Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 09:46 AM

Благодаря, наистина е много сладичко... мисля раните заздравяват успешно. А за родословието - аз просто не държа да водя кученцето си на изложби...Единствения лицензиран развъдник за Кавалер Кинг Чарлс в България намерих .Кученцата бяха прекрасни. Но просто не можах да си позволя да дам 700 евро! Може би трябваше да се ориентирам към друга порода, която е по-разпостранена , но сега не съжалявам. Толкова е мил, послушен и умен :)

#22 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 26 July 2012 - 09:57 AM

Не знам за кой път ще го пиша в този форум, но явно трябва да се повтаря до безкрайност, че РОДОСЛОВИЕТО НЕ Е ДОКУМЕНТ, КОЙТО СЛУЖИ САМО ЗА ПОКАЗВАНЕ НА КУЧЕТО ПО ИЗЛОЖБИ. То е документ , удостоверяващ кой и как е произвел въпросното куче. С него може да се докаже кой, как и къде е направил нещо. Така се носи и се търси отговорност.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#23 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 10:42 AM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 09:46 AM, написа:

Благодаря, наистина е много сладичко... мисля раните заздравяват успешно. А за родословието - аз просто не държа да водя кученцето си на изложби...Единствения лицензиран развъдник за Кавалер Кинг Чарлс в България намерих .Кученцата бяха прекрасни. Но просто не можах да си позволя да дам 700 евро! Може би трябваше да се ориентирам към друга порода, която е по-разпостранена , но сега не съжалявам. Толкова е мил, послушен и умен :)


Мисля си, че колкото и да е разпространена породата, кученцата от развъдниците имат висока цена. Дори да заплодиш кучката си със собствено мъжко куче ( и да не плащаш за чужд разплодник немалка сума) пак имаш много разходи от изследванията, през храната за бременната кучка, храната за малките (поне 2 месеца), ваксини, татуировки / чипове, обезпаразитяване и сигурно куп други неща, които на обикновения човек, като мен не са и хрумвали. А и изложбите, които ако за домашния любимец не са задължителни, то за кучетата, които ще се развъждат са необходимост, за да бъдат изобщо допуснати до развъдна дейност. Участията не са никак евтини, дори и да не броим, колко пари заминават по предварителна подготовка - за някои породи - то са прически, шампоани, лакове, спрейове, обучения. Все пак като ще ходиш да се Излагаш - трябва да сте красиви :wub:
И всичките тези парички трябва да се изкарат и затова (лично мое мнение) цената на кученцата от РАЗВЪДНИЦИ е висока.
Всичко останало (може с малки изключения) е както тук го наричат - междусъседско развъждане - срещнали се 2 кучета, приличащи на една порода и си родили дечица. Майката я хранели сух хлебец и попарки, тя колкото можала кърмила. На 30-40дена кученцата къде социализирани, къде не, ги разпродали за по 200 лева - и да са се охарчили за първа ваксина - пак си е чиста печалба. Пък новите собственици да се оправят...
Лошото е, че в тоя случай - пак си си дал парите, пак си се охарчил за следващите ваксини, захранвания, чипиране, че и не дай си Боже за лекуване на всевъзможни болести, ами и радостта от новото пале ти е помрачена от безсънни нощи и търчане по ветеринари.
А онзи ми ти хитър гений дето разпродава на битака бременните си кучки, си пълни гушата и бълва болни животинки и бъдещи бездомници. А гледам сега и вълци тръгнал да развъжда и вълци.
Ще взема да му са обадя аз -една кръстосчица да ми направи на лъв с домашно коте, ама ако може и бенгалски тигър някак си да онуди в родата, че много ми се иска да имам хем късокосмето, хем с грива, па и да е беличко на раенца,

#24 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 11:03 AM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 09:46 AM, написа:

Благодаря, наистина е много сладичко... мисля раните заздравяват успешно. А за родословието - аз просто не държа да водя кученцето си на изложби...Единствения лицензиран развъдник за Кавалер Кинг Чарлс в България намерих .Кученцата бяха прекрасни. Но просто не можах да си позволя да дам 700 евро! Може би трябваше да се ориентирам към друга порода, която е по-разпостранена , но сега не съжалявам. Толкова е мил, послушен и умен :)

Знаете ли сега, колко по 700 евро ще трябва да дадете за лечение и социализиране на животинката до края на живота й? Колко ще струват сълзите и притесненията ви дали ще се оправи и дали този ветеринар е точният? Пак си помислете като ви хрумне да взимате куче от място, което откровено се нарича "животновъдна ферма" и продава десетки породи на ниски цени. Дано повече хора прочетат тези постове ПРЕДИ да си вземат куче и посе хубавичко да си направят сметката кое могат и кое не могат да си позволят.

#25 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 July 2012 - 11:22 AM

Много кофти така се получава, след дъжд качулка. Вече не вярвам, че някога хората ще мислят, преди да действат по въпроса с взимане на куче. Съвсем нормално е на мясото, където ви искат малко пари да ви дават това, за което сте платили. Всяко нещо си има цена. Искали сте кавалер, обаче не ви се дават пари. А говорихте ли с развъдчика изобщо какви варианти за плащане има? Дали нямаше да се разберете за изплащане? Сега и на мен ми е интересно каква ще е финансовата равносметка накрая. За емоционалната няма да говорим.

Като човек, който в момента има кученца всичко ми е много прясно. Няма да казвам точната четирицифрена сума, която съм вложила и продължавам да влагам в малките. Преди това парите, които съм дала за допускане на кучето ми до развъдна дейност и изследвания изобщо не ги коментирам. Разберете, всяко нещо, което е направено така, както трябва, струва пари. 100 пъти по-добре щяхте да направите да осиновите куче от приют, отколкото да подхранвате тези изроди и техния жесток бизнес.

Дано кученцето се оправи!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#26 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 26 July 2012 - 12:21 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 26 July 2012 - 11:22 AM, написа:

Много кофти така се получава, след дъжд качулка. Вече не вярвам, че някога хората ще мислят, преди да действат по въпроса с взимане на куче.

На мен ми се изчерпа съчувствието към подобни "пострадали" вече. Ама до капка свърши.
Когато купуват кутрето и пълнят гушата на някой престъпник, не могат един елементарен сърч да направят. Като се опарят тутакси намират къде да пишат. Как става така, бе, чувал картофи ли купувате да ви го пращат по автобус без да видите условията, в които се отглежда кученцето, баща, майка, развъдчик? Ми вчера за 2 секунди потърсих в Гугъл animalbg и ми излязоха сто резултата с предупреждения за измама.
Пишем, пишем и кво - те го четат после, а не преди.
Точно заради такива като вас процъфтяват борсите. Окачете си го като обеца на ухото - вие дадохте своята лепта за тяхната печалба и им помогнахте да измамят следващите след вас.

Относно кутрето - знайте, че щом има гъбички, това е сигурен знак, че имунната му система е изключително слаба. Както ви казват - направете тестове за инфекциозните заболявания и го пазете като зеницата на окото си, внимавайте за най-малките признаци на неразположение, защото кученцето е било с паднал имунитет в почти сигурно заразена среда. Мъчно ми е, че ви плаша, но не това е целта ми, просто много внимавайте. Намерете добър вет, който да ви посъветва какво да правите в тази ситуация, защото куче с гъби не се ваксинира на общо основание.

#27 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 26 July 2012 - 01:44 PM

Аз съм от пострадалите преди време и пак казвам- няма пострадали, има непростимо тъпи хора/ аз съм вътре в бройката/ и никаква жал и съчувствие към тях! Ето, по- горе пише-"...просто не можех да си позволя да дам 700 евро..." да, но можехме да си позволим " малките" суми! Аз моята я допълних за две седмици опити да го спасим. Абсолютно тъпо е това слъзливо хленчене след това- аз ще си го обичам, аз ще си го гледам...да, то оставаше и друго! Какво да жалим! Явно невежи ще има докато има и търгаши, а и след тях, защото търгаша се появява заради селската ни тарикатщина да го извъртим така, че хем кеф- имаме куче от сой, ем тъничко да ни излезе! Аз пак имах късмет- колкото и жестоко да звучи- кученцето умря, а аз след сълзите и сополите доста научих, доста неща премислих. Ако беше оживяло щях да съм абониран за ветеринарите за години напред, сега поне имам втори шанс...Ето, казват ви хора с опит- направете тестове на животното, докато чакате да се стабилизира, не се доверявайте на обикновен преглед, за ваше и на кучето добро е, вие не, той докторът каза... Докторът няма на очите си микроскопи, ако има зараза в инкубационен период няма как да я види. Парвото е грозно нещо- кучето повръща слуз и парчета от черва, после започва да дриска кръв, съсиреци и още парчета от черва...казвам ви, тогава сте абсолютно безсилен, а то ви гледа, иска да му помогнете, а после вече и не ви гледа, просто се мъчи! Реве ми се като го пиша това, защото всичко ми се връща!

Изуми ме информация за взето качествено кученце, с паспорт, елитни родители, от изключителна порода и после...ИСКАТ ДА ГО ВРЪЩАТ!!! Да! Това също го има1 Това как се предвижда, по какво да познаеш какъв ще е този дето взима кученце и то ПО ВСИЧКИ ПРАВИЛА! Нямам думи! Бедните животни дето измъчихме и ще продължим да мъчим!

#28 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 01:49 PM

Tова всъщност не е първото куче което си взимам. Четвърто ми е. Имахме ротвайлер , голдън ретривър и кокер, които вече е на 6 годинки. Подобно нещо не ми се е случвало и не вярвах, че може да ми се случи. Предполагам много бях се въодушевила като видях обявата. А гъбичките са следствие от раните. Не на писах този пост за да получавам упреци или съчувствие. Написах го за да го прочетат хора, които са потенциални жертви на господина. Никъде в обявите не пише "животновъдна ферма", пише развъдник. "Животновъдна ферма" пише на печата в паспорта. Да си призная не проучих нищо, освен, че има и други обяви на тази цена,които не са негови, освен това вие не знаете за колко съм го взела тъй като обявата е свалена. А за лечението кученцето се оправя успешно. Дори вече започна и да си играе и да лае от време на време. Все още се храни трудно, но вече не е онова страхливо кученце. За жалост докато излекуваме гъбичките и крастата ще мине време, но ще го излекуваме. За сега всичко друго му е наред :)

#29 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 26 July 2012 - 01:58 PM

Ето го моя Албус! Щеше да стане красавец...си мислех тогава. Най- вероятно щеше да се мъчи от наследствени и придобити болести поради какво...поради себе си, поради това, че се е родил за да бъде пробутан! Без ваксини, пълен с глисти...имам четири деца- познайте как се опитваш да ги държиш настрани, за да не присъстват на агонията му. Ние сме глупаците! Тук има огромен опит, достатъчно дебати и изяснявания за всеки проблем, но не, ние да си минем по тънкото! Има ветеринари всякакви, това поне е ясно. И аз го водих по всякакви. Всички са много симпатични и разбират от работата си...докато не се окаже, че нещо са пропуснали...Бдете над кучето, а ако се окаже след това, че е ило неоснователно какво толкова, просто ще сте спокойна. И малко навътре с парите, което все пак се забравя по- лесно.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#30 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 26 July 2012 - 01:59 PM

На мен също не ми е първо куче, това по- скоро говори лошо за нас...

#31 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 02:01 PM

А и какво сега дайте да убием хората които не могат да си позволят да купят куче за1000-2000 лв? Кокера ми например е вземан от зоомагазин за 120 лв ( е, вярно не е скъпа порода принципно), но до сега да чукам на дърво не е имал никакви проблеми. Каква е гаранцията, че като вземеш куче с родословие няма да се е получила делеция на някой ген и кученцето е с вродено заболяване, което се отключва в даден момент? Случва се и при хората нали?

#32 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 02:17 PM

"Ето, казват ви хора с опит- направете тестове на животното, докато чакате да се стабилизира, не се доверявайте на обикновен преглед, за ваше и на кучето добро е, вие не, той докторът каза... Докторът няма на очите си микроскопи, ако има зараза в инкубационен период няма как да я види."
Защо му е на доктора да отказва да направи изследване? Нали все пак му се плаща? Ходя в препоръчана клиника. Какво да направя? Да накарам докторите на сила ли?

#33 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 26 July 2012 - 02:22 PM

Вижте, аз отговорите на тези риторични въпроси вече съм ги получил. Гледам дворно куче с което също имах"късмет"- или тя, защото просто я приютих, но когато искаш не просто да приютиш, а да имаш породисто куче, тогава и нормалното и добронамереното към бъдещото ти куче отношение е да го направиш по проверените стъпки. Гаранцията е много по- голяма, а и освен това съществува, защото иначе въобще няма такава- просто няма на какво основание да се даде. Има там едни изследвания, за които може би не знаете, които се правят на бъдещите родители. И ако те са добри, ако другите качества на кучетата са добри се допускат до разплод. Когато ви се предлага куче на такава цена- 120 лв., то обикновенно няма родословие, защото някои развъдници/ако въобще говорим за развъдници/ допускат нерегламентирани кучила, които се продават на такива цени, но без родословие. Нерегламентирани са, защото не могат да покрият критериите. Не могат да ги покрият, защото са преносители на лошо качество. Допускат ги, заради лесна и бърза печалба. <br>&nbsp;Доброто качество струва скъпо. <br>Да, и при хората се случва, но хората се събират както човек взима куче от улицата- по любов, а не по намерение- ще си купя индоевропеец, ще си купя азиатец... И когато купувачът на кучето иска" раса" е по- добре за животното, което си няма и най- малката представа, че е " раса" да го вземат здраво и надеждно, за да не се мъчи просто защото е лошо качество на една определена "раса" на която то въобще не знае, че е представител и че носи тежко наследство заради нея.

#34 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 02:25 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 02:01 PM, написа:

А и какво сега дайте да убием хората които не могат да си позволят да купят куче за1000-2000 лв? Кокера ми например е вземан от зоомагазин за 120 лв ( е, вярно не е скъпа порода принципно), но до сега да чукам на дърво не е имал никакви проблеми. Каква е гаранцията, че като вземеш куче с родословие няма да се е получила делеция на някой ген и кученцето е с вродено заболяване, което се отключва в даден момент? Случва се и при хората нали?

Ама Вие май наистина не разбирате разликата между развъдник и ферма, въпреки че тук специално Ви писаха и развъдчици. Гаранцията е, че се минава през иглени уши, преди изобщо да ти дойде идеята да развъждаш - 10 поколения назад се преценяват, десетки и стотици кучета се селектират и по-голямата част се отхвърлят, докато се изберат най-най-добрите представители! Знаете ли колко пари струва това? И колко любов и знание са вложени? От фалове никой не е застрахован разбира се, но се прави всичко, наистина всичко, за да бъде избегнато това. И ако бъде установено - отново анализи, тези кучета се изключват от разплод и така до безкрай. Вас сигурно Ви занимава въпросът "Ами ако се набутам с голяма сума, а кученцето е с наследствено заболяване?" Ей от такива тънки сметки процъфтява бизнеса на развъждачи и мошеници. А и преди години казвате с гордост - кокерът ви е взиман от зоомагазин и не е имало никакви проблеми - Ще Ви отговоря - живеем в ерата на ментетата и търгашите - особено напоследък - спестяват от ваксини, пространство, изследвания, не влагат мисъл и никакви средства, просто събират женска с мъжки и плодят. Ми продължавайте да ги спонсорирате и да мислите, че сте минали тънко, щом веднъж не се е случило, но да знаете, че играете на "руска рулетка", както някой "остроумно" беше наименовал борсата си.
petro - Съжалявам за това, което се е наложило да преживеете - Вие и семейството ви. Като гледах снимката ми се доплака. За разлика от автора на темата обаче Вие много добре разбирате за какво става въпрос.

#35 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 26 July 2012 - 02:32 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 02:01 PM, написа:

А и какво сега дайте да убием хората които не могат да си позволят да купят куче за1000-2000 лв? Кокера ми например е вземан от зоомагазин за 120 лв ( е, вярно не е скъпа порода принципно), но до сега да чукам на дърво не е имал никакви проблеми. Каква е гаранцията, че като вземеш куче с родословие няма да се е получила делеция на някой ген и кученцето е с вродено заболяване, което се отключва в даден момент? Случва се и при хората нали?


Гаранцията е в пъти по-голяма от тази, която може да ви даде зооборса или магазин (ако изобщо може да ви даде такава). Разликата е в това, че в развъдниците такива кучета с проблеми са изключения, а в зоомагазините обичайни екземпляри. Ако това още не ви е ясно, няма смисъл да си говорим. Продължавайте да чукате на дърво, да плюете в пазви и прочее бабини деветини. Не очаквайте съчувствие! Не е нужно да се убиват хора, те самите си причиняват достатъчно грижи и неприятности с изборите, които правят.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#36 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 02:53 PM

Ох, направих тази тема с мисълта да направя нещо добро за хората! Вие тука ме заляхте с упреци. Разбирам сериозността на проблема, но какво да направя като ветеринарът не иска да му прави изследване? Не мога да го транспортирам сама до никъде другаде в работно време , а не искам да го извеждам навън за да не пипне нещо. В домашни условия не може да се направи такъв тест... нямам голям избор. Студентка съм, живея в София само от година и няма кой да помоля. А след 2 дни като ходя да взимам отново витамини на кученцето ще помоля доктора да направи изследването. Единственото, което мога да направя е да го наблюдавам и да му меря температурата и аз това и правя. И ПАК ПОВТАРЯМ - НЕ ГО НАПИСАХ ЗА ДА ПОЛУЧА СЪЧУВСТВИЕ!

#37 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2012 - 03:09 PM

Пак се нахвърлихте на момичето, сякаш тя е виновна?!
Оставете я на мира!
В крайна сметка, просто сподели, за да не се опарят и други. Не е захвърлила кучето, не е тръгнала да го връща. Сега колкото и да и се карате, няма да се оправят нещата. Дала е някакви пари и толкова. Важното сега е кученцето да е добре. Вярно е, че хората масово четат след като вземат кученцето, ама какво да се прави. Тя е направила грешка и си е взела поука. Сега и 2000 критични поста да направите, само вятър на устата и гъдел на пръстите. Още повече пък упреци от някой, който е направил същото навремето!

Айде стига вече! Пък и всички сте ветеринари! Аз пък слушам докторите! Като отворите ветеринарен кабинет или сканирате диплома, може и вас. Ама пак на Интернет много не се доверявам, когато се касае за здраве!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#38 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 03:21 PM

YaninaNedyalkova, има много клиники, които работят денонощно - потърсете и второ мнение. Гъбичките по правило са доста упорити. А пониженият имунитет благоприятства всякакви зарази. Може да няма признаци сега, но по-добре се презастраховайте.
Кученцето е малко - ако нямате кола - гушвате го и в градския транспорт.

#39 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 03:29 PM

Имам кола, но не мога да карам с него, защото е неспокоен в кола. В градския транспорт нали не можело без наморник?

#40 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 03:40 PM

Ами като е неспокоен - за нашийника вързан на задната седалка - колкото да не скача по теб. В градския е задължително с намордник , но той е бебе - гушваш го, дупчиш му билетче и пътуваш. Или маршрутка, такси. Разбирам, че като го виждаш да се подобрява, си мислиш, че е излишно. Но по-добре да направите излишно усилие, отколкото после да се влошат нещата.
Ако си в Студентски град - в Мусагеница /Дървеница има ветеринарна лаборатория - http://www.vetdialab.com/contacts.php и "Син кръст" не ви е далеч - http://www.bluecross.../index.php?p=30

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни