Dog.bg Форуми : Страхливо куче БОК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Страхливо куче БОК

#1 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 25 June 2012 - 04:34 PM

Здравейте. :smile:
Имам Българско овчарско куче което е на 5 месеца. Много е страхливо . Когато някой иска да я погали тя си навежда главичката и се напикава от страх не е от радост защото бърза да се скрие зад мен ! Постояно е с наведена глава , не се разхожда на повод . Даже като дойде някой в нас тя бърза да се скрие вместо да почне да лае , поне да известява че има някой с лая си ! Не си играе с нищо нито с играчки или топки ... котката ми даже един път я наби ! С мен кучето е чудесно идва при мен галя си я играем си , но навън умира от страх ! Въпроса ми е ще се оправили като порасне и нормално ли е на тая възраст да е толкова страхлива ? Аз си я взех за пазач .. според вас ще стане ли от нея пазач като порасне ? А искам да кажа че кучето не е вързано на синджир а се разхожда в двора !!! :dh_188:

#2 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 June 2012 - 11:29 AM

Моля за вашите съвети и мнения :dh_188:

#3 Потребителят е офлайн   Евтим Стамболов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 865
  • Регистрация: 23-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Велинград

Публикувано: 26 June 2012 - 04:42 PM

Показване на мнениетоbobchooo, в 26 June 2012 - 11:29 AM, написа:

Моля за вашите съвети и мнения :dh_188:

най добре е дая смениш с друго куче :ba_025:
User's Signature

НИЕ СЕ РОДИХМЕ В ТАЗИ НОЩ КОГАТО РАЖДАШЕ ВЪЛЧИЦАТА СУТРИНТА ПОД РЕВ НА ЛЪВ НИ ДАДОХА ИМЕНА

#4 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2012 - 09:39 AM

Показване на мнениетоbobchooo, в 25 June 2012 - 04:34 PM, написа:

Здравейте. :smile:
Имам Българско овчарско куче което е на 5 месеца. Много е страхливо . Когато някой иска да я погали тя си навежда главичката и се напикава от страх не е от радост защото бърза да се скрие зад мен ! Постояно е с наведена глава , не се разхожда на повод . Даже като дойде някой в нас тя бърза да се скрие вместо да почне да лае , поне да известява че има някой с лая си ! Не си играе с нищо нито с играчки или топки ... котката ми даже един път я наби ! С мен кучето е чудесно идва при мен галя си я играем си , но навън умира от страх ! Въпроса ми е ще се оправили като порасне и нормално ли е на тая възраст да е толкова страхлива ? Аз си я взех за пазач .. според вас ще стане ли от нея пазач като порасне ? А искам да кажа че кучето не е вързано на синджир а се разхожда в двора !!! :dh_188:


Не е нормално да е толкова страхливо. Това куче има някакви психични проблеми.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#5 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 June 2012 - 11:52 AM

Как мога да я излекувам от тия психични проблеми :wa_048: ? Искам да вметна че тя е при мен вече от 2 месеца и от начало като ми я донесаха беше много по плашлива !!! А сега се по отпусна малко ! Преди не си играеше с мен а сега вече сама идва да си играе с мен ! Казаха ми че ще се по оправи като порасне на 1 годинка ! Според вас така ли е ? :aa_002:

#6 Потребителят е офлайн   Бандит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 27 June 2012 - 01:32 PM

Колега, смени кучето . От това куче няма да стане пазач ;) Казвам ти го от опит, защото преди доста години чичо ми донесе кутре на 50 дена, което от най-малкото нещо бягаше, квичеше и се напикваше. Мислехме си че на година ще се оправи, ама нищо не се промени и го махнахме това куче.

Поздрави и си търси друго по-хубаво куче с характер ;)

#7 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 27 June 2012 - 06:53 PM

Колега опитаи да го оставиш при други подрастващи палета и ако тогава не се сафиряса значи е збъркано :af_089:Но не бързай да го отписваш има малък шанс:ba_025:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#8 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 June 2012 - 09:13 PM

Тя беше с едно куче на 1 година и половина ! Нали по голямо за да взима пример ама като си тръгна голямото и тя пак си стана същата ! Другото куче стоя при мен две седмици . Като двете кучета си играеха и лаеха ! Но като някои дойде тя пак бягаше зад него ! Но благодарение на това куче тя вече си играе с мен :ad_018: ! А преди малко като се прибрах я чух да лае :zz_223: ! Ще видя кога ще мога пак да я събера с друго куче ! Явно и се отразява добре ! :aa_002:

#9 Потребителят е офлайн   monity_1999 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 23-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 29 August 2012 - 09:52 PM

Ако родителите на кучето са били страхливи, то може да е взело от тяхните гений. В такъв случай има много малка вероятност кучето да се оправи. Когато си играете с нея може да я дразните на игра (дърпайте я за ушите, задържайте и муцуната, но леко) . Така тя ще се дразни и ще се опитва да ви хапе, но само на игра.
Ако не е вече толкова страхливо води вкъщи чужди хора и ги карайте да я дразнят (да и се спускат) и така...
И моята БОК в началото беше страхлива, но имаме друго куче (вече старо на около 7-8 години) и тя се научи да пази къщата от него.
User's Signature

Живот!

#10 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2012 - 07:53 AM

Кучето още малко и има шанс,нали сами казахте че други кучета добре ий влияят .А със дразнене на приятели ,не съм много согласна. При неопитность може да прекалите. Отначало трябва да втълпиш на куче че хора не се опасни и следваща стъпка ,че тя може да ги надвие.Но при токо страхливо куче до втора стъпка може и да не стигне. Достаточно да я научите да лае ,ако ще и без агресия. Кучето голямо и достаточно само нейната визия, та то човек винаги ще може да надвие куче ,независимо от агресия.
Мойто мнение,че ако не держите на супер агресивно куче ,задръжте я и дайте ий шанс.Ако обратно ,дайте я на други хора докато не късно. Куче формира характе до 1 годинка ,може и до 1 годинка и половина.След 7 месяца шансове намаляват със всекий изминалий ден. То от малко личи, но на 7 месяцавече е ясно какво ще е то .При правелен подход винаги можете да промените неща до някоя степен на възможности на куче.
Но повече общуване със себеподобни може да помогне ,само ако те не я потискат. Тя ще подвива опашка при среща с тях ,но това е нормално при първа среща и при среща изобщо. Те се имат иерархия и така я изразяват.Но тет на тет с нея ,давайте ий възможность тя понякога да има предимство ,защото с тея данни ,със кучета няма как да стане на погорно стъпало в иерархия.Тука вие трябва да се учите а не куче .Ваша грешка може да бъде фатална ,от вас зависи. Но това е не приказки а работа ,и всичко зависи от желание да помогнете на куче. И ако това желание не систематично,не подкрепено със постоянство,нищо няма да стане.ПРиценето доколко вие способни ,и ако не ,дайте я на други хора ,защото отговор -заета и нямам толкова време ,това е доказателство че нищо няма да излезе.

#11 Потребителят е офлайн   monity_1999 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 23-May 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2012 - 12:47 PM

Ira67 е много права! А това да я дразнят други хора го казвам вече ако кучето не е страхливо.
Също така само при вида на кучето (едно огромно куче, вдъхващо сила, мощ и самоувереност) то може да става за пазач.
User's Signature

Живот!

#12 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 September 2012 - 09:58 PM

Благодаря за мненията :rc_036: ! Искам да кажа че не искам супер зло куче , а такова което лае при вида на чужд човек в двора ! Събирах я с други кучета . Но тя не подвива опашка , а напротив наостря някак си уши и повдига глава и опашка ! Което мен лично ме радва ! Но само с кучета е така уверена ! Има изключения де не с всички кучета е така уверена . Вече не знам как да я накарам да се разхожда на повод и да не е толкова страхлива ! Това с обръщането на внимание и игрите го правим ! С мен кучето пак казвам се държи чудесно но като види други става много плашлива чуди се къде да се скрие ! И приятели се опитват да играят с нея но тя се крие и бяга !

#13 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 September 2012 - 11:11 PM

Къде е прекарало първите три месеца кучето ? Уверено с кучета,но страхливо с хора...Как реагирате ,когато се крие от хората? За ходенето на повод-трябва да го преборите иначе няма как да покажете на кучето,че хората не са страшни.На гладно слагате в ръката си парче кашкавал,саламче или най добре сварявате едно пиле,обезкостявате и от месото накъсвате малки наградки.Да речем преди първото хранене.Давате едно парче да опита друго пак слагате в ръката,но свивате юмрука и и давате само да го мирише.Повода е закачен на нея ,но го пуснете да виси свободно.Не го хващайте.Ръката с наградката отпусната до крака ви пред нейната муцуна.Подканяте весело с емоция "хайде,хайде" .Две три крачки -наградка.Нчколко пъти така и хванете повода,без да го опъвате.Просто продължете играта ,но с повод в ръка.Ако кучето се стегне пуснете отново повода и отклонете вниманието и .По 10 мин преди ядене докато не усетите кучето отпуснато на повод.Може да стане за дни или седмици.Важното е да не се отказвате.
Играчките-заигравате ли я с тях или просто и ги давате тя сама да си играе.Какви играчки и давате-пискащи или беззвучни?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#14 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 September 2012 - 06:50 AM

Независимо че се страхува ,трябва повече да я держите и да я водите между хора. Добре хора да не ий обръщат внимание. Някъде изведете я на полюдна улица,седнете с приятели някъде на кафе,тя ще легне ,няма как да стои дълго време.Не ий обръщайте внимание,непозволявайте на всекиго да я докосва,хора покрай вас да не викат и да не правят рязки заплашителни движения,просто да не ий обръщат внимание.. Ходете по улици с повод и с хубова компания . Имам предвид човек и куче с което тя се разбира . Просто ходете. Ще я наградите само тогава когато тя е спокойна. Не я успокоявайте за щяло и нещяло. Ако трябва ,насила я водете между хора. Тя ще разбере че хора не страшни. Междувременно, наоучете я команда глас,и когато някой влиза в двора ,давайте ий тази команда. Постигнете ли това, достаточно е на този етап.Не се упитвайте да я дразните по никакъв начин ,нищо няма да постигнете с това ,само ще стигнете до това че ще се напикава за щяло и нещяло.

#15 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 September 2012 - 01:05 PM

За първите 3 месеца не знам къде е била ! Но като ми я донесоха си беше така страхлива ! В последствие разбрах че е прекарала известно време в приют за кучета !!! Играя си с нея , но и сама си играе по някога ! Играе си само с едно плюшено малко мече ! А тези пискащите не сме и давали за да не се стресне от звуковете който издават играчките ! Това с командата глас я научих ! Но пред непознати не изпълнява ! Може да дава лапа , да лае по команда и да идва при мен но с леко колебание сякаш !

#16 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 05 September 2012 - 03:39 PM

Научете я да ходи на повод първо и започнете да я извеждате,за да може да се социализира сред хората.Бавничко е ,но става.Когато започне да се чувства уверена,ще започне и да лае.Недейте да водите хора нарочно с мисълта да я карате да лае по команда.За момента се заемете с възстановяването на психичното и състояние.Няма ли някой ,който има повече опит около вас ?Би било добре някой да Ви даде едно рамо .За шумните играчки -леко по леко ще трябва и тях да въведете.Както и различни шумове около нея.Но трябва да усещате кучето кога каво може да понесе ,всичко трябва да е на игра,с много емоция,много вкусотии а Вие да сте абсолютно спокоен и отпуснат.Никакви нерви,караници ,заставяния на сила.
И да разказвате :)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#17 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 September 2012 - 04:00 PM

desi79- Благодаря за съвета :rc_036: ! По принцип това не ми е първото куче ! Имах един огромен санбернар който ми го откраднаха което е друга тема де ! Но за пръв път се сблъсквам с такова наплашено куче ! Ще се занимавам повече с нея , ще си играем и дано да се научи да върви на повод ! Тя горката като излезем и се чуди как да се прибере ! Не искам да я карам на сила , но явно трябва ! По късно ще излизам и ще се опитам да я взема с себе си ! И ще ви кажа как е минало ! А и това с воденето на хора няма да го правя поне докато не се по отпусне малко и не стане по уверена колкото и време да отнеме това !

#18 Потребителят е офлайн   bobchooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 25-June 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 October 2012 - 06:09 PM

Здравейте :re_037: ! Преди 2 дена някъде ми казаха че от кастрирано куче няма как да стане пазач ! Според вас така ли е ? Питам защото моето куче е кастрирано !!! Казаха ми че от такова куче да не очаквам много ! Вече се отказах да я правя пазач ! Но не мога и не мога да я накарам да се разходи с мен :dh_188: :dh_188: :dh_188:
! Излезем ли и главата и надолу ! Пробвахме с кренвирши като излезем да я примамваме да върви с нас ! Но не става върви малко и спира ! А искам като излизам да я взимам с себе си ! Беше се оправила за малко но пак стана същата !

#19 Потребителят е офлайн   Трак Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 03 October 2012 - 06:43 PM

Само пример от друго куче и игра с кучета!:ba_025:
User's Signature

Влизам тук за да разбера подробности за породата и мероприятията който клубът провежда !

#20 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 October 2012 - 07:03 PM

Спри да слушаш всекиго.Големи познавачи.Само че кастрация не виновна.Вземи си куче и утиди с кола в планина ,дай ий да се поотпусне там където помалко дразнители.Тя няма как да не се управи ако ти понастоятелен.Май не отделяш много време за нея,или недостаточно.Днес видях на Борово как едно момче говореше на своят БОК ,който беше на видима възраст 6 месяца и много се страхуваше.Много ми беше интересно какво ий казва,а тя му вярваше и муе гледаше в очи и знаеше че той я закриля и това я успокояваше.
Но ако искаш да имаш злобно куче ,просто си вземи друго. Твойта няма да стане злобна ,наймного което ще направи ,да залае.Но според мен това е достаточно.
И кастрация тук няма нищо общо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни