Dog.bg Форуми : Въпроси за отглеждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси за отглеждането Няколко въпросчета относто породата

#1 Потребителят е офлайн   JohnnieWalker Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 02:15 PM

Здравейте !

Гледам, че в този форум има големи любители на Френски булдог, та реших да задам един - два въпроса които ме вълнуват.
Имам желание да си взема кученце, но не съм сигурен дали ще е разумно по следните причини :

1. Работя и уча => нямам почти никакво време през работната седмица, а събота и неделя гледам да наваксвам със съня. Дали 1 разходка сутрин и 2 вечер биха били достатъчни за едно куче (по точно за здравето му) ?

2. Дали ще изпада в депресия от това, че е само по цял ден ?

Другите неща които ме притесняват :

1. Работата с изхождането. Често ли ходят като малки ? Как най-лесно да го приуча да ходи на дадено място и в последствие навън ?

2. Ако се вземат играчки, това гарантира ли, че килима ми ще остане здрав ?

3. От какво място за спане има нужда в апартамент ?

Четох доста от нещата писани във форума и съм съгласен, че трябва да се прекъснат порочните практики с продажбите. За това искам да си взема качествено куче. Не за състезания, а просто за домашен любимец. Може ли да ми дадете ориентировачна цена ?

Благодаря предварително !

Предполагам повечето от въпросите са задавани често, а на някои хора ще се сторят глупави, но искам да подходя отговорно, защото в крайна сметка си взимам живо същество, а не картофи !

#2 Потребителят е офлайн   dessymar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 233
  • Регистрация: 10-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 23 June 2012 - 04:23 PM

може да ви прозвучи неприветливо, не се сърдете , но според мен не сте за домашен любимец!
имате по важни задачи, които след време, могат да ви предоставят възможност да
притежавате домашен любимец на който да се радвате и обръщате внимание

#3 Потребителят е офлайн   JohnnieWalker Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 04:53 PM

Показване на мнениетоdessymar, в 23 June 2012 - 04:23 PM, написа:

може да ви прозвучи неприветливо, не се сърдете , но според мен не сте за домашен любимец!
имате по важни задачи, които след време, могат да ви предоставят възможност да
притежавате домашен любимец на който да се радвате и обръщате внимание



Не се сърдя :) Питам, защото нямам опит ;) Колко време г/д е нужно да се отдели за кученцето ? Графика ми е следният :

1. Когато съм на работа -> ставам в 6, излизам в 7.15 и се прибирам към 18. Лягането ми е към 11
2. Когато съм в университета нямам точен график, но почти през целия ден съм си вкъщи

#4 Потребителят е офлайн   dessymar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 233
  • Регистрация: 10-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 23 June 2012 - 09:28 PM

Показване на мнениетоJohnnieWalker, в 23 June 2012 - 04:53 PM, написа:

Показване на мнениетоdessymar, в 23 June 2012 - 04:23 PM, написа:

може да ви прозвучи неприветливо, не се сърдете , но според мен не сте за домашен любимец!
имате по важни задачи, които след време, могат да ви предоставят възможност да
притежавате домашен любимец на който да се радвате и обръщате внимание



Не се сърдя :) Питам, защото нямам опит ;) Колко време г/д е нужно да се отдели за кученцето ? Графика ми е следният :

1. Когато съм на работа -> ставам в 6, излизам в 7.15 и се прибирам към 18. Лягането ми е към 11
2. Когато съм в университета нямам точен график, но почти през целия ден съм си вкъщи


с цялото си уважение към вас, питам, какво налага толкова непреодолимо да си вземете куче,
или каквато и да е животинка, не смятате ли, че при този достатъчно запълнен график, обричате на страдание каквото и да е живо същество,
помислете, моля, много добре помислете моят съвет е да не се превръщате в поредният егоист, моля, помислете,
ако ви се наложи да пътувате, ако не дай боже то се разболее и се налага денонощни грижи, какво правите!?
според мен се влюбете и поканете да живее с вас , приятел/ка, май ще е по добре, хората могат и сами да се грижат
за себе си, когато останат сами и най вече да взимат решения

#5 Потребителят е офлайн   JohnnieWalker Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 09:37 PM

Благодаря за съвета :)

Влюбен съм от доста време и следващия месец ще се женя :md_064:

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 June 2012 - 10:37 PM

помислете въпроса и ако решите да имате деца?Какво ще се случи с кучето?За съжаление доста лекари все още препоръчват да не се отглежда куче с дете или бременна жена да е покрай животно.Възрастните роднини също много опяват.А особено ако ще си взимате бебе куче трябва да прекарвате макс време с него,защото то е бебе.Акат ,пишкат,гризат ръце,крака,крачоли,мебели,кабели.
Всмисъл не е лесно занимание като се прибереш ''да го разцъкаш'' и после да го оставите на мястото му.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2012 - 10:43 PM

Така го наплашихте човека, че все едно ще си взима не кученце, ами атомна бомба. Качена снимка Но и моето мнение е, че с този график - работа, учене, любовна връзка, просто за кученцето няма да има достатъчно време. Сега и женитба, разходи, гости... Качена снимка Всичко това е чудесно, но поизчакайте например до догодина, и ако приятелката ви (жена ви) прекарва повече време у дома и има желание да се грижи за малко кученце, тогава може да си вземете такова.

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 June 2012 - 11:01 PM

Всички знаем хубавата страна,а особено ако за първи път ще се гледа куче човек поназнайва това онова.Но вижда само приятното-разходки,мачкотене,лигавене.Обаче има и друга и ако това не уплаши човека или не го накара да се откаже и да си каже това не е за мен-страхотно.Но е хубаво да се знаят и двете страни на монетата. :ae_085:
А за атомната бомба понякога да се чудиш дали наистина не е те е сполетяла някоя като се прибереш :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   JohnnieWalker Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 11:36 PM

Благодаря за съветите !

Мисля, че наистина ще е най-добре да го отложа за след около година. Най-малкото да завърша и ми се опрости графика ;) И да - мисля за деца ама не още. По дяволите -> на 22 съм :ab_041:

#10 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 June 2012 - 10:23 PM

Да имаш куче не е като атомна бомба, но определено си е голяма отговорност. Френския булдог бих казала, че е подходяща порода за хора с натоварено ежедневие. Все пак и работохолиците обичат животните :md_064: , но тази мързеливост идва чак след годинката, дда не кажа и втората. Малките кучета са като малките деца - изцяло зависими от своите хора и ще ти изядат не килима, ами и тавана с цел да привлекат вниманието ти. Ако щеш купи и 3 кашона с играчки, ако ти не си играеш с него, то няма да е щастливо. Ако обичаш кучето си винаги ще намериш време за него. Аз работех от 9 до 19 часа и пак излизах на разходка с куч за по час ( естествено зависи от времето - на минус 15 го изкарвам за 3 минути ). Но дневните разходки по-принцип са 2 на ден. Почивните дни гледаме да го водим извън града, за да е на "свобода" и после цяла седмица събира/възстановява сили.
Моят съвет е - Ако НАИСТИНА искате, има начин! :ba_025:

Въпросът с децата е по-сложен. Там наистина трябва сериозно да обмислите нещата. Сега си на 22, но куч ще е с теб дай боже до 32-37. Чак тогава ли искате деца??? Според мен няма нищо по-хубаво от отглеждането на дете и куче. Но за огромно съжаление живеем в толкова закостеняло общество, че направо биха ви линчували при бременност/новородено да съжителства с куче. Ние в момента минаваме през това и стари и млади ни "съветват" да го махаме възможно най-скоро. Все едно е някаква зараза. Като кажем, че няма да го махаме изобщо и все едно казваме, че ще си гледаме детето в обора. Ходи им обяснявай що е то ваксина и хапче за паразити. И как се чисти всеки ден от космите ( естествено при желание ), и колко хубаво се възпитават децата с домашен любимец. Пък да не говорим как да обясниш колко много го обичаш и че той е член на семейството ни.

Успех :ae_085:!

ПС: Уникално е когато се прибереш вкъщи, след ужасно натоварен ден и едно същество да ти се радва безусловно, сякаш ти си целият му свят. И ти найстина си. Нищо неможе да ти вездейства по-релаксиращо.

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 June 2012 - 11:45 PM

Спарки :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Емил7 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Изкуство
    Кучета
    Музика
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2012 - 11:27 PM

Извеждам Стич, но съм зает човек и понякога нямам възможност да го правя, колкото е необходимо. Когато той има нужда отива на терасата и го прави винаги там. Лошото е, че не е на едно място и после доста чистя. Чувал съм за кученца от същата порода, които се облекчават в котешка тоалетна. Въпросът ми е как да науча Стич да го прави там. Няма логика да не може да се научи, щом когато иска да иде по нужда почва да скимти и бяга към терасата.
User's Signature

Ку-ку!

#13 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 27 June 2012 - 10:11 AM

Аз не съм чувала за френчита ,които са свикнали с котешка тоалетна , то и тези котешки тоалетни трябва да са доста големички ,че на един от нашите да му е комфортно вътре.Чувала съм за чихуа и пинчери и др. подобни , но френски булдог... :tb_195:
А и щом си е свикнал на терасата и пази чисто в къщи...апропо то и котешката тоалетна ще трябва да се чисти поостоянно или най-малкото, след като ведньж е използвана.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 14 July 2012 - 08:29 PM

Може ли да получа някои съвети относно хапането. Мъник е, знам, всичко е игра, но когато вземе да хапе, го подръпвам за кожата на врата, казвам му не, но той продължава. Аз продължавам да го подръпвам и да казвам не, хващам го за кожата и го слагам по гръб, но той се изнервя и имам чувството, че започва да се настървява и да хапе със злоба. :ea_103:

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 July 2012 - 08:34 PM

Просто прекратете този му вид игра като го игнорирате.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 15 July 2012 - 04:53 AM

Значи да не го окуражавам като го дразня с ръка, за да си играем. Благодаря! :mg_062:

#17 Потребителят е офлайн   Niki91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-July 12

Публикувано: 29 July 2012 - 07:50 PM

здравейте на всички :) първо искам да се извиня ако не е тук мястото за моя въпрос но искам да попитам- имам френски булдог(женски) вече е на близо 4 месеца и се мъча да е науча на хигиени навици на вънка но ми е малко тръдно, принципно сутрин си ходи вънка, но през деня като е изкарвам след сън или игра не иска да се изходи вънка а чака да влезне вътре и да направи белята. Какво мога да направя аз за да отвикне да прави бели вътре

#18 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 30 July 2012 - 07:47 AM

Хигиенни навици
Тази тема може да ви е от полза
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Niki91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-July 12

Публикувано: 05 August 2012 - 06:21 PM

Благодаря много! Мисля че ще почнем да свикваме, но ни е малко трудно, но все пак има време все още е на 4 месеца

#20 Потребителят е офлайн   DeX98 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-August 12

Публикувано: 08 August 2012 - 05:01 PM

Здравейте не знам какво стана с предишната тема която пуснах не съм много наясно още как се праят тъкмо се регнах сега че напиша и тук каквото бях написал и се надявам повече хора да го видят и да ми помогнат

"Здравейте скоро се регистрирах в този сайт и виждам че е доста добър. Искам да си взема куче но нашите са съгласни само ако е малко първо мислехме пинчер но не ми е много симпатичен а преди малко четох за френски булдог стори ми се доста готино куче но и пише че има доста здравословни проблеми ако може някой да ми каже дали ще е много трудно да се грижа за такова куче 8 клас съм и имам по малък брат на 5 години куче иначе ще се взима чак началото на другото лято но все пак от сега да знам кое е най подходящото ако имате по добри идеи от френския булдог кажете ще съм ви благодарен"


Благодаря предварително!
Достатъчно е да поразгледате темите и да намерите подходящата ,в която да пишете , а не да отваряте нови теми с въпрос който хиляди пъти е задаван тук , а и из целия форум! Успех!
МОД


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни