Dog.bg Форуми : Хамстерче сирак

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хамстерче сирак Нуждая се от съвет за хранене :(

Анкета: Бебе Хамстер (0 гласували потребители)

С какво е най-добре да се храни бебе хамстер на 4-5 дни?

  1. Прясно мляко (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  2. NAN за бебета до 6 месеца (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  3. Кисело мляко (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   simona.d Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-July 12

Публикувано: 16 July 2012 - 03:36 PM

Здравейте,
На 14.06 взех малко бебе хамстер - сираче (на 1-2 дни). Първият ден го храних с прясно краве мляко - истинско, не от магазина! Бебето нямаше голямо желание за ядене, направо ме плашеше...
Вчера му купих NAN за бебета от 0 до 6 месеца и започнах да го храня с него, желанието за хранене се повиши, но има проблем - пипета е възможно най-малката, която съм намерила, но то не може да преглъща със скоростта с която пипетата пуска мляко, а едвам я докосвам!!!
Хамстерчето търси от къде да бозае и това също е голям проблем - не иска пипетата...
Най-вероятно аз се престаравам и затова днес успя да се задави - дори спря да мърда за 10-15 секунди, не реагираше когато го виках и сякаш сърчицето му бе спряло... масажирах го, оправи се - започна отново да диша и сърчицето му да бие...
Много се стреснах и затова започнах да го храня едвам-едвам, накрая реших да пробвам с кисело мляко - получава се - иска да яде, не се задавя, пипетата пуска нищожни количества... но дали е добре да му давам кисело мляко?
Съжалявам, ако пиша объркано и несвързано, но съм много притеснена! Не знам какво да правя и ще съм ви много благодарна, ако знаете нещо и го споделите! Благодаря!
Ето и малко снимки на бебето - ще може да се ориентирате колко е голямо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 July 2012 - 06:37 PM

Здравей.
Прясното краве мляко е за теленца. За хамстери не става.
Спешно говори с лекар, той ще ти каже с какво да го храниш. :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   simona.d Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-July 12

Публикувано: 16 July 2012 - 09:15 PM

Благодаря!
Знам, че не бива, но нямаше какво да му дам първият ден и затова измислих нещо набързо - реших, че е по-добре така от колкото нищо.
А за доктора - отивам утре рано сутрин :)
За сега му слагам затоплящ пад - веднага се сгушва до него! Сменям два и гледам през повечето време да има какво да го топли. Давам му по малко бебешко мляко на около един час - час и нещо.
Търсих лактол - то е за котета принципно, но не успях да намеря :( Надявам се, че до утре всичко ще е наред и, че доктора ще ни даде добри съвети.
Щом се върна ще напиша препоръките за други попаднали в това положение :)

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 July 2012 - 11:51 PM

Хич нямам опит с толкова малко мишленце, но копирам тук съвети за бебе-(друг вид)гризач, дано са валидни и за хамстерче:

Цитат

Храни се с бебешко мляко за котки - има го по по-големите зоомагазини, както и във ветклиниките. Разрежда се с преварена вода според упътването на опаковката.
Важно е да е постоянно на топло - две бутики с гореща вода се покриват с кърпа и малкото се слага между тях и се завива. Оставя се място ако му стане много топло - да може да излезе.
Също така се масажират половите органи и дупето, също така и коремчето с памук, натопен в топла вода. Това се прави, за да се симулира близането на майката - само така може да се изходят малките. Важно е да се изпишкват и изакват.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 17 July 2012 - 01:24 AM

Поразгледах тук- таме .
пускам ти го в превод с гугъл преводач ,но основното се разбира

ако поколението, да бъдат на осиротели:
- Трудно е да оцелее, освен ако те са около 15 дни от живота. Въпреки това, винаги трябва да опитам.
да се хранят, ще направите каша с тези съставки и да го даде на всеки два часа:
"1 яйчен жълтък
250 CL. без лактоза мляко (или мляко за котенца бебе)
150 CL. тежки сметана или сметана (без захар, течни)
Една малка лъжичка мед или фруктоза "
след всеки изстрел, с влажна (не мокра, просто влажна) търка бавно от стомаха (корема) до коя година Това помага на храносмилането и е това, което прави майка, когато измивания. Те са много малък затова натискът ще бъде твърде малко.
- От на 6тия ден ще бъде обзаведен към вашата диета в допълнение към кашата, продукти като ориз, ечемик, овес, царевица и пшеница, да се носят надолу твърди храни зъбите започва да расте . След това, на 14-ия ден, в допълнение на течен тор и твърди храни, започват да се включи на фуражни кучета, варено яйце, без сол, прясно сирене (тип селища и Неподправената), нетлъсто месо, варено без сол, ябълка (без киселина) и банани. Тези храни се охлади отнема няколко часа се сервира и винаги трябва да са със стайна температура. Когато те достигнат 22 дни започват да въведете останалите зеленчуци и плодове,, препоръчани постепенно и в малки количества.

Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#6 Потребителят е офлайн   simona.d Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-July 12

Публикувано: 17 July 2012 - 01:03 PM

Благодаря много за помощта! Интересна е частта със зъбките, защото бебето вече има поникнали малки зъбчета - значи може би е малко по-голямо от колкото си мислех!
Ветеринарят ми каза, че се справям добре и че не трябва да му давам кисело мляко, защото е още рано. Не съм се виждала с него, чух се с него по телефона и ми даде само набързо намерена информация.
За загряване използвам падове (за ръце през зимата), първоначално ги увивах в кърпа или тоалетна хартия, но мъникът яде и двете,и затова сега го допирам до керамичната част на нощната ми лампа (нагрява се, когато е пусната).
Наистина съм много благодарна за идеите и за рецептите! Надявам се, че ще успея да го отгледам с тяхна помощ!

#7 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 July 2012 - 01:21 PM

simona.d, :rc_036: ,че му даваш шанс да живее!

толкова е мъничко :wub:

#8 Потребителят е офлайн   simona.d Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-July 12

Публикувано: 21 July 2012 - 11:22 AM

Бебе Моли почина ;( В 2:30 тази нощ ;( Отново искам да благодаря на всички за помощта!

#9 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2012 - 11:36 AM

Съжалявам много.... :dh_188:
Много са крехки в тази възраст.

#10 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 21 July 2012 - 08:26 PM

Много съжалявам.Шансовете му бяха нищожни,но Вие опитахте....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#11 Потребителят е офлайн   simona.d Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-July 12

Публикувано: 21 July 2012 - 11:18 PM

Благодаря Ви, но ми се иска да не го правех по този повод...
Понеже не мога да спра да мисля за Моли, реших да се концентрирам върху нещо друго и да направя нещо в нейна памет. Знам, че е глупаво, но все пак, ако Ви интересува може да го видите.
Знам, че има много сайтове и блогове за хамстери на български, но повечето копират един от друг и са общо-взето пълни глупости - пълни са с грешки. Търсих доста неща в интернет, превеждах ги, има и някой неща, копирани от въпросните форуми и сайтове, но съм се старала да са малко.
http://thehamsterbubble.weebly.com/

#12 Потребителят е офлайн   Коди Мартин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Медицина, Животни, Книги, Телевизия и др.

Публикувано: 19 August 2012 - 03:22 PM

Съжалявам и аз, макар и късно да пиша. Поне опита да му дадеш живот, макар и да не се получи!
User's Signature

[Качена снимка

Аз съм против насилието над животните, а ти?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни