучета. Вие не сте ли срещали любимците си с други кучета досега. Ако някой знае, че кучето му проявява агресия просто няма да го пусне на свобода и това е.
По градове - ами то в по-малките градове, май-не са много местата където хората си пускат кучетата и или вече се познават, или просто няма с кой да се запознаят.
Според мен идеята е хубава. От начало може да се срещнем съфорумците и съответно приятели, които имат хъскита да кажем. А каквото стане.
Относно спонсорите - какви спонсори бе хора, за какво са ви. Слагаш бензин в колата и отиваш на определеното място. За какво са Ви спонсори.
Роси: скоро ремонта на къщата на аляска  ще приключи. Има идея да се съберем роднините, които не са никак малко.


Нира проявява агресия откакто я нападнаха няколко пъти тогава беше малка още ...
А според теб много ли ще му е приятно на животното да гледа другите как бягат, а то стои вързано ...
Това имах в предвид.
Правих опити да я водя в морската въпреки, че ми е доста далеч, но все се намираше някой безотговорен стопанин.
Най - наглото беше...
Пуснала съм Нира да бяга из полянката с другите кучета едно решава, че не я харесва и върви постоянно след нея и иска да я хапе...
Аз си я дърпа то се натиска
Наглия стопанин ми казва вържи си кучето защото ако я захапе няма пускане
При това вижда ясно, че кучето му иска нещо да и направи. Той си стои най - спокойно отстрани и гледа.
След като е толкова опасно и агресивно неговото куче защо не го върже той ????  :angry:
Ето и снимка
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Petyo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 09-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 24 May 2008 - 10:17 AM

Radost Не е само от това че са я нападнали...Бета вече също много си позволява да се катери върху кучетата и да ги ръмжи засега само на по малките но съм сигурен че след време ще почне и на големите да скача....Родата ни е такава просто  :rolleyes:  А относно повода не е въпроса че кучето ще му се иска да бяга а че има кучета които докато са на повод се озлобяват Lizka сигурно си виждала Атина тя е типичен пример :)

#32 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 May 2008 - 10:27 AM

Е как пък се озлобяват ми е много чудно, какво им прави този повод долкова на психиката.... или те просто са си такива и повода няма нищо общо. Защо никое от моите кучета не се озлоби на повод? Ако родата ви има проблеми с характера, в смисъл кучета склонни към агресия това е отделен въпрос.
А който има конфликтно куче, той добре си знае и е по-добре да не го води на големи срещи с много кучета. Не защото ще му е кофти да гледа д уриге да тичат, а защото ще е неудобство и за двете страни. Свободно тичащите ще искат да се запознават с него, да играят, а то ще иска да се дърли с тях и така няма да е приятно за никого.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 24 May 2008 - 10:32 AM

Цитат

Не мога да разбера какво е това как ще се разбират с други кучета. Вие не сте ли срещали любимците си с други кучета досега. Ако някой знае, че кучето му проявява агресия просто няма да го пусне на свобода и това е.
По градове - ами то в по-малките градове, май-не са много местата където хората си пускат кучетата и или вече се познават, или просто няма с кой да се запознаят.
Според мен идеята е хубава. От начало може да се срещнем съфорумците и съответно приятели, които имат хъскита да кажем. А каквото стане.
Относно спонсорите - какви спонсори бе хора, за какво са ви. Слагаш бензин в колата и отиваш на определеното място. За какво са Ви спонсори.
Роси: скоро ремонта на къщата на аляска  ще приключи. Има идея да се съберем роднините, които не са никак малко.


Хаха съгласна съм с теб  :palec: :drugarche:
Имаме много отдавна покана от аляска да се съберем семействот, след ремонта. Аз искам и по рано, но когато се уговорим тогава  :yahoo:.  Дано се реализира, защото знам доста роднини има на Бленика от Варна и ще ми е приятно да се видя с всичките :P

Даже предлагах да се съберем и да отидем на екскурзия в Родопите, отново семейството кучовци, да посетим  едното братче там, а и да се понасладим на красивата природа. Идеята лично на мен много ми харесва, но това ще го обсъждаме друг път  ;)
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#34 Потребителят е офлайн   Petyo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 09-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 24 May 2008 - 10:32 AM

Ами и аз незнам от какво се озлобява но въпросното куче сигурно е на година и половина и когато е на повод и мине покрай него някоя женска откача,като го пусне от повод бяга до женската седи малко и си заминава и вече няма проблеми.....А доколкото за родата ни....засега нямам такива проблеми аз но като знам майка и каква е.....а и виждам че и една от сестрите и такава незнам мисля си че и моята ще стане така...засега само ръмжи на по малките и ги събаря уж на игра ....

#35 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 24 May 2008 - 10:36 AM

Поводът не е виновен, характерът на кучето, граден от семейния, назад. Т.е. кучето е взело от характера на всичките си роднини и ако някой е с по сприхав характер, може да е взела повече от него, или един вид да се е метнала на дядо, баба и т.н. ;D ;D В такива случаи кучето просто трябва да не се събира много с други кучета, за да не стане белята да ухапе или нарани някого! Взимате му дълъг повод ( най добре 8 метра), и бягате по поляните :yahoo:  ;)

П.с. това не е мястото за обсъждане на тази тема  :huh: Има си тема за характера, въпроси и отговори и т.н.  :sos:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#36 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 May 2008 - 10:41 AM

Зависи ... ако кучето е младо напротив, трябва да се събира с много кучета и колкото може по-често. Много често това е проблем от недостатъчна социализация на кучето. Или единични неприятни инциденти с други кучета, следствие на което самото куче бива ограничено от срещи и контакти със себеподобни. Но ако е вече изграден такъв тип поведение и няма шанс за промяна, тогава няма друг избор освен отбягване на други кучета, което е много неприятно. Все пак и за такива кучета е добре да си имат определен кръг от приятели /пак кучета/, с които да могат да общуват.
Да, отплеснахме се оф топик.  :izcherven:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Mawowa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 01-February 08
  • Location:София

Публикувано: 24 May 2008 - 09:54 PM

Аз предлагам като за начало в София да направим сбирката в градинката зад Хилтън.
Например другата или по-другата седмица,когато поспре да вали.
Ако има съгласни супер!!!За другите градове давайте също предложения,
така че тези,които нямат местни хъскита около тях да могат да отскачат
до където им е удобно.  :blink:
Задължително е идването на мъници на срещата!!!! ;D ;D ;D :P :P :P

#38 Потребителят е офлайн   Mawowa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 01-February 08
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2008 - 08:03 PM

Ако никой не е съгласен давайте предложения.  ;)

#39 Потребителят е офлайн   petar_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2008 - 08:34 AM

Цитат

Аз предлагам като за начало в София да направим сбирката в градинката зад Хилтън.


Кофти е, че всички замлъкнахме така... ;)
Аз лично тези седмици съм доста зает, но предполагам събота или неделя би се направила една среща, тогава няма да е проблем ?
А колкото за градинката зад Хилтън - не знам дали е подходящо от гледна точка на това, че е точно в центъра и не знам къде ще паркираме хората дето не живеем близо. Вярно по лозенец сигурно ще се намери къде, но не е докрай удобно.
Може би южния парк, пак е близо ?
Пък и мисля Южния е по-спокоен от зад хилтън, има по-забулени места, дървета и т.н., доколкото от впечатленията ми с разходки с гаджета зад хилтън е доста открито там ?

Нека кажат още хора, особено такива, които биха си пускали кучетата - аз лично тото не мисля да го пускам от повода дългия на ново място с много кучета, просто не съм сигурен в него още (или да кажа в себе си, по-скоро ;)).

И другия вариант, който се сещам е борисовата градина разбира се, там лесно може да се спре от горната страна при кортовете дето са, кв. изток май се води, точно до гората.

Ако решите нямам и нищо против аз лично да е и зад хилтън, просто давам още идеи ;)

#40 Потребителят е офлайн   Shrek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 78
  • Регистрация: 17-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2008 - 08:50 AM

На мен пък ми се върти една друга идея в главата, но ще коства на всички малко повече финанси...Защо не се качим на Витоша ? Така всички ще можем да спрем на паркинга на лифта и после с него до Алеко, а нагоре поляни където можем да пуснем кучетата да тичат колкото искаш, така няма да пречим и на хората по градинките. Единственото кофти е, че трябва да се качваме с лифт, който иска може и с кола горе, но пък удобствата според мен са повече. Най-малкото познавайки моята ненормалница малко ще ме е страх да я пусна в някой парк, не знам кога ще я изтърва от поглед и ще се опита да пресече някоя улица ;)
User's Signature

Of all the things I've lost
I miss my mind the most

  • (40 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни