Dog.bg Форуми : Нов член на семейството

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нов член на семейството

#1 Потребителят е офлайн   Plamen_Bullit Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-June 12

Публикувано: 29 June 2012 - 02:18 PM

Здравейте, наскоро се сдобих с един красавец на име Булит на 3 юли ще навърши 3 месеца. Ще се опитам да сложа и снимки но не гарантирам 100 % че ще се получи, та да преминем към въпросите ми защото нямам много време...
Тъй като съм на работа от понеделник до петък ми е малко трудно да отделя време за ровене в интернет, знам че тук мога да намеря всичко, но по една или друга причина бих желал някой да ме насочи към конкретно тези неща които ме интересуват :)
1-ви въпрос : С какво да го храня ( Марка/вид храна, колко често, преди или след разходка, по колко да му е порцията)
2-ри въпрос : Относно обучението- той е много разбран, учудващо бързо схваща, даже вече при команда "седни" сяда и ме заглежда в очите ( много се радвам като го прави ) но все пак бих се радвал ако някой, който разбира от тези породи да ме светне в тънкостите
3-ти въпрос : хигиената
4-ти въпрос : Социализация ( как, къде, кога )
за сега това е всичко... Относно въпросите ми, аз горе-долу съм на ясно но винаги може да се научи нещо ново :)
Благодаря ви предварително
По късно ще сложа снимки и на родителите, защото все пак искам да знам със сигурност дали моя Булит е представител на тази порода

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2012 - 05:38 PM

Трябвало е от мястото от което сте взели кучето си да ви обяснят с малки подробности всичко за отглеждането му ...
1в - Зависи за каква храна имате финансова възможност, кучешките храни се делят на 3 типа ; висок клас храна (мн храни се водят за висок клас ...но за мен са боклуци...ВИСОК КЛАС е храна грин фри лично за мен всичко друго е празнене на джоба) препоръчвам орижен , акана , теист ъф дъ уаилд , СРЕДЕН КЛАС (препоръчвам хепи дог ) , НИСЪК КЛАС от сорта на педигри (храна която продават по супермаркетите с по 3% месо в нея)
2в обучение - има главни неща които трябва да се спазват , кучето трябва да започва да се храни при ваша команда и да може да му пипате купата (това го опражнявайте когато се сетите) , не бива да се качва по легла , дивани ..те са вааша собственост както и кучето и то трябва да знае това (или ако се качва да е само по ваша команда) , трябва да идва по име и да спира нежелано от вас действие
3в хигиена- приучете го за начало да пишка на вестник
4в социализация ; винаги навсякъде със всичко
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2012 - 11:53 AM

Добре дошъл Пламен,

Кученцето си го взел от Георги Бъчваров - Пловдив. Родено е на 3ти април, бащата му е амстаф - Armagedon of Strong Staff, майка му е питоподобна - казва се Зита. Кучето е 50% амстаф. Надявам се, че съм отговорила на въпроса ти. Относно другите неща - обърни се към производителя на кученцето, той е длъжен да ти помага нон стоп. Като е решил да развъжда кучета, нека да поеме и усети отговорността, трябва винаги да е готов да ти отговори на въпроси и да ти предложи съвет и помощ. Такова трябва да бъде поведението на всеки развъдчик според мен, грижата за кучето не свършва с неговата продажба. Кученцето е симпатично и ще бъде с много добър характер (характера също се унаследява донякъде). Отделяй по половин-един час във форума в секциите за хранене и отглеждане на кучето и ще се ориентираш много бързо.

#4 Потребителят е офлайн   Plamen_Bullit Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-June 12

Публикувано: 05 July 2012 - 10:22 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 30 June 2012 - 11:53 AM, написа:

Добре дошъл Пламен,

Кученцето си го взел от Георги Бъчваров - Пловдив. Родено е на 3ти април, бащата му е амстаф - Armagedon of Strong Staff, майка му е питоподобна - казва се Зита. Кучето е 50% амстаф. Надявам се, че съм отговорила на въпроса ти. Относно другите неща - обърни се към производителя на кученцето, той е длъжен да ти помага нон стоп. Като е решил да развъжда кучета, нека да поеме и усети отговорността, трябва винаги да е готов да ти отговори на въпроси и да ти предложи съвет и помощ. Такова трябва да бъде поведението на всеки развъдчик според мен, грижата за кучето не свършва с неговата продажба. Кученцето е симпатично и ще бъде с много добър характер (характера също се унаследява донякъде). Отделяй по половин-един час във форума в секциите за хранене и отглеждане на кучето и ще се ориентираш много бързо.


Да, така е, Георги ми помага доколкото може, но все пак реших и тук да си задам въпросите, да чуя и друго мнение. Мерси за бързите и изчерпателни отговори, започвам да се ровя.. :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни