Dog.bg Форуми : Пъпита - да им дадем шанс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пъпита - да им дадем шанс много им се живее-търсят помощ за ваксини

#41 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 02:03 PM

https://www.facebook...video_processed



ето успях да сваля едно видео! Бренда изглежда много щастлива и явно е покорила сърцата им на приемните стопани, защото много й обръщат внимание, голямо глезене, голямо гушкане!

#42 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2012 - 08:25 AM

ами пак Бренда ама няма как :)

не се оплакват от липса на кучета :)

Брита е осиновена от приемното си семейство. За Бренда има кандидати.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 October 2012 - 02:00 PM

За "тройката кебапченца" живота вече е розов. а останалите в бебешориума търпеливо чакат.
Сноуи е в пълна готовност,прекрасно кученце,бяло,социално,игриво и не много едро.Теоретично не би трянвало да е чак толкова трудно да си намери дом,а на практика все още чака и няма интерес към нея :dh_188: Стои си по цял ден сама в неголямо заграждение и само гризалките дето и нося чат-пат ,я разнообразяват.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 October 2012 - 02:15 PM

Фло си расте,ако е здрава другата седмица ще я ваксинирам,че досега два пъти боледува и само серуми са и слагани.
От саможиво и страхливо същество Флорката се превърна в гушкаво,социално и весело кутре.Само крачети и ме притеснява и умувам как да успея да организирам преглед от специалист.В краен случай ще намеря начин тук да я снимат и да потърсим по снимка мнение на ортопед.
Фло е на около 3 месеца,едра порода- кангал или балканско куче, и е хермафродитче с краче откачено от ставата.Лекарите тук не могат да направят нищо за нея,пращат ни при специалист- ортопед :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 October 2012 - 02:23 PM

А това са новите попълнения- 9 броя пъпита на 2 дена.
Доведоха ми майката в напреднала бременност,докторите като я видяха отказаха да я кастрират,а през нощта на другия ден тя роди.
Мама е с уникални бледо-сини очи,много гальовна и добричка,но много-много слаба,цялата е кожа и кокали,и на всичкото отгоре и много капризна на храна.В чудо се видях какво да я храня,не ще гранули,не ще хляб с консерва, :dh_188: няма достатъчно мляко и малките постоянно плачат :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 October 2012 - 02:50 PM

И още снимки на мама и бебетата.
Големия проблем е,че мястото ,макар и сравнително безопасно е извън града,необитаемо и всъщност няма кой да ходи редовно.Мислех си ,че докато сучат няма да е проблем- ако се остави кофа гранули и повече вода ..да ама мама не ще гранули :dh_188: Освен това успя за 2 дена да изгризе мрежата и да влезе в съседното заграждение.
Но най- най-големия проблем, е че човека чието е "ранчото" хич не е възторгнат от новата ситуация ,меко казано.Уговорката беше да "разкарам" наличните кучета до месец-два,не да прибираме други :dh_188:
Та така- търси се приемен дом за мама с всичката челяд,

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 October 2012 - 04:36 PM

Уф, Чери.....Ще им стискам палци!

Междувременно Бренда ти праща поздрави. Има и още снимки, но няма смисъл да товаря темата.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 October 2012 - 02:08 PM

Ех,милата ми Брендичка :wub: Темата не се товари,ами се разведрява :ae_085:

Междуврененно мама Багра пак е разкъсала мрежата на вратата. :dh_188: Днес ходих през обедната почивка и нямаше време да оправям щетите.
Много ме притесни това че няма особен апетит дори и за консерва :dh_188: Гранулите не ще и да помирише.В чудо съм се видяла какво да я храня.Бебетата са кльощави,броят им се ребрата и постоянно писукат.

Получих храна-дарение от Аnimal Hope - Plovdiv :rc_036: Огромни благодарности,момичета :rc_036:
На майката давам по една консерва на ден,а на останалите - общо една консерва разбъркана с 2 хляба.Всички дружно са обявили бойкот на гранулите :dh_188: Вероятно съм ги разглезила,но и Сноуи и Фло са слабички.Само Дончо е дебел,ама и той душа носи,като замирише на консерва и очите му стават на понички,сърце не ми дава да не му сипя и на него малко :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2012 - 10:11 PM

Maлките са харесани за осиновяване в чужбина, но за жалост от там валят много много въпроси и чуденки. Всички знаем каква е веригата - ако там ги поискат, ние тук се активизираме и настаняваме, плащаме и т.н. Но пък за да ги харесат там, ние тук трябва да ги представим като достатъчно "надеждни" и подготвени.
Можем ли заедно да помогнем на това кучило? Да съберем средства, за да се дохранват изкуствено? Майката да се подготви? Защото от Германия сега ме питат например - "ако тя няма мляко, значи някои от кученцата няма да оцелеят, така ли; майката здрава ли е; кученцата здрави ли са" и т.н. въпроси, на които аз нямам отговор, нито Чери, защото ситуацията е безнадеждна.
Има ли хора сред вас, с които можем заедно да помогнем на тези бебета и майка ми да заминат? Може би някой доброволец от града, който да ги наблюдава и да ходи там по-често. Или да ги преместим за месец на хотел докато се подготви майката и те позакрепнат?
Кучило с 9 кученца и майка е много и сам човек не може да се справи. Дали има желаещи да помагат да "избутаме" до щастливия край този случай?

Междувременно и Бари се обади:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2012 - 10:57 PM

Чери, опитай да сипеш в гранулите телешки бульон! Някой се връзват! Кубче телешки бульон се разтваря в половин литлър гореща вода, в пласмасова бутилка и изливаш при гранулите!
Мама видимо е отслабнала за няколко дена! Чери, а ако купиш висококачествени гранули, от вкусните за бебета?
В хотел, колко ще струва отглеждането! Дени, пиши ми с какво мога да помогна!

#51 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2012 - 07:51 AM

Взех висококачествени гранули за кърмачка- седят си. :dh_188:Мама си беше кльощава,просто корема и беше огромен,всичко друго- кокали.Имаше и разстройство,кой знае какво е яла :dh_188: ,сега малко се е пооправило акото сякаш,но сме далеч от "саламчетата" все още.
Днес ще питам докторите какво калорично нещо мога да и дам,може би подхранващ гел?
И аз отчаяно търся доброволец,да ходи,да и дава нещо вкусничко(мама яде от ръка и неистово търси човешко присъствие :dh_188: )За бебетата имам половин кутия мляко и 2 шишенца,останали от тритр Б-та,ама да дохраниш 9 бебета изисква време с което не разполагам.Ще опитам да потърся някой ,който би ходил срещу заплащане,доброволци лесно не се намират,отдавна съм се убедила :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Esckarina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 14-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2012 - 08:47 AM

Аз също искам да се включа.
Не са ми големи възможностите но ще участвам.

#53 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2012 - 09:17 AM

Времето вече е доста студено през нощта,ще сме благодарни ако някой има стар непотребен кожух,одеало,юрган,нещо в което да могат да се сгушат на топло,да им направя нещо като гнездо .Мама е късокосместа и кокалеста,не знам дали може да ги топли ,а къщурката е доста"рехава" :dh_188: Постлала съм чердже върху стереопорена плоскост .Но пък е сложно да се изпрати :dh_188: ,освен да потърся в някой магазин за втора употреба и ако намеря да купя нещо подходящо.


ПП.Снимките на Бари са като светъл лъч.Личи си че е щастлив,познавам си го по погледа.Той е изключително скромен младеж (милия,така се беше шашнал при пътуването)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2012 - 09:48 AM

Чери, чакам да пристигне дарение от Германия, в него казаха, че са пратили одеала и кошове. Ще ти пратя щом ги получим.
Така...значи ситуацията от снощи - благодаря на всички, които ми писаха, че могат да помогнат! Наистина!
Ще успеем да наберем средства за хотел, но надежден хотел в околностите на София няма. Да не говорим, че не ги и вземат без ваксини.
Дали бихте помислили за някой познат с къща или местенце за майчето, но с редовно човешко присъствие? Срещу заплащане на този някой човек. И с осигурена храна за майката. И за срок от да кажем месец, два.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2012 - 09:54 AM

Ако има начин да се изпратят до теб, Чери, имаме одеала и завивки, както и пластмасово легло. Само дайте идея по кого може да се изпратят.
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2012 - 01:02 PM

Много благодаря,момичета.Ше мисля за превоз.

Междувременно установих какво яде мама- телешки салам.Изяде цяло кило.
И е хапнала и един вид гранули(бях заложила различни мостри).Ще трябва да я караме на салам и скъпи гранули :dh_188: Консерва продължава да не ще :dh_188:

Бебенцата са живи всичките- 3 момиченца и 6 момченца.Големи са пискуни.Наснимах ги доколкото ми издържа батерията,ама нямам кабел в службата.Имах си помощнички през обедната почивка,пак купувах мрежа и кърпихме вратата.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 October 2012 - 08:39 PM

Малко снимчици.

Мама не знам точно кой пък я набеди за пит,ама според мен няма нищо общо.Тя милата сега е само една голяма глава :dh_188:
Бебоните са сякаш малко позагладили косъма,има само две особено слаботелесни-едно черничко и едно светличко.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2012 - 01:00 PM

Днес мама Багра ме изненада приятно като изяде с апетит две :ud_009: консерви (ама от по-малките,зелените)
Другите продължава да ги не ще(за радост на останалото кученаселение).Към гранулите също е с огромни претенции :cc_012: въобще куча с мнение по всички въпроси :bb_032:
Надробих и и салам за после,тя пък взе че си го закопа за по-сигурно.
Мрежата пак е с начална степен на прогризване,аман :rd_139:
Бебоните спяха и беше тихо,докато не ме усетиха и не писнаха,много са гласовити.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2012 - 08:06 PM

Чудесни новини за мама Багра! Дано продължава все така.

Снежната Сноуи най-сетне беше харесана в Германия от семейство с две деца, които си търсят игриво пале. Идеален избор :)
Преди да замине трябва да направим на Сноуи няколко теста за болести - микрофилария и средиземноморските болести. Те са на обща стойност с отстъпка за бездомни около 70 лв. Налага се да помоля за помощ за покриване разходите на тези болести. Някой може ли и иска ли да се включи с помощ за Сноуи? Ще бъдем признателни на всяка помощ!
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 October 2012 - 09:21 AM

Сноуи е вери вери хепи :be_107: Изчака се тя,милата,дано час по-скоро да успее да тръгне.

А сега малко инфо за мамата с бебчовците.Значи отивам аз вчера и що да видя- кученцата само 5.Другите 4 никакви ги няма- ни живи ,ни умрели.По едно време чувам скимтене изпод колибата.И какво се оказа- пода на колибата е от пале,с дупки между дъските на някои места.И кученцата пропаднали долу.Трите ги извадих лесно,за четвъртото-едвам успях.Беше пролазило на място където не може да се бръкне и само по скимтенето ме ориентира къде е.Наложи се да доразруша малко пода за да го извадя.Беше черничко момченце,почти обезумяло от глад,кой знае колко време е било долу :dh_188: А мама ,понеже бе решила че е приключила с кърменето се наложи да убеждавам безуспешно,накрая взех малкото и директно го поставих на цоцка както си беше права навън.

После запретнах ръкави,изкарах всичките кучлета навън,постлах навсякъде с кашони.отгоре сереопор и отгоре одеяло(купих им бебешко ).По едно време докато работех вътре в колибата мама взе да си пренася челядта.Винаги съм си мислела ,че кучетата си пренасят малките като ги хващат за кожата зад врата.Оказа се че не е така,или поне мама Багра ги носи като ги захапва за цялото тяло и това май е болезнено за малките,защото пищят здраво.Успя да внесе 2 по този начин,останалите вкарах набързо за да им го спестя..
Искам много да благодаря на дарителя :rc_036: ,който е изпратил чувалче с бебешки гранули РК.(мисля че е по фейсбук-линия).Направо спаси положението :hb_027: .Мама яде като невиждала,а бебетата вече не пищят а спят(та чак ги проверявам живи ли са. Разликата е потресаваща-от купчинка скимтящи дребосъци вечно търсещи какво да засмучат сега си имам мързеланковци,спящи в най-различни пози,с изплезени езичета,а някои даже сънуват и правят движения все едно тичат.Много са сладки.
Имаме храна за мама още за около седмица,после ще му мислим.

а ето и малко снимки да се порадвате.Спящи нахранени бебочета върху новото одеало.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни