Dog.bg Форуми : Цените на кутретата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цените на кутретата Оцени темата: -----

#221 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 December 2013 - 07:46 PM

Елена, проблемът ви е, че гледате на това единствено като на търговия с маслини.
А то не е и не трябва да бъде.
Търговското развъждане с всичките му там пазарни търсения, е нещо укоримо.

#222 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 December 2013 - 08:58 PM

ElenaA

Цитат

казах " развъдниците не могат да отговорят на нуждите на пазара"

Не са и длъжни.
За развъдчици това не е битак, където продават стока. Бъркате ги с размноженци. На този форум поне от 10 години се говори за разликата между едните и другите, е докога ще въртим в кръг? В крайна сметка на хората им свършва търпението. Опитват се да отговарят на нуждите на ПАЗАРА точно размноженци, пъпи-милове и зоо-борси барабар със зоо-магазини. Там е ТЪРГОВИЯ и там е ПАЗАР. Кучетата вече се търгуват и по Моловете. Да, там е бизнес, там е живата стока. Включително на прекупвача в зоо-магазин можете да ПОРЪЧАТЕ порода и пол:"Искам женско куче еди коя си порода еди коя си окраска" и те после ще ви го доставят, като най-вероятно кутрето да умре от шок и зарази заради пътуване през две граници в багажника.
Не бъркайте тази дейност с развъдна дейност и селекция. Това са коренно различни неща.
Че и това за "апартаментни развъдчици" ме доуби.
брей да му се не види, тонове теми са изписани тук, и пак, и отново едно и същото....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#223 Потребителят е офлайн   Ники Колев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 10-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 December 2013 - 12:00 PM

Има една друга причинно следствена връзка, която убягва на някои хора. Ще започна по-отдалеч, да се опитаме да изясним понятията-що е то "апартаментен" развъдчик и какво е съседското развъждане? Според мен опираме по-скоро до две други категории (със съответните подкатегории), а именно развъдчици и размноженци. Развъдчиците по идея трябва да се занимават със селекционно развъждане, което може да бъде в апартамент, двор, парцел с клетки и т.н. В тези развъдници родителите се подбират с оглед на това да съответстват на стандарта на породата-здравословно, екстериорно и психически (не непременно в този ред) , да се допълват един друг по качества и произход, както и да отговарят на визията на развъдчика за развитието на породата. По тази причина дори човек да не смята да гледа шампиони и да развъжда, е по-добре да вземе куче от такова място, защото е най-голям шанса да уцели какво купува. За съжаление селекционното развъждане е скъпо удоволствие, в предишните страници е доста подробно описано защо, и ако човек желае или е принуден да си върне парите трябва да продава над определена цена, за да излезе поне на нула. Някъде по-нагоре четох колко било доходно развъждането и че някои живеели доста добре от него-покажете ми ги тези развъдчици, които са забогатели и аз :rc_036: .
Другият тип развъждане е размножаването без особена мисъл-по съседски, случайно, във ферми и т.н.. Естествено е тук цените да са по-ниски, но да се залъгваме, че качествата на кучетата са същите като на пет класа в развъдниците, е несериозно. Купувайки такова куче затваряте очите си и бъркате в торбата. Може и да извадите късмет, не е изключено, но е по-верятно да извадите дърво. Да не говорим, че именно кучетата, които са плод на такъв тип развъждане, най-често попълват бройката на уличните кучета. Тук вече е въпрос на съвест и съзнателно отношение към света около вас, дали искате да стимулирате този тип търговия.
В заключение-който не може да си позволи да купи и да изържа куче-имам предвид да го храни прилично, да му осигури медицински грижи и нормален живот, по-добре да не се захваща, а с развъждане трябва да се занимават само хора, които са наясно с отговорността, която поемат и са в състояние да я носят. Безплатен обяд няма :re_037:

#224 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 December 2013 - 01:00 PM

Показване на мнениетоНики Колев, в 17 December 2013 - 12:00 PM, написа:

Има една друга причинно следствена връзка, която убягва на някои хора. Ще започна по-отдалеч, да се опитаме да изясним понятията-що е то "апартаментен" развъдчик и какво е съседското развъждане? Според мен опираме по-скоро до две други категории (със съответните подкатегории), а именно развъдчици и размноженци. Развъдчиците по идея трябва да се занимават със селекционно развъждане, което може да бъде в апартамент, двор, парцел с клетки и т.н. В тези развъдници родителите се подбират с оглед на това да съответстват на стандарта на породата-здравословно, екстериорно и психически (не непременно в този ред) , да се допълват един друг по качества и произход, както и да отговарят на визията на развъдчика за развитието на породата. По тази причина дори човек да не смята да гледа шампиони и да развъжда, е по-добре да вземе куче от такова място, защото е най-голям шанса да уцели какво купува. За съжаление селекционното развъждане е скъпо удоволствие, в предишните страници е доста подробно описано защо, и ако човек желае или е принуден да си върне парите трябва да продава над определена цена, за да излезе поне на нула. Някъде по-нагоре четох колко било доходно развъждането и че някои живеели доста добре от него-покажете ми ги тези развъдчици, които са забогатели и аз :rc_036: .
Другият тип развъждане е размножаването без особена мисъл-по съседски, случайно, във ферми и т.н.. Естествено е тук цените да са по-ниски, но да се залъгваме, че качествата на кучетата са същите като на пет класа в развъдниците, е несериозно. Купувайки такова куче затваряте очите си и бъркате в торбата. Може и да извадите късмет, не е изключено, но е по-верятно да извадите дърво. Да не говорим, че именно кучетата, които са плод на такъв тип развъждане, най-често попълват бройката на уличните кучета. Тук вече е въпрос на съвест и съзнателно отношение към света около вас, дали искате да стимулирате този тип търговия.
В заключение-който не може да си позволи да купи и да изържа куче-имам предвид да го храни прилично, да му осигури медицински грижи и нормален живот, по-добре да не се захваща, а с развъждане трябва да се занимават само хора, които са наясно с отговорността, която поемат и са в състояние да я носят. Безплатен обяд няма :re_037:


+1 :xb_035:

#225 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 December 2013 - 02:07 PM

Забравяме и още нещо: развъдчика като правило няма за самоцел производство на кучила (има изключения, но то пък във всяко стадо има мърша). Развъдчика дори като има под ръка женско/мъжко собствено производство, което не представлява никакъв интерес за породата, като минимум ще разгледа първото кучило дадено от скачката от неинтересно за него куче, кото вижда че животното не е кой знае какво, може и да не я пусне повече за разплод. Нищо че е шампионче, нищо че е родословно. Просто има хора които притежават вроден талант да отсяват зърната от плевела. Има кучета които уж не са със сериозни пороци, ама....средна ръка са и не стават за разплод. Много често такива животни развъдчика бракува и не получава кучила от тях.

Ето в такива моменти адски се дразня когато някой ми каже че "развъдчика не може да обхване пазара", защото развъдчика не мисли за ПАЗАР. Ужасно грозно и обидно звучи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#226 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 December 2013 - 02:36 PM

Аз мисля,че точно това искаше да каже ЕленаА.
Че има голямо търсене и в този смисъл не всеки може да се сдобие с куче от развъдник.
Разбира се,че един развъдник не трябва да отговаря на търсенето на пазара,тогава няма да е развъдник,а размножвач.
А под апартаментен развъдчик може би е имала в предвид,че има хора които си обичат животните,заплождат ги и разждат.Животните са гледани добре,ане в клетки,не са гладни и болни.
Но пак нямат изследвания и не се знае един ден какво може да изскочи,пък да не говорим за екстериор,характер....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#227 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 December 2013 - 02:46 PM

ShiBumi_GirL
При развъждането и селекцията изобщо не бива да се говори за пазар.

В интерес на истината разбрах от някои развъдчици че като видят несириозен купувач веднага вдигат цените и обявяват луди цени за да откажат несериозника. Това е един стар чисто психологически трик "Удари го в джоба за да се откаже и да не ти досажда". Като същевремено на стопанин, за когото са сигурни че кучето ще отиде в добри ръце, могат да направят и отстъпки и разсрочени плащания, само и само да са сигурни че кутрето ще получи най-доброто.

Погледни в подфорума на френски булдог, обърнах се към развъдчици там за съвет - моите хора от Москва търсиха френчи, не познават друг кучкар освен мен, от подфорума на френчита са ме насочили към развъдника на Реваз Хомасуридзе - съдия и развъдчик, на когото кучилата са му разписани с години напред. Дадох им контакти и ги натисках да контактуват с човека. Звъняха му, дойдоха за лична среща, подложени бяха на кръстосан разпит кои са те, защо френчи, какъв доход имат и т.н. В краен резултат се сдобиха на цена на пет-класа с расов мъжкар с условия за съвладение - изложби и посочени от Хомасуридзе скачки. Инак той мислеше да си остави мъжкото при него в развъдника, не е смятал да го продава въобще.

Е, какъв пазар в случае обсъждаме?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни