Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#441 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2012 - 09:06 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 30 August 2012 - 08:54 PM, написа:

Браво!!! Аз да ви бях проблема...

Ти не си проблемът. Ти и подобните ти сте част от проблема. Откъслечни представи от върха на айсберга, последвани от кухи разсъждения (под кухи имам предвид лишени от плът - практика и контакт с живота).
Интересни са онези, които искат да бъдат част от решението.
Не се слагам между тях, да не си помислиш. Аз съм нещо като наблюдател. Не развъждам кучета, не съм учЕн, не се давя в слюнка от плювни. Чета си, коментирам си.

#442 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 August 2012 - 09:15 PM

Вие истината я знаете коя е. Лошо е, че знаете и продължавате..

mil, аз също си пиша и съм наблюдател. По-добре наблюдател отколкото да участвам в това.. :ud_009:

Инак благодаря, че разяснихте за брака във всяко кучило. Аз досега не знаех. :rc_036: Чудя се обаче брак ли се води кучилото на куче, което е взето от приют. То явно и това не може да предвиди развъдчика. :ab_041: Може би от любов се е наложило да се появат няколко нокчета. :rc_036:

#443 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 30 August 2012 - 09:16 PM

На мен тази дискусия много ми напомня на онези за бездомните. Мил, не знам дали си забелязала, но същите хора и там пишеха по същия начин - във второ лице, множествено число. "Вие избрахте/направихте/решете". Същата работа! Значи, "те" искат "ние" да направим нещо, което на "тях" им харесва. Браво, бе! Ами, че тези федерации си имат общи събрания. Там членовете са избрали, който са намерили за добре. При избор винаги има едни доволни, други недоволни. Е, и? Мнозинството е решило кой да бъде председател и кой ще влиза в УС. Обаче, правилата за развъждане си стоят едни и същи. Какво общо има тук, който и да било от федерацията?! Ако ми е попречил за нещо - ок, ще съм недоволна, ама не смесвай избор на ръководство с правилник за развъждане. Повечето от членовете на клубовете изобщо не ги интересува кой е председател и кой секретар и аз говоря за тези хора, защото те си спазват правилата за единственото им кучило и гледат да намерят собственици на кученцата си.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#444 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2012 - 09:18 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 30 August 2012 - 09:16 PM, написа:

На мен тази дискусия много ми напомня на онези за бездомните.

Мо-та-мо е еднаква.
valna, ако говориш за Гетова и нейната история - ми безобразие беше. Подобни не олицетворяват кинологията, наистина вземи се откъсни малко от форумите и ходи в живия живот.

#445 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 30 August 2012 - 09:21 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 30 August 2012 - 09:15 PM, написа:

Вие истината я знаете коя е. Лошо е, че знаете и продължавате..

mil, аз също си пиша и съм наблюдател. По-добре наблюдател отколкото да участвам в това.. :ud_009:

Инак благодаря, че разяснихте за брака във всяко кучило. Аз досега не знаех. :rc_036: Чудя се обаче брак ли се води кучилото на куче, което е взето от приют. То явно и това не може да предвиди развъдчика. :ab_041: Може би от любов се е наложило да се появат няколко нокчета. :rc_036:


Явно не я знам тази прословута истина, за която говориш постоянно.
То няма лошо да си наблюдател, но поне да се опиташ да бъдеш обективен, а не манипулативен.
Като знаеш за брака в кучилото, защо се правиш на ударен? Знаеш много добре каква реакция предизвика заплождането на онази немска овчарка (еле пък моята реакция беше .... не е за говорене, че даже още дразня докторката по разни теми) и знаеш какви обяснения даде докторката по въпроса. Не си спомням добре случая, но не съм убедена, че издадоха родословия на кучетата, но ту к четат и пишат хора, които могат да кажат какво се случи. Неприятното е, че използваш точно това, че темите са стари и можеш да си жонглираш с информацията от тях, защото не всички си спомнят детайлите. Това го правиш не за пръв път и съм ти го казвала неведнъж. Разчиташ на нещо, което си прочел и запомнил в някакви части, така като кажеш, че сестра ми е **** аз трябва да се побъркам да обяснявам имам ли сестра и къде е тя.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#446 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 August 2012 - 09:29 PM

С такава добра защита как няма да върви кинологията:) :ba_025: Тя не е олицетворение, ония дето държат НОК в клетки за папагали на жегата са..

mil, ти имаш ли развъдник или пък родословно куче? Ако не е тайна сподели, че ми е интересно.

#447 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 30 August 2012 - 09:36 PM

Че защо да не си защитавам хобито и работата си ?! Какво общо с това имат председателя на федерацията, личните конфликти на някого или организацията на изложбите и кой колко печелел от нея?! Все едно тези теми са били достъпни за четене и писане от някакво тайно общество и никой никога не е можел да разбере нечия "истина". Ми по-нагоре има поне три теми в тази посока. Какво общо има това с принципното развъждане и с това, че има достатъчно хора, които желаят и спазват правилата?! Защо да не защитавам разбиранията на тези хора и принципните позиции?! Това според теб не е кинология, така ли?!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#448 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2012 - 09:37 PM

Уффф.Мил ако има родословно куче и кво ?Значи че е очарована от БРФК ли ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#449 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 August 2012 - 09:40 PM

Цитат

Мил има родословно куче, мъжко. Айде сега сети се има ли абжеба развъдник


Задължително ли е да има и развъдник? Затова питам нея, не теб. :ba_025:

#450 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 30 August 2012 - 09:43 PM

Нямам развъдник. Имам едно родословно мъжко, с което се мотах по изложби докато стана интершампион и закрихме. Направи едно кучило и видях колко е сложно, отговорно и откачено, не е за мен. Имах от него едно женско, което е при прекрасни хора, с които Деси ме свърза. Едно породоподобно от същия чешит от изолатора в Стара Загора и едно приемно, което се мени - ту е безпородно, ту породоподобно, ту болно (Елзичка от аватара ми се спомина от припадъци), ту здраво, бе каквото падне, сега ми е питбулка прекрасна шоколадова, гледа ме в очите и иска да убива йоркшири. Не знам защо все ми се случва приемните да остават мои, нямам уменията на навар да ги шиткам. Е, успях да задомя няколко безпородковци с помощта на други хора, все в чужбина. Всички имаха невероятни истории, като в разкази писани. То и породоподобния ми риджбек беше за задомяване, но си остана мой, първото приемно си остава твое като правило, а него след като го лекувах 4 месеца от демодекоза се сближихме и не можах да го дам и не давам косъм да му падне. Страхлив, ритан, много красив, имаме неподдаваща се на описание връзка и ако исках да клонирам някое куче, щеше да е той. Това са моите кучета, обожавам си ги. Първото ми куче беше безпородно, черен с подпал клепоушко, нарочен от стопаните на майка си за порода "английска овчарка", купих си го по обява с три събрани студентски стипендии с чистото съзнание, че такава порода няма, и си отиде от рак на лимфните възли на 11 години. Щом има значение за дискусията, кво толкоз, това са ми. Множко са ми, щях да живея по-добре с по-малко. В друг свят и друг живот щях да имам развъдник за риджбеци в имение в провинцията.

#451 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2012 - 09:51 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 30 August 2012 - 07:29 PM, написа:

С такава добра защита как няма да върви кинологията:) :ba_025: Тя не е олицетворение, ония дето държат НОК в клетки за папагали на жегата са..

mil, ти имаш ли развъдник или пък родословно куче? Ако не е тайна сподели, че ми е интересно.
Ма Мил или Деси защитават такива гнусляри ,а Валната? Нещо ми се струва, че не насочваш енергията на където трябва.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#452 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 01 September 2012 - 05:48 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 30 August 2012 - 05:27 PM, написа:


Показване на мнениетоgrigo009, в 30 August 2012 - 04:36 PM, написа:


Така, че не ми излизай с номерата, че кой знае колко страшно нещо съм направила и кой знае колко съм те изтормозила.Надявам се, че ще преодолееш драматичното си състояние и ще преосмислиш позицията си :tb_195:

Ееее, чак пък "номера", "страшно", "изтормозена" :smile: , по повод факта, че си казах какво мисля, какво ме дразни, какво според мен Не е редно, а пък и се случва от доста време, без конкретен повод, ей така за идеята или щото някой е видял и преценил, че е удачно...да си каже...за пореден път...
Иначе спокойно, преодолях драматичното си състояние, преосмислих позицията си и ....реших да не навлизам в обясняваници и детайли :tb_195:

п.п.Развесели ме най искрено с предположението ти , че може да поискам там какво беше?!...Ама наистина успя да ме разсмееш с глас.Разшифровала си ме :smile: ...За мен интернет-пространството принципно ми е първата и последна мисъл в денонощието, а пък потребителите, които срещам виртуално, още повече...Е, някои се отличават(в положителен смисъл) и ми пълнят душата с подход, начини, интелект...Чета мненията им с възхищение, освен това преди си мислех, че съм супер щастливка, да попадна на форум или виртуална общност, която наистина чета и следя с интерес, любопитство и желание да науча или споделя нещо...но това е друга тема...
Извинявам се за отклонението, може и да не съм преодоляла съвсем, драматичното състояние.
Лек ден на всички.
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#453 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2012 - 10:33 AM

... ето затова не си струва мили ми апологети на търгашеството и посредничеството. Щото да прилапате левчето, това долу за какво ще го изтъргувате? За ротвайлер? За доберман? Или за добервайлер? :zz_020:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#454 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 10:52 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 30 August 2012 - 10:44 AM, написа:


Нагледал съм се и на "отчяаяните" wind-овци, дето си мислят, че чистопородното развъждане е основен фактор влияещ върху популацията на безпризорниците. Не, уважаема, за същата популация са виновни главно търгашите и производителите на кило. Когато внимателно си избрал бъдещия собственик на куче, ти със сигурност си погледнал на нещата и от този ъгъл... аджеба, тоя насреща за какво точно му е кутрето...


Ха тогава ми обясни откъде се е пръкнало желанието на хората да имат определена порода куче, с определен "екстериор", а не просто куче за другар. И ми обясни на какво се дължи нежеланието на 95% от хората, искащи и имащи куче, да си вземат някое безпородно - на улицата има хиляди краски, размери, темпераменти.

Ако нямаше "мода" за породи ... И кой измисля, селектира, налага породите (с уточнението, че сега много рядко се селектират или търсят породи за работни качества).

Ако ми отговориш честно на този въпрос, може и да разбереш онова, което ме отчайва - а то не е чистопородното развъждане като такова, а хорския егоизъм, или по-точно степента му (защото всички сме егоисти, иначе няма да просъществуваме). Но не ме отчайва единствено егоизмът, проявен към кучетата. А егоизмът, проявяван във всяка една отделна сфера. В частност към кучетата - степента егоизъм е онази, която превръща развъдник във ферма, егоизмът е онзи, който позволява изхвърляне на улицата ...

ПП. Не си успял изобщо да вникнеш в онова, което ме отчайва, нито в онова, което смяташ, че мисля. А то е много просто - човешката същност като такава. Надеждата ми обаче е във вярата ми, че всичко се развива ... нагоре. Ако оцелеем.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#455 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 11:22 AM

Показване на мнениетоmil_, в 30 August 2012 - 01:00 PM, написа:

Показване на мнениетоsosy, в 30 August 2012 - 12:58 PM, написа:

Човешката намеса нанесе доста изменения в породите и сигурно ще си сърбаме попарата ....

Като цяло не споря. Ама ей това не го разбирам.
Има ли породи без човешката намеса, та те са възникнали чрез нея. Да не говорим, че без човешката намеса нямаше да го има животното куче.
Кучето е животно, създадено от човека. За каква природа говорите само вие си знаете. И не породните произхождат от безпородните, а обратното. Те всъщност не са безпородни, а са смесени породи.

Мил, така е, права си. Но.
Кучето и породите след това са се появили, за да РАБОТЯТ за/служат на хората. Търсели са се качества. И, колкото и да е цинично, онези, които не са били здрави и работоспособни, са умирали. Надали ветеринари още в зората на човечеството са правели операции и слагали животоспасяващи системи. В този смисъл природата си е вършела работата. Както и при хората. Сега и хора, и кучета, и всичко покрай нас се отдалечава от природата и ... ще си изпатим (и си патим вече), рано или късно, ако продължаваме в същия дух (най-вероятно бъдещите поколения фатално).

А сега повечето породисти служат само за "екстериор" - като килима, който си купуваме, за да ни напасне на вкуса. И съответно не се държи толкова на работните качества - а за да работи, независимо какво, кучето трябва да е здраво, иначе няма да оцелее. Но като си ги гледаме по диваните пред печките, с минимално движение (разходки предимно на повод за по час-два средно на ден) допълнително се изнежват. Същото е и с хората. Да сравним активно спортуваща личност с човек, седящ предимно пред бюро ... Та, май ББ беше казал нещо за "калпавия материал" :)

Няма нищо одушевено, създадено от човека. В ЦЕРН още търсят божествената частичка. Човек само променя или изменя, доколкото самата природа позволява, не не създава.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#456 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 11:45 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 30 August 2012 - 02:35 PM, написа:

Ама то има и доволен брой крадци, убийци и лъжци. Правили ли това всички граждани такива и прави ли това закона лош?! Законите и правилниците регулират отношения и създават ред, а това, че има хора, които не искат да се съобразяват с нищо такова не може да поставя под въпрос верността на самите закони и правилници.

Да. Но има държави в Латинска Америка, Източна Европа, Западна Европа ... Навсякъде има закони и правилници, за да има ред. Само че ... реалността е различна навсякъде.

И когато законите и правилниците съществуват предимно на хартия, но не и на практика, тогава ... на какво да се уповават хората ... на законите и правилниците, че ще му гарантират спокойствието и живота? Или ще вземе някакви мерки, за да може в случай на нужда да си спаси живота (за съжаление проява на последното в Бг е когато започват да тровят и убиват улични кучета и котки).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#457 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 12:40 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 30 August 2012 - 06:29 PM, написа:

... нещата стигат именно до вашата тук „ялова” дискусия в която иначе уж интелигентни хора (цитирам wind) ще заявяват, че за всичко е виновна кинологията.

Жалко, много жалко!

Жалко, много жалко, когато иначе интелигентни хора не разбират за какво говоря.

Пак ще повторя.

Не бих имала нищо против нито едно хоби, наука, нечия работа или личен стремеж. До момента, в който хобито, науката, работата или личния стремеж водят ПРЯКО или КОСВЕНО до проблем - за хората, за кучетата, за котките, за дивите животни, за реките, горите, езерата, природата ...

В конкретния случай проблемът, който виждам аз, е следния.

Има хиляди бездомни кучета по улиците в България. Има хиляди семейства, които искат да имат домашен любимец. Но от тези хиляди семейства само десетина се решават да дадат дом на безпородно и бездомно (изобщо не говоря за "селяните" - нарицателно име за всички, които връзват кучето на метър верига и го оставят да гние там). Каква е причината? Защо човек търси порода, след като кучето ще му е другар, а не "работник"? По улиците има достатъчно краски, размери, темпераменти - може да си потърси подходящото за него. Но ... няма да е определена порода. Откъде идва тази вманиаченост да имаш породисто? Виждаме, че не се държи на доказана чистопородност с документи. Важното е да прилича външно. От това желание/мания се възползват фермите, зооборсите, хората, които оставят кучето им да роди, за да продават малките. Откъде, питам за пореден път, идва тази "мода" да имаш определена порода. Има множество случаи, когато е модна една порода и "собственици" си сменят кучето, като често предното го изхвърлят и се сдобиват с новата мода куче.

Откъде идва тази мода за породи?

И ... каква е целта на кинологията, когато породата няма да се ползва за работа? Целта за развитието на човечеството, целта за самите кучета? С какво кинологията способства за по-добрия живот на отделното куче и на кучетата като цяло?

В случая кинологията като наука изобщо не я коментирам. Генното инженерство също е наука, но с нея се занимават само учените и си правят тестове и изследвания, за да селектират по-качествени култури примерно, само че ... какъв е отзивът за ГМО продуктите? Въпреки това смисълът от изследванията все пак е за благото на човечеството - да може да има по-голяма реколта, да се изхранва нарастващото население и т.н.

Каква е ползата от кинологията от такава гледна точка - за благото на човечеството? Това питам - за благото на човечеството, за усъвършенстването на човечеството? Не за естетическите му потребности. Изключвам отново и отново търсенето на определени качества в кучето (но не и за лов, защото отдавна прехраната на човека не зависи от лова).

Ща направя аналогия, само за илюстрация. Появата на колата променя съществено живота на хората. В началото колата се движи бавно. Колата като превозно средство се развива. Смисълът от развитието и подобрението на колата като транспортно средство е само от тази гледна точка - по-висока скорост (по-бързо достигане до определен обект), проходимост, използвано гориво (да не замърсява). Всичко останало - цвят, форма, екстри и т.н. за какво са? За благото на човечеството, или за удовлетворяване на лични предпочитания, за да могат различните производители да имат място на пазара? Изобщо не омаловажавам ентусиазма и ролята на дизайнерите - те имат влечение към това, доставя им удоволствие, същевременно печелят пари - но външността, екстрите, цвета на колата нямат революционен аспект. Те задоволяват отделните предпочитания/прищевки на отделните хора. Но човечеството не върви напред заради това. И няма нищо лошо дотогава, докато от тази дейност не страдат живи същества или природата.

Не бих имала нищо против, повтарям за пореден път, кинологията като хоби и т.н. Нека се занимават хората с онова, което им харесва. Но ... да няма бездомни кучета и котки. Това не е само в България. Не се заблуждавайте. И в много по-напреднали от нас страни си имат бездомни. Защо? Защо има бездомни и защо човечеството е неспособно да разреши този проблем?

За мен отговорът е един единствен. Защото в някои държави преобладават хората, които не са готови да жертват нещо от своите желания, за да спомогнат да се разреши определен обществен проблем.

Пример. Колко хора посещават този форум? Всички от тях имат домашен любимец. Колко от тях са помогнали на бездомно куче, като му дадат дом? Естествено, никой не може да ги задължи да направят нещо, което не искат. Но защо тогава негодуват срещу уличните? Че им смущавали разходките с техните домашни любимци, че ги нападали, че "кечузащитниците" да си ги прибират у дома, че държавата да ги натика в "концлагери", че да се избиват и т.н. Защо? ...

Проблемът е, че дори и да има закони, никой не следи за спазването им. Ако имаше строг контрол от страна на отговорните органи, тогава, мили хора, изобщо такива теми като тази нямаше да съществуват. Ако можеше да се проследи кой си е изхвърлил кучето и да се глоби, ако можеше да се санкционира всеки, който нарушава даден закон или наредба - нямаше да има бездомни кучета, поне не в такъв мащаб. А ако няма бездомни кучета - право на всеки е да избере откъде да се сдобие с домашен любимец. Изобщо няма да ме интересува дали е родословно, или не.

В момента обаче дали ще е от развъдник, дали ще е от чужбина, дали ще е от ферма или съседи - все тая. Защото по улиците скитат хиляди същества, за които реалността никак няма да се промени от факта, че някой си е дал 2000 лв. за чистокръвно куче, или че е дал 200 лв. за породоподобно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#458 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 12:53 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 30 August 2012 - 06:45 PM, написа:

Но искам да отбележа нещо в изказването ти, с което съм много съгласна. За да бъдеш развъдчик ти трябват пари, за да бъдеш кинолог ти трябват пари. Виж да спазваш принципите на дадена наука или дейност, да спазваш правилата на играта вече трябва ценностна система. Това не е въпрос нито на наказания, нито на поощрения, само и единствено въпрос на лични качества и принципи е.


С това и аз съм абсолютно, на 100% съгласна. Именно затова и пиша и не се отказвам.

Ценностната система. Но тя се оформя. От семейството, от учителите, от обществото. Също така зависи и от качествата на отделната личност. По последното няма какво да се направи.

Та. Каква е ценностната ни система в момента?
Да задоволяваме предимно собствените си желания? Да "работим" единствено за това, на нас да ни е добре?
Да не вредим по никакъв начин на другите, но и да не положим усилие, дори и минамално, за да помогнем? Да се замисляме малко повече отвъд собствените си житейски проблеми и да направим нещо, минимално, за някакво общо благо, жертвайки мъничко от собствените си желания и интереси? ...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#459 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2012 - 02:45 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 10:52 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 30 August 2012 - 10:44 AM, написа:

Нагледал съм се и на "отчяаяните" wind-овци, дето си мислят, че чистопородното развъждане е основен фактор влияещ върху популацията на безпризорниците.

Ха тогава ми обясни откъде се е пръкнало желанието на хората да имат определена порода куче, с определен "екстериор", а не просто куче за другар. И ми обясни на какво се дължи нежеланието на 95% от хората, искащи и имащи куче, да си вземат някое безпородно...Ако нямаше "мода" за породи ... Ако ми отговориш честно на този въпрос, може и да разбереш онова, което ме отчайва - а то не е чистопородното развъждане като такова, а хорския егоизъм, или по-точно степента му (защото всички сме егоисти, иначе няма да просъществуваме)...ПП. Не си успял изобщо да вникнеш в онова, което ме отчайва, нито в онова, което смяташ, че мисля.


Да бях сигурен, че си дхарма - последователка, да ти кажа, че давайки оценки на чуждите концепции, самата все повече и повече затъваш в своите собствени и поради тази ми несигурност да споделя в стила на твоя обидено-осъдителен тон: аз и много подобни на мен хора, освен екстериора, търсим в кучето не само да ни е другар.

Търсим още характер и работни качества. Къде да ми пази семейството и дома, къде да знам, че утре няма да ми нападне детето, къде да мога да спортувам с него на полигона и все разни такива детайли, дето с безпородното НЯМА КАК ДА СТАНЕ (и го пиша поради повече от 30 годишен опит). Сега се надявам като един интелигентен човек да не ми заобясняваш как и безкрайно шарените и умни безпризорни ставали за същите тези неща. Не, не стават, мила и това не е просто мода, а е част от човешкото стремление къде за добро, а къде за лошо да променяме света около себе си (надявам се и това да не стане тема за отклонение от темата).

Хубаво е да си спестиш и обобщаването на тема егоизъм и пр. Задомил съм, отгледал съм и съм погребал като най-добри другари много кучета ... колкото струващи цяло състояние, толкова и такива, прибрани по сокаци и паланки. И не, не съм само аз. И не, нещата не са взаимозаменими, освен в твоите и подобните на твоите очи...:tb_195:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#460 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 04:06 PM

Хм, какво да ти кажа - освен, че се заблуждаваш :)
И тази заблуда е повсеместна!
Защо ли?

Гените предполагат качества, да.
Но ако собственикът не вложи усилие или подходи погрешно - няма как да е сигурен какво точно ще му е породистото куче, когато израстне.

С повече, или много много повече усилия, с безпородно куче може да се постигнат изумителни резултати.

Така или иначе усилия трябва да се полагат.

ПП. Интересно тогава за какво ли чужденците си осиновяват наши бездомничета, когато и деца имат и децата им не са изядени от нашите "помияри", и спортуват с безпородните, та даже и на аджилити печелят, и други подобни дейности. Най-вероятно в чужбина въздухът е по-различен и веднъж озовали се там, нашите наритвани и нежелани безпородни се променят коренно :)

А за егоизма - посочи ми дейност, в която да няма никаква доза егоизъм. Трудно ще ти е, защото егоизмът е заложен във всички живи същества, за да оцеляват. Хората обаче вече са си осигурили "хляба", затова би трябвало да се замислят, да ограничават и озаптяват егоизма си. За да се наричат Човеци.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни