Dog.bg Форуми : Цените на кутретата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цените на кутретата Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 26 July 2006 - 03:48 PM

redy,
не е идеята сега да вземем да ругаем развъдчиците! Аз уважаван всеки човек, захванал се здраво на работа и влагащ в това сърце и душа. А хора във всяка работа има всякакви.
Не виждам просто защо трябва да се говори на ухо и да е неудобно. Да, развъждането е бизнес. Или хоби за някои. Или и двете. Няма лошо. Но защо трябва аз, купувайки куче, да се чувствам неудобно, че коментирам цената. Ами плащам я аз, и аз също с честен труд. Не крада нито парите, нито кутрето, не лъжа никого! Именно това премълчаване и мънкане създава усещането за непочтеност и далавери и ражда злостни коментари. Хилядите въпроси и надничания в паничката ще бъдат спестени на самите развъдчици, ако има обявени цени. Те са производителите, те решават. Точка. Аз искам здраво кученце, от търсената от мен порода и плащам за това. Нищо неудбно. И нищо некоректно, ако кажа на познат - купи от еди кого си, сериозни хора, струваше ми толкова и толкова...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#22 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 26 July 2006 - 06:43 PM

Аз , като един от развъдчиците , мисля да се включа в темата.

Цитат

Абе я всички тези развъдчици да не ми се правят на светци , че едва ли не развъждат ей така да радват хората, познавам доста хора , които с това се издържат и си живеят доста добре. Такива глупости , че кученце изгледано до три месеца ти струва 600лв са смешни, при 10 кученца това означава 6000лв за 3 месеца  , е аз с хайвер и трюфели да ги храня пак не мога изхарча толкова пари за 3 месеца.


Аз не съм светец , но ти си с много затъмнено виждане. Явно си се учил от кучевъди , а не от развъдчици!!!
Първото и основно правило в развъждането е да се спазват правилата на развъждане и да не се издевателства върху кучетата.Но на теб това нещо ти е чуждо и изобщо не те интересува!За теб е важно да натъртиш на своето - "че едва ли не развъждат ей така да радват хората, познавам доста хора , които с това се издържат и си живеят доста добре.". Да има и такива , но те са както казах - КУЧЕВЪДИ!!!

Цитат

"Такива глупости , че кученце изгледано до три месеца ти струва 600лв са смешни"


- тук си на светлинни години от истината !!!Едно кученце на 3 месеца е толкова пари колкото трябва! Продажната му цена е формирана от много неща - отглеждането на родителите , храненето им с качествена и пълноценна храна , обезпаразитяване , ваксиниране, посещения на изложби и заплождане.Само до тук си стотици левове назад(да не каа хиляди ) , а не на печалба .След раждането на бебетата е необходимо да се подхранва майката с допълнително витамини и по-силна храна , за да се възстанови от раждането , на бебетата се дават обезпаразитяващи , ваксини ( поне две ) , захранване , чип и още куп грижи .Като прибавим и предишните разходи към последните , излиза , че малките се продават почти без печалба , а в много случаи и дори на загуба.

Цитат

Ясно е,че цените на кутретата в едно кучило могат да варират...ама нищо не пречи да се дават ориентировъчни цени,дори и в колям диапазон


"Такова животно нема!!!" - както се казваше в един филм!Как може да се определят подобни граници , като все още има пезпородни и многопородни кучета , оприличени на една или друга порода , а като пораснат заприличат на крокодил!Всеки който иска да си купи истинско куче , а не кучеподобно , се обажда в ЛИЦЕНЗИРАН РАЗВЪДНИК и си отправя всички въпроси , пък дори и може да види родителите!!!
В кои случаи се отказва да се покажат родителите ? Ако не са известни или ако едното куче не живее в развъдника , но за него има достатъчно инфо в интернет.

Цитат

Да, развъждането е бизнес.


Не , приятелю , развъждането не е бизнес !!! Живееш в много голяма заблуда и е ясно , че скоро от нея няма да излезнеш.Развъждането е професия на много малко хора , които знаят да щадят кучетата си и да търсят най-правилната връзка с която ще подобрят и доразвият качествата на наличния си геноматериал.Също така не е и хоби !!! От "хоби" си докарват пари кучевъди , нямащи нищо общо с кинологията.Но за кинология е добре да си говорят хора с повече "багаж " , а не с неразбиращи и с незнаещи.

Цитат

И никой няма да умре,ако каже:"По 500 кученцата са такива и такива, по 1000 са бъдещи шампиони,пък по средата са еди какви си..." и след това да ме разпитва за какво ми е, къде и как ще го гледам и тн.Щото ако някой много започне да му увърта за цената,най-много някоя майна да отнесе....


Да , аз няма да умра , ако ти кажа една или друга цена , но ти какво печелиш или какво губиш , ако не те информирам аз или някой друг ???Но всеки уважаващ себе си развъдчик се интересува , къде ще живее и с какво ще се храни производа му , с какви хора ще живее и да ли ще ходи на изложби . А търговеца изобщо не го интересуват подобни неща.Това е разликата между търговец и развъдчик.

А КОЛКОТО ДО МАЙНАТА - българска е поговорката - " каквото повикало - такова се обадило"!!!

Съмнявам се , че нещо сте разбрали , но си помислете много сериозно върху темата в която сте решили да пишете , за да не се окажете в ролята на дупка.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#23 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 26 July 2006 - 07:02 PM

Цитат

Абе я всички тези развъдчици да не ми се правят на светци , че едва ли не развъждат ей така да радват хората, познавам доста хора , които с това се издържат и си живеят доста добре. Такива глупости , че кученце изгледано до три месеца ти струва 600лв са смешни, при 10 кученца това означава 6000лв за 3 месеца  worthy , е аз с хайвер и трюфели да ги храня пак не мога изхарча толкова пари за 3 месеца. 

Вичко е бизнес не се заблуждавайте! А никой не обича да му гледат в портфейла.

Реди когато се говори в евро се има в предвид развъдчиците живеещи и ЕС и по важното ползвайки тази валута в ежедневието си а съвсем друг е въпроса,че тези цени на нас ни се виждат огромни. То като се замисля ние сме си далече от всичко в ЕС.
Според моето скромно мнение на печалба могат да излезнат търговците на кучета,някой от тях наричайки се заблуждаващо l) развъдници
Но един истински развъдник,развъждащ по правилата трудно излиза на печалба а съм сигурна,че за повечето това не е най важното. И понеже не съм съвсем в кухнята на другите породи ще си кажа за моята си r) ....значи тъжно но факт търсят се хъскита само черно-бели със сини очи в най лошия случай с различни и нищо друго не е важно - така печелят много псевдо развъдници даже съвсем скоро чух за четири кучки bl) заплодени и бебетата /естествено синеоки / разпродадени да 30 - 40 ден. Да не говорим,че за мен тази възраст е много малка за отделяне от майката.И всичко това за един сезон дет се вика.А имах и " щастието " да видя на снимка тези бебета е няма по голямо несъответствие с породата s)
Та пак да се върна на печалбата...пак ще дам пример със себе си r) Миналата година отидох в чужбина да заплодя своя женска за първи път и ето ти "печалба " l) Самата кучка купих за 600 евро и бебе като роди да дам,заплодих за 600 евро, направих нещо,което едва ли " развъдчиците на синеоки бебета" са се сетили а то е снимка на дисплазия на кучката,проверка на очите ....все задължителни неща по принцип. В цялата схема не включвам и пътните си разходи до чужбина и т.н. После се родиха 5 бебета ,едно за развъдчицата на майка /изпратено до чужбина на мои разноски / едно си оставих за мен,едно продадох за дом.любимец символично и две продадох по 600лв. на 3м. възраст след като им сложих и чипове /по 35лв / и ги татуирах,и платих родословия и ги ваксинирах цели три пъти l) че ги и храних даже l)
И накрая ако тегря чертата на парите не ща и да мисля но пък за резултата от тая цялата офанзива съм повече от доволна dribble Всички бебета станаха прекрасн по екстериор с отлично съчетано родословие и добър имбриидинг /в този случай /и приятен характер.
Убедена съм,че повечето български истински развъдници постъпват като нас 1super а за нашата порода съм убедена всички са много съвестни а и резултатите го показват най - добре victoryVVV
Истинското развъждане не е правене на пари ouu оф като се сетя от колко неща сме се лишили за да имат кучетата всичко....това е страст,себеотдаване,отношение..... (love)
п.п. сега искам да вметна и един друг хит на,койсто скоро станах свидетел...и чесно казано ме натъжи донякъде и изуми.....Та идват у нас семейство да търсят "чистокръвно хъски " / то аз само като чуя чистокръвно и wink / и аз им казвам има две женски на 3м. и т.н. със всичко /пиша накратко / показвам документи,паспорти , подходящи гребени , поводи ,храни абе ....и накрая понеже виждам,че децата на хората направо ще се разревът при физиономията на баща ми за споменатата от мен сума 500лв. и им казвам добре заради децата...ще смъкна wink обаче видиш ли на бащата му предложили от Димитровград за 400лв. хъски без документи и т.н. n) на 40 дена и на него му било по изгодно за вземе бебе без ясен произход но сигурно със сини очи /а като ги знам там какви са може рошавко като коли /от колкото куче с докученти,отгледано,здраво и т.н. на това нещо мога само да се чудя а съм сигурна,че това е само един от многото такива случай в България
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#24 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 26 July 2006 - 07:25 PM

sheltie ти ми допълни мисълта идеално 1super
Само искам да вметна,че наистина за един сериозен развъдчик е жажно къде отиват бебетата им. Аз например отказах двете женски да заминат за Швеция защото има много бюрокрация,малките трябва да стоят в здравен център мин.40 дена....и аз се разколебах но ако пораснат още малко и никой не ги ще в БГ ще ги изпратя натам вече ще са по голями и силно но всичко това е тъжно в БГ никой не ги ще защото имат документи bl) едва ли не а на хиляди километри само чакат да склоня n)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#25 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 26 July 2006 - 09:03 PM

Господа, заради глупав пост измествате изобщо разговора и темата. Естествено е да влагате емоции. Но ще се радвам, ако помислите няма ли нещо полезно и рационално в това, което предлагам.
Приемам, че развъждането е професия. Който иска - да си го нарича бизнес. Който иска - да го счита за свое хоби. Аз уважавам труда на развъдчика, както и да го нарича самият той.
Не ме интересуват печалбите на развъдчика, но и загубите не могат да ме вълнуват - те са си ваш проблем. (В духа на вашия пост - хвърлете един поглед на темата за самоед и обяснете на клетия човек, как да разбере, дали кучето му е бременно - да чака ли да се подуе, за да е ясно, или фактът, че не дава да я галят по коремчето е показателен... s) Току виж сте я убедили да се консултира с лекар...)
Та моят въпрос е друг - какво пречи на клуба, развъдчика или на двамата с общи договорки да обяват - "имаме малки, родени..., цена ОТ ххх нагоре (може и по-конкретно). Да, при нашите условия първо ще се продадат най-евтините кученца, но пък ще знаете, че тези, които вие сте преценили като най-перспективни, отиват в ръцете на хора, които търсят повече от домашен любимец. Помислете и се опитайте да чуете и другата страна - купувача. И не обръщайте моля внимание на заядливи постове - говорим си сериозно. Опитайте се да убедите хората, че в тази тайнственост и тези недомлъвки има рационално зърно и минимум полезност (не лично за развъдчика, а за двете страни). Хората, които искат хубави кученца, не могат без развъдчиците. Но и развъдчиците не могат без купувачи...
Видях сайтове с цени и на руски, и на английски. Е, ако ние сме по-напред с материала - кажете... ;)
И вторият ми въпрос - защо да е некоректно аз да разговарям на каква цена съм си купила куче? Нещо нередно ли съм направила? Развъдчикът ли нещо е оплескал? Клубът ли е в нарушение? Ако никой нищо противозаконно, неморално, нечестно и нередно не е направил, защо за това не може да се говори?
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 July 2006 - 09:56 PM

Я да опитам аз на кратко:
Харесвам си Бернер в ...да речем Русия. Звъня до чужбина, говорим, много пъти. Те ми казват - Ела. И аз отивам там (скъпо пътуване). Бъра-бъра, добре , става, вече сме се опознали предварително. Кучето струва 1400 евро. Бам! Аз имам 700. И?
Връщам се в Бг без куче и с доста пари в минус. Чуствам се ....тъпо... Това дали е нормално или е по-нормално да ми се каже ориентировъчна цена, за да знам, дали да предприемам каквото и да е. Това е пресилен пример, но не и невъзможен.
Конкретен въпрос. Може ли конкретен отговор? Надявам се разбирате, какво искам да обясня, а го заобикаляте с хиляди обяснения.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 26 July 2006 - 11:31 PM

Цитат

Я да опитам аз на кратко:
Харесвам си Бернер в ...да речем Русия. Звъня до чужбина, говорим, много пъти. Те ми казват - Ела. И аз отивам там (скъпо пътуване). Бъра-бъра, добре , става, вече сме се опознали предварително. Кучето струва 1400 евро. Бам! Аз имам 700. И?
Връщам се в Бг без куче и с доста пари в минус. Чуствам се ....тъпо... Това дали е нормално или е по-нормално да ми се каже ориентировъчна цена, за да знам, дали да предприемам каквото и да е. Това е пресилен пример, но не и невъзможен.
Конкретен въпрос. Може ли конкретен отговор? Надявам се разбирате, какво искам да обясня, а го заобикаляте с хиляди обяснения.

КОФТИ ОПИТ!!!
Трябва да си съвсем изкукал да се вдигнеш до някъде без дори да си се обадил и да си попитал най-елементарните неща за да си наясно с това какво се продава , на колко месеца/години е и каква е цената и качеството.Да си получил вече един албум със снимки във всевъзможни пози и меко казано си се ориентирал в избора.
Ако ще те удовлетвори нещо от рода - продавам лисеглав плъх с родословие цена от 100 до 10 000 лева - е добре , но тогава като дойде някой кандидат и съм му казал подобна цена , то аз мога да го манипулирам както си искам.Примерно , че тези от 100 са свършили и са останали тези от 5000 - пак е по-малко от 10 000 - нали!!!
А колкото до "колито" , на North face ще кажа , че колито не е рошаво !!!
l) super best
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#28 Потребителят е офлайн   galia69 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 690
  • Регистрация: 11-September 05
  • Gender:Female
  • Location:Казанлък

Публикувано: 26 July 2006 - 11:59 PM

Според мен е редно да се знае цената на различните породи от там нататък всеки решил да зарадва детето си себе си или друг близък на сърцето си човек ще си спести много нерви и не даи си боже загуба на домашен любимец.Сърцето ми се къса като прочета че някои си е купил от зооборса кученце и след като се е превързал към него дори и за няколко дни съвместен живот го е изгубил защото някой му го е пробутал болничко . Като се знае цената на породата куче което си си харесал ще си направиш сметка дали ще можеш да го купиш а не да се излагаш пред хората които ще ти го продадат като се окаже че е скъпо за твоя джоб .Също така ще си прецениш дали ще е от развъдник или от домашно отгледани бебета все пак те ще се по евтини . Не знам как става цялата процедура понеже нашата Саричка е подарък на сина ми . Всеки човек си има различни изисквания едни искат кучето за домашен любимец други за да ходят на изложби от там цените също ще са различни .
За това е наи добре да има светлина по въпроса .

#29 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 27 July 2006 - 06:13 AM

Цитат

А колкото до "колито" , на North face ще кажа , че колито не е рошаво !!!
l) super best

хахаха прав си май вече ми се е спяла като съм писала но идеята като цяло ми беше за дължината на косъма b) super best
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#30 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2006 - 07:15 AM

Добре де, на мен до сега винаги ми се е случвало да уточним цената с развъдчика още при първия телефонен разговор или съответно е-меил. Не мисля че някой крие цената в продължение на много телефони разговори. Включително от Русия, когато ставаше въпрос и за Багира и за Танго не съм имала проблеми в това да ми кажат цената веднага. Но да дадеш на някой точни цени, като ориентир за дадена порода ми смятам, че н е възможно. Дай телефона на развъдчика и да си се уговарят по между си. Сега за сега пазара може да не позволява цените да са по-високи от ... лв, но след година две, кой знае. Дали трябва или не трябва да се обявяват цените това си го решава конкретния развъдчик, аз повтарям ЛИЧНО АЗ, не се ангажирам да дам някакви приблизителни граници на сумата от - до. После така или иначе излиза, че си подвел човека на който си дал информация, тъй като той например не попитал развъдчика воден от твоит думи. Ето на тази услужливост сега и сърбам попарата.

#31 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 27 July 2006 - 07:19 AM

Цитат

Трябва да си съвсем изкукал да се вдигнеш до някъде без дори да си се обадил и да си попитал най-елементарните неща за да си наясно с това какво се продава , на колко месеца/години е и каква е цената и качеството.

Aха, значи все пак си питал за цена... Като едно от най-важните неща! А как си се престрашил, като е неприлично?... Особено ако с това си започнал разговора. Пък ти си го започнал с това, за да не платиш солена телефонна сметка, единствено за да разбереш, че цената надхвърля възможностите.
Информация от 100 до 1000 е жива подигравка с потенциалния купувач. а що се отнася до възможностите за манипуляция - именно необявените цени оставят усещането за такива игри.
Опитайте се да погледнете ситуацията от другата страна. Да, хората са невежи, да 90 % търсят обикнове домашен любимец, който просто да прилича максимално на еди коя си порода. И несе интересуват от документи. Единствените им неизказани притеснения са да е здраво и да не яде хора... wink А дали по стандарт опашката е малко по-така, козината малко по-иначе, дали са с 2 см по-високи или ниски - няма никакво, ама никакво значение. Можете да презирате такива хора, да ги считате за неграмотници, но те са вашите купувачи. Или поне повечето от тях. Те ще си купят именно това, което могат да си позволят, по начин, който не ги унижава.
Е, от вас, развъдчиците, зависи дали ще си купят от вас и ще започне дългият път на ограмотяването или ще ги пратите другаде - в магазина...

Добре, по-конкретно. Дадох линк към руски сайт с цени. Ако трябва - ще дам и на англиски. Та, какво му е лошото на това представяне? Чета, ИЗБИРАМ, пиша, питам...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#32 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 27 July 2006 - 07:46 AM

Цитат

Според мен е редно да се знае цената на различните породи от там нататък всеки решил да зарадва детето си себе си или друг близък на сърцето си човек ще си спести много нерви и не даи си боже загуба на домашен любимец.Сърцето ми се къса като прочета че някои си е купил от зооборса кученце и след като се е превързал към него дори и за няколко дни съвместен живот го е изгубил защото някой му го е пробутал болничко .


Извинявай , но въпреки , че консумираш всеки ден салам или домати , ти въобще не знаеш колко ще струват утре същите продукти.След като реши някой да си купи куче , то той логично ще започне да прозвънявя и да разпитва.На ден отговарям на не по-малко от 5-6 запитвания по телефона и не ми е трудно да дам отговор на всеки един въпрос.Няма развъдчик , който да не е готов да даде информация , която е нужна на купувач или вече купили куче.Това е в морала и възпитанието на истинските кинолози.А колкото до смъртноста на купените от зоомагазин кучета , то и аз съм за забраняването на магазини да търгуват с животни!!! А и в магазините цените са равни или по-високи от развъдника.Но в магазина нямате гаранция , че кучето е именно от тази порода , за която ви се предлага , колко е здраво , ваксинирано ли е и има ли родословие.В развъдника това не стои на дневен ред - там всичко е по норми и се вижда.Дори ще ви кажа , че всяко куче произведено в развъдник излиза с родословие от него , а не да се казва , че ще трябва да се изчака няколко месеца или нещо подобно.Само неродословни и с недоказан произход кучета се продават без родословие.

Цитат

Всеки човек си има различни изисквания едни искат кучето за домашен любимец други за да ходят на изложби от там цените също ще са различни .


И тук си много далеч от истината , но и много близо.Вярно е , че всеки има различни изисквания , но компромис със здравето и същността на кучето не бива .Аз ако имам изискване кучето ми да лети , трябва ли да си търся кръстоска между орел и куче? Няма такъв филм , че моето настроение трябва да определи , дали кучето ми да ходи на изложби или ще го гледам зад печката в хола примерно!!! Единственото нещо , което е важно е кучето да е плод на правилна селекция и да не се проявяват породни недостатъци.Всичко друго е кучевъдствво!!!Аз няма да си позволя да произведа куче с неправилна селекция , защото в 50 % от родените кучета ще има дефекти.Тогава ще трябва да си бия главата в стената и да се чудя какво да правя.Такива кучета са нестандартни и трябва да се умъртвят докато са още на дни.А търговците отиват по разни села и паланки и изкупуват от кучевъди всичко куцо и сакато и след дни то вече е на витрината на магазина за продажба- измито , напудрено и готово да разнежи някой та да го купят . А проблемите идват след това.Никой не е гледал кученцето като куче , а като стока !!! Не са го обезпаразитили , ваксинирали и грижили за него така , както в един развъдник , където собствениците полагат повече грижи отколкото за самите себе си!

И кажете ми уважаеми сладкодумковци , как едно правилно гледано куче трябва да се продава по-евтино от магазин или на същата цена , та да обява цените си в пространството и да отворя очите на хора , които само гледат да грабнат парите на хората без да са положили и грам усилие.

И за финал - преди дни разбрах , че било продадено едно коли в един магазин на хора , които случайно срещнах на улицата и от тях разбрах за това.Кучето на 4 месеца изглеждаше като на 9 и нямаше никакви породни белези с изключение на издължената муцуна , която също не отговаряше на стандарта.А като разбрах за колко пари е продадено и че им е обещано родословие , щах да припадна - аз продаавам моите кученца за по-малко пари , но отговарящи на стандарт , имащи перфектна външност и най-важното - гледани както трябва .За родословието няма да говоря , защото още с продажбата на малкото то си тръгва с родословие- което е най-правилния начин.

Англичаните са казали - " не съм толкова богат , че да купувам евтино " !!!
Явно само тези които не мислят опират до магазина , като си мислят , че спестяват 50-100 лева , а всъщност дават много повече !Проблема си е на тях .Но преди да тръгнете да си купувате куче е важно да знаете какво търсите , къде ще го гледате , колко време ще отделяте за него и от къде да си го вземете.Който пита - намира.

Желая ви лек ден и трезво мислене от тук на сетне!!!
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#33 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 27 July 2006 - 08:06 AM

[SIZE=7]danny[SIZE=7]
Само малоумник няма да попита за цената !!! И никъде не съм написал , че е неприлично.Когато търся нещо аз не се ограничавам в разходите по него , а влагам всичко за правилния избор ! Никога не започвам разговора с цената , както правят 90% от случаите с които съм се сблъскал.Моите кучета съм ги избирал по родословни линии и само от най-добрите производители и сега съм горд от това , че в Европа побеждавам с тях и развъдници с 50 годишна традиция!!!
А колкото до "100-1000" това е пример от един преден пост на един , който пише , но незнае какво.И друго много важно в твоето писане е това , че ми слагаш определение без да ме познаваш , за което ако имаш достойнство чакам извинение и то публично!!!АЗ НЕ ПРЕЗИРАМ НИКОГО , А СЪМ ГОТОВ ДА ПОМОГНА НА ВСЕКИ !!!ДАВАМ СЪВЕТИ И ОТВАРЯМ ОЧИТЕ НА ВСЕКИ , КОЙТО СЕ НУЖДАЕ И МЕ Е ПОПИТАЛ.АЗ НЕ ТЪРСЯ ИЗГОДА ОТ ДУМИТЕ СИ , КАКТО ТЪРГОВЦИТЕ!СМЯТАМ , ЧЕ АКО ЧОВЕК ИМА МОЗЪК В ГЛАВАТА СИ , ТРЯБВА ДА СЕ НАУЧИ ДА ГО ПОЛЗВА КАКТО ТРЯБВА.
Колкото до това дали ти или някой друг ще си купи куче от мен - това е божа работа.Аз и сега продавам предимно в Европа и хората чакат на опашка за раждания !!! r)
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#34 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 27 July 2006 - 08:30 AM

Цитат

Цитат

Я да опитам аз на кратко:
Харесвам си Бернер в ...да речем Русия. Звъня до чужбина, говорим, много пъти. Те ми казват - Ела. И аз отивам там (скъпо пътуване). Бъра-бъра, добре , става, вече сме се опознали предварително. Кучето струва 1400 евро. Бам! Аз имам 700. И?
Връщам се в Бг без куче и с доста пари в минус. Чуствам се ....тъпо... Това дали е нормално или е по-нормално да ми се каже ориентировъчна цена, за да знам, дали да предприемам каквото и да е. Това е пресилен пример, но не и невъзможен.
Конкретен въпрос. Може ли конкретен отговор? Надявам се разбирате, какво искам да обясня, а го заобикаляте с хиляди обяснения.

КОФТИ ОПИТ!!!
Трябва да си съвсем изкукал да се вдигнеш до някъде без дори да си се обадил и да си попитал най-елементарните неща за да си наясно с това какво се продава , на колко месеца/години е и каква е цената и качеството.Да си получил вече един албум със снимки във всевъзможни пози и меко казано си се ориентирал в избора.
Ако ще те удовлетвори нещо от рода - продавам лисеглав плъх с родословие цена от 100 до 10 000 лева - е добре , но тогава като дойде някой кандидат и съм му казал подобна цена , то аз мога да го манипулирам както си искам.Примерно , че тези от 100 са свършили и са останали тези от 5000 - пак е по-малко от 10 000 - нали!!!А колкото до "колито" , на North face ще кажа , че колито не е рошаво !!!
l) super best

Добре се ориентираш в материята.

#35 Потребителят е офлайн   onufri Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 06-July 06

Публикувано: 27 July 2006 - 09:37 AM

Цитат

.

Цитат

Ясно е,че цените на кутретата в едно кучило могат да варират...ама нищо не пречи да се дават ориентировъчни цени,дори и в колям диапазон


"Такова животно нема!!!" - както се казваше в един филм!Как може да се определят подобни граници , като все още има пезпородни и многопородни кучета , оприличени на една или друга порода , а като пораснат заприличат на крокодил!Всеки който иска да си купи истинско куче , а не кучеподобно , се обажда в ЛИЦЕНЗИРАН РАЗВЪДНИК и си отправя всички въпроси , пък дори и може да види родителите!!!
В кои случаи се отказва да се покажат родителите ? Ако не са известни или ако едното куче не живее в развъдника , но за него има достатъчно инфо в интернет.


Извинявай,аз не съм нито развъдчик,нито кучевъд....прост любител на животните съм...та ако може да ми обясниш как в едно кучило може да има безпородни,многопородни итн кучета?!

#36 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 27 July 2006 - 09:38 AM

Росене,
моментално ти се извинявам и наистина искрено съжалявам, ако съм те обидила! Извинявай!
Старая се да бъда максимално коректна в опитите да обясня как се чувства един купувач, който звъни от телефон на телефон и мънка: "Ъъъъ, а колко струва?" Казвам, че масовият купувач ще предпочете да си спести това неудобство и ще се отправи към магазина - там не пита - там хвърля един поглед и толкоз. И повярвай - масовият купувач не се интересува от успешната развъдна линия, не се интересува дали таткото на кученцето е обрал 100 шампионски титли или е останал само с две отлични оценки (човекът и хабер си няма, че някой пише оценки на кучета...), не се интересува колко благовъзпитана дама е била баба му и дали майка му покорява изложбените подиуми. Човекът ще започва въпросите си именно с цената и, вярвай, УСЕЩА недоволството на развъдчика (или човекът от клуба), който отговаря. Много неприятно усещане... (Ако аз napriemr трябваше да търся храна по телфона, за нищо на света нямаше да се подложа на тази инквизиция - щях да си купувам от кварталното магазинче нещо в рамките на възможностите ми и толкоз. Щеше да си ме е срам пред мен самата, че не мога да осигуря нищо по-добро, но щях да съм си спестила унижението да обяснявам това на глас на непознати хора, които ще се разсипват да ме убеждават, кое е по-полезно, а аз ще повтарям - "а нещо по-евтино няма ли?")
Обърнете внимание моля - колко от хората, отглеждащи домашни любимци и незанимаващи се с изложбена и/или развъдна дейност разбират и приемат вашите аргументи! Ще кажете, че вие не произвеждате кучета за такива хора - незнаещи и незаинтересовани? Но тези хора искат куче и ще си го купят отнякъде, независимо от вашето отношение - не е ли по-добре да ги приобщите и научите, отколкото да ги прогоните? Ети ти пример - собствен!!!

Цитат

И за финал - преди дни разбрах , че било продадено едно коли в един магазин на хора , които случайно срещнах на улицата и от тях разбрах за това.Кучето на 4 месеца изглеждаше като на 9 и нямаше никакви породни белези с изключение на издължената муцуна , която също не отговаряше на стандарта.А като разбрах за колко пари е продадено и че им е обещано родословие , щах да припадна - аз продаавам моите кученца за по-малко пари , но отговарящи на стандарт , имащи перфектна външност и най-важното - гледани както трябва .За родословието няма да говоря , защото още с продажбата на малкото то си тръгва с родословие- което е най-правилния начин.

Този човек едва ли си е купил кучето, минавайки пътем покрай магазина (и такива случаи сигурно има, но са изключение). Той е търсил, проверявал, гледал. В магазина е имало цена, в интернет - не. Е, щом в магазина струва толкова, значи в развъдник - малиии, не му се и мисли!
Само за миг, крааааатичък - си представи, че не си развъдчик - професионалист (за това, че СИ - моите уважения. Ако ще изпадаме в откровености - уважавам те и за това, че открито говориш, че това е твоя професия, това РАБОТИШ - нещата са ясни и когато човек говори с теб, се чувства като партньор в разговора, а не като просител, очакващ благоволение) Та значи, представи си, че сте решили семейно да си имате куче. Съвременно семейство сте, с интернет, търсите в гугъла, избирате порода (информация - бол), отваряте сайта на един развъдник, а там - кучило - дата на раждане, пол, цвят, направени такива ваксини, има/няма чип, хранят се така и така с еди каква си храна, снимки за туй и онуй, снимки на рода, снимки на малките - до тях - цена (може за всяко различна), И гледаш ти, горд глава на семейство, че най-скъпото кученце е с 50-ина лева по-скъпо от магазина, а най-евтиното - със 100-ина ПО-МАЛКО дори. Ама всичко си му е както му е редът, детето няма да се спука от рев, ако на 3-ия ден кутрето умре, ти ще се фукаш с родословието на животината, пък, живот и здраве, ако всичко върви добре и на изложба можете да идете - ще поразпиташ, ще понаучиш това онова... А, и което е много важно - не "избираш" от едно кученце, а те канят да отидеш и да видиш всичките! Затова хващаш гордо сина или щерката за ръчичка и отивате да избирате... Психология... Обикновени човешки чувства.
Та така - опитвам се да убедя развъдчиците поне за малко да се поставят на мястото на купувач - лаик. Многословно малко cl) ..sorry
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#37 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2006 - 11:12 AM

danny - споко бре ще ти мине.

Аз нещо не мога да свана точно какво те притеснява или какво те тревожи. Искаш да научиш цени за кученце, ами отиди до развъдника, виж кучнцата избери си кученце, ще ти кажат цена. Ти не знаеш точно какво ще купуваш, а те интересвува цената. Ами тя може да е много ниска, а нито едно кучнце да не ти хареса или обратното.
Същата работа като отидеш да си купиш кола от борста в Горубляне. Ходиш гледаш питаш и така. Никой не е длъжен да казва цена по телефна, а и още повече като се обади някой, как да знае човек какво е точно целата на обаждане. Често когато в някой развъдник има кучло се обаждат от зоомагазини иборси да сверяват цените или някой който има женско куче и решил да го плоди да разбере колко струват малките, да си направи сметка и да почне да плоди. Всеки развъдчик си преценява на кой и за колко да продаде кученце и дали изобщо да го продаде на тоя който го иска.
на теб като не ти харесва че не ти казват цената по телефона, отваш там където ти я казват и готово.

#38 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 27 July 2006 - 11:23 AM

Цитат

danny - споко бре ще ти мине.

Аз нещо не мога да свана точно какво те притеснява или какво те тревожи. Искаш да научиш цени за кученце, ами отиди до развъдника, виж кучнцата избери си кученце, ще ти кажат цена. Ти не знаеш точно какво ще купуваш, а те интересвува цената. Ами тя може да е много ниска, а нито едно кучнце да не ти хареса или обратното.
Същата работа като отидеш да си купиш кола от борста в Горубляне. Ходиш гледаш питаш и така. Никой не е длъжен да казва цена по телефна, а и още повече като се обади някой, как да знае човек какво е точно целата на обаждане. Често когато в някой развъдник има кучло се обаждат от зоомагазини иборси да сверяват цените или някой който има женско куче и решил да го плоди да разбере колко струват малките, да си направи сметка и да почне да плоди. Всеки развъдчик си преценява на кой и за колко да продаде кученце и дали изобщо да го продаде на тоя който го иска.
на теб като не ти харесва че не ти казват цената по телефона, отваш там където ти я казват и готово.

super best Много точно казано!

#39 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2006 - 11:26 AM

Нямах време за писане, за което се извинявам... ще наваксам днес. Обаче Face го е казал най-ясно и най-кратко - браво Ачо!

sheltie и North_face също защитават моята теза, ако не се лъжа, но това е нормално - и тримата са известни развъдчици все пак.

#40 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 July 2006 - 11:43 AM

Доколкото схващам, развъдчиците предпочитат да не фиксират цена предварително, а преценяват в зависимост от случая. Вероятно фактът, че човекът отива на крака, е по-важен от конкретната сума.
Желаещите пък се притесняват, че разполагат с 300 лв., да речем, а цените започват от 700 и биха се смутили в такава ситуация.

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни