Dog.bg Форуми : А и В клубно кучило уипети в развъдник Iberia's Pride

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

А и В клубно кучило уипети в развъдник Iberia's Pride

#61 Потребителят е офлайн   ana_crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 22-February 10
  • Gender:Female

Публикувано: 11 September 2012 - 06:26 AM

Малка прекрасница с късмет :) Аз съм се убедила, че всеки път, когато някое кученце не се вземе от първоначалните мераклии, нещата се нареждат по много по-добър начин!

#62 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2012 - 12:59 PM

Благодаря, Ани! :)))
Така е далеч по-добре! Всъщност малката принцеса беше резервирана от унгарското семейство още от раждането й, но с течение на кореспонденцията ни за съжаление показаха, че не са най-подходящите бъдещи собственици (въпреки че са собсвеници на един от синовете на тати/дядо Джеймс).
Но пък не съжаляваме, а и малката принцеса ще си живее царски с новите си бъдещи собственици - близо 2 акра зелена площ, 3 оградени двора, много уипетски другарчета, много дивани и легла (казват, че е трудно да се намери петънце незаето от уипет по мебелите в къщата им :ab_041: ) и най-важното - ще получава много, много любов!

Също така Дениз и Харолд имат син на Джеймс от първото му кучило в Америка - USA Ch. Charlamar Where's My Limo "Стреч"

Качена снимка

Малко снимки от нас

Ела тук, малко пухкаво нещо! :ab_041:

Качена снимка

Летящите сестри :dog:

Качена снимка
Качена снимка

Мама Лейси, нейните начини да се наслаждава на хубавото време и смешните й физиономии :zz_207:

Качена снимка

"Принцесата и граховото зърно"

Качена снимка

:zz_215:

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 12 September 2012 - 02:21 PM

Показване на мнениетоana_crime, в 11 September 2012 - 06:26 AM, написа:

Малка прекрасница с късмет :) Аз съм се убедила, че всеки път, когато някое кученце не се вземе от първоначалните мераклии, нещата се нареждат по много по-добър начин!


Потвърждение на това това наблюдение се получи и при нас и съм много доволна от факта! И честно си признавам, че ми е много трудно да преценявам бъдещите стопани, какво остава, когато живеят в чужбина и понякога се налага да се общува само с и-мейли...

Черната перла се е уредила много добре! Пожелавам да ви носи само радост и поводи за гордост!!!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#64 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2012 - 03:44 PM

Fibsi, благодаря ти! Спомням си за вашия случай, много неприятна ситуация. Но в нашия случай унгарското семейство не очакваше, че ще кажем "не" и въпреки тактичните ни опити да им го намекнем не искаха да разберат, че това кученце няма да бъде тяхно. Накрая щом осъзнаха, че сме категорични, в продължение на почти седмица се опитваха да ни убедят да не се отказваме от тях като собственици.

"Отсяването" на собственици не е лесна работа. За щастие съм се убедила, че всичките бъдещи семейство на нашите кученца са невероятни. Доста проучване падна, обаче. Собственичката на Декстър, например, дойде от Норвегия до тук, за да се запознае с нас и да види малкото си момче. През октомври ще дойде отново, за да си го вземе. А бъдещите собственици на малката София вече планират пътуване от САЩ до България, също с цел да се видим и да си вземат малкото черно маймуне.

След раждането на бебетата от А кучило почти веднага се появиха желаещи за принцесите - направо ги чувствах като врагове, които искат да ни вземат малките мишлета на момента :ab_041: и съвсем забравих как се влюбих в нашата Лейси, която беше на 2 дни щом видях първата й снимка и си казах "това е нашето кутре" (а тогава дори не бяхме в търсене на 2-ри уипет).
User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 12 September 2012 - 05:23 PM

Аз пък искам под всяка снимка да има "Like" .Невероятно е това ,което сте постигнала с работата си и любовта си към тази порода.Благодаря,че го споделяте :rc_036:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#66 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2012 - 02:30 PM

Деси, благодаря ти за милите думи.
Тези бебета са нашата гордост! За нас това е най-прекрасната порода и сме решили, че щом ще правим нещо за развитието й, то трябва да бъде възможно най-доброто. Така ще бъде и занапред.

Тази сутрин изпратихме двете момчета англичанчета Iberia's Pride Because I'm A Star "Стар" и Iberia's Pride Box Of Moonlight "ДжейДжей" в Холандия. Преди няколко часа те пристигнаха при нашата приятелка Wendy Ernster (р-к Gladdenfields). Вече се чувстват изключително добре в новата временна глутница от 4 моми - StripPoker's Leather And Lace "Луна" (сестра на нашата Лейси и полусестра на двете момчета), Pitlochry's Eagles-Diamond "Лулу" (майка на Лейси и Луна), Gladdenfields A Glimpse In The Dark "Катя" (дъщеря на Луна) и Legend Of The Goldenrain STRPKR at GF "Тейлър" (полусестра на момчетата). Много ни липсват тези малки деца, но знаем, че са в много добри ръце! Ще останат там около 2 седмици.

Видео от 15-тата минута на момчетата във временното семейство, според мен свикват много бързо с новата обстановка!

https://www.youtube....be_gdata_player

И няколко снимки. За пореден път се убеждавам какви невероятни същества са уипетите - посрещат нови членове на глутницата с много любов и им трябва по-малко от ден, за да направят всичко да изглежда така, сякаш цял живот са били заедно! :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2012 - 03:09 PM

Няма да кажа нищо ново, но наистина ви се възхищавам за грижите, които полагате за тези прекрасни кученца! От снимките се усеща толкова много любов! Признавам си, че винаги когато някой развъдчик започне да се разделя с бебетата, аз също се натъжавам. Сигурна съм, че сте им намерили страхотни домове, но аз поне не бих била способна да се разделя с тях. Може би затова няма да е добра идея да се занимавам с развъждане :ab_041: Хубаво е, че има хора като вас, които да допринасят по такъв начин за развитието на една порода. На добър час на малките мишлета! :smile:

#68 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2012 - 04:43 PM

marin4eto, всичко, което си написала ме трогва изключително много!
Раздялата с бебетата според мен е най-трудното нещо. Винаги когато изпращаме някое бебе започваме да плачем още на летището, след това когато се приберем вкъщи продължаваме, защото не можем да си представим бебешорската глутница с един член по-малко. Притесняваме се докато не ни се обадят бъдещите им собственици, за да ни кажат, че малкото дете вече е в любящите им ръце и щом получим първите снимки в новите им домове отново плачем, но този път повече от радост. Това да си развъдчик е изпълнено с толкова много емоции...

Днес всички уипетски деца за първи път бяха на дивана. Така и така навън вали, не става за игра и решихме да ги запознаем с нещо ново. Нали са уипети, нямаше как да не им хареса, а даже хууубаво си поспаха.

Снимка на 4 от тях, от ляво на дясно: Iberia's Pride Because I Said So, Iberia's pride Bedtime Stories, Iberia's Pride A Day On The Beach, Iberia's Pride Because I'm Awesome

Качена снимка

Бейли, която за първи път се срещна толкова отблизо с една от нашите персийски аристократки и хубаво я нацелува

Качена снимка

Скоро ще има още снимки.
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 September 2012 - 03:20 PM

Запознаването с дивана страшно ме развесели!!!!!!

Малките изглеждат много наперени и борбени на клипа, страхотни са!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#70 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 17 September 2012 - 10:33 PM

Благодаря, Fibsi!

До сега сме "запознавали" диваненцата с дивана, но само по отделно. Вчера за първи път всички бяха заедно там и беше изключително забавно и за тях, и за нас! :ab_041: Голяма игра падна, а също и голямо желание да се опитат цветята наоколо.

Ето още малко снимки:

Мама Лейси с двете си принцеси - Iberia's Pride A Day On The Beach и Iberia's Pride A Nice Tan For Me "София" (а как успяха да вземат щурия характер и калпазански поглед от майка си само те си знаят)

Качена снимка

Двете полусестри Лейси и Бейли

Качена снимка

Кавалерското отношение на момчетата (рядко, естествено :ab_041: ) се оценява от нежните дами и бива възнаграждавано с целувки :wub:

Качена снимка

Така спят момчетата в единия край на дивана

Качена снимка

А така момичетата - в другия край

Качена снимка

Мама Лейси с една от принцесите си

Качена снимка

И всичко това се случва върхо мнооого възглавници и меки дюшечета. Установихме, че ако на едно място има 2 възглавници една върху друга, а на друго има купчинка от 3-4-5, то нежните уипетски глезанчета си избират по-високата "куличка". :ab_041: Уипети - колкото по-меко, толкова по-добре.

И за финал - Лейси, която е на повече от 2 години, вече е мама, а на всичкото отгоре продължава да се приспива "цокайки" възглавницата или одеялото :ud_009: :ab_041: Не знам дали при вас има такова явление.

Качена снимка

Момчетата си изкарват чудесно в Холандия. Много са спокойни и кротки и Уенди няма никакви проблеми с тях. Ето така се ходи на разходка с 6 уипета

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 September 2012 - 08:51 PM

Днес "дядо" Тони (р-к StripPoker) е бил на гости при Уенди, за да види внучетата Стар и Джейджей. Ето малко снимки.

Тони и ДжейДжей

Качена снимка

Ханека и ДжейДжей

Качена снимка

Iberia's Pride Box Of Moonlight "ДжейДжей"

Качена снимка

Тони и Стар

Качена снимка

Iberia's Pride Because I'm A Star "Стар"

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 September 2012 - 09:34 AM

Ехааа.... значи не само аз ходя с по 6 кучета на разходка :mg_062:

Чудесни са малките и виждам че всяко едно попада на не случайно място , РЕСПЕКТ !
Силно се надявам все повече хора да взимат пример и да се опитват да произвеждат качествени кучета на които да намират подходящите според предназначението им стопани .

#73 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 25 September 2012 - 10:11 PM

mik, искрено благодаря за прекрасните думи! :rc_036:
Бебетата отиват все при опитни хора - нещо, което ни прави много щастливи. Собствениците са прецизно "проучени" (ако мога да се изразя така) и нямаме никакви съмнения, че живеят като принцове и принцеси. Всеки ден държим връзка с тях и получаваме много снимки, които често ни карат да се разчувстваме. Няма собственик, на когото да нямаме доверие, а и никога не бихме дали кученце в несигурни ръце. Просто не можем да си представим някое от тях да не спи под завивката на бъдещия си собственик, например :ab_041:

Още малко новини:
Iberia's Pride A Day On The Beach "Рина" също е бъдеща принцеса-американка. Тя ще живее при Лиз и Алан Артър, САЩ. Занимават се с изложби от близо 40 години. Започнали са да развъждат шотландски диърхаунд, а кученцата са ставали ТОП диърхаунди в САЩ. От 1982 имат уипети, а в момента живеят с два уипета и една 16-месечна левретка - и трите са неделима част от мебелите в къщата им, която се намира на средата на огромна зелена площ. Развъждат уипети под името Stargazer. И двамата са съдии, а Алан дори е съдия по аджилити в AKC и ще съди на Eukanuba National Championship 2012 във Флорида. Рина е идеална за аджилити, тъй като е изключително атлетична, скоклива (първа се научава да достига най-високите и не толкова позволени части, прескача огради с един скок и не спира да тича и подскача), а това е още едно нещо, което ги е впечатлило. Така че когато му дойде времето, докато се готви за титла "Американски шампион", за нея ще има и спортни тренировки (и както се изрази Лиз "Само ако й харесва да го прави!") Отново трябва да кажа, че за нас е огромна радост и чест, че такива невероятни хора ще вземат кученце именно от нас.

Качена снимка

А това е бебе Кейли (Iberia's Pride A Dive Into The Ocean), която все така управлява своето кралство в Германия :wub: Предпочита дивана, вместо кучешкото дюшече. Вечер спи на леглото заедно със собствениците си. Където и да я заведат всички погледи са върху нея. Като един типичен уипет обожава да тича и скача. Много сме щастливи, че живее такъв прекрасен живот и е обградена с тооолкова много любов. :wub:

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2012 - 09:09 PM

:rc_036: Бети, Вани, мнооого благодаря!

Малко нови снимки

Мама Дайра е в прекрасна кондиция напоследък!

Качена снимка

Я да видим защо малките деца не трябва да пият кафе :ab_041:

Качена снимка

"I believe I can fly"

Качена снимка

Iberia's Pride Bedtime Stories

Качена снимка

Не мърдай, имаш нещо в ухото!

Качена снимка

Двете американски принцеси София и Рина

Качена снимка

Just dance

Качена снимка

Iberia's Pride A Day On The Beach "Рина" - понякога не можем да си насладич на красотата и чара й и изяджаме лицето й с целувки :wub: Но общо взето целуваме и мачкаме всички по много!

Качена снимка

Мама и дъщеря - приликата е голяма

Качена снимка

Iberia's Pride Because I'm Awesome

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 September 2012 - 09:24 PM

Браво! Страхотни са! На мен чак ми е кофти, че заминават при новите си стопани и няма да има повече снимки, а за вас не знам :ab_041:

#76 Потребителят е офлайн   rtcenev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-October 12

Публикувано: 01 October 2012 - 01:35 PM

Здравейте, харесвам много Уипетите и търся да си взема едно.
Ако някой продава мейла ми е randuu@abv.bg и тел. 0884 395 795

#77 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2012 - 10:47 PM

valnata, благодаря ти! :rc_036:
На нас много ни липсват бебешорите, поне още сме със сравнително голяма глутница. И аз не знам какво ще правя без да имам щури обекти за снимане, но ще има и други снимки на мамите и нашето бебе Бейли. А също и снимки от прогреса на калпазаните, всичко това ще пускам в подфорума Уипет.

ДжейДжей и Стар са вече при новите си семейства в Англия и се чувстват прекрасно

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2012 - 07:35 PM

Още прекрасни новини от нас. Iberia's Pride Because I Said So (или за кратко Кийтън) също скоро ще се отправи в новото си семейство - отново в САЩ. Неговата бъдеща собственичка Sharon Pawlak, запленена от бебешките снимки, следи редовно прогреса на нашите кученца още от раждането им. Многократно сме си писали и тя все казваше, че е влюбена в бебетата, но за съжаление не е готова за нов член на уипетската си глутница в момента, за това се разбрахме, че тя ще бъде прехвърлена в списъка на чакащите за следващото ни кучило. Но преди няколко дни отново си писахме и тя каза, че просто не може да устои. И така прекрасният мини-Джеймс съвсем скоро ще бъде в Мисури. Шарън има няколко мъжки уипета, които й спят в леглото и имат щастието да изразходват енергия на голяма, зелена, оградена площ. Има регистриран развъдник, но никога не е имала кучила, не смята да се занимава с развъждане - нейната страст са изложбите. Изложбената кариера на Кийтън започва през януари.

Това е 3-тото ни кученце, което ще живее в САЩ. Не мога да ви опиша каква радост за нас е фактът, че две наши кученца вече са в Англия, а още 3 съвсем скоро заминават за Америка - места, на които живеят едни от най-добрите развъдчици по принцип. Също така, не мога да пренебрегна Германия, държава в която уипетът също е много разпространена порода и Норвегия (в скандинавските държави са едни от най-любимите ми развъдници за уипет)

Голям интерес към Кийтън проявяваше Ulrike Homer, развъдник Nine Lives (Германия), на развъдника принадлежи и бащата на едно от българските кучила уипети - Avalonia Jesta Rogue. Но за съжаление решихме да не им изпращаме кученцето, тъй като условията, в който отглеждат уипетите си не са тези, в които си представяме да живее наше "детенце". Въпреки това аз много уважавам дейността на развъдник Nine Lives, със собствениците доста си говорихме и ще запазим отлични отношения за в бъдеще.
От него се интересуваха Unto и Sampo Miettinen (известният развъдник Woodbrook's, Финландия), но те имат само женски и не успяха да намерят подходящ съсобственик за момчето.

Бебе Кийтън

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 07 October 2012 - 02:13 AM

Поздравления за чудесните условия и любовта, която влагате. Следя с интерес темата, отчасти и заради хубавите снимки.

Имам въпрос.

Показване на мнениетоActivate, в 02 October 2012 - 05:35 PM, написа:

Също така, не мога да пренебрегна Германия, държава в която уипетът също е много разпространена порода и Норвегия (в скандинавските държави са едни от най-любимите ми развъдници за уипет)


Уипетите изглеждат много нежни, как се чувстват в северните страни, не им ли е студено?
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2012 - 08:32 PM

ironic_ , благодаря ти! :rc_036:

Уипетите определено обичат да им е топло, но в случай, че навън е студено - излизат, тичат колкото се може повече и бързат да си се приберат. Но пък мнооого обичат снега, ако навън има сняг могат да играят с часове, въпреки че не отказват интервал от 5-10 минути, в който да са вътре на топло. Ако могат да изразходват енергия студът изобщо не им пречи. При тях е много пленяващ фактът, че са и нежни, и много силни едновременно.

Малко нови снимки

Дай ми прегръдка

Качена снимка

Ммм, вкусно краче (клечка :ab_041: )

Качена снимка

Iberia's Pride Bedtime Stories

Качена снимка

Нашата малка-голяма сбъдната мечта - Бейли. Това бебе ме изумява. Преди около седмица реших да започна да я "въвеждам" в ринговата дресура, за да хвана последните слънчеви дни преди първата й изложба. Все съм си мислила, че няма да ми е лесно, въпреки че съм поставяла калпазанчовците пред какви ли не упражнения - сядане, лягане, носене на топка и т.н. и винаги съм се радвала на тяхната схватливост. И така, принцеса Бейли сякаш се е родила научена. :ab_041:
:wub:

Качена снимка

Кийтън

Качена снимка

И Декстър, който реши да се докаже като бързоходец :dog:

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни