Dog.bg Форуми : Как се става треньор?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се става треньор? Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 10:58 PM

Остай тая песен любовна, Фурия -то е ясно :)
Аз друго питах ,нейсе
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#42 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 31 October 2012 - 08:01 AM

Още ли ще ме питате защо да е безпочвено,до тука двама отбой.Furia_S ако дамата митничарка няма сертификат от БРФК то със сигурност има друг които и дава права да се нарече трньор .Пак неразбрирам,защо след като има начин за легитимност има толкова върл дебат,нали уж това е целта,нали не говорим за кинологията като хоби, а искаме нещо по добро,нали идеята на Apso е такава или греша.Е от таз година има и професия дори ,според мене няма нищо лошо, даже е похвално.Обучението на кучета не е само практика и малко теория трябва,поне елементарни познания върху породи,темпераменти и т.н.
А защо БРФК издват подобни сертификати и каква е целта на въпросният лист хартия може да попита те тях.Аз лично хал хабер си нямам от кинология.И тъй като се опитахте да ми препишете скрита реклма,аз ще я направя открита,за протокола не познавам притежателя на въпросният сертификат лично,чувала ,чела съм и съм възхитена от неговата практика като треньор.
http://champion-bg.c...0%A4%D0%9A.html
До тук от цялата тема едно разбрах ,всеки които притежава куче и то е обучено ,може спокойно да се нарече треньор,не са необходими никакви тапии ,меката драги читатели е отворена за всеки.
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#43 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 October 2012 - 08:22 AM

Лунен лъч,
Тапиите са необходими, но не след някакъв курс на тъгъдък срещу заплащане. Идеята на Апсо е да се създаде образование от тип полувисше или висше ако трябва, както го има в Русия. Например, там за да си регистрираш развъдник първо трябва да минеш 2-годишен курс очно или задочно, след като си напишеш диплома ставаш кинолог-селекционер и чак тогава имаш право да си регнеш приставката. Има изключения, както навсякъде - например покрай кризата или смърта на развъдчика се продават цели развъдници, но те не попадат в случайни ръце. Същото е и с треньори - първо ги питат къде са учили, разбираш ли?:-))))

Инак и ти можеш да завършиш курс към БРФК за треньор и ще имаш тапия като моята за курс по хендлинг с логото на БРФК върху нея:-)))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#44 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2012 - 11:33 AM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 07:08 PM, написа:

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 04:19 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.


Изпратих ти нещо на лични.
Да видях.Явно е от превода .Не е "специалист по ветеринарно поведение", а вет лекар сертфициран от Американския колеж на Ветеринарните Бихевиористи .
Но темата беше за Бг.


Е сега разбра ли най-сетне колко умен е учéният поп и бивш най-близък съратник на доайена на българската кинтология,г-на Литова? Дай газ сега Анастасов, кажи ни още нещо "ветеринарно-дресьорско"...ама ако може в по-нáучен стил, че да те разберат децата, дето са задали разни неуместни въпроси.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#45 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2012 - 11:39 AM

Показване на мнениетоlunenlach, в 30 October 2012 - 11:35 AM, написа:

Първо да се извиня предварително за невежеството си:)Що значи обаче оторизиран треньор,няма за цел да се заяждам,но защо има НАРЕДБА № 9 ОТ 9 ЯНУАРИ 2012 Г. ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯ ПО ПРОФЕСИЯТА "КИНОЛОГ".....
Държавно образователно изискване за придобиване на квалификация по професията "Кинолог"
Професионално направление:
621 Растениевъдство и животновъдство
Наименование на професията:
621130 Кинолог
Специалности: Степен на професионална квалификация:
6211301 Отглеждане на -Втора
кучета
6211302 Специализирано обучение и селекционно развъждане на кучета -Трета ,това не е ли професия вече.
Слагам линк дано се отвори http://www.lex.bg/bg...ldoc/2135773456
Как се издват сертификати и защо? Качена снимка
Придобилите такъв сертификат не се ли наричат треньори и ако не се наричат защо се издава тогава?
Прилагам снимка ,умишлено съм скрила имената за да не се счете като реклама.
Нямам за цел да подклаждам кавги ,темата ми е интересна и бих желала да науча повече





Това листче се продава за едни пари и всеки може да го има...стига да има едни пари.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#46 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 November 2012 - 11:30 AM

Показване на мнениетоlunenlach, в 31 October 2012 - 08:01 AM, написа:

Още ли ще ме питате защо да е безпочвено,до тука двама отбой.Furia_S ако дамата митничарка няма сертификат от БРФК то със сигурност има друг които и дава права да се нарече трньор .Пак неразбрирам,защо след като има начин за легитимност има толкова върл дебат,нали уж това е целта,нали не говорим за кинологията като хоби, а искаме нещо по добро,нали идеята на Apso е такава или греша.Е от таз година има и професия дори ,според мене няма нищо лошо, даже е похвално.Обучението на кучета не е само практика и малко теория трябва,поне елементарни познания върху породи,темпераменти и т.н.
А защо БРФК издват подобни сертификати и каква е целта на въпросният лист хартия може да попита те тях.Аз лично хал хабер си нямам от кинология.И тъй като се опитахте да ми препишете скрита реклма,аз ще я направя открита,за протокола не познавам притежателя на въпросният сертификат лично,чувала ,чела съм и съм възхитена от неговата практика като треньор.
http://champion-bg.c...0%A4%D0%9A.html
До тук от цялата тема едно разбрах ,всеки които притежава куче и то е обучено ,може спокойно да се нарече треньор,не са необходими никакви тапии ,меката драги читатели е отворена за всеки.


Простете ми но ако сте разбрал/а това ,то значи нищо не сте разбрал/а. Не, не всеки ,който има куче и е обучено е треньор.Но за притежателя на гореописания сертификат мога да твърдя ,че е такъв и то един от най-добрите.Познавам го лично. Треньор се раждаш. Опитът и практиката са големи плюсове но усетът и аналитичното мислене са дарба.
Всичко друго е ала бала.

ПС:Направо се разтапям от удоволствие като прочета определения като КИНОЛОГ-Дресьор-инструктор па и 3-та и 8ма степен.
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#47 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 01 November 2012 - 12:01 PM

Предлагам тази неделя да се видим на кафе в 11.00 Додуков 63 "Дон Домато"
Има доста неща за говорене ...
Когато бях дете обожавах игра "намери 3 разлики на картинката" :
1."инструктор обучение на кучета и "национален съдя по работа към БРФК"
и
2."треньор"
и
4. "кинолог"
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#48 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 01 November 2012 - 12:14 PM

Показване на мнениетоVersingetorix, в 01 November 2012 - 11:30 AM, написа:

Показване на мнениетоlunenlach, в 31 October 2012 - 08:01 AM, написа:

Още ли ще ме питате защо да е безпочвено,до тука двама отбой.Furia_S ако дамата митничарка няма сертификат от БРФК то със сигурност има друг които и дава права да се нарече трньор .Пак неразбрирам,защо след като има начин за легитимност има толкова върл дебат,нали уж това е целта,нали не говорим за кинологията като хоби, а искаме нещо по добро,нали идеята на Apso е такава или греша.Е от таз година има и професия дори ,според мене няма нищо лошо, даже е похвално.Обучението на кучета не е само практика и малко теория трябва,поне елементарни познания върху породи,темпераменти и т.н.
А защо БРФК издват подобни сертификати и каква е целта на въпросният лист хартия може да попита те тях.Аз лично хал хабер си нямам от кинология.И тъй като се опитахте да ми препишете скрита реклма,аз ще я направя открита,за протокола не познавам притежателя на въпросният сертификат лично,чувала ,чела съм и съм възхитена от неговата практика като треньор.
http://champion-bg.c...0%A4%D0%9A.html
До тук от цялата тема едно разбрах ,всеки които притежава куче и то е обучено ,може спокойно да се нарече треньор,не са необходими никакви тапии ,меката драги читатели е отворена за всеки.


Простете ми но ако сте разбрал/а това ,то значи нищо не сте разбрал/а. Не, не всеки ,който има куче и е обучено е треньор.Но за притежателя на гореописания сертификат мога да твърдя ,че е такъв и то един от най-добрите.Познавам го лично. Треньор се раждаш. Опитът и практиката са големи плюсове но усетът и аналитичното мислене са дарба.
Всичко друго е ала бала.

ПС:Направо се разтапям от удоволствие като прочета определения като КИНОЛОГ-Дресьор-инструктор па и 3-та и 8ма степен.

Прощавам Ви,обаче доста писали по тази тема се опитаха точно в това да ме убедят,темата пропо е е за това как се става треньор на кучета,а не кои са добрите треньори , заклимиха едвали не притежателите на подобни сретификати.За мен лигитимен треньор е добър треньор,там стои неговото име и той носи определена отговорност.Опит и практика като думички в бългаският език са почти с еднакво значение.Явно не сте схвана ли сърказма ми,не всеки става за треньор-да,както и не всеки става за лекар,шивач,актьор та дори и продавач,всеки носи определени заложби в него.И когато на листа хартия пише инстуктор-треньор на кучета и когато този човек се е доказал като добър такъв,какво повече може да се иска.
Нетолерирам самозваните треньор и тази мека трябва да бъде спряна,покрепям Apso макар и само виртуално,подрепям наредбата също,надявам се за в бъдеще,не всеки да може да се нарича развъдчик,надяавам се не всеки да може да се нарича треньор,надяавам се ама дали.............
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#49 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 November 2012 - 10:37 PM

Напротив аз схванах какво искате да кажете но е изречено така,че може да се тълкува от незапознати буквално.
Отново давам пример с ваше изказване:
,,За мен лигитимен треньор е добър треньор,там стои неговото име и той носи определена отговорност,, Това твърдение е в 90% от случаите невярно.
Ако незапознат човек търси добър треньор първо трябва да стане ЗАПОЗНАТ ,за да е наясно какво точно иска и какъв е критерия му за ,,добър,,.
После е много просто-отиваш и виждаш какво може треньора от когото се интересуваш.Дали с негово собствено куче или с такова,с което работи в момента,няма значение.
Ако продукта който виждаш съвпада с изискванията ти за това какво искаш,значи си намерил верния човек.

Това е . Поздрави и лека вечер :-)
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#50 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 04 November 2012 - 10:35 AM

Показване на мнениетоVersingetorix, в 01 November 2012 - 10:37 PM, написа:

Напротив аз схванах какво искате да кажете но е изречено така,че може да се тълкува от незапознати буквално.
Отново давам пример с ваше изказване:
,,За мен лигитимен треньор е добър треньор,там стои неговото име и той носи определена отговорност,, Това твърдение е в 90% от случаите невярно.
Ако незапознат човек търси добър треньор първо трябва да стане ЗАПОЗНАТ ,за да е наясно какво точно иска и какъв е критерия му за ,,добър,,.
После е много просто-отиваш и виждаш какво може треньора от когото се интересуваш.Дали с негово собствено куче или с такова,с което работи в момента,няма значение.
Ако продукта който виждаш съвпада с изискванията ти за това какво искаш,значи си намерил верния човек.

Това е . Поздрави и лека вечер :-)

И ето пак започнахме от "А",добре де примерно,болна съм и се налага да ползвам като лечение -инжекции,поликлиничното заведение в което трябва да ми се извърши тази манипулация има два кабинета,в единият сестра Мария -пред него има 10 души чакащи и другият на сестра Катерина с трима чакащи,кой от двата кабината ще избера аз си е мое лично и безусловно право, критерият ми за този избор ,ще е- без болка :).
Понеже написах че темата ми е интересна,та реших да се поровя в интернет пространството и попадах на доста интересни за мен неща,според които и по непотвърдени дани ,вече би трябвало да има дипломирани по професията -Кинолог - Специализирано обучение и селекционно развъждане на кучета .
http://nglas.wordpre...B2%D0%B5%D1%87/

http://www.google.bg...1+%D0%BF.&meta=
и ето отново наредбата
http://www.minedu.go.../621130-doi.pdf

Дано някой запознат да се включи би било интересно четиво.
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#51 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2012 - 09:20 PM

Цитат

От: Божко Email: buldoggen@gmail.com Дата: 2012-11-06 Коко_Ко, Бях чел някъде, че си глупав ноо ти не само си такъв ами си и комплексир. Защо четеш избирателно това което атанасов пише в интернет бе, алонкоулу. Човека го е написал: „Не, не греша. Точното название на английски е Veterinary behaviorist. Имат и списание, което преди получавах. Ще потърся линк или нещо, което е на твърдия ми диск и ще ти изпратя.” И още: „Специалист по ветеринарно поведение е нещо като аналог на психиатър при хората. Докато зоопсихолог, бихевиорист, етолог и т.н. е аналог на психолог при хората. (и не много корекно, защото не трябва да се слагат под един знаменател бихевиорист и етолог; а изразът "зоопсихолог е още по-комплициран").” Да си прос и злобен е много лоша комбинация! Айде, сега вече и ти може да го казваш от твое име че иначе кога ще научиш кое какво е.


Добре де, Божко... ако ти е толко кофти, че за мен пишат “някъде“, само кажи, нещата са поправими. И като не си комплексир и като си имаш твърд диск, всъщност какво точно се опита да кажеш и за какво сугубо се бориш в различие от анастасов?

И като не си прост и злобен в лоша комбинация, аджеба, като как да се тълкува горното ти словоизбливание? Та така ... кое? Или какво? Е? :tb_195:

Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#52 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 November 2012 - 02:42 AM

Показване на мнениетоlunenlach, в 30 October 2012 - 11:35 AM, написа:

Първо да се извиня предварително за невежеството си:)Що значи обаче оторизиран треньор,няма за цел да се заяждам,но защо има НАРЕДБА № 9 ОТ 9 ЯНУАРИ 2012 Г. ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯ ПО ПРОФЕСИЯТА "КИНОЛОГ".....
Държавно образователно изискване за придобиване на квалификация по професията "Кинолог"
Професионално направление:
621 Растениевъдство и животновъдство
Наименование на професията:
621130 Кинолог
Специалности: Степен на професионална квалификация:
6211301 Отглеждане на -Втора
кучета
6211302 Специализирано обучение и селекционно развъждане на кучета -Трета ,това не е ли професия вече.
Слагам линк дано се отвори http://www.lex.bg/bg...ldoc/2135773456
Как се издват сертификати и защо? Качена снимка
Придобилите такъв сертификат не се ли наричат треньори и ако не се наричат защо се издава тогава?
Прилагам снимка ,умишлено съм скрила имената за да не се счете като реклама.
Нямам за цел да подклаждам кавги ,темата ми е интересна и бих желала да науча повече

Умението да обучаваш,както и опитът се доказват.И понеже така няма да ме разберете,ще го кажа по друг начин -
Колкото и един човек да е "докоснат" от природата,без знания,наблюдения и практика не може.Но как да знаем кой е правилният път към постигане на знанията? Много треньори се осланят на стари и отречени теорий,методи и техники,а това в съвременните условия не работи.В някои страни съществува Асоциация на треньорите и (забележете) само една от страните-членки има 105 лицензирани училища!!! Там задължително обучението трае 2-3 години,като през това време се посещават семинари и се СТАЖУВА...Отделно всяка година се организират семинари от биолози,клинични етолози и водещи треньори.Методите на обучение са свързани с познаването на причините за кучешкото поведение и най-новите постижения в изследването на кучетата.
Не желая да питам кои са лекторите поканени да водят курсовете към БРФК.След като са поканени като такива,значи им е гласувано доверие.Ако някой от колегите със сертификат желае,нека постне (от неговият завършен курс ) лекцийте.....поне.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#53 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2012 - 05:19 PM

Много интересни коментари прочетох! Благодаря за конкретните отговори по моят въпрос!
Непрекъснато чета в интернет и из книгите информация, като мен конкретно ме интересуват позитивните методи на обучение, които не травмират кучето, защото съм убедена, че дори и най-трудното и твърдоглаво куче може да бъде научено без бой и насилствени методи! Това при всяка възможност го казвам и вярвам в него! Също така съм имала възможността да пробвам доста от положителните методи, които съм прилагала докато си въпитавах кучето, и върху други кучета от различни породи, за които стопаните им казват "ми то няма научаване", а всъщност се оказва, че е точно обратното!
На доста хора проблемът им е, че поради някаква причина не желаят да отделят необходимото време за да се занимават с кучетата си или ако го отделят, не интерпретират правилно прочетеното, чутото и тн, така че да отговаря на темперамента на кучето им и веднага бързат да го обявят за неподдаващо се на обучение! Или пък прилагат прекалено груби, според мен, методи!
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 27 November 2012 - 05:30 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 05:19 PM, написа:

Много интересни коментари прочетох! Благодаря за конкретните отговори по моят въпрос!
Непрекъснато чета в интернет и из книгите информация, като мен конкретно ме интересуват позитивните методи на обучение, които не травмират кучето, защото съм убедена, че дори и най-трудното и твърдоглаво куче може да бъде научено без бой и насилствени методи! Това при всяка възможност го казвам и вярвам в него! Също така съм имала възможността да пробвам доста от положителните методи, които съм прилагала докато си въпитавах кучето, и върху други кучета от различни породи, за които стопаните им казват "ми то няма научаване", а всъщност се оказва, че е точно обратното!
На доста хора проблемът им е, че поради някаква причина не желаят да отделят необходимото време за да се занимават с кучетата си или ако го отделят, не интерпретират правилно прочетеното, чутото и тн, така че да отговаря на темперамента на кучето им и веднага бързат да го обявят за неподдаващо се на обучение! Или пък прилагат прекалено груби, според мен, методи!


Flawless,
Една известна треньорка на кучета казва:
„I don’t care if a dog is 150 pounds or 10 pounds. There are no dogs who need a heaver hand – there are only trainers who need more knowledge.”
А горното го е казала по повод на една дискусия на тема: „Имат ли нужда някои кучета от по-твърда ръка?”

#55 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 November 2012 - 08:41 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 05:19 PM, написа:

Много интересни коментари прочетох! Благодаря за конкретните отговори по моят въпрос!
Непрекъснато чета в интернет и из книгите информация, като мен конкретно ме интересуват позитивните методи на обучение, които не травмират кучето, защото съм убедена, че дори и най-трудното и твърдоглаво куче може да бъде научено без бой и насилствени методи! Това при всяка възможност го казвам и вярвам в него! Също така съм имала възможността да пробвам доста от положителните методи, които съм прилагала докато си въпитавах кучето, и върху други кучета от различни породи, за които стопаните им казват "ми то няма научаване", а всъщност се оказва, че е точно обратното!
На доста хора проблемът им е, че поради някаква причина не желаят да отделят необходимото време за да се занимават с кучетата си или ако го отделят, не интерпретират правилно прочетеното, чутото и тн, така че да отговаря на темперамента на кучето им и веднага бързат да го обявят за неподдаващо се на обучение! Или пък прилагат прекалено груби, според мен, методи!

Вчера коментирах с колега ( и приятел) по друг повод подобни на Вашите разсъждения.Казвате че четете за позитивните методи,но според последните проучвания се оказва,че и над тях има нещо...
А хората не желаят да се "занимават" с кучетата си,защото (особено в средите на стопаните) трудно се разчупват схващанията за ролята му в обществото и отношението към него.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#56 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2012 - 09:04 PM

Bojko_bg , тази мисъл много ми хареса! Намерих името на тази треньорка и с радост ще почета повече! Благодаря!

starrkopf , какво стои над позитивните методи на обучение?
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 27 November 2012 - 09:25 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 09:04 PM, написа:

Bojko_bg , тази мисъл много ми хареса! Намерих името на тази треньорка и с радост ще почета повече! Благодаря!


Разбираш ли руски език ?

#58 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2012 - 11:02 PM

Показване на мнениетоBojko_bg, в 27 November 2012 - 09:25 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 09:04 PM, написа:

Bojko_bg , тази мисъл много ми хареса! Намерих името на тази треньорка и с радост ще почета повече! Благодаря!


Разбираш ли руски език ?


Не, не разбирам, а понякога ми се иска, защото на руски има доста материали по темата! Но се задоволявам с тези основно на английски!
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 November 2012 - 01:19 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 11:02 PM, написа:

Показване на мнениетоBojko_bg, в 27 November 2012 - 09:25 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 27 November 2012 - 09:04 PM, написа:

Bojko_bg , тази мисъл много ми хареса! Намерих името на тази треньорка и с радост ще почета повече! Благодаря!


Разбираш ли руски език ?


Не, не разбирам, а понякога ми се иска, защото на руски има доста материали по темата! Но се задоволявам с тези основно на английски!

Знам за какво намеква Божко,но наистина е жалко че не разбирате руски...
А относно въпросът Ви към мен - това ,за което говоря е така да се каже преломен момент в отношението към кучето.
И не че не мога да запозная както Вас,така и другите от форума с него,но се питам защо?
Какво ще промени мнението на един,ако не срещне разбиране?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#60 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 November 2012 - 07:28 AM

Може и нищо да не промени - но тогава нищо не се губи.
А какво ще стане, ако поне един промени своето мнение? Струва ли си според вас или и това е нищожно?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни