Dog.bg Форуми : Как се става треньор?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се става треньор? Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 12:57 PM

Цитат

.До тук по темата до колкото разбрах се обсъжда легитимността на занимващият се с обучение на кучета и ми е интересно след като такова животно според повече писали в тема в България няма ,защо въпросната професия се узаконява и съответно се издават сертификати.


Защото даваш едни пари и минаваш курс, след като го завършиш ти дават тая тапия. Нищо повече. Това е като тапия за курс за бързо четене, ако си минал такъв.
Апсо обаче говори за нещо много по-сериозно -

Цитат

система за няколко нива на киноложско облразовнаие от курсове и семинари, начално, средно и висше киноложско образование.

Което е коренно различно от сертификат, посочен от теб. Предполага се много по-сериозен подход и по-голяма отговорност.

То е като тапия за шаман и диплома за лекар-хирург. Не настоявам на това сравнение, просто бе първото хрумнало което се сетих. Едното е шаманство, другото е наука и канализиран правилно талант. А да си кинолог-инструктор е донякъде талант от Бога, както и да си лекар, учител, свещеник... Но талант, който е научно канализиран, а не по курс бързото четене.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#22 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 01:22 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 October 2012 - 12:57 PM, написа:

Цитат

.До тук по темата до колкото разбрах се обсъжда легитимността на занимващият се с обучение на кучета и ми е интересно след като такова животно според повече писали в тема в България няма ,защо въпросната професия се узаконява и съответно се издават сертификати.


Защото даваш едни пари и минаваш курс, след като го завършиш ти дават тая тапия. Нищо повече. Това е като тапия за курс за бързо четене, ако си минал такъв.
Апсо обаче говори за нещо много по-сериозно -

Цитат

система за няколко нива на киноложско облразовнаие от курсове и семинари, начално, средно и висше киноложско образование.

Което е коренно различно от сертификат, посочен от теб. Предполага се много по-сериозен подход и по-голяма отговорност.

То е като тапия за шаман и диплома за лекар-хирург. Не настоявам на това сравнение, просто бе първото хрумнало което се сетих.

Това което иска да напрви тя е страхотно,но според мен почти безпочвено при нас,трудностите които има с бюрокращината ще са нищожи ,най-малко все пак има някакви наредби според които може да се осъществи.По глоям проблем ще е отбоя на тъй наречените кинолози,защото съгласи ,но не е само практика.Не може да имаш 4 кучета немски овчарки да си ги тренирал на два крака на въже да ходят и да кажеш аз съм треньор,треньор си да на твойте кучета обаче.За да се занимаваш с такава сложна материя каквато е обучението на кучета иска и много книжки да прочетеш,много търпение и постоянство и разбира се тапия с която да защитиш това си право .Допада ми сравнението шаман-хирург,но и дипломите се заплащат вече.И все пак си стоя твърдо, за да бъдеш треньор трябва да си легитимен та дори и с прост сертификат(пак е първа крача отговорност),иначе верно куцо и сакато се слага в графа треньор,то по тези критрии и аз съм треньор :)
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 01:34 PM

Виж, не я обезкуражавай, защото не го заслужава. И да иска да изгради една нова основа - сама няма как да го направи.
Не, не е безпочвено, напротив, правилно е, и е практически единствен нормален път за повишаване на кинологическо ниво в условията на нашето кучефобно общество. Понеже и двете с нея сме живеели в този модел на обществото относно кучета, за това можем от опита си да кажем че това, което тя предлага - работи. И е ефективно. Сега въпросът е да се заинтересуват и бюрократите от идеята й. Нужни са хора, нужни са доброволци, нужно е поне да помогнем на един човек, нагърбил се с тази задача къде с акъл, къде с връзки.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 01:58 PM

Показване на мнениетоlunenlach, в 30 October 2012 - 09:35 AM, написа:

,но защо има НАРЕДБА № 9 ОТ 9 ЯНУАРИ 2012 Г. ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯ ПО ПРОФЕСИЯТА "КИНОЛОГ".....
Държавно образователно изискване за придобиване на квалификация по професията "Кинолог"
Професионално направление:
621 Растениевъдство и животновъдство
Наименование на професията:
621130 Кинолог
Специалности: Степен на професионална квалификация:
6211301 Отглеждане на -Втора
кучета
6211302 Специализирано обучение и селекционно развъждане на кучета -Трета ,това не е ли професия вече.
Слагам линк дано се отвори http://www.lex.bg/bg...ldoc/2135773456
Как се издват сертификати и защо? Качена снимка
Придобилите такъв сертификат не се ли наричат треньори и ако не се наричат защо се издава тогава?


Благодарности за информацията. Не го знаех това.Явно вече има "професия кинолог", измислена от Министерството на образованието, младежта и науката . Честито на всички.
А показният сертификат от БРФК ,с логото на FCI отгоре е наистина WOW .

п.п. Ма това е истина май:
"За трета степен професионална квалификация входящото минимално образователно равнище е:
- за ученици - завършен седми клас или основно образование;
- за лица, навършили 16 години - завършено основно образование.",
http://www.lex.bg/bg...ldoc/2135773456
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#25 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 02:02 PM

Не в никакъв случай не я обезкуражавам,и първата плочка от пътечката е поставена с въпросната наредба,тоест тя отваря доста вратички,сама казваш платени курсове ,еми там е номера съмишленици се събират там ,хубавата баница рядко се подася на тепсия ,обикновено сам си я приготвяш .Ама с думичките" няма оторизирани треньори "не си помагаш,търсиш точно такива споделяш идея или я отхвърлят или си гумракат с тебе,добрият трньор е отворен за идеи винаги ,за експерименти,какво остава ако ще е всепризнат и легитимно ще получава заплата за това и името му гордо ще стой под дипломата :)за съжеление немога да помогна ,немам ни акъл, ни връзки.А и за сега се боря само за заградена полянка в която необезпокоявана да си разхождам дивачката,без да съм проклината и наричана мръсна кучкарка.Успех ,ще следя темата с интерес.
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 02:11 PM

Цитат

А и за сега се боря само за заградена полянка в която необезпокоявана да си разхождам дивачката,без да съм проклината и наричана мръсна кучкарка


В кой район се бориш? Ако си към нашата община можем да се обединим, защото съм на същия хал. Срещам разбиране от към отдел "Екология" но не срещам отговор откъм кадастрален план. И имам едно на ум - само да не ни натикат в клетки 2х3 с необработени почви и растения, че тогава толкова зарази ще получим вместо разходки....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 382
  • Регистрация: 10-September 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 October 2012 - 05:33 PM

Атанасов го е написал добре там с точки. Нещата са така.
Оторизирани тренери има , не е вярно че няма но една хартийка не те прави тренер.
Сертификати се издават. Един от хората е Камен Литов.
Не е трудно изкарването на хартийката така че не я изисквайте. Много от добрите тренери в БГ нямат такава.

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 05:40 PM

Nomad

Цитат

Един от хората е Камен Литов.

Мче друг кой е?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 06:15 PM

Показване на мнениетоNomad, в 30 October 2012 - 05:33 PM, написа:

Атанасов го е написал добре там с точки. Нещата са така.
Оторизирани тренери има , не е вярно че няма но една хартийка не те прави тренер.
Сертификати се издават. Един от хората е Камен Литов.
Не е трудно изкарването на хартийката така че не я изисквайте. Много от добрите тренери в БГ нямат такава.

Ама вижте то и с диплома на зъболекар не се става зъболекар,практика му е майката,но едно е легитимен треньор -той носи отговорност,плаща си данъците и оправдава твойте очаквания ако не ги оправдае -гори като факла,и нелегитим такъв които ти казва "еми кучето е с поведенчески проблем и аз не мога да помогна".Въпросният сертификат които съм сложила е на уважвам утвърден треньор на територията на България,сертификата се вее в интернет пространството и е манипулиран от мен само за да скрият имената.
Радвам се че поне се разбра че таквоз животно -оторизиран треньор в нашата мила родина има,а колко от тях са добри и колко не ,аз лично мога само да гадая,моите изисквания за обучение на кучето ми на този етап са покрити.
Бих задала един въпрос колко от треньорите на кучета в Българи ще се заемат с обучението на безпородни четирикраки,колко от тях са подготвени точно за такива кучета,защото порода е едно ,носи някаква гена зависимност ,има определени очаквания,тоест що годе предвидими резултати.И безпородно таквоз дето не се знае дядо му немец или кавказец е бил,трудно е обучението на таквоз същество и малко са треньорите които биха се справили и още по малко такива които биха се заели с такава задача.Това за мен е треньор,дълбоко вникнал в кучешката кратунка и ако си има сертификат още по добре:)тлокоз от мен по темата ,вече само ще чета:)
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 07:29 PM

lunenlach

Цитат

Радвам се че поне се разбра че таквоз животно -оторизиран треньор в нашата мила родина има

Бре жена - НЯМА. Няма оторизирани дресьори кинолози. Има хора, завършили курс срещу заплащане и получили тапия.

Цитат

Бих задала един въпрос колко от треньорите на кучета в Българи ще се заемат с обучението на безпородни четирикраки,колко от тях са подготвени точно за такива кучета,защото порода е едно ,носи някаква гена зависимност ,има определени очаквания,тоест що годе предвидими резултати.И безпородно таквоз дето не се знае дядо му немец или кавказец е бил,трудно е обучението на таквоз същество и малко са треньорите които биха се справили и още по малко такива които биха се заели с такава задача.Това за мен е треньор,дълбоко вникнал в кучешката кратунка и ако си има сертификат още по добре:)тлокоз от мен по темата ,вече само ще чета:)

Оооо, ето къде бил ключа от палатката. Под изтривалката.

Я да питам тези треньори срещу какво заплащане трябва да реанимират безпородните четирикраки?

Инструктори, с които контактувам, работят с кучета и техните стопани, а не с породи. Но не срещу "мерси". Консултации и уроците се заплащат, а вие как я мислите тая работа? Да доброволстват нон-стоп и да зарязват реалната си работа, само и само да ви урдисат на акъла?
Предпочитам да отида при профи, да му платя и да знам че съм получила адекватна консултация.

Лунен Лъч, не ви знам чий клон сте, но пишите феерични глупости.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 07:49 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 October 2012 - 07:29 PM, написа:

lunenlach

Цитат

Радвам се че поне се разбра че таквоз животно -оторизиран треньор в нашата мила родина има

Бре жена - НЯМА. Няма оторизирани дресьори кинолози. Има хора, завършили курс срещу заплащане и получили тапия.

Цитат

Бих задала един въпрос колко от треньорите на кучета в Българи ще се заемат с обучението на безпородни четирикраки,колко от тях са подготвени точно за такива кучета,защото порода е едно ,носи някаква гена зависимност ,има определени очаквания,тоест що годе предвидими резултати.И безпородно таквоз дето не се знае дядо му немец или кавказец е бил,трудно е обучението на таквоз същество и малко са треньорите които биха се справили и още по малко такива които биха се заели с такава задача.Това за мен е треньор,дълбоко вникнал в кучешката кратунка и ако си има сертификат още по добре:)тлокоз от мен по темата ,вече само ще чета:)

Оооо, ето къде бил ключа от палатката. Под изтривалката.

Я да питам тези треньори срещу какво заплащане трябва да реанимират безпородните четирикраки?

Инструктори, с които контактувам, работят с кучета и техните стопани, а не с породи. Но не срещу "мерси". Консултации и уроците се заплащат, а вие как я мислите тая работа? Да доброволстват нон-стоп и да зарязват реалната си работа, само и само да ви урдисат на акъла?
Предпочитам да отида при профи, да му платя и да знам че съм получила адекватна консултация.

Лунен Лъч, не ви знам чий клон сте, но пишите феерични глупости.

Още не летим ама ако трябва и това ще сторя че да кацен и аз на клон.Относно плащането -то пък какво общо има с професията треньор,Вие май не ме разбрахте ,кучката ми посещава треньор -платен,кучката ми е с поведенчески проблем,кучката ми е порода уникален Крсноселски чакал,гена никоуму известен,да държа треньора да има тапия(всеки плаща за името,марка и т.н.) и да преди да се доверя съм питала и разпитвала и да евала на човека на когото съм се доверила,много ми биха шута и един се съгласи,при това за мен доказал се.Самозваните треньори ли ще защитаваме ,дресьорите на циркаджиски номера ,еми извинете ме ,ама обучението не се състои само "ела","седни","умри",обучаваш се да си познаваш кучето,а не обучваш куче старшинка и ме питаш защо да е безпочвено,то целият мисловен процес трябва да се смени,преди да е комерсиалното има нещо много важно ,преди да печелиш .трябва да се докажеш,действия ,приказките на вечеря.Малко ме е яд че писах ,ама какво да се прави ,да СЕРТИФИКАТИ СЪЩЕСТВУВАТ и на базата на тях има и легитимни треньори,в близко бъдеще ще има и дпломирани Бг кинолози занимаващи се с такава дейност.И много моля не ми преписавайте принадлежност към некои клон защото ще сте в грешка.
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#32 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 08:10 PM

lunenlach
Не се ядосвайте и не се отказвайте да пишите, аз ви разбирам, нали бях в същата ситуация през 2003-та:-)

Тук говорим за друго - тапията не ви дава гаранция за качество на инструктора. И без тапия на БРФК сте в състояние да намерите треньор, който е в пъти по -опитен, интелигентен, разбиращ от завършилите курса с тапията. Най-интересните неща съм научила от кинолог-инструктор без тапия към БРФК, която се купува срещу 200 лв. Чужденка е тази дама, и е с над 20-годишен стаж в обучение и възпитание на митничарски кучета-търсачи. Ми тя няма тапия на БРФК, което не й пречи да е успешен кинолог-инструктор и преподавател над 20 години вече.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#33 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 09:12 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 October 2012 - 08:10 PM, написа:

lunenlach
Не се ядосвайте и не се отказвайте да пишите, аз ви разбирам, нали бях в същата ситуация през 2003-та:-)

Тук говорим за друго - тапията не ви дава гаранция за качество на инструктора. И без тапия на БРФК сте в състояние да намерите треньор, който е в пъти по -опитен, интелигентен, разбиращ от завършилите курса с тапията. Най-интересните неща съм научила от кинолог-инструктор без тапия към БРФК, която се купува срещу 200 лв. Чужденка е тази дама, и е с над 20-годишен стаж в обучение и възпитание на митничарски кучета-търсачи. Ми тя няма тапия на БРФК, което не й пречи да е успешен кинолог-инструктор и преподавател над 20 години вече.

Ок аз не отричам за добрите трньори ,то има и добри сервитьори без тапия,но това което иска да напри Apso и този ваш пост са в пълно противоречие,тя доколото разбрах иска прозрачност в кинологията,иска степени на придобиване ,подплатени освен практически и теоритически,а Вие спрягате като добър треньор(нямам съмнения че дамата за която пишете е перфектна в това което прави ,но треньор на кучета не се заключава само в обучението да кажем в определен "отрасъл" да обучаваш кучета е много обширно понятие) човек без необходимата кфалификация,а защо да не е придобие макар и через платен курс ,защо да не е черно на бяло,защото се плащат 200лв. ли,както сама казахте безплатен обяд няма,и след като един треньор претендира за такъв защо 200лв. го плашат или факта че е необходимо да се мине курса е плашещ,аз не разбирам.Единствено нещо което разбрах и то е добре че хората дето имат подобно сертификатче не стават за треньори щото разбираш ли са си платили.ЕЙ опсаен народ сме значи.
Apso аз разбрах май идеята,ама дали?
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 09:29 PM

Цитат

Вие спрягате като добър треньор(нямам съмнения че дамата за която пишете е перфектна в това което прави ,но треньор на кучета не се заключава само в обучението да кажем в определен "отрасъл" да обучаваш кучета е много обширно понятие) човек без необходимата кфалификация,а защо да не е придобие макар и через платен курс ,защо да не е черно на бяло,защото се плащат 200лв. ли,както сама казахте безплатен обяд няма,и след като един треньор претендира за такъв защо 200лв. го плашат или факта че е необходимо да се мине курса е плашещ,аз не разбирам.


Тази пък глупост и безумие откъде ви щукна? Жената, за която говоря, е служещ в миналото си митничар на границата си, цял живот е обучавала кучета-търсачи и е работила с тях, без БРФК въобще да е съществувало по онези времена:-))) Не, няма тапия точно на БРФК, но има толкова опит, че да се гордея със запознанството с нея. Тя е със званието на младши офицерски състав, вече е пенсионирана за да гледа на спокойствие трите си осиновени деца, но и продължава да преподава частни уроци на желаещите.
Така че хайде малко по-спокойно с определенията си, моля.

Има хора, които са истински треньори без никакви тапии от БРФК.
Замислете се - аз ви казах че дамата е от чужбина.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 09:56 PM

Аз пък продължавам да се чудя ква тая "професия кинолог", дето Министерството на образованието и пр. я измислило ?Някой може ли да ми подскаже какво е това чудо ?
Че трябва да имат завършен седми клас или навършени 16 години разбрах. Въпреки, че според закона непълнолетни лица не могат да притежават куче....но явно могат да се обучават на несобствени такива .Да стават кинолози.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 10:03 PM

Показване на мнениетоagalina, в 30 October 2012 - 07:56 PM, написа:

Аз пък продължавам да се чудя ква тая "професия кинолог", дето Министерството на образованието и пр. я измислило ?Някой може ли да ми подскаже какво е това чудо ?

След като завършиш при Мицулов в Лесотехническия ти дават тапия.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 10:12 PM

И начи ставаш вече кинолог ,край .
То чистопородното развъждане откога е професия ? В едни устави мaй пишеше, че е занимание с идеална цел ?

п.п. А сертификат издаден от БРФК с празно празно точки и върху него "завършил курс и успешно положил изпит по треньор - инструктор на кучета" е нещо наистина странно .
Кой е упълномощил БРФК да ръкополага "треньор - инструктор на кучета" ? Да е FCI ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#38 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 10:38 PM

Право в десятката. Ма кой да те пита, ма кой да образова новобранците че хартийката не значи опит и разбиране. За това Апсо правилно рече - оторизиран треньор в БГ няма. Де факто е така.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#39 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 10:47 PM

Еми не - ето, оказа ce ,че ИМА . С диплома.празно празно точки и отгоре пише курс изкарал бе.Къде? Как? Кой изпитвал? Логото на МФК там..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#40 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 10:50 PM

Показване на мнениетоagalina, в 30 October 2012 - 08:47 PM, написа:

Еми не - ето оказа че има. С диплома.

Моля ти съ, избягах от там през глава особено след като ми предложиха и книга да напиша. Ае, няма нужда.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни