Dog.bg Форуми : Как се става треньор?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се става треньор? Оцени темата: -----

#61 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2012 - 08:25 AM

Следва хедонизъм и епикурейство? :smile:

От позитивно обучение към Баланс на удоволствията

#62 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2012 - 08:00 PM

Здравейте! преди няколко седмици започнах да говоря с различни хора за това което НАД или по на ВЪТРЕ в позитивни техники на обучение.... и реших да започна НОВ курс за обучение на кучета. КЛУБ НА ДОБРИТЕ КУЧЕТА какво е съдържание на курса? - освен техники за обучения, нещата които обикновено остават зад кадъра- традиции, емоции....  вътрешно съдержание....не претендирам че знам много, в някои неща тук има по грамотни хора от мен... но се надявам че ще намеря хора които се интересунат не само от това "как да натисна копче", а искат да осъзнаят връзката човек-куче Anna Apso

p.s. тези материали. най вероятно няма да влезнат  в " класически учебници"
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#63 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 29 November 2012 - 10:23 PM

Показване на мнениетоApso, в 29 November 2012 - 08:00 PM, написа:

Здравейте! преди няколко седмици започнах да говоря с различни хора за това което НАД или по на ВЪТРЕ в позитивни техники на обучение.... и реших да започна НОВ курс за обучение на кучета. КЛУБ НА ДОБРИТЕ КУЧЕТА какво е съдържание на курса? - освен техники за обучения, нещата които обикновено остават зад кадъра- традиции, емоции....  вътрешно съдержание....не претендирам че знам много, в някои неща тук има по грамотни хора от мен... но се надявам че ще намеря хора които се интересунат не само от това "как да натисна копче", а искат да осъзнаят връзката човек-куче Anna Apso

p.s. тези материали. най вероятно няма да влезнат  в " класически учебници"


Ласа Апсо, да ти кажа честно нищо не разбрах.
Какво означава това „което НАД или по на ВЪТРЕ в позитивни техники на обучение”
Кои са тези „класически учебници” и какво искаш да кажеш с това. Пак нещо ми се губи.
После влязах в сайта със обявата и ми се появиха още няколко въпроса.
Там пише за какво ще се говори:
„за приятелството
- за най-добрият приятел на човека
- за връзката човек-куче
- за връзката човек-свят
- как да обучаваме своето куче с кликер-трейнинг”
1. Каква е връзката между приятелството, което звучи че ще е общо за приятелството (между хората) и кучетата.
2. Това „за връзката човек-куче” – това е тема дето само за нея може да се говори поне десеттина занятия. Ти какво ще разкажеш само за няколко минути.
3. Какво означава това „за връзката човек-свят” и каква е връзката с кучетата
4. Защо ще се говори само за обучаване с „кликер-трейнинг”. Това ли е единсвения трейнинг.

Като гледам целия сайт ми намирисва на мистика и загадачност, която иска да ни отдели от православната ни вяра и да ни прати някъде из индия. Ако е така, защо? Ако не е така, каква работа има организация за кучета сред разни йоги аюрведи и незнам си какви още.

А, и още нещо.
Кво да правят тия дето не могат да дойдат. Защо тези неща не ги разкажеш във форума или там ще се плаща?

ти нали беше от русе или варна.
как ще водиш тези занятия в софия.

#64 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 November 2012 - 10:54 PM

оф и тая гадост с тигрите на лайняните "'монаси"
Баси скудоумието, някой остана ли верващ, че им правят добро, като ги поливат с пикня ,за да са кротки и подтиснати , че да събират пари от туристи :zz_020: :zz_020:


"С познанията си по зоотерапия и педагогическото си образование, в съчетание с древните Мъдрости и най-новите техники за работа с кучета, тя шлифова диаманта на връзката Човек-Животно.
Танцуваща с кучета ... единство на израз на Разум, Емоция и Тяло, на Водача, Куче и Пътя..."'
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#65 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 November 2012 - 01:37 PM

Показване на мнениетоApso, в 29 November 2012 - 06:00 PM, написа:

Здравейте! преди няколко седмици започнах да говоря с различни хора за това което НАД или по на ВЪТРЕ в позитивни техники на обучение.... и реших да започна НОВ курс за обучение на кучета. КЛУБ НА ДОБРИТЕ КУЧЕТА какво е съдържание на курса? - освен техники за обучения, нещата които обикновено остават зад кадъра- традиции, емоции....  вътрешно съдержание....не претендирам че знам много, в някои неща тук има по грамотни хора от мен... но се надявам че ще намеря хора които се интересунат не само от това "как да натисна копче", а искат да осъзнаят връзката човек-куче Anna Apso

p.s. тези материали. най вероятно няма да влезнат  в " класически учебници"

Предупреждавахме те с Руми Кънева че бързаш, ама кой да ни слуша...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#66 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 30 November 2012 - 04:24 PM

вярно е . Но реших защо да не пробвам ? Ако има желаещи ще стане, ако не - ще исчакам няколко години. Вече имам опит :ab_041: в изчаквание
И ще обучавам тихо и кротко само на кликер-тренинг и позитивни методики без да навлизам в дълбочините как и защо :beer:
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#67 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 30 November 2012 - 04:48 PM

Показване на мнениетоApso, в 30 November 2012 - 04:24 PM, написа:

Но реших защо да не пробвам ? Ако има желаещи ще стане, ако не - ще исчакам няколко години.


Добре де. Само не ми стана ясно що не отговори на въпросите ми. Ти ако искаш си чакай колкото години искаш, но щом пишеш, че ще говориш по тези въпроси, значи и сега си готова. Да ти ги повторя още веднаж:

1. Какво означава това „което НАД или по на ВЪТРЕ в позитивни техники на обучение”
2. Кои са тези „класически учебници” и какво искаш да кажеш с това.
3. В сайта със обявата пише, че ще се говори за:
- за приятелството
- за най-добрият приятел на човека
- за връзката човек-куче
- за връзката човек-свят
- как да обучаваме своето куче с кликер-трейнинг”
4. Каква е връзката между приятелството, което звучи че ще е общо за приятелството (между хората) и кучетата.
5. Това „за връзката човек-куче” – това е тема дето само за нея може да се говори поне десеттина занятия. Ти какво ще разкажеш само за няколко минути.
6. Какво означава това „за връзката човек-свят” и каква е връзката с кучетата
7. Защо ще се говори само за обучаване с „кликер-трейнинг”. Това ли е единсвения трейнинг.

Хайде, след като вече си готова да говориш, недей скромно да изчакваш, просто отговори на горните питания.

#68 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 November 2012 - 04:59 PM

Показване на мнениетоApso, в 30 November 2012 - 02:24 PM, написа:

вярно е . Но реших защо да не пробвам ? Ако има желаещи ще стане, ако не - ще исчакам няколко години. Вече имам опит :ab_041: в изчаквание
И ще обучавам тихо и кротко само на кликер-тренинг и позитивни методики без да навлизам в дълбочините как и защо :beer:

Знаеш колко много съм зад твоя идея, но.... Това което си подхванала е много по-сериозно появление по форумите, и тук не става въпрос за пробване, че да не бъде като оплюване на семинара на Хлебаров в другата тема?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#69 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 30 November 2012 - 05:15 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 November 2012 - 04:59 PM, написа:

Показване на мнениетоApso, в 30 November 2012 - 02:24 PM, написа:

вярно е . Но реших защо да не пробвам ? Ако има желаещи ще стане, ако не - ще исчакам няколко години. Вече имам опит :ab_041: в изчаквание
И ще обучавам тихо и кротко само на кликер-тренинг и позитивни методики без да навлизам в дълбочините как и защо :beer:

Знаеш колко много съм зад твоя идея, но.... Това което си подхванала е много по-сериозно появление по форумите, и тук не става въпрос за пробване, че да не бъде като оплюване на семенара на Хлебаров в другата тема?


Furia_S, не става дума за семинара на Хлебаров.
Става дума за семинара! Дали господина ще се казва Иванов, Петров, Димитров или както си щеш, няма никакво значение.
Става дума за това как един човек ще изнася лекция по един куп професионални теми, като той завалията по нито една не е професионалист.
Хай де като говорим, да говорим реално без да се заобикаля това което точно се коментира.
още повече, че става дума че този г-н Х (да кажем че е Х, а не Хлебаров, а просто г-н "хикс") ще взима по 50 лв от присъстващ. Да започнем ли с счетоводните сметки колко например лица биха дошли, колко пари ще се съберат, колко ще се даначно декларират, в качеството на какъв СПЕЦИАЛИСТ въпросния г-н Х взима тези пари???
Щото там в темата една участничка написа като отговор, че за да се научели децата на нещо, не учели по интернет, ами ходели на училище. Да ама на училище ги учат учители. Учителя по химия не някой си г-н Х, взел един учебник, научил го на изуст и започнал да разказва. учителя по химия е следвал 5 години химия, после на всяка цена ще е учил още една две години щото там сега и някакви степени имат и на база на ейтова си учене е тръгнал да учи децата на наука - химия.
А г-н Х не е анатом, но ще изнася лекция по анатомия.
Г-н Х не е механик или кинематик, но ще изнася лекция за движението при кучето.
Г-н Х не е психолог, но ще изнася лекция за поведението или обучението, точно не помня как беше написано.

Разбираш ли за какво говоря или още не разбираш.
или не искаш да разбереш?

#70 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 November 2012 - 06:49 PM

А нашата Ани е анатом, или дресьор, или вет, или етолог да не би? Какви са тия двойни стандарти? Молихме я - буквално я молихме - първо да получи някаква тапия, а после да обявява за дейността си в качеството на кинолог или треньор. Тя Агалина е права да е скептична спрямо обявата на семинара й.

Брей, да му се не види, всеки срещнат ако обяви семинар и ви е симпатичен, вие няма да го критикувате?
Ана направи грешка - избързала е. Случва се, нека й помогнем да я поправи, но не и да се правим че нищо не е станало.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#71 Потребителят е офлайн   Bojko_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 08-November 12

Публикувано: 30 November 2012 - 06:57 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 November 2012 - 06:49 PM, написа:

А нашата Ани е анатом, или дресьор, или вет, или етолог да не би? Какви са тия двойни стандарти? Молихме я - буквално я молихме - първо да получи някаква тапия, а после да обявява за дейността си в качеството на кинолог или треньор. Тя Агалина е права да е скептична спрямо обявата на семинара й.

Брей, да му се не види, всеки срещнат ако обяви семинар и ви е симпатичен, вие няма да го критикувате?
Ана направи грешка - избързала е. Случва се, нека й помогнем да я поправи, но не и да се правим че нищо не е станало.


Чакай бе, Furia_S !
Към Ана Апсо (аз май я нареках Ласа Апсо :md_064: ) имам толкова лично, колкото и към въпросния г-н Х.
Просто си задавам въпросите.
и се надявах на отговори. до тук нищо лошо. лошото е
че когато не ти отговорят вече имаш право да си мислиш каквото си избереш.

Не е въп роса всеки да обяви семинар. щото който и да го обяви, най напред искаш да разбереш кой е той. И най естественото и най-лесното е да питаш.
и то много е важно да питаш когото трябва - аз питах Апсо. Щото вземеш ли да питаш други - един ще похвали друг ще оплюе. нашенска работа.

#72 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 30 November 2012 - 06:57 PM

Показване на мнениетоApso, в 30 November 2012 - 04:24 PM, написа:

вярно е . Но реших защо да не пробвам ? Ако има желаещи ще стане, ако не - ще исчакам няколко години. Вече имам опит :ab_041: в изчаквание
И ще обучавам тихо и кротко само на кликер-тренинг и позитивни методики без да навлизам в дълбочините как и защо :beer:

Винаги съм те подкрепял и ще продължавам да го правя,но.....на този етап не само желаещите ( и какво имаш предвид с "желаещите) са важни.
Желаещи да се обучават,или желаещи да обучават?
Знаеш как вървеше подготовката за срещата на треньорите, знаеш колко малко беше останало да я осъществим.Е,ти реши да се пробваш.
Всички,с които я организирахме все още чакат дата и място.Можеше там да ни кажеш каквото има и да решаваме.
Обади се (ако все още желаеш) на хората и питай. Не че и сам воинът не е воин...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#73 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 30 November 2012 - 07:09 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 30 November 2012 - 06:49 PM, написа:

А нашата Ани е анатом, или дресьор, или вет, или етолог да не би? Какви са тия двойни стандарти? Молихме я - буквално я молихме - първо да получи някаква тапия, а после да обявява за дейността си в качеството на кинолог или треньор. Тя Агалина е права да е скептична спрямо обявата на семинара й.

Брей, да му се не види, всеки срещнат ако обяви семинар и ви е симпатичен, вие няма да го критикувате?
Ана направи грешка - избързала е. Случва се, нека й помогнем да я поправи, но не и да се правим че нищо не е станало.

Фурия,
дано да бъркам,но dog.bg не е клуб за запознанства,за да се харесваме?!Преди малко написах мнение по темата.
А за това,че все пак смекчавате постъпката (защото това не е вина) на Ани,поздрави!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#74 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 November 2012 - 08:13 PM

starrkopf
Звънях й, заето ми дава или не вдига.
Разбирам я жената, хем искам да я да я защитя хем да я натупам))))

Прав сте че ние тук не сме клуб за запознанства. Но ако я намеря...........дупе да й е якооооооо..........
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#75 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2012 - 09:43 PM

http://www.avatar-co...p=article&id=44
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#76 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2012 - 09:55 PM

Семинар не цели да прави треньори в класически смисъл. Целта е точно тези вопроси - какво е над, по край и вътре в тренинга. Неща които не могат да бъдат обяснени по интернет, както то например не може да обясни вкуса на захар, мирис на море... този който ги знае ще се сети веднага. Но този който дори не е опитвал какво е сладкото едва ще разбере за захар.
Формат типично "аватарски" като курс по йога и цели самоопознание на човека. От лявата страна има моят номер - може и да мен питате лично
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#77 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2012 - 10:03 PM

относно треньори - в София съм! 0888 48 9639 който иска да мен види - тук съм! Среща? ДАВАЙТЕ! кога и къде? и кой иска да се занимава с това нещо?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#78 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 December 2012 - 11:11 PM

Показване на мнениетоApso, в 01 December 2012 - 08:03 PM, написа:

относно треньори - в София съм! 0888 48 9639 който иска да мен види

Можна увидеть треньори-шлифовчицами
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#79 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2012 - 10:57 AM

Как се става треньор? Хора! а кой иска да бъде треньор? 
Може да се създаде тази опция, дори по 2 начина. Но трябва да се създава. Трябва да се работи по вопроса. Подчертавам трябва някой да започне да прави това - да ходи по администрации и бюрокрации, да се написани учебници, материална база (клас, учител, терен).... не е шега работа. 
Ок, част от тези расходи аз намерих начин как да елеминирам.

Работя по въпроса... лека по лека
Място- София сладкарница Вила Росиче,  ул Неофит Рилски 26  ет 2. 
Кога? когато поискате да се срешнем и да говорим.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#80 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2012 - 10:21 AM

относно семинара -той е  изцяло посветен на позитивни методи. Ще тренираме на ХОРА така за да подобря  усвояване на материал.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни