Dog.bg Форуми : Глисти при малко кученце - ПОМОЩ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Глисти при малко кученце - ПОМОЩ

#1 Потребителят е офлайн   anincenceto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-June 12

Публикувано: 21 June 2012 - 04:57 PM

Здравейте , днес се регистрирах в сайта ,защото съм много уплашена.
Подариха ми мини пинчер на 50 дена , при мен е вече от 1 седмица и няколко дни. На 45 ден му е правена първа ваксина и е дадено хапченце за обезпаразитяване, но ..... на деветият ден при мен в акото му имаше много голям ГЛИСТ :zz_020: , много се притесних и на другият ден отидохме на ветиринарен лекар и и даде обезпразитяваща паста и би втората ваксина. Но вчера имаше пак глисти но бяха по малки и като чели мътви , но току що се изака - огромна жива мърдаща глист. Много се притеснявам ,какво да направя сега? Кари е 1 кг , когато я взех беше 800 грама , но за 10 дена , качи 200 грама - което е добре. Яде гранули за бебчета , пие вода , енергична е - всичко е ок - но тези глисти( и то огромни) . Да я заведа ли пак да я обезпаразитят - хапче ли да и дам ? Незнам просто ,много ме е страх да не и се случи нещо :(((
Надявам се някой да откликне на въпроса ми или да сподели ако и той е имал такъв проблем с кученцето си.
Благодаря

#2 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 21 June 2012 - 05:11 PM

Здравей,
Лошото е, че това се случва и когато е намесен ветеринар. На куче с паразити не се слага ваксина! Аз така знам, първо трябва да се изчисти от всякъкви паразити и след това се ваксинира. Във вашия случай, трябва да повторите обезпаразитяването след седем дни. Все пак, вет. лекар трябва най-добре да знае :dh_188:

Поздрави и успех!!!
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#3 Потребителят е офлайн   anincenceto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-June 12

Публикувано: 21 June 2012 - 05:38 PM

Показване на мнениетоblackburn, в 22 June 2012 - 03:56 AM, написа:

Здравей,
Лошото е, че това се случва и когато е намесен ветеринар. На куче с паразити не се слага ваксина! Аз така знам, първо трябва да се изчисти от всякъкви паразити и след това се ваксинира. Във вашия случай, трябва да повторите обезпаразитяването след седем дни. Все пак, вет. лекар трябва най-добре да знае :dh_188:

Поздрави и успех!!!


Оххх ужас ... ами аз като му казах нали пак кога да дойдем за опезпаразитяване - той ми каза - готова е вече .......... обезпаразитена е ... но не е .. Оле ще се побъркам ... дано да се изчистят тези глисти. Но не мога ли утре да отида пак да и дадат хапче или паста ? Или е прекалено рано?

#4 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 21 June 2012 - 08:23 PM

Здравей!
Преди и аз имах подобен проблем, но когато ходех при ветеринара ми даваше специални хапчета. Те бяха в една кутийка, но не си спомням 8 или 6 бяха. Давах ги на кучето, а след 2 седмици отново, профилактично. И да ти кажа имаше голям ефект. Още, когато му ги давах, след като се изхождаше ги вадеше мъртви и за 24-48 часа се изчистваше.
Може да попиташ ветеринара за някакво подобно хапче, той ще ти каже най-добре, пък и нищо не пречи да идеш на една консултация.

Поздрави! :ae_085:

User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#5 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 21 June 2012 - 09:22 PM

Има най-различни препарати срещу вътрешните паразити,предполагам че вашия ветеринар е избрал най-подходящия.След приема на лекарството е нормално да има период,в който кученцето да шродължи да изхвърля глистите,ако все пак се съмнявате,че не действа...сменете ветеринара.

#6 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 June 2012 - 10:34 PM

щом ги изхвърля, значи се чисти..ако са живи и здрави глистите не могат да бъдат изхвърлени с фекалиите,така че спокойно,14 дни след последното даване на хапче,повторете процедурата за да убиете и новоизлюпените глистчета,преди да са снесли яйца..
п.п. и глист е в мъжки род,което предполага че се пише жив глист,а не жива глист..

#7 Потребителят е офлайн   anincenceto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-June 12

Публикувано: 22 June 2012 - 10:29 AM

Показване на мнениетоnavar, в 22 June 2012 - 09:19 AM, написа:

щом ги изхвърля, значи се чисти..ако са живи и здрави глистите не могат да бъдат изхвърлени с фекалиите,така че спокойно,14 дни след последното даване на хапче,повторете процедурата за да убиете и новоизлюпените глистчета,преди да са снесли яйца..
п.п. и глист е в мъжки род,което предполага че се пише жив глист,а не жива глист..


Е как да не могат , като видях вчера как глистата от акото му мърдаше. Дано се изчисти и пак ще отида да повторят процедурата :)
Съжелявам за грешката в "жива глиста"

#8 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 June 2012 - 01:32 PM

ей така ,не могат..мърдал е ГЛИСТЪТ (а не глистата) ама е умирал :) така че ,дайде хапче или суспензия 14 дни след последното обезпаразитяване и споко

#9 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2012 - 12:33 PM

Давайте хапчета за вътрешно обезпаразитяване през две седмици докато престане да ака глисти!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   anincenceto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-June 12

Публикувано: 26 June 2012 - 10:20 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 23 June 2012 - 11:18 PM, написа:

Давайте хапчета за вътрешно обезпаразитяване през две седмици докато престане да ака глисти!

Благодаря много , след седмица ще я закарам :) НО кое по добре , хапченце или паста?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни