Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 03:51 PM

Не съм в студентски... но ще се оправя някак

#42 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 26 July 2012 - 03:56 PM

Можете да прочете тук - http://www.nalov.com...opic=40738&st=0, явно си е опасен.

#43 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 04:05 PM

Аз съм писала на 2 организации за закрила на животните. Отзоваха се и двете и чакам новини скоро... Освен това съм писала и в 2 медии. Надявам се да си получи заслуженото. ИЗВЕРГ!!!

#44 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 26 July 2012 - 04:08 PM

kaiZen, моите нападки са по много специален повод- просто почнах да се улавям, как ми идват мисли в главата, които открих, че са пълни клишета- просто всички мислим по сходен начин и за това е моето дуднене. Първо, като се изгориш- ревеш и страдаш, после хукваш да предупреждаваш другите- това те топли, щото изглеждаш по- малко тъп, после се поуспокояваш, почваш да четеш и да хващаш туй- онуй и накрая, когато лъсне дълбочината на собствената ти непоследователност...или последователност в грешната посока почваш да я защитаваш, за да не изглежда толкоз дълбока. Случаят е точно такъв...като моя, както и като на много други. Това не е първо куче, а четвърто...или пето. Когато те натиснат, че действаш зле, почваш да се тръшкаш- ама моите други кучета...тук трябва да признаеш на себе си, не на някой друг още повече във форум където не си знаем очите, че си действал безотговорно много преди това. Ако бях проучил отговорно и задълбочено нещата, щях навреме да застана пред необоримия факт, че читаво куче струва едни определени пари- не по- малко и това няма как да бъде по друг начин. Щях също да разбера и куп други неща, както и най- важното, че да обичаш кучета е различно от това да харесваш кучета и винаги се изразява в действия. Онова момченце от" Признаци за раждане" също" обича кучетата. Иди да видиш какви ги е надробил. Като дуднеш може и на някой да му уври главата. И аз не нападам за това което е станало, а за това, което е в момента. Куче, неясно от къде дошло, с гъбички, неясно дали е ваксинирано, евентуално заразено...а може би не е, но това може да се знае само след тестове, а не след изчакване" Да видим дали ще ни се размине" За това дудна.

#45 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 July 2012 - 06:01 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 03:53 PM, написа:

Ох, направих тази тема с мисълта да направя нещо добро за хората! Вие тука ме заляхте с упреци. Разбирам сериозността на проблема, но какво да направя като ветеринарът не иска да му прави изследване? Не мога да го транспортирам сама до никъде другаде в работно време , а не искам да го извеждам навън за да не пипне нещо. В домашни условия не може да се направи такъв тест... нямам голям избор. Студентка съм, живея в София само от година и няма кой да помоля. А след 2 дни като ходя да взимам отново витамини на кученцето ще помоля доктора да направи изследването. Единственото, което мога да направя е да го наблюдавам и да му меря температурата и аз това и правя. И ПАК ПОВТАРЯМ - НЕ ГО НАПИСАХ ЗА ДА ПОЛУЧА СЪЧУВСТВИЕ!


За хора, които се интересуват ПРЕДИ има премного информация тук,а и не само.. Прочетете и Вие! Никога не е късно!
Това, че ветеринарът "не иска да му прави изследване" не е оправдание - София е голям град!
Дано кученцето Ви се оправи и не остане част от онези истории, които отварят очите...
Успех!


User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 26 July 2012 - 06:03 PM

Гъбичките НЕ са от раните.
По козината на всяко здраво куче при изследване биха се открили гъбички. Те, обаче, се проявяват в кожен проблем САМО когато имунитетът на животното е слаб. Когато имунитетът е слаб то 1. Много по-лесно се поддава на инфекция 2. Ваксината представлява вкарване на вирус в организма и може да го разболее в това му отслабено състояние.
Малките кученца получават имунитет от майка си с коластрата. Той ги пази докато стане време за ваксина. Като виждате състоянието на кученцето, какво мислите, е състоянието на майката и нейния имунитет?! Мислите ли, че изобщо е имала ваксина? Мислите ли, че е сукало достатъчно, за да го пази майчиният имунитет?!

Спрете да си завирате главата в пясъка. Погрижете се за кученцето, после пишете. И на 2 хиляди места да пишете, особена полза няма, и ние пишем, но никой не чете, точно като вас. Само в този форум има безбройни извадени като от калъп случаи, всичките написани.

#47 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 06:58 PM

"По козината на всяко здраво куче при изследване биха се открили гъбички. Те, обаче, се проявяват в кожен проблем САМО когато имунитетът на животното е слаб" затова му биха инжекция за подсилване на имунитета. За гъбичките, раните и крастата съм се погрижила. За това да проверя дали е болно и от друго също ще се погрижа, както и за напред! Стига вече, хора!!!! Защо си мислите,че съм толкова безотговорна към него. Просто се доверявам на хора, които все пак са лекари. Второ мнение ще потърся най-късно събота, когато имам възможност да го заведа до там безопасно за него.... ако наистина няма ваксини не искам да го размотавам по улиците. Наистина стига! На какво я обърнахте тази тема ?

#48 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 26 July 2012 - 07:09 PM

Обърна се на това, което се очаква да се обърне. За тази ферма е писано на много места. Вие не сте открили топлата вода, но както виждате не сте прочели предварително, а сте наляли още средства в нея. Сега можете да пишете и до Страсбург. "Кел файда?" казват едни комшии. Престанете да се държите като ощипана. Дават ви се съвети. Нищо повече. Никой не може да ви помогне, седейки зад компютъра. Кучето е Ваше и Вие ще се погрижите за него, колкото Ви стигат силите, възможностите и разбиранията. Тази тема НЯМА да помогне на никой, така както тези преди нея не помогнаха на Вас. Очевидно болшинството от желаещите куче ги интересува само и единствено цената, а после мрънкат, че евтиното им излиза скъпо. Това е ИЗБОР, при това ЛИЧЕН ИЗБОР, а във Вашия случай НЕИНФОРМИРАН поради личното Ви безхаберие.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#49 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 26 July 2012 - 08:07 PM

Тарикати ще има,докато има ..........

#50 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 26 July 2012 - 09:00 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 06:58 PM, написа:

Стига вече, хора!!!! Защо си мислите,че съм толкова безотговорна към него.

Кое стига? Обяснявам ви съвсем добронамерено защо е нужно повишено внимание щом кучето има гъбички и какво точно означава това. Лекувала съм гъби при неваксинирани кучета няколко пъти и ви предупреждавам да не прибързвате с ваксина, защото може да стане беля.
Дали сте безотговорна няма как да знам, но виждам, че сте неинформирана. Просто гъби не се причиняват от рани, а обратното. За жалост виждам, че информация не желаете. Ми, добре.

#51 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 09:29 PM

Ами кой е казал, че ще му бия ваксина сега? Когато се стабилизира тогава!

#52 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2012 - 09:14 AM

Виждам, че сте притеснена, това личи от постовете Ви, но моля Ви не бъдете толкова неблагодарна към съветите от съфорумците, те с нищо не са Ви виновни. Само се стремят да помогнат, за разлика от този, който Ви е пробутал болното кученце. Тук пишат опитни хора, които се опитват да Ви бъдат от полза, макар и от разстояние.

#53 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2012 - 09:33 AM

Нямам нищо против съветите, даже се радвам. Но начина на писане ме обиди! Все едно изобщо не ми пука какво ще се случи с кученцето. Аз го обожавам, от 2 години го чакам :) И искам да се оправи и правя всичко, което трябва. И все пак си мисля, че ваксини са му бити, защото този малоумник има 65434567890 кучета и едно ако е болно и другите ще се разболеят (не че му пука де), ама все пак не иска да умрат и да не може да вземе пари от хората... И все пак тестове ще му направя утре задължително. :)

#54 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 27 July 2012 - 07:43 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 27 July 2012 - 07:33 AM, написа:

Нямам нищо против съветите, даже се радвам. Нo ===================
=====================================, защото този малоумник има 65434567890 кучета и едно ако е болно и другите ще се разболеят (не че му пука де), ама все пак не иска да умрат и да не може да вземе пари от хората... И все пак тестове ще му направя утре задължително. :)

Този няма 65434567890 кучета ,схемата му е друга,защото пък тези кучета ще трябва и да се хранят.

#55 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2012 - 07:25 AM

Ами аз като гледам хилядите му обяви си мисля,че има много кучета, вълци.... може и крави да има даже и какво ли още не.... Каква му е схемата?

#56 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 28 July 2012 - 08:49 AM

Бях написал детайлно всички елементи на схемата,като за нагледно доказателство ползвах и цитати от вашия първи коментар,но нещо ми се затри коментара и не ми се пише наново всичко,че е много дълго.Затова накратко. Просто ходя си с бележник и химикал на разни мероприятия и се информирам ,кои какво предлага като животинки и си записвам телефони за контакти с производителите,като ги преценявам,кои колко струва.После пускам обяви за кученца в разни саитове,като не давам реална информация и ползвам снимки на хубави кучета от породите,които предствям за родители,,дори си бях направил и собствен саит,със снимки вадени от чуждестранни ферми с много екстри и чакам лапнишарани.Ако се появи лапнишаран с възможности да доиде да си вземе кученцето от Варна,и вземе ,че поиска да види родителите,му се отказва с прелога"В развъдника не се допускат външни лица,за да не се внесе зараза",ако мераклията заяви това си желание още в телефонния разговор, направо се отсвирва,защото реално няма какво да се покаже. Общо взето вземам едно кученце ,родено при бай Курти от Куртово Конаре за 20 лв. и го продавам на кака Вероника от Верона за 2000 лв.,без да съм и видял очите.Чиста работя, не гледам кучета, не харча пари за обслужване на кученца,прибирам 1000% повече печалба от производителя.

#57 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 28 July 2012 - 09:08 AM

Винаги са ми интересни такива теми.Да има много такива в форума.И в всички се скача срещу човека направил грешката.
Българина избирал с месеци кола , телевизор , пералня и др.Да така е , но един от критериите за избор е цената.И аз искам да карам нов автомобил от марка х , която при официалния представител струва 50 000лв. , но имам 5 000лв.Та може и 5 години да избирам , но 50К лв. няма как да дам.
В нета срещу всяка обява от ферма има цена , а в обява от развъдника цената липсва.ЗАЩО?
Когато отида в развъдника да си търся куче колко парички да си нося?Толкова колкото е обявена за кутрето от фермата или 5 пъти повече?Ами ако си харесам кутре и искам да го взема и накрая ми кажат цена която няма как да покрия?Какво да се чувствам като тъп малоумен глупак и да почна да мрънкам и кърша пръсти?Аре нема нужда!
Та може да си чешете пръстите колкото искате тук , но докато не се покрие най-важния критерии за българина цената , ще има още много теми като тази.
Аз също съм взимал куче от между съседско развъждане , което умря поради некомпетентността не на ветовете , а на обществото на малкия умиращ град.Защото като се разболя нямаше тестове да се диагностицира правилно.Защото хората не искали да плащат за тях и ветовете не ги зареждали.
Сегашното ми куче го взех от развъдник.Гледано е по всички правила.Хранено с най-добрите храни на пазара.И в крайна сметка е по-дребно.Не покрива стандарта на породата за височина и тегло.Какво кат имам тея хартиики?Ще ходя на изложби , за да взема последното място ли?
Та ако сега трябва да избирам между развъдник и между съседско развъждане , ще се колебая много.Защото от 2-та опита се оказва че това от между съседското развъждане е по-добро.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#58 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 28 July 2012 - 09:35 AM

При контакт с развъдника винаги се споменава цената.Не е истина това ,което постоянно се говори и пише,че едва ли не ти съобщават цената там на вратата с кученцето в ръце.
За другото-нормално е всички кучета в едно кучило да не излязат идеални екземпляри. Виждала съм кучета с титли ,които не са с идеалният ръст.Добри репродуктори по-ниски или по-високи. Перфектното куче не съществува.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#59 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 28 July 2012 - 09:59 AM

За да се говори и пише , че ти казват цената на края сигурно има защо.
Първо се хвалят какви титли имат родителите/което е нормално човек да се похвали с успехите си/ , след което ти показват кутретата и се изръсва куп информация/къде полезна , къде не/Избираш кутре и чак кат се стигне до това да го вземеш ти се съобщава цената.Плащаш попълват се там документите и заминаваш.
Те така се случи при мен пък вие си вярвайте каквото щете.
Не го разбирам аз това.Срамуват ли се от нещо?Нали кучетата са плод на труда им?И се гордеят с тях?
Докато не се обяви цената публично хората винаги ще си мислят , че има нещо нередно и искат да ги прекарат.
А относно идеалния екземпляр- да съгласен съм че не съществува.Но когато вземеш куче от развъдник очакваш кучето да влезе в стандарта на породата , макар и с по- лоши характеристики.Не влезе ли в стандарта , ако ще и 200 папки с документация да има , за мен си остава породоподобно , което не се различава по нищо от между съседското развъждане.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#60 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 28 July 2012 - 10:06 AM

Ами контактувала съм с доста развъдчици и никога не съм имала проблем да ми кажат цената.
А това за породоподобното-няма смисъл въобще да го коментирам.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни