Dog.bg Форуми : Как се става треньор?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се става треньор? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2012 - 08:52 PM

Здравейте, какъв курс и къде трябва да го изкарам, за да мога да стана треньор на кучета?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   mohboo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-October 12
  • Gender:Male

Публикувано: 28 October 2012 - 06:49 PM

Аз също смятам че доста се разбирам с четериногите и имам интерес към курс или незнам как да го нарека обучение може би за треньор

#3 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 29 October 2012 - 12:29 PM

имам намерение да направя такъв курс, като администратор. Зала намерих, част от преподаватели също. Лека по лека ще стане
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#4 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 01:49 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 June 2012 - 08:52 PM, написа:

Здравейте, какъв курс и къде трябва да го изкарам, за да мога да стана треньор на кучета?


Всеки може да стане треньор. Въпросът е, какъв.

Ако искате да станете наистина добър треньор, има няколко основни момента:

1. Трябва да сте контактувала достатъчно дълго с кучета, да контактувате с кучета и буквално „да усещате” поведението и реакциите им.

2. Трябва да имате много сериозни познания по психология (поведение) на кучето, особено методите на оперантното поведение, тъй като те са най-масово приложими в треньорската дайност.

3. Трябва да се свържите с доказали се (в световен мащаб) имена и да черпите опит от тях. Не е задължително да ги познавате – те едва ли ще Ви обърнат внимание, но задължително трябва да познавате трудовете им и най-вече – методиките, които прилагат при обучение на кучета.

4. Добре е да се свържите и с хора тук в България, които се занимават с обучение. Но !!! Първо опитайте да наберете достатъчно информация за тях от странични и необвързани личности относно методите, които прилагат тези треньори, в каква насока тренират кучета, имат ли доказани положителни резултати с животни, които по време на обучението не са били манипулирани чрез стрес.

5. Има една стара приказка: „Занаят не се учи. Занаят се краде”. Вие трябвада имате усет към треньорството. Има треньори (лично аз предпочитам израза -дресьори), които дори нямат никакво образвание (имам предвид личности, живели вкрая на 19-ти и началото на 20-ти век). Макар и неуки, макар и необразовани, те са вписани като образец за дресьорство в специализираната литература.

И тъй като няма образование или професия „треньор”, ако някой Ви поиска пари затова, че ще Ви направи такъв, позамислете се доста.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2012 - 02:13 PM

Показване на мнениетоApso, в 29 October 2012 - 10:29 AM, написа:

имам намерение да направя такъв курс

Ти си оторизиран такъв треньор? Предлагаш професионална квалификация? Призната как, къде?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 02:27 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 02:13 PM, написа:

Показване на мнениетоApso, в 29 October 2012 - 10:29 AM, написа:

имам намерение да направя такъв курс

Ти си оторизиран такъв треньор? Предлагаш професионална квалификация? Призната как, къде?


Гале, в България НЯМА нито един оторизиран треньор!

Всеки, който е научил кучето си на няколко команди започва да се изживява като такъв.

Не искам никого да засегна или обидя.

Лично аз познавам поне 5-6 много добри треньори, работещи по всички съвременни изисквания на това изкуство (позволявам си това лирическо отклонение).

Преди време съдействах на моя позната (тя влиза чат-пат във форума) да се включи в Световна организация, която издава сертификати за подобна дейност. По едно време ми се бе похвалила, че е влязла в контакт, после замълча и сега нямам представа до къде са стигнали нещата.

Най-авторитетната организация в това отношение е локализирана в САЩ. Там обаче задължително условие е да си с ветеринарномедицинско образование и специализация "поведение на кучето". Те издават сертификатите за "Специалист по ветеринарно поведение" - нещо, което преди много време бях писал във форума и някакъв глупак Коко или нещо подобно се присмя, че такова нещо не съществувало. Само като информация, в тази организация в световен мащаб членуват няколко десетки човека. В целите САЩ доколкото си спомням са не повече от 15-20 човека.

П.П. Не напразно на питащата изброих няколко точки, едната от които бе:

4. Добре е да се свържите и с хора тук в България, които се занимават с обучение. Но !!! Първо опитайте да наберете достатъчно информация за тях от странични и необвързани личности относно методите, които прилагат тези треньори, в каква насока тренират кучета, имат ли доказани положителни резултати с животни, които по време на обучението не са били манипулирани чрез стрес.


И още:
И тъй като няма образование или професия „треньор”, ако някой Ви поиска пари затова, че ще Ви направи такъв, позамислете се доста.


User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#7 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 October 2012 - 04:02 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 27 June 2012 - 08:52 PM, написа:

Здравейте, какъв курс и къде трябва да го изкарам, за да мога да стана треньор на кучета?

Дано и тази тема да не се "замърси" като една друга....
За други не знам,но аз когато прочета нещо такова (както и въобще неща свързани с кучетата) се разтрепервам...Няма нищо по-добро,хубаво и ценно от това да общуваш с тях.На каква цена обаче?
Имам приятели и познати,които също много ги обичат,но не винаги изпратените послания между тях са ясни.И не защото някои кучета са безпородни и не защото стопаните са нискоинтелигентни.Животът,а още повече работата с кучета изисква доста опит,знания и най-важното - правилен анализ на прочетеното.В съвременните условия кучето е поставено в толкова "неизгодна" позиция,че само едно грешно прочетено,видяно или чуто мнение може да обърка всичко.В момента подготвям статия за страхът и старесът при кучето,която ще приложа към книгата си.Вадя стари записки,съпоставям ги с последните проучвания,сравнявам. Човек колкото и да е учен,винаги срещу него ще застане друг с по-големи знания.
Това е една от моите максими и никога не съм си позволявал да я пренебрегна.
Онзи ден написах тук в dog.bg мнение,което ме накара да се срамувам от себе си.Не спах и на другият ден побързах да пусна ЛС до потребителят,като предложих помощта си,но само при условие че той ще се заеме сериозно с обучение на кучето си.
Никога няма да кажа "Не",когато видя интерес към материята,но винаги ще показвам слабостите и пропуските на незнаещите.
Няма безгрешни хора,има неискащи да се променят.
Съветът ми (ако въобще го приемете) е : никога не се залъгвайте с постигнатото,четете всичко (дори грешното) , съмнявайте се в него,подлагайте го на проверка и чак тогава работете с кучето.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#8 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 04:19 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 29 October 2012 - 04:02 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 27 June 2012 - 08:52 PM, написа:

Здравейте, какъв курс и къде трябва да го изкарам, за да мога да стана треньор на кучета?

Дано и тази тема да не се "замърси" като една друга....
За други не знам,но аз когато прочета нещо такова (както и въобще неща свързани с кучетата) се разтрепервам...Няма нищо по-добро,хубаво и ценно от това да общуваш с тях.На каква цена обаче?
Имам приятели и познати,които също много ги обичат,но не винаги изпратените послания между тях са ясни.И не защото някои кучета са безпородни и не защото стопаните са нискоинтелигентни.Животът,а още повече работата с кучета изисква доста опит,знания и най-важното - правилен анализ на прочетеното.В съвременните условия кучето е поставено в толкова "неизгодна" позиция,че само едно грешно прочетено,видяно или чуто мнение може да обърка всичко.В момента подготвям статия за страхът и старесът при кучето,която ще приложа към книгата си.Вадя стари записки,съпоставям ги с последните проучвания,сравнявам. Човек колкото и да е учен,винаги срещу него ще застане друг с по-големи знания.
Това е една от моите максими и никога не съм си позволявал да я пренебрегна.
Онзи ден написах тук в dog.bg мнение,което ме накара да се срамувам от себе си.Не спах и на другият ден побързах да пусна ЛС до потребителят,като предложих помощта си,но само при условие че той ще се заеме сериозно с обучение на кучето си.
Никога няма да кажа "Не",когато видя интерес към материята,но винаги ще показвам слабостите и пропуските на незнаещите.
Няма безгрешни хора,има неискащи да се променят.
Съветът ми (ако въобще го приемете) е : никога не се залъгвайте с постигнатото,четете всичко (дори грешното) , съмнявайте се в него,подлагайте го на проверка и чак тогава работете с кучето.


Поздрави за коректния анализ! Бих се повторил, което всъщност и тук е казано:

Постоянно, търсене, четене, съпоставяне, консултиране, проверяване на практика, коригиране и т.н. С една забележка - коригиране не означава, да се похаби животното и после да се опитваме да го върнем към предишно поведенческо поведение.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#9 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2012 - 05:39 PM

Пусках тема преди за бг - треньорството на кучета - кой ,защо, как - не се получи .
http://forum.dog.bg/...80%D0%B8%D1%8F/

Всички знаем за дереджето на нещата .Всички знаем ,че ТУК няма профи организация, оторизиране ,изпити, етичен кодекс на професията.
Всички знаем, че сульо и пульо ,без извинение се вихрят и нанасят маса вреди на хора и животни , че и пари взимат за това. Всеки самопровъзгласил се "треньор" пуска реклами, негови приятели го препоръчват и те така.
Окото ми с е уплашило от простотия и невежество, представени като професионализъм.Мога да давам примери до утре за страшни неща, които тези хора правят. И защо - защото има голяма пазарна ниша ,а няма необходими експерти .

Ама като си купувате там квото гледате - произход, състав , срок ,фирма .Па като некъв ви се изсира на кучето ви и на вас - ми гошо и пешо ми казаха за него ,че бил треньор..Треньор - дръжки..

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 06:02 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.


Не, не греша. Точното название на английски е Veterinary behaviorist. Имат и списание, което преди получавах.

Ще потърся линк или нещо, което е на твърдия ми диск и ще ти изпратя.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#11 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 06:19 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.


Изпратих ти нещо на лични.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#12 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2012 - 07:08 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 04:19 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.


Изпратих ти нещо на лични.
Да видях.Явно е от превода .Не е "специалист по ветеринарно поведение", а вет лекар сертфициран от Американския колеж на Ветеринарните Бихевиористи .
Но темата беше за Бг.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 07:21 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 07:08 PM, написа:

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 04:19 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.


Изпратих ти нещо на лични.
Да видях.Явно е от превода .Не е "специалист по ветеринарно поведение", а вет лекар сертфициран от Американския колеж на Ветеринарните Бихевиористи .
Но темата беше за Бг.


Е, за Бг.


В Бг всеки разбира от политика, спорт и... кучета.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#14 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 07:25 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 07:08 PM, написа:

Да видях.Явно е от превода .Не е "специалист по ветеринарно поведение", а вет лекар сертфициран от Американския колеж на Ветеринарните Бихевиористи .


Специалист по ветеринарно поведение е нещо като аналог на психиатър при хората.
Докато зоопсихолог, бихевиорист, етолог и т.н. е аналог на психолог при хората.

(и не много коректно, защото не трябва да се слагат под един знаменател бихевиорист и етолог; а изразът "зоопсихолог е още по-комплициран").
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#15 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 October 2012 - 09:22 PM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 05:39 PM, написа:

Пусках тема преди за бг - треньорството на кучета - кой ,защо, как - не се получи .
http://forum.dog.bg/...80%D0%B8%D1%8F/

Всички знаем за дереджето на нещата .Всички знаем ,че ТУК няма профи организация, оторизиране ,изпити, етичен кодекс на професията.
Всички знаем, че сульо и пульо ,без извинение се вихрят и нанасят маса вреди на хора и животни , че и пари взимат за това. Всеки самопровъзгласил се "треньор" пуска реклами, негови приятели го препоръчват и те така.
Окото ми с е уплашило от простотия и невежество, представени като професионализъм.Мога да давам примери до утре за страшни неща, които тези хора правят. И защо - защото има голяма пазарна ниша ,а няма необходими експерти .

Ама като си купувате там квото гледате - произход, състав , срок ,фирма .Па като некъв ви се изсира на кучето ви и на вас - ми гошо и пешо ми казаха за него ,че бил треньор..Треньор - дръжки..

п.п. Николай ,какво значи това "Специалист по ветеринарно поведение" , не го разбирам , да не грешиш нещо в превода, дай линк, моля.

Докато човек (или по-скоро когато)не осъзнае,че кучето не е огледало на личните му амбиций,изразяващи се в сухи заповеди,веднага ще спечели доверието и обичта му.За съжаление колкото и "щастливи" да изглеждат,кучетата ни се справят с животът не защото са на по-ниско социално ниво или поставени пред невъзможността за оцеляване,а защото там някъде има връзка между желание,принуда,подходящи условия и формиране на опит.И въпреки всичко, не винаги нужното се постига...Кучето може да бъде разбрано единствено тогава,когато човек мине от другата страна и погледне светът през очите му.
Това малцина го знаят и правят,оттам идват грешките,оттам започват всички кучешки "проблеми".
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#16 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 30 October 2012 - 08:25 AM

Показване на мнениетоagalina, в 29 October 2012 - 03:13 PM, написа:

Показване на мнениетоApso, в 29 October 2012 - 10:29 AM, написа:

имам намерение да направя такъв курс

Ти си оторизиран такъв треньор? Предлагаш професионална квалификация? Призната как, къде?

Не съм ОТОРИЗИРАН треньор, и ще повторя написано тук - В БГ НЯМА ОТОРИЗИРАНИ треньори по никакакъв начин. И точно над тази проблема започнах да работя преди няколкщо месяца, има много ровене в интеренет, има много ходне по бюрократични мъки,подготвям нещата да се станат както трябва. Като например в Русия има система за няколко нива на киноложско облразовнаие от курсове и семинари, начално, средно и висше киноложско образование. И сега аз имам един проблем ... налага се аз да замразя тази дейност да направя тази система, по една проста причина - това го правя за своята лична сметка! Имам вече някакви постигнати точки към Голямата Целта, но признав - аз не мога да живея на фотосинтеза. Имам избор :
-1. да намеря съдружници и съмишленици, които доброволно ще се включат в кауза
- 2.
-да продължавам сама когато мога
- да замразя тази идея до когато ще мога да я правя.
За днес съм в стадия за замразяване. Признавам аз самата не мога да вдигна такаъв проект на крака. Знам как, но този проект не за сам човек.
Всеки може да мен види и да говори с мен лично 0888 48 9639 в София съм сега.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#17 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2012 - 10:58 AM

Показване на мнениетоApso, в 30 October 2012 - 06:25 AM, написа:


-1. да намеря съдружници и съмишленици, които доброволно ще се включат в кауза
- 2.
-да продължавам сама когато мога
- да замразя тази идея до когато ще мога да я правя.
Признавам аз самата не мога да вдигна такаъв проект на крака. Знам как, но този проект не за сам човек.



Точно така, това е пътят . Читави хора ,организация и нормативна база. Крайно време е да се започне.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#18 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 11:35 AM

Първо да се извиня предварително за невежеството си:)Що значи обаче оторизиран треньор,няма за цел да се заяждам,но защо има НАРЕДБА № 9 ОТ 9 ЯНУАРИ 2012 Г. ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯ ПО ПРОФЕСИЯТА "КИНОЛОГ".....
Държавно образователно изискване за придобиване на квалификация по професията "Кинолог"
Професионално направление:
621 Растениевъдство и животновъдство
Наименование на професията:
621130 Кинолог
Специалности: Степен на професионална квалификация:
6211301 Отглеждане на -Втора
кучета
6211302 Специализирано обучение и селекционно развъждане на кучета -Трета ,това не е ли професия вече.
Слагам линк дано се отвори http://www.lex.bg/bg...ldoc/2135773456
Как се издват сертификати и защо? Качена снимка
Придобилите такъв сертификат не се ли наричат треньори и ако не се наричат защо се издава тогава?
Прилагам снимка ,умишлено съм скрила имената за да не се счете като реклама.
Нямам за цел да подклаждам кавги ,темата ми е интересна и бих желала да науча повече
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

#19 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 30 October 2012 - 12:06 PM

lunenlach

Цитат

Придобилите такъв сертификат не се ли наричат треньори и ако не се наричат защо се издава тогава?

Не, не се наричат треньори, дори и да имат тапия. Защото тапията без практика не значи нищо. Имам подобна от 2004-та за завършен курс по хендлинг към БРФК, но не съм хендлер, защото едно куче в ринга не съм извела. Тапията си е тапия, нищо повече. Сертификатите им ги издават, защото са минали платен курс към дадена организация, но е важен човека, който стои зад сертификата си. Така на тефтер всеки може да е доктор-треньор и т.н. Не хартията е важна, човека най-вече.

Лично видях как Apso се бори със системата, хвърчи по инстанции и чука на всяка една бюрократическа врата (а вие знаете, че бюрократичен апарат е една от най-тромавите машини и от най-бавно задействащите се). Процеса ще е много бавен, и най-вероятно ще отнеме години, но друг път не виждам, то май и няма друг начин да се пораздвижат едни заспали пластове в обществото ни. (еййййййййй, за канис-кросинга трябваше да превеждам, отивам да го свърша, че й го обещах на Apso и изключих).
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#20 Потребителят е офлайн   lunenlach Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-May 10
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 30 October 2012 - 12:36 PM

Не, не се наричат треньори, дори и да имат тапия. Защото тапията без практика не значи нищо. Имам подобна от 2004-та за завършен курс по хендлинг към БРФК, но не съм хендлер, защото едно куче в ринга не съм извела. Тапията си е тапия, нищо повече. Сертификатите им ги издават, защото са минали платен курс към дадена организация, но е важен човека, който стои зад сертификата си. Така на тефтер всеки може да е доктор-треньор и т.н. Не хартията е важна, човека най-вече.

Принципно без практика и хлебаря не е хлебар,сертификата не дава ли права ,дори и платен като курс да е, да се занимаваш легитимно с обучение на кучета и съответно да си носиш гордо "титлата" треньор.До тук по темата до колкото разбрах се обсъжда легитимността на занимващият се с обучение на кучета и ми е интересно след като такова животно според повече писали в тема в България няма ,защо въпросната професия се узаконява и съответно се издават сертификати.
User's Signature

На този свят се плаща всичко. Въображаемото величие ни носи срам. За моментите, когато се чувстваш Бог, се плаща с моменти, когато знаеш, че си пълзящо животно.Джек Лондон
Нека бъдем добри ,добрината лекува,добрината отваря врати:)

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни