Dog.bg Форуми : Историята на Ленъкс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Историята на Ленъкс Който беше приспан вчера в Белфаст Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 July 2012 - 10:57 AM

http://savelennox.com/

Цитат

Превод:
Здравейте, аз съм 7 годишно куче кръстоска между пит бул и лабрадор. Градският съвет на Белфаст иска да ме умъртви заради начина, по който изглеждам. Никога не съм направил нищо лошо! Моля, може ли да ми помогнете?! Искам да се прибера вкъщи!
На 19.05.2010г. Ленъкс (5 годишен микс между пит бул и лабрадор) бе неправилно конфискуван от дома на любящите си собственици и приятелчета кучета от надзирателите на Градският съвет на Белфаст. Той не е извършил никакво престъпление, нито някой член на обществото се е оплакал от него. Трима надзиратели са отишли без предупреждение с полиция в дома му. След, което казали на полицаите да си тръгват, тъй като помощта им не е необходима на място. Седнали със стопаните да си поприказават, да пушат по цигара, да пият чай и да си поиграят с другите кучета. На края измерили с шивашки метър муцуната и задните крака на Ленъкс. Въз основа на така взетите мерки и без дори да е поискано, каквото и да било професионално мнение се решава, че кучето МОЖЕ И ДА Е "порода тип пит бул”. И така то е отведено от дома си, за да бъде умъртвено. Северна Ирландия все още не прилага същото законодателство относно кучетата като Великобритания. Ако Северна Ирландия бе попълнила законодателството си относно кучетата, тогава Ленъкс би могъл да си бъде вкъщи със семейството си и не би бил изправен пред съдебно преследване. USPCA (Обществото за предотвратяване на жестокостта към животните) казват, че закона в Северна Ирландия би могъл да се промени доста бързо и просто чрез заповед на Съвета.
Семейството на Ленъкс са направили повече от изискваното от закона, като отговорни собственици, които също така приютяват като приемен дом кучета от различни приюти. Като малък Ленъкс е бил кастриран, лицензиран, застрахован, регистриран по ДНК, регистриран като домашен любимец и чипиран. Въпреки, че Градският съвет на Белфаст са издавали лиценз на Ленъкс в продължение но 5 години и продължават да го правят и до днес сега решават, че е необходимо да го класифицират като "порода тип пит бул" и да го убият. В деня, в който Ленъкс е изтръгнат от дома си Градският съвет на Белфаст издали на собствениците заповед за конфискация, която била неправилно адресирана. Още повече Съветът използвал ръководството за породни стандарти на ADBA (Асоциация на американските развъдчици на кучета), за да идентифицират Ленъс като ВЪЗМОЖЕН "пит бул тип" куче. Стана ясно, че Съветът е направил това незаконно погазвайки международните закони за авторско право, тъй като никога не бил упълномощаван от ADBA да ползва ръководството им в пълна или производна версия. От изземването на Ленъкс ADBA са изпратили на Градският съвет заповеди за “Прекратяване”, заради продължителна и не оторизирана употреба на материалите им.
Градският съвет на Белфаст се е свързал веднъж със собствениците на Ленъкс и то около 2 часа след като са го взели. Един от надзирателите се обадил по телефона, за да им каже:”Ако не подпишете отказ от кучето в наша полза, за да го унищожим, то със сигурност ще си загубите работата, защото ние ще възбудим съдебно преследване срещу вас!”. Стопаните многократно звъняли по телефона на мениджърът по контрол на кучета към Съвета, но до момента той не е отговорил или върнал никое от обажданията. На семейството на Ленъкс никога не е казвано къде е държан, в какво състояние е, каква грижа, храна и движение получава (ако изобщо има такова). Те постоянно изисквали посещение, за да видят в какво състояние е кучето, но мениджърът по контрол на кучета към отдела за надзиратели на кучета при Градският съвет на Белфаст постоянно отказва всички заявки направени чрез адвокат. Скоро се появиха снимки, които са били предадени на семейството. На тях ясно си личи, че Ленъкс е в студен, нехуманен, бетонен бокс, който е видимо прекалено малък, няма видими признаци на запаси от прясна вода, отопление, играчки и т.н. Също се вижда, че кучето стои изправено в кутия за легло заобиколено от собствените си изпражнения и талаш за постелка (за който експерти са се съгласили, че е вреден за кучета и неподходящ за постелка). Въпреки това отдела на надзирателите към Съвета заявява, че прилага хуманно отношение към благосъстоянието на животните, както е заложено от Министерството на земеделието и развитие на селските райони. След изучаване на акта за благосъстояние на животните от 2006г. става ясно, че нито една от нуждите за благосъстояние не са посрещнати на това още неразкрито място, с което Съветът има договор.
Водещите за района международни представители се присъединиха в подкрепа на Ленъкс (пише Белфаст Телеграф и други медии) те са били ужасени от изземването и отношението към кучето и неговото семейство. Започна глобална кампания, която събра стотици хиляди поддръжници и подписи под петиция в подкрепа на свободата на Ленъкс. ADBA, различни групи за права на животните, организации за благосъстояние на животните, ветеринарни лекари, развъдчици и поведенчески експерти предоставиха подкрепата си в полза на свободата на Ленъкс. Много привърженици, които са обикновени туристи заявиха, че няма да се върнат в Северна Ирландия докато той не бъде върнат в дома си. Най-разтърсваща беше молбата на Брук - 11 годишната дъщеря на собствениците, която е с увреждания. Ленъкс израства около Брук и двамата стават неразделни. Поради заболяването на Брук тя не е в състояние да играе всеки ден с другите деца, но се намерил Ленъкс, който винаги да бъде там като другар в игрите и да я успокоява. От както е взет най-добрият й приятел Брук е пропуснала много училище поради влошено здраве и ненужен стрес, причинено от липсата на кучето й. Лекарят на Брук специалист в Кралската болница за болни деца в Бефаст също изрази нарастваща загриженост относно отделянето на детето от домашният му любимец.
Молим за вашата помощ, за да спасим Ленъкс, да прекратим неговото лишаване от свобода и да предотвратим умъртвяването му от Градският съвет на Белфаст, които неправилно го отнеха. Ако имате и малко състрадание ще видите ясно, че прекалено много неправди и грешки са направени от Съвета в изземването на този така обичан семеен любимец. Моля помогнете на малкото момиче да се събере отново с най-добрият си приятел.

Превод Марта Михайлова


BSL е специфично породно законодателство - забрана на определени породи в някой страни и някой щати в САЩ и т.н. Повече за BSL.

Вчера висшия съд в Белфаст се произнесе - Ленъкс е опасен. Малко след това той е приспан.

http://youtu.be/WZz2V0aCXmI


Петиция, от която не знам вече какъв смисъл има...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2012 - 11:02 AM

Има нова петиция,която е против BSL http://www.thepetiti...w/?cid=FB_Share
Повече инфо,що е то това животно BSL? http://pitbull-bg.or...c.php?f=16&t=79
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 12 July 2012 - 12:14 PM

Не мога да разбера - как може някой наистина да вярва, че дадена порода или външна прилика с някаква порода е равно на агресия и заплаха за който и да било. Абсурдно е.
По тази логика трябва да се избият потомците на Нерон, Наполеон, Сталин, Хитлер ...
Децата на всички престъпници и убийци също. Както и всички хора външно приличащи на някой от тези, доказали се опасни хора.

#4 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2012 - 02:08 PM

E, как да не може - нали и тук се опитаха да го прокарат - плитките мозъци гледат да махнат последиците, но не и причините :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 12 July 2012 - 03:00 PM

Истината е че всеки един от нас когато види питбул си дърпа кучето или детето си по близо до себе си заради лошата хроника и реалност.Тези кучета имат по висок праг на поносимост към болка и митовете и легендите са безкрайни . Кучетата не са виновни , вина носят САМО и единствено собствениците . По добър вариант е не кучетата да се забранят , а да има изискване към хората отглеждащи породата .Скоро във форумът момче питаше как да озлоби догото си , искал да скача въху хора и животни за да не го доближил никой .Заради неуравновесени и нестабилни момченца избиващи комплекси с кучетата си породите се заклеймяват като лоши , но лоши и агресивни са само хората .Аз лично съм притежавал питбул и това куче / почивай в мир Тара / беше най добродушното и миловидно същество което съм виждал .Трябва закон за хората не за невинните кучета .

#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 12 July 2012 - 05:44 PM

Дам.
Аз си дърпам кучето и сама се дърпам на страни като гледам собственика, а не какво води на повод.
Редовно се старая да избегна контакт с болонче от съседния блок и четири подивели пинчера, които води една възрастна дама. Но абсолютно не ми пречи питоподобната хубавица от другия блок, както и някои БОК, НОК и други големи и много по-страховити уж кучета.

#7 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2012 - 05:53 PM

Това е най-тъжният ден! Смятаме, че живеем във варварска страна, но в България все още можем да отглеждаме, разхождаме и обичаме питбулите си. Нека да направим всичко възможно нещата да си останат така! Мислим, че специфичното породно законодателство (BSL) е отживелица, но вчера стана ясно, че не е така.... Вниманието ни трябва да бъде изострено, защото нещата започват предимно с "какво ме интересува мен?! Аз имам и обичам ротвайлери (примерно) - да му мислят питбуладжиите.". НО от "само питбулите" става "13 агресивни породи" и се оказвате в ситуация, в която отчаяно се опитвате да обясните на някакви хора, че най-добрият приятел на детето ви е безпороден. В началото винаги са някакви почти незабележими рестрикции, като това, че една или няколко породи трябва задължително да се разхождат извън обществени места (което, като се замислите, ограничава избора само до собствения ви двор, ако имате такъв). А накрая седите и се чудите как така някакви хора дойдоха в къщата ви и ви конфискуваха лабрадора, понеже бил твърде голям или приличал на питбул, значи може да е агресивен. Давате си сметка, че нищо не можете да направите, защото законът не е на ваша страна и е трябвало да крещите заедно с питбуладжиите, когато му е било времето. Бъдете на щрек, докато нещата са добре, защото не можете да си представите какви “чудеса” могат да направят политиците преди избори. Борете се срещу BSL, за да не се окаже никой никога на мястото на Ленъкс и семейството му.
Почивай в мир, мило момче!
pitbull-bg.org

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 12 July 2012 - 06:34 PM

Тази цялата история е ужасна...няма как човек да не си помисли''Ами ако това беше моето куче''.Само не ми стана ясно,от какъв зор са решили първоначално да изземат кучето?Как са науили за него,щом няма никакви оплаквания от съседи или изобщо от някой?

#9 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 13 July 2012 - 11:09 AM

Подписах и двете петиции. Ужас, как може куче което не е направило нищо, да го приспят, само защото прилича на някаква порода или е кръстоска с нея. Как е възможно въобще това да е в 21 век?

#10 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 13 July 2012 - 11:13 AM

Искрено съчувствам на стопаните!
Имах куче , което беше мелез , според ветеринарите от гонче и още нещо. Кучето беше алергично и всяко лято я "помпахме" със стероиди. В този период много хора я мислеха за питбул. И само защото прилича , без да я познават, са ми казвали че е лоша и че" тези кучета са много лоши". Най-галиовното, грижовното и внимателното същество , което, обаче, изглежда по определен начин.

идиотското оправдание на властите , че се грижат за безопасността на населението , е напълно безсмислено. Ленокс е имал предложения да бъде осиновен извън страната , а също и да бъде предаден в приюти , Извън Cеверна Ирландия и извън UK , специализиращи в приютяването на нежелани питбули.

Така че грижата за населението в случая няма нищо общо. Eдинственото , което остава е желаниеето на всяка цена да го убият, защото изглежда така. Без да е направил никому нищо . Просто изглежда. :eg_033:
Чудя се как изглеждат хората, осъдили го на смърт. :zz_208:

Дано смъртта му не остане напразна и да се задвижат механизми за промяна на идиотските закони!

ПС
Кога най-после хората ще "вдянат", че поведението на кучето не зависи от формата на главата и височината в холката ( белези , на каквито се базират породите) , а зависи от манталитета на стопанина.

#11 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 13 July 2012 - 12:24 PM

Като хитлер, - хайде да избием всички еврей защото са еди какви си. То не е виновно, как може да има такива жестоки хора. Дано им се върне това което са причинили на кучето. :eg_033:

#12 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2012 - 12:15 AM

https://www.facebook...85143248205972/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 14 July 2012 - 07:46 AM

Историята е много,много тъжна........
До последно си мислех,че те няма да направят това,но уви то се случи .......
Толкова много хора подписаха петициите.......
Не бива да допускаме да се случва такова нещо ......



#14 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2012 - 05:05 PM

Прикачена снимка

Прикачена снимка


Да се прощаваш с животното си ,да го прегърнеш за последно .преди да бъде убито.



http://www.cbc.ca/ne...urt-battle.html

http://www.thepetiti...-a-death-order/



http://www.examiner....action_ref_map=[]
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2012 - 06:20 PM

Като в концлагера, взимат ти детето и го водят в газовата камера ...
Ужасно, безсмислено и нищо хуманно не намирам в цялата история.
:((((((((

#16 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 July 2012 - 07:37 AM

Големи глупаци има ей.. Може ли толкова тъпи хора.. :zz_020:

#17 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 19 August 2012 - 03:34 PM

Аз не разбирам, как за бога може да има такъв закон? Все едно да има закон да се убиват хора от други раси? По някаква случайност да се убиват хора, участвали в побой? Хора, които са извършили убийство? Дори невинни хора, които не са направили нищо, като това куче, да не би те да се убиват от властите и по решение на властта ? Не, нали? (Колко въпросителни станаха).
Ще ме извинявате, че задавам толкова реторични въпроси и сравнявам животните с хората, но според мен това е правилно.

User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

#18 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 14 September 2012 - 11:53 PM

Както в България, така и в чужбина, медиите насаждат паника, вместо да се мисли конструктивно и под натиска на общественото мнение се приемат такива закони. Дали не се лъжа, но май за тук* четох, че законът е приет след като питбули разкъсват 6 годишно дете. Кучетата са принадлежали на престъпник, специално са били обучавани и по време на нападението са били на някакви стимулатни, ама на ... иди обяснявай, че не всички кучета са такива ....

Затова българските организации трябва да се съпротивляват яростно на опити за прокарване на такива закони. Веднъж мине ли, много по-трудно е да се отмени закона, отколкото да се предотврати. Отделно, хората отвикват да виждат такива кучета често и още повече се стряскат. Тук организацията, която се занимава с реабилитирането на расите е SOKA NRW (SO gennante KAmpfhunde "т.нар бойни кучета"). Има годишни протести, опитват се да образоват хората и да спечелят общественото мнение с отговорно поведение.

Иначе, не е забранено да имаш "опасно куче", на теория поне. Обаче те цедят през страшна цедка, пишеш специални молби да ти позволят, аргументираш се защо ти е нужно и важно да гледаш такова куче, кучето държи изпит за характер, ти държиш изпит, а данъка е просто убийствен (600-1100 евро годишно в зависимост от общината).

Абе ... заради тъпотиите на хората, кучетата страдат.

А, и аз ще трябва да го държа тоя изпит, за да си взема моето куче тук и то съвсем скоро. Пак късмет изкарах, че на косъм и тя можеше да е в списъка с "опасните кучета" и "особените породи".

Ако ми стигне немския, може да се опитам да преведа закона и въпросите за изпита.
Нещо като нашите шофьорски листовки са.

* Германия, Северен-Райн Вестфалия
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни