Dog.bg Форуми : Нова група- модератори!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нова група- модератори!

#1 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 21 June 2012 - 08:11 PM

Здравейте!
Тъй като в началото аз малко се обърках и омотах с кои са хората в екипа, но понеже имам опит се подсигурих с тази информация. Та предлагам да се направи нова група "Модератори" , а членовете на нея (модераторите) да са с ранг "Модератор" и съответно групата на глобалните модератори да са с ранг "Глобален модератор". Мисля, че ще е по-разбираемо, за начинаещите потребители като мен.
Освен това, ще е хубаво да добавите цвят на групите. Така екипа ще се отличава от потребителите и при нужда ще знаем към кой да се обърнем.
Например:
-Модератори- Зелен цвят.
- Глобални модератори- Оранжев.
-Администратори- Червен.

Поздрави! :ba_025:

User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2012 - 11:29 PM

Добра идея.
Но...за един стегнат, подреден форум, в който всеки мод застава с името си зад помощта или поправките, или наказанията, които налага.
А тук има модове, които не искат да се знат имената им :ud_009:
Дори модовете не знаят кой точно модерира някои подфоруми.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 June 2012 - 12:06 AM

Предполагам го правят за да избегнат конфронтации.Но ето пример със хъски форума.Трият се мнения пък няма кого да попиташ защо.Питаш там след малко влизаш питанката ти я няма :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 22 June 2012 - 02:30 PM

Ами аз мисля, че точно това трябва да се промени. С тази група потребителите ще бъдат по-информирани. Освен това с цвета, както вече казах ще се отличавате. Друго- според мен трябва да се направи едно разпределение кой мод за кой раздел отговаря, за да знаете както вие така и ние, кой къде отговаря и при проблем при кой да се обърнем. Отделно глобалните модератори да си отговорят за всички форуми. Мисля, че ако се осъществи ще бъде страхотно! :ae_085:
User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#5 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 22 June 2012 - 08:08 PM

Мда, и аз мога да се съглася.
В смисъл, че ако модераторите се отличават, било то с цвят или определен символ, останалите във форума ще имат особен респект спрямо техните мнения и препоръки. Което е и целта на модераторите, нали?
Има много начини това да се направи.
Би трябвало да има отделна тема, в която се описват модераторите и техните подфоруми. Като винаги е актуална естествено Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 22 June 2012 - 08:42 PM

Радвам се, че ме подкрепяш! :md_064:
User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#7 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 25 June 2012 - 07:14 PM

Здравейте,

прочетох предложенията, но на този етап аз лично нямам никакво време да правя каквито и да е промени. Ако дог.бг има време и желание, той може да помогне. За да се направи списък с всички модератори трябва да се срещне тяхното желание, а такова не е на лице, уви.

#8 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 27 June 2012 - 03:33 PM

Аз лично до сега не съм членувал във форум в който не се знаят модераторите. Това за мен е доста странно и меко казано тъпо. След като някой е решил че иска и може да бъде модератор защо да се крие? Нека се знае кой какво прави и защо го прави. След като някой е тръгнал да върши нещо да си застане зад постъпките а не да се крие като плъх. Ако това не може да го прави по-добре да не е модератор. В доста от форумите спора с модератор (по повод работата му) е забранен защото се предполага че тези хора са достатъчно компетентни за да си вършат работата както трябва. Естествено винаги някой може да се оплаче на админ (или да се отвори тема) за работата на някой модератор но в крайна сметка последната дума е на админа и потребителя би трябвало да се съобрази с това. Във форума в който аз съм модератор каквото решат модераторите и админите това е и на който не му харесва - прав му път. Но форума седи подреден разбира се какво пише в него (за разлика от някои други форуми където всички си пишат както си искат) и се знаят модераторите и админите. Само един път се стигна до бан на модератор но заслугата си беше изцяло негова. Когато някой редактира или изтрие нещо винаги се пише защо. Лошото вече е като не знаеш кой какви ги върши и от кого да се оплачеш ако смяташ че прави нещо нередно както в този случай. Интересно ми е защо някой е тръгнал да създава ред когато го е страх да не разберат кой е?

#9 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 27 June 2012 - 09:38 PM

Показване на мнениетоPredatorX, в 27 June 2012 - 03:33 PM, написа:

Аз лично до сега не съм членувал във форум в който не се знаят модераторите. Това за мен е доста странно и меко казано тъпо. След като някой е решил че иска и може да бъде модератор защо да се крие? Нека се знае кой какво прави и защо го прави. След като някой е тръгнал да върши нещо да си застане зад постъпките а не да се крие като плъх. Ако това не може да го прави по-добре да не е модератор. В доста от форумите спора с модератор (по повод работата му) е забранен защото се предполага че тези хора са достатъчно компетентни за да си вършат работата както трябва. Естествено винаги някой може да се оплаче на админ (или да се отвори тема) за работата на някой модератор но в крайна сметка последната дума е на админа и потребителя би трябвало да се съобрази с това. Във форума в който аз съм модератор каквото решат модераторите и админите това е и на който не му харесва - прав му път. Но форума седи подреден разбира се какво пише в него (за разлика от някои други форуми където всички си пишат както си искат) и се знаят модераторите и админите. Само един път се стигна до бан на модератор но заслугата си беше изцяло негова. Когато някой редактира или изтрие нещо винаги се пише защо. Лошото вече е като не знаеш кой какви ги върши и от кого да се оплачеш ако смяташ че прави нещо нередно както в този случай. Интересно ми е защо някой е тръгнал да създава ред когато го е страх да не разберат кой е?


Напълно съм съгласен!
User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#10 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2012 - 08:14 PM

Може ли някой да ми разясни към кой трябва да се обърна, за да сигнализирам за някакъв проблем? Или трябва да ползвам бутон "докладвай", който при мен явно не работи или да пиша в някакви общи теми...Нито има списък с модераторите, нито има начин, по който човек да се свърже с тях...По-голяма глупост не съм виждала досега.

#11 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 November 2012 - 12:37 PM

Малко е трудно да се открие, но има списък с модераторите.

http://forum.dog.bg/...tats&do=leaders

Доколко е актуален е друг въпрос.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 November 2012 - 01:38 PM

Не е актуален. Някои от тези хора изобщо не влизат. Други изобщо не модерират пък, въпреки, че четат редовно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни