Dog.bg Форуми : Яденето и заплождането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Яденето и заплождането

#1 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 19 July 2012 - 02:52 PM

Кучето ми е на година и един месец и искам да задам няколко въпроса относно яденето и заплождането. Знам ,че е препоръчително кучката да се запложда след 2рата година,но искам да знам каква може да е максималната разлика в килограмите , за да протече всичко нормално. Кучката ми е 30кг и наскоро много отслабна и отказва да се храни, яде ми само от ръката . Беше над 30кг . Пролетта съм я обезпаразитявал вътрешно и външно. Моля ви дайте ми нещо.

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 July 2012 - 03:59 PM

Ама таз кучка каква порода е? И защо не яде? Заради жегата или има друга причина? С какво я храните? И как така сте я обезпаразитили на пролет - не е ли време пак да го направите. А разликата в килограмите на кое Ви вълнува?

#3 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 19 July 2012 - 05:17 PM

Майка и е Каракачанка , а бащата не се знае . Храним я със суха храна ,наскоро и давам различни да видя коя яде най-много. Също така и варя фенери. За килограмите ме интересува дали ще може да износи кученца от каракачанец.

#4 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 July 2012 - 06:57 PM

За "здраве" ли ще ги носи или имате стадо? Тоя тип кучета и "развъждачи"(опс, кинолози) са основните, които задръстват пътя с бездомници, и ако просто ви трябва второ куче ще Ви намерим за лев-два(куче не се подарява, затова казвам лев-два железни..сега да не ме налазите защитниците и да ме изкарате и мен борса :ab_041: ). Няма нужда да я плодите, има подобни кучета в излишък.

Иначе на въпроса за килограмите и дали е нормално да яде толкова може да ви отговори някой кадърен вет. лекар. :ba_025:

#5 Потребителят е офлайн   Д.БАЛЧЕВ-БАЛКАН Икона

  • БАЛЧЕВ-БАЛКАН
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2113
  • Регистрация: 09-April 08
  • Gender:Male
  • Location:БАЛЧИК 9600

Публикувано: 19 July 2012 - 07:01 PM

........най добре е ,да я кастрираш,ще напълнее и няма да имаш ядове с износването !
User's Signature

,,САМО СЛАБИТЕ СЕ СТРЕМЯТ КЪМ ПОРЯДЪК . СИЛНИТЕ ВЛАДЕЯТ И ХАОСА ......... ,,
www.balchevbalkan.hit.bg

#6 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 July 2012 - 07:06 PM

Да, поне няма да ги газят по улиците и да живеят в говна с коричка лебец, сервиран в ръждясала купа от 1923г.. :ab_041: :zz_020:

#7 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 19 July 2012 - 08:15 PM

Абе ти откъде знаеш как я гледам и т.н ,аз си избирам кво да си я права , моя си е кучката , ако искам и с пинчер ше си якръстосам , аз ви питам нормални въпроси , а вие гледате да се заядете . Нямам стадо , кучката охраняава къщата и то голям характер. Кажете, ако ще ми отговаряте на въпросите, ако не да трия темата и да не се надявам да ми се отговори на 2 въпроса във форум специално за кучета :)

#8 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 July 2012 - 08:25 PM

Абе тогава бегай да питаш другаде. Кръстосвай я и с глиган ако искаш, мен не ме бърка.. :ab_041: Преди това прочети правилата на форума, щото в момента ги нарушаваш.. темата ти още стои щото няма модератори в този раздел. Не стига че грам не си наясно а за кученца питаш и то в този форум. :ab_041: Много ясно, че никой няма да ти даде съвет.. :zz_020:

Ти като избираш и много разбираш заведи кучето на лекар, недей се стиска, че може и да го умориш.. То не е само да го вземеш.

#9 Потребителят е офлайн   miro_kz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Male

Публикувано: 20 July 2012 - 07:40 AM

"Пролетта съм я обезпаразитявал вътрешно и външно." - Брей,колко благородно си постъпил,сега наесен ли ше я обезпаразитяваш пак ? :)

#10 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 20 July 2012 - 08:53 AM

Ей комплексари вие сте наказани от живота , смешни сте :)

#11 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2012 - 09:04 AM

Показване на мнениетоBizz, в 19 July 2012 - 08:15 PM, написа:

Абе ти откъде знаеш как я гледам и т.н ,аз си избирам кво да си я права , моя си е кучката , ако искам и с пинчер ше си якръстосам , аз ви питам нормални въпроси , а вие гледате да се заядете . Нямам стадо , кучката охраняава къщата и то голям характер. Кажете, ако ще ми отговаряте на въпросите, ако не да трия темата и да не се надявам да ми се отговори на 2 въпроса във форум специално за кучета :)


Така е - кучката си е ваша и вие ще си решите. Но както сам казахте, тя е още много млада за заплождане. По принцип препоръчват едрите породи кучета да се заплождат по-късно, за да са сеоформили вече като физика и психика. Хубаво е да обмислите добре нещата - защо искате да роди. Това за голямо съжаление няма да я предпази от болести, няма да и помогне за развитието й. Единственото, което ще постигнете е да получите 5-6-10 кученца, които да тряба да отглеждате 2 месеца, да ваксинирате и обезпаразитявате ( с бебешки препарати) и после да им търсите дом. Дом не е много лесно да се намери за всички, особено ако са повечко палета.
От друга стана кастрирането на кучката би могло да реши няколко проблема - хормонални дисбаланси, ракови заболявания и нежелана бремнност.
Преди години немската овчарка на брат ми, която живееше на двора, забременя и роди жълти "немски овчарчета". Трудно намериха дом за всички - първо, защото кученцата бяха едри, което значи повечко храна и второ, защото бяха очевидно непородисти.
Вашето куче има майка каракачанка и неизвестен баща. Дори и външно да прилича на каракачанка, то носи гени и от другото куче. Тези гени ще предаде и на своето потомство. Но може да очаквате, че ще роди каракачанки или пък че всечки малки ще приличат на тази порода.
Това, което аз разбрах от изказванета на valnata :

Показване на мнениетоvalnata, в 19 July 2012 - 07:06 PM, написа:

Да, поне няма да ги газят по улиците и да живеят в говна с коричка лебец, сервиран в ръждясала купа от 1923г.. :ab_041: :zz_020:

е, че кученца, родени от подобни връзки, често биват захвърлени или прекарват живота си на верига в двора. Хората ги взимат за пазачи и не се замислят, че тези кучета (като всяко живо същество) имат нужди - и от качествена храна, и от движение, и от социални контакти. Да - кучетата могат да изкарат години на веригата, с половинка хляб на ден и купа вода (не говоря за васшето , а по принцип). То и човек може да преживее така. Но това няма да е здраво и нормално куче. То ще е ограничено и физически, и психически. Такива има наистина много.
За килограмите - никой във форума не може да ви каже нормални ли са. Като не се знае, какъв е бащата (ами ако е пинчер :md_064: ).Това трябва сам да преценявате според общия изглед на кучето - не бива да стъчат ребра, нито костите на таза. Но не бива и да е тлъсто. Много кучета резко намаляват храната в жегите - а след като живее на двора сигурно й е доста топло. Ако наистина е отслабнала много - заведете я на ветеринар. Ако обаче е била 31-32 килограма, а сега е 30 и е жизнена и игрива, вероятно просто си е наложила диета.
Хубаво е да я обезпаразитявате вътрешно поне на 3 месеца - хапчетата не са скъпи и на всеки препарат пише на колко време се дава. Щом живее на вън трябва да я предпазвате и от външни паразити - има комбинирани таблетки - за вътрешно и външно, има и противопаразитни каишки с действие 5-7 месеца, ако не ви се занимава всеки месец. Освен, че дразнят кучето, паразитите пренасят болести и могат да се прехвърлят и на хората.

#12 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2012 - 09:33 AM

Показване на мнениетоBizz, в 19 July 2012 - 02:52 PM, написа:

...каква може да е максималната разлика в килограмите , за да протече всичко нормално. Кучката ми е 30кг и наскоро много отслабна и отказва да се храни, яде ми само от ръката . Беше над 30кг . Пролетта съм я обезпаразитявал вътрешно и външно. Моля ви дайте ми нещо.


Нищо няма да стане с каракачанеца, а и кучката може да умре каквато е малка и лека, нали се сещаш. Поне я кастрирай да не се мъчи и я обезпаразитявай на 3 - 4 месеца веднъж. Дай ни ти сега нещо...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#13 Потребителят е офлайн   bluee Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-July 12

Публикувано: 20 July 2012 - 07:16 PM

Кученцето да не го взехте от гр.Кърджали?

#14 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 21 July 2012 - 04:30 PM

Показване на мнениетоaldald, в 20 July 2012 - 09:04 AM, написа:

Показване на мнениетоBizz, в 19 July 2012 - 08:15 PM, написа:

Абе ти откъде знаеш как я гледам и т.н ,аз си избирам кво да си я права , моя си е кучката , ако искам и с пинчер ше си якръстосам , аз ви питам нормални въпроси , а вие гледате да се заядете . Нямам стадо , кучката охраняава къщата и то голям характер. Кажете, ако ще ми отговаряте на въпросите, ако не да трия темата и да не се надявам да ми се отговори на 2 въпроса във форум специално за кучета :)


Така е - кучката си е ваша и вие ще си решите. Но както сам казахте, тя е още много млада за заплождане. По принцип препоръчват едрите породи кучета да се заплождат по-късно, за да са сеоформили вече като физика и психика. Хубаво е да обмислите добре нещата - защо искате да роди. Това за голямо съжаление няма да я предпази от болести, няма да и помогне за развитието й. Единственото, което ще постигнете е да получите 5-6-10 кученца, които да тряба да отглеждате 2 месеца, да ваксинирате и обезпаразитявате ( с бебешки препарати) и после да им търсите дом. Дом не е много лесно да се намери за всички, особено ако са повечко палета.
От друга стана кастрирането на кучката би могло да реши няколко проблема - хормонални дисбаланси, ракови заболявания и нежелана бремнност.
Преди години немската овчарка на брат ми, която живееше на двора, забременя и роди жълти "немски овчарчета". Трудно намериха дом за всички - първо, защото кученцата бяха едри, което значи повечко храна и второ, защото бяха очевидно непородисти.
Вашето куче има майка каракачанка и неизвестен баща. Дори и външно да прилича на каракачанка, то носи гени и от другото куче. Тези гени ще предаде и на своето потомство. Но може да очаквате, че ще роди каракачанки или пък че всечки малки ще приличат на тази порода.
Това, което аз разбрах от изказванета на valnata :

Показване на мнениетоvalnata, в 19 July 2012 - 07:06 PM, написа:

Да, поне няма да ги газят по улиците и да живеят в говна с коричка лебец, сервиран в ръждясала купа от 1923г.. :ab_041: :zz_020:

е, че кученца, родени от подобни връзки, често биват захвърлени или прекарват живота си на верига в двора. Хората ги взимат за пазачи и не се замислят, че тези кучета (като всяко живо същество) имат нужди - и от качествена храна, и от движение, и от социални контакти. Да - кучетата могат да изкарат години на веригата, с половинка хляб на ден и купа вода (не говоря за васшето , а по принцип). То и човек може да преживее така. Но това няма да е здраво и нормално куче. То ще е ограничено и физически, и психически. Такива има наистина много.
За килограмите - никой във форума не може да ви каже нормални ли са. Като не се знае, какъв е бащата (ами ако е пинчер :md_064: ).Това трябва сам да преценявате според общия изглед на кучето - не бива да стъчат ребра, нито костите на таза. Но не бива и да е тлъсто. Много кучета резко намаляват храната в жегите - а след като живее на двора сигурно й е доста топло. Ако наистина е отслабнала много - заведете я на ветеринар. Ако обаче е била 31-32 килограма, а сега е 30 и е жизнена и игрива, вероятно просто си е наложила диета.
Хубаво е да я обезпаразитявате вътрешно поне на 3 месеца - хапчетата не са скъпи и на всеки препарат пише на колко време се дава. Щом живее на вън трябва да я предпазвате и от външни паразити - има комбинирани таблетки - за вътрешно и външно, има и противопаразитни каишки с действие 5-7 месеца, ако не ви се занимава всеки месец. Освен, че дразнят кучето, паразитите пренасят болести и могат да се прехвърлят и на хората.




Мерси за поста и доброто обяснение, има още много време и ще мислим .. ;)
Ако искате мога да кача и снимки ?

#15 Потребителят е офлайн   bluee Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-July 12

Публикувано: 21 July 2012 - 08:27 PM

И аз имам куче каракачаноподобно на тази възраст и тези килограми бихте ли споделили от къде го взехте? :mg_062:

#16 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 21 July 2012 - 09:39 PM

Показване на мнениетоBizz, в 21 July 2012 - 04:30 PM, написа:


Ако искате мога да кача и снимки ?


Разбира се!

#17 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 22 July 2012 - 08:34 AM

Кучето ми го даде приятел от неговото село, но незнам кое му е селото..
На последната снимка е заслабяла, и не е от падането на козината, има разлика 5кг ...

.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#18 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2012 - 06:05 PM

Хубаво куче :mg_062: . На снимката не личи да е слаба, то с това кожухче няма как да се види. Аз нямах предвид от падането на козината да е смъкнала килата - някои кучета намаляват или спират храната в жегите. Мои приятели също гледат такава каракачанка - взета е от приют и е кастрирана - поради което е склонна към пълнеене. Гледат я на двор, но са на морето и там от влагата вероятно и е още по-зле в жегите. Всяко лято тя почти спира да яде, но си е жива и здрава .Ако иначе е жизнена, вероятно няма проблем. макар че 5 килограма са си много.

#19 Потребителят е офлайн   Bizz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-November 11

Публикувано: 22 July 2012 - 06:32 PM

Доста е жизнена и игрива, вероятно е от жегата,но ще видим какво ще каже ветеринаря..В момента сме само на суха храна и я храня по 2 пъти на ден,сутрин и вечер .. И попринцип сутрин отказва да яде ,а вечер си изяжда почти всичко,но не наведнъж..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни