Dog.bg Форуми : Изгубени в .....превода

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изгубени в .....превода Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   pesov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2012 - 11:12 AM

Вече започнах да изпитвам истинска наслада, четейки поредното ерудирано и изключително компетентно мнение на starrkopf. Това, че съм сложил линкове към Сизър и Дънбар един под друг какво ти говори??? Помисли, преди да си започнал пак да се занимаваш с мен (макар че лоша реклама няма ;) Ти да не би да си на мнение, че има само един верен подход? Това граничи с религиозността, да не кажа фанатизма. Ще ти го кажа просто, за да съм сигурен, че ще ме разбереш: Не съм кон с капаци,който си хваща пътя и си дърпа каруцата, без да поглежда встрани. Отворен съм за много гледни точки и от всеки метод взимам най-доброто за моето куче и в крайна сметка си създавам мои канони, които да следам. Точно затова съм публикувал всички тези линкове. Аз не давам само готови, универсални решения, а само насоки. Едва, когато видя кучето, мога на базата на всичко, което съм прочел и изгледал, да избера индивидуален подход за конкретното куче.
Очаквам с интерес следващото ти хейтърско включване :) А и бих те подканил, както Сергеи вече го стори, да вземеш да обърнеш повече внимание на твоя Шаро, вместо да се чудиш кого да клъвнеш ;)

#22 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2012 - 12:27 PM

Показване на мнениетоpesov, в 12 December 2012 - 09:12 AM, написа:

Отворен съм за много гледни точки и от всеки метод взимам най-доброто за моето куче и в крайна сметка си създавам мои канони, които да следам. Точно затова съм публикувал всички тези линкове. Аз не давам само готови, универсални решения, а само насоки. Едва, когато видя кучето, мога на базата на всичко, което съм прочел и изгледал, да избера индивидуален подход за конкретното куче.

Не се ядосвай, човеко. Щом те питат е редно да отговаряш ,при условие ,че предлагаш услуги като инструктор. Да пуснеш 1 клип с бебе и копирани неща от нета не е нeщо, което мен лично ще ме кара да те избера.
Съвсем сериозно ,без капка ирония : станахте твърде много (вива конкуренция!), дето си предлагате услугите като инструктoри и логично е да се конкурирате на база опит и постижения , не на прочетено, изгледано и приложено на кутрето .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#23 Потребителят е офлайн   pesov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2012 - 12:36 PM

Показване на мнениетоagalina, в 12 December 2012 - 12:27 PM, написа:

Показване на мнениетоpesov, в 12 December 2012 - 09:12 AM, написа:

Отворен съм за много гледни точки и от всеки метод взимам най-доброто за моето куче и в крайна сметка си създавам мои канони, които да следам. Точно затова съм публикувал всички тези линкове. Аз не давам само готови, универсални решения, а само насоки. Едва, когато видя кучето, мога на базата на всичко, което съм прочел и изгледал, да избера индивидуален подход за конкретното куче.

Не се ядосвай, човеко. Щом те питат е редно да отговаряш ,при условие ,че предлагаш услуги като инструктор. Да пуснеш 1 клип с бебе и копирани неща от нета не е нeщо, което мен лично ще ме кара да те избера.
Съвсем сериозно ,без капка ирония : станахте твърде много (вива конкуренция!), дето си предлагате услугите като инструктoри и логично е да се конкурирате на база опит и постижения , не на прочетено, изгледано и приложено на кутрето .

:) Пропускаш една доста значителна подробност. Не съм треньор, нито инструктор. И не съм конкуренция на никого, понеже съветите ми и консултациите ми са напълно безплатни. Не подготвям кучета нито за изложби, нито за цирка. Единствено помагам при наличието на проблеми от психологическо естество. А това точно ТИ кого ще избереш, си е твоя работа :) А само да те попитам какво по-добро доказателство за уменията ми от от това да видиш какво е постихнало кучето ми за 1 месец???

#24 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2012 - 01:07 PM

безплатни или не - няма толкова голямо значение - бъркаш се в съдби. Което е най-важното в случая.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 December 2012 - 01:36 PM

pesov
Хъм... Не ти ли прави впечатление че практически същото съм ти писала и аз на теб на личен? Съвсем сериозно и доброжелателно казвам - щом няколко души, непознати помежду си в реала, както в случая аз с agalina, при това без да се наговарят предварително - а в това те уверявам - казват практически едно и същото, то може би е повод да се замислиш? Никакво заяждане, просто повод за размисъл.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2012 - 01:50 PM

Абе честно казано, прави сте, ама ...
Човекът иска да дава акъли.

Тук всеки и без половин клип да е показал раздава акъли от сорта тресни му два шамара, залепи го на асфалта ...
Каква толкова е разликата дали ще е във форум, на мейл или на поляната?
Единствено саморекламата в няколко поста, голямо чудо.
Стопаните да носят глави на раменете си, няма друга цедка.

Клипчето с бебето е чудесно, pesov, само в писанията имате някои паразитни фрази, които съм убедена, че не прилагате на практика.
Но заради тях попаднахте в тази тема - защото сте смесили схващания от взаимно изключващи се теории, а тази тема си е за обръщащите внимание на такива неща.

#27 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 December 2012 - 02:01 PM

Там е работа че точно от консултации от рода на "тези на поляната" стават честичко доста сериозни бели. Така от многото съвети на поляна имах познати оперирали кучета си заради грозде, щото някой някъде на поляната им е казал че много обичали били... Вярно е че човек трябва да мисли кого слуша, но отговорността на съветчика е още по-голяма.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#28 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2012 - 02:05 PM

Че стават бели, стават, но и от гледане на клипчета стават бели, и от съвети във форуми, а тук всеки си пише каквото му душа иска.
Особено помагането при наличие на проблеми си е висш пилотаж, ама хората ровят по форуми за решения баш при наличие на проблеми, не при отсъствието им.

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 December 2012 - 02:09 PM

Не, няма лошо от съветите по принцип или опити дасе повишава кинологическо ниво на средностатистически кучкар, въпроса е че когато някой го прави с претенция че дава консултации и т.н. нещата отиват съвсем друга сфера.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   pesov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2012 - 05:29 PM

:)))))))) Ама вие още ли се занимавате с мен? Трогнат съм :)

#31 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 12 December 2012 - 07:04 PM

Г-н Песов,
това е от сайта,представящ Ви като рехабилитатор:


„Някой кученца вкарват цялата си енергия в едно непрестанно дъвкане и предъвкване на каквото им видят очите (или по-скоро на каквото им попадне носът), други постоянно се чудят какво или кого да подгонят, трети копаят дупки, където им падне, търсейки и те не знаят какво. „


Как да не знаят г-н Песов – знаят много добре.Вие не знаете,иначе нямаше да го напишете.Всичко се изчерпва само с това Ваше заключение.
Е сега вече тези,които все още мислеха,че не само темата,но и отношението ми към Вас е хейтърско,могат да преразгледат мненията си...
Аз имам приятели тук в dog.bg ,не само сред треньорите,но и сред стопаните и любителите на кучета.И никога не съм бил краен в изказванията си. И за да видите,че съм честен и откровен ще попитам:
Мил,Фурия,Агалина ,понеже съм на „Ви” с начините за прехвърляне на постове,редактиране на мнения и др.,ще желаете ли да погледнете във форума „Доберман клуб” Фотогалерия,стр. 51 #1007,#1009,#1011,#1013,#1015. razoblade – Калоян.
Или лицето не е същото,или Калоян (Песов) използва две потребителски имена,а това не знам дали е позволено?
Мен лично не ме вълнува и нямаше да го публикувам,но г-н Песов (или както там желае да се нарича) упорито навира в очите на четящите не само явните си незнания за кучешкото поведение,но и опитите да проповядва личното си виждане по въпроси,които както каза Агалина въобще не са за подценяване.Дали съм прав преценете сами.
Не мразя никого и съм „за” нашите кучета да са щастливи.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#32 Потребителят е офлайн   pesov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2012 - 07:28 PM

Starrkopf, вместо да се чудиш за коя дума от сайта ми да се хванеш, стани за малко от компа и започни ново за теб начинание, наречено "личен живот". Личностните ти дефицити и загубата на житейско темпо личат от всичките ти коментари срещу мен. Време е да спреш с дребнавото заяждане и да си изведеш кучето на разходка!

#33 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2012 - 07:33 PM

Детска му работа.

#34 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 12 December 2012 - 07:38 PM

Показване на мнениетоpesov, в 12 December 2012 - 07:28 PM, написа:

Starrkopf, вместо да се чудиш за коя дума от сайта ми да се хванеш, стани за малко от компа и започни ново за теб начинание, наречено "личен живот". Личностните ти дефицити и загубата на житейско темпо личат от всичките ти коментари срещу мен. Време е да спреш с дребнавото заяждане и да си изведеш кучето на разходка!


А не допускате ли възможността там където живея и да работя?
И как да не се хващам за думите- Вие не познавате причините за дадено поведение,а кучета рехабилитирате...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#35 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 12 December 2012 - 07:41 PM

Цитат

Ама вие още ли се занимавате с мен?


Те сега те погват.. :ab_041: Чакай да свърши теоретика(тоя е втори анастасов :ab_041: ) и ще видиш какво показно ще ти дръпнат останалите.. Защо не питаш къде са техните клипчета? Ако не си част от организацията няма смисъл да пишеш.. Това важи както за хора като теб, така и за тези, които търсят дом. Анатемосват те определени хора, а после ти трябва да доказваш разни неща. :re_037: помощ не се предлага тук, само критики.. Наскоро следих една тема за проблемно куче и там човека спасил го от улицата излезна виновен. Никой обаче не предложи безвъзмездна помощ..

#36 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 12 December 2012 - 07:47 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 12 December 2012 - 07:41 PM, написа:

Цитат

Ама вие още ли се занимавате с мен?


Те сега те погват.. :ab_041: Чакай да свърши теоретика(тоя е втори анастасов :ab_041: ) и ще видиш какво показно ще ти дръпнат останалите.. Защо не питаш къде са техните клипчета? Ако не си част от организацията няма смисъл да пишеш.. Това важи както за хора като теб, така и за тези, които търсят дом. Анатемосват те определени хора, а после ти трябва да доказваш разни неща. :re_037: помощ не се предлага тук, само критики.. Наскоро следих една тема за проблемно куче и там човека спасил го от улицата излезна виновен. Никой обаче не предложи безвъзмездна помощ..

Не помня кой беше взел куче и после (защото знае какво да прави) го подари...отново.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#37 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 12 December 2012 - 07:52 PM

Взе куче, което му представиха за нормално, само за да го разкарат. То добре че попадна при мен, иначе щеше да отиде на пътя. И понеже ме излъгаха му намерих къща в която то живее и до днес. Но в тази къща то се нарева на воля, а не докара до лудост цял блок уважавани от мен хора. Аз не съм тренер(хората на които го дадох също не са), и не мога да се справя с проблемно куче. Въпросното куче само свикна да стои без човек до него, но около 20 дни рева като съдрано. Нямаше кой да помогне във Варна.. :dh_188: Признах и в темата, признавам и сега. Мога да науча куче на елементарни навици и команди, стига преди това да не е смазано.

За разлика от вас аз мога да призная успехите на хората.. Други хора тук не признават успехи и критикуват, но до този момент нищо не са показали тук. Не съм гледал клипчета, нито съм видял някъде да кажат, че предлагат помощ. :zz_020:

Ти не правиш нищо, освен да копираш разни статии и да задаваш въпроси :ae_085:

#38 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 12 December 2012 - 07:54 PM

Показване на мнениетоmil_, в 12 December 2012 - 06:33 PM, написа:

Детска му работа.

Мдааа съгласна съм, само е важно да се уточни от коя точно страна?
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#39 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 12 December 2012 - 08:17 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 12 December 2012 - 06:41 PM, написа:

Цитат

Ама вие още ли се занимавате с мен?


Те сега те погват.. :ab_041:

+1 :md_064:

Pesov...Въобще, ама въобще не им се връзвай човек.Ако тръгнеш да се обясняваш подробно ще те разнищят.Аз те съветвам от сърце да отсяваш на кой , какво, как и дали си заслужава...и евентуално, ако се продължи по линията 'всички Богоизбрани и знаещи всичко за животните срещу Простосмъртните', които видиш ли ше си позволят да се набъркват в нЕкъв Висш пилотаж :ud_009: ...да се усмихнеш и да си продължиш по същество.
Пиши , какво правиш, какво те интересува, как и т.н...Примерно такива като мен некомпетентни във висшия пилотаж най обикновенни хора може да се впечатлят и да им хареса това, което си решил да правиш. :ba_025:
Иначе не е необходимо да се обясняваш на който и било...платено, неплатено и неща от този сорт.Щото да взема да попитам , че се заинтригувах...И кво , ако се заплаща някаква част или дейност?Ше дойде по малко сериозна и отговорна ли, кво ли?

п.п.Гледах ти клипчето(май в друга тема) и на мен лично ми напълни душата. :ba_025: Продължавай в същия дух.За мен ще бъде удоволствие да видя още. :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#40 Потребителят е офлайн   pesov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2012 - 08:27 PM

Има хора и ХОРА. Първите ще те нахапят, преди дори да са те подушили, понеже си нов в "квартала". Вторите ще те ти донесат домашни сладки за добре дошъл и ще те питат, дали имаш нужда от нещо, за да се почувстваш по-уютно на новото място. За щастие светът е пъстър, форумите - също. Хора - всякакви ;)

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни