Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#461 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2012 - 04:15 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 04:06 PM, написа:

Хм, какво да ти кажа - освен, че се заблуждаваш :) И тази заблуда е повсеместна! Защо ли? Гените предполагат качества, да. Но ако собственикът не вложи усилие или подходи погрешно - няма как да е сигурен какво точно ще му е породистото куче, когато израстне. С повече, или много много повече усилия, с безпородно куче може да се постигнат изумителни резултати. ПП. Интересно тогава за какво ли чужденците си осиновяват наши бездомничета, когато и деца имат и децата им не са изядени от нашите "помияри", и спортуват с безпородните, та даже и на аджилити печелят, и други подобни дейности. Най-вероятно в чужбина въздухът е по-различен и веднъж озовали се там, нашите наритвани и нежелани безпородни се променят коренно :)


Невежество. Най-обикновено и ежедневно. Очаквах ниво на база опит и познания. Колко самонадеяно от моя страна ...

И без капка арогантност: няма какво да си кажа по темата с човек, написал горните откровени глупости.:re_037:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#462 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 September 2012 - 04:16 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 12:40 PM, написа:


В случая кинологията като наука изобщо не я коментирам.




Ами тогава за какво говорим. Кинологията е НАУКА, а не хоби, както и генното инженерство не е и не може да бъде.

Това, което имах да кажа, съм го казал достатъчно ясно в предния си коментар.

Не вкарвайте в науката всички ония меркантилни кучкари, които на първо място поставят изгодата (материална, егоистична, снобска и т.н.). Колко от тях имат принос за кинологията ?!

Това, което е около нас е КУЧКАРЛЪК и нищо повече! Независимо какви титли, звания или лого на организации ще му сложим!

Вие сама сте отговорила на предългия си коментар. Всичко опира до ценостна система! Възпитание на индивида, възпитание на обществото.

User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#463 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 04:18 PM

Цитат

Невежество. Най-обикновено и ежедневно. Очаквах ниво на база опит и познания. Колко самонадеяно от моя страна ...

И без капка арогантност: няма какво да си кажа по темата с човек, написал горните откровени глупости


Да, когато човек няма какво смислено и аргументирано да каже, така се измъква :)

В нито един мой пост не се измъквам по подобен начин, никого не наричам невеж или глупак, никого не нагрубявам, единственото, което правя, е да имам своя позиция в живота и да си я отстоявам.

И да споделям, може някой да се замисли, ако има "качествата" за това :)

Цитат

Ами тогава за какво говорим. Кинологията е НАУКА, а не хоби, както и генното инженерство не е и не може да бъде.


Аз лично коментирам защо по улиците има бездомни/безпородни и защо хората, които искат куче, не искат бездомни/безпородни.

А за кучкарлъка - съгласна съм. Но организациите се наричат киноложки, и хората се наричат кинолози, без да са с необходимите квалификации, та затова се възприема и се е наложила кинологията като хоби. Генният инженер трябва да има нужното образование, кинологът - не.

Цитат

Кинологията е изследване на теми свързани с кучетата в цялото им разнообразие.

На английски език този термин понякога може да се използва в смисъл на кучешки треньор.[1][2] и ентусиасти, които неформално изучават кучетата. ,[3] или по-тясно казано се свързва с изучаването на кучетата.[4] Това не е поле на наука, макар че използването на класическата конструкция (свързването на две гръцки или латински думи) в английския език е за да се загатне, че това е дисциплина или че е научно.



От интернет, макар и този източник да не е меродавен :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#464 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 September 2012 - 04:20 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 04:18 PM, написа:

Да, когато човек няма какво смислено и аргументирано да каже, така се измъква :)

В нито един мой пост не се измъквам по подобен начин, никого не наричам невеж или глупак, никого не нагрубявам, единственото, което правя, е да имам своя позиция в живота и да си я отстоявам.

И да споделям, може някой да се замисли, ако има "качествата" за това :)


Това отговор на моя коментар ли е ?!
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#465 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 04:39 PM

Не. Редактирах, за да е ясно :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#466 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 September 2012 - 04:57 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 04:18 PM, написа:

Цитат

Невежество. Най-обикновено и ежедневно. Очаквах ниво на база опит и познания. Колко самонадеяно от моя страна ...

И без капка арогантност: няма какво да си кажа по темата с човек, написал горните откровени глупости


Да, когато човек няма какво смислено и аргументирано да каже, така се измъква :)

В нито един мой пост не се измъквам по подобен начин, никого не наричам невеж или глупак, никого не нагрубявам, единственото, което правя, е да имам своя позиция в живота и да си я отстоявам.

И да споделям, може някой да се замисли, ако има "качествата" за това :)

Цитат

Ами тогава за какво говорим. Кинологията е НАУКА, а не хоби, както и генното инженерство не е и не може да бъде.


Аз лично коментирам защо по улиците има бездомни/безпородни и защо хората, които искат куче, не искат бездомни/безпородни.

А за кучкарлъка - съгласна съм. Но организациите се наричат киноложки, и хората се наричат кинолози, без да са с необходимите квалификации, та затова се възприема и се е наложила кинологията като хоби. Генният инженер трябва да има нужното образование, кинологът - не.

Цитат

Кинологията е изследване на теми свързани с кучетата в цялото им разнообразие.

На английски език този термин понякога може да се използва в смисъл на кучешки треньор.[1][2] и ентусиасти, които неформално изучават кучетата. ,[3] или по-тясно казано се свързва с изучаването на кучетата.[4] Това не е поле на наука, макар че използването на класическата конструкция (свързването на две гръцки или латински думи) в английския език е за да се загатне, че това е дисциплина или че е научно.



От интернет, макар и този източник да не е меродавен :)


МФК (Международна Федерация по Кинология) използва думата кинология долу-горе така, както АКС (Американ Кенел Клъб) използва думата кенел.

Буквалния превод на „Кенел” е колиба за куче. Значи ли това, че трябва да превеждаме като „клуб на американските кучешки колибки”.

Думата „кинология” масово се използва като нарицателно за кучелюбителство. Това, че кучелюбителите (някои от тях) обичат да се титулуват, съвсем не означава, че са нещо повече от кучелюбители.

Кинологията има за предмет на дейност конкретни сфери от науката, които я правят кмплексна наука и това съвсем не означава, че кинологията е предмет на дейност на обикновени кучкари.

Ще спомена едно име – Алфред Хайм, посочен като първия КИНОЛОГ в света. После следват още доста, но и да ги напиша, бая ровене из интернет ще падне докато бъдат открити.

Това, как наричаме нещата съвсем не означава, че те са такива и това, че използваме думи и изрази, за да бъде приемлива речта, съвсем не означава, че това я прави и точна.


User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#467 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 05:09 PM

Не споря за термина, нито за науката. Не искам и не е важно за мен.

Аз говоря единствено и само заради съществуването на бездомните кучета, за чиито нещастия няма друг виновен освен нас, хората.

Поздрави! :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#468 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 September 2012 - 05:59 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 05:09 PM, написа:

Не споря за термина, нито за науката. Не искам и не е важно за мен.

Аз говоря единствено и само заради съществуването на бездомните кучета, за чиито нещастия няма друг виновен освен нас, хората.

Поздрави! :)


Ами нали и това го казахме. За всичко са виновни хората. Въобще - хората, обществото като цяло. Въпрос на ценностна система, морал, възпитание, както щеш така го наречи. И тук не става дума само за кучкарските организации. Казах го много пъти, още веднъж ще го кажа - повечето от членовете на тези организации са там от снобизъм, меркантилност, комплекси, болни страсти и каквото още щеш може да добавиш.

Фактът, както сама го написахте - че германци, холандци и др. осиновяват наши бездомни кучета е показателен за нивото на развитие на едно общество. Не че и там няма издънки. Навсякъде, където има хора, има и проблеми, породени от хората.

А колкото до бездомните, знаете, че поне на мен няма нужда да ми обяснявате. Зобиколен съм с такива, до колкото мога, помагам на такива. Но нито аз, нито Вие, нито нашите общи познати от селото до Варна можем да разрешим проблема.


Поздрави и от мен!

П.П. А колкото до термините и науката - за мен е важно. Важно е да бъдем точни, конкретни в изказа си и да не забравяме, че науката движи прогреса.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#469 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 September 2012 - 07:36 PM

Показване на мнениетоwind, в 03 September 2012 - 05:09 PM, написа:

Не споря за термина, нито за науката. Не искам и не е важно за мен.

Аз говоря единствено и само заради съществуването на бездомните кучета, за чиито нещастия няма друг виновен освен нас, хората.

Поздрави! :)



Е, това е изключително в твой стил ! Когато издъхнеш и нямаш повече емоционални примери, свързани с егоизма вече нищо не те интересува, даже и дискусията :tb_195:
Много ги харесвам тези реплики "Виновни са само хората!" Браво! Че кой друг да е виновен?! Атмосферното налягане сигурно или метеоритните потоци! Ако има нещо, което винаги да ме е озадачавало в споровете с теб е, че винаги декларираш как теб не те интересува кинологията, не разбираш от това, не разбираш от онова, обаче се изказваш толкова "компетентно" за целите, задачите, развитието на кинологията, на породите и т.н. Как така като не разбираш имаш мнение точно по тези въпроси? И като как се изказваш против нещо, което не разбираш? (визирам личната ти декларация в тази посока) От изказванията е ясно докъде стигат разбиранията ти и те не надвишават ниво форум в интернет.Десет човека писаха, че породите деградират значи е вярно. Защо? Защото тези хора са някакъв изследователски център или информационна банка? Други пет писаха,че кинологията било екстериор, значи е така. На тази база са твърденията ти относно кинологията. Наистина не виждам смисъл, който и да било да води този разговор с теб, не само KOKO_ko. Няколко безпородни кучета са се изявили в няколко турнира по аджилити и вече се дават оценки, че видиш ли спокойно могат да заместят породните. Направо може да се смее човек не с глас, ами да рита от смях на тези аргументи!
Упорито избягвах тази дискусия, защото винаги има само един аргумент и той е крайно несъстоятелен.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#470 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 03 September 2012 - 07:42 PM

Едно безпородно куче може да има качествата, за които говори KOKO_ko.
Но тези качества не могат да се предават устойчиво. Наличието им у това безпородно куче е плод на прекрасна случайност.
Въпросното ценно куче е ценно за собственика си и за никого другиго, т.е, те могат да се възхищават, но не и да добият кученце със същите качества.

И аз много се кефя, когато се подават аргументи от сорта "другото не ме интересува", "дискусията няма смисъл". Еми то има смисъл за който се интересува от цялото. Който се интересува само частично, какво търси в дискусията, винаги се питам, те нещата са неделимо цяло.

#471 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 10:18 PM

Не ме интересува кинологията, вярно е. Не виждам защо да ме интересува. Нито филателията ме интересува. Нито нумизматиката. За смисъл обаче - винаги има смисъл, затова и пиша. :md_064:

Колкото и да ви е неприятно обаче, стереотипите да имаш породисто куче няма как да са се появили без пряка връзка с кинологията и породите. А за стереотипите и проблемите с бездомните вече споменахме.
Филателията и нумизматиката обаче не водят до обществени проблеми.
Кинологията за мен е пряко свързана с такъв проблем.

Нужно ли е да изучавам в детайли атомната физика, за да направя връзката, че при атомната енергия се получават радиоактивни отпадъци, а те са вредни за хората и природата? Или не е така, а като изуча атомната енергия ще установя нещо по-различно.

Цитат

Ами нали и това го казахме. За всичко са виновни хората. Въобще - хората, обществото като цяло. Въпрос на ценностна система, морал, възпитание, както щеш така го наречи. И тук не става дума само за кучкарските организации. Казах го много пъти, още веднъж ще го кажа - повечето от членовете на тези организации са там от снобизъм, меркантилност, комплекси, болни страсти и каквото още щеш може да добавиш.

Фактът, както сама го написахте - че германци, холандци и др. осиновяват наши бездомни кучета е показателен за нивото на развитие на едно общество. Не че и там няма издънки. Навсякъде, където има хора, има и проблеми, породени от хората.



Абсолютно съм съгласна.
Затова и най-важното за мен е хората да мислят, а не да следват сляпо моди, тенденции, течения ... Да могат да анализират, да правят заключения, да вникват по-надълбоко в проблемите, а не като чуят за нахапан човек на улицата веднага да скокнат и да зареват как бездомните кучета трябва да бъдат избити ... Защото нито един проблем няма да се реши без промяна в съзнанието на хората.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#472 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 03 September 2012 - 10:33 PM

То това е като спора за яйцето и кокошката. Дали познанията на човека за атомната енергия са виновни за взривяването на атомната бомба или не.
Ако питаш мен, познанието е безстрастно.
Сега ти ще ми отговориш с нещо, което не е свързано с познанието, защото познанието за кинология не те интересува, и аз ще ти отговоря пък с нещо емоционално, защото това те интересува и после ще се върнем към атомната бомба и така до безкрайност. Мерси.

#473 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 September 2012 - 10:59 PM

Не, Мил, няма да го направя :md_064: Отива в посока, която не ме интересува :md_064:

Хау! :md_064:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#474 Потребителят е офлайн   Дари Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-October 12

Публикувано: 29 October 2012 - 07:59 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 25 July 2012 - 11:20 AM, написа:

Здравейте,
изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Не знам дали е правилното място и тема. Дори не знам как да я озаглавя.... Сега ще ви разкажа какво се случи.
Потресена съм! Преди 2 седмици си избрах кученце от обява. Много се зарадвах, защото освен всичко пишеше, че е от София и щеше да ми бъде лесно да го взема. Когато се обадих на посочения телефон се оказа че кученцето не е в София а във Варна.От там се започна. Аз много държах на породата и изместих дори хора, които са проявили интерес към него. Още на следващия ден изпратих капаро за кученцето. Той уж щеше да ми го праща, но не го прати! Каза, че го е завел не ветеринар да му сложат втората ваксина и да му направи паспорт и чип, за това нещо ми поиска още 70 лв. Аз се съгласих, защото така или иначе и аз трябваше да го направя. Ветеринарът казал, че кученцето не трябва да пътува.Затова се разбрахме да ми го прати след седмица. Е, прати ми го преди 2 дни. Кученцето пристигна в клетка в багажника на автобус, почти умряло от страх. Не можах да го огледам понеже беше 23:40. Кученцето беше много уплашено и го гушках през целия път до вкъщи. Когато се прибрахме реших да го изкъпя, защото много миришеше, но видях че е нахапано ЗВЕРСКИ по вратлето. Реших да не го къпя за да не му стане нещо. На сутринта го заведох на ветеринар, защото освен раните кученцето видимо не беше добре(топъл нос, кървясали очи и т.н.). При прегледа се оказа,че има гъбички, защото раната не е третирана по никакъв начин. Освен това има краста в ушите. За да го почистят и да му сложат нужната инжекция аз платих 74 лв и 10 ст. Предстоят му още две такива процедури. Помолих да проверят дали има чип, но такъв нямаше... На паспорта обаче лепенка има. Освен всичко останало кученцето е на повече от 3 месеца (може би 5-6 месеца), защото има тестиси и постоянни зъбки. Кученцето е недохранено видимо, защото е много под нормата за тегло. Явно, че не са го хранили за да изглежда по-малко. То дори не е свикнало да яде и яде и пие само от шепата ми. Може би ще се зачудите защо съм взела такова куче... На обявата не е била реална снимката. Сега дори се съмнявам , че нещо в този паспорт е истина.Опитах се да се свържа с човека за да ми каже какво се е случвало, а той естествено не ми дигна. Не знам какво да правя с ваксините, но сега те са малък проблем... след като се оправи ще мисля и за тях.
Не ме разбирайте погрешно. Тук не става въпрос за пари. Кученцето е третирано ужасно. Страх го е да мръдна. Радвам се, че го взех да го спася, кои знае какво щеше да му се случи !? Реших да напиша това за да знаете (хората, които мислят да си взимат домашен любимец) - НЕ ГО ВЗИМАЙТЕ ОТ ТАМ!!!! Намира се в близост до Варна , село Пастир. Казва се ''животновъдна ферма" Г. Иванов. Това са номерата :0897882588 ; 0898 557111; 0897882666; 0887146130. Това са всичките, които имам. Ако ги видите някъде, не звънете, няма смисъл! Ще останете излъгани. На някои от номерата отговарят и жени. Това е адреса на лекаря фалшифицирал паспорта : Д-Р СТАНКОВ, НИКОЛАЙ Варна 9000, ул. С. Радулов 10, тел. 052222870, ако изобщо е истински. Надявам се все пак някой да прочете това и да бъдат избегнати случаи като моя! А на снимката е моето малко съкровище Хектор. Поздрави!!!


#475 Потребителят е офлайн   Дари Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-October 12

Публикувано: 29 October 2012 - 07:59 PM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 25 July 2012 - 11:20 AM, написа:

Здравейте,
изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Не знам дали е правилното място и тема. Дори не знам как да я озаглавя.... Сега ще ви разкажа какво се случи.
Потресена съм! Преди 2 седмици си избрах кученце от обява. Много се зарадвах, защото освен всичко пишеше, че е от София и щеше да ми бъде лесно да го взема. Когато се обадих на посочения телефон се оказа че кученцето не е в София а във Варна.От там се започна. Аз много държах на породата и изместих дори хора, които са проявили интерес към него. Още на следващия ден изпратих капаро за кученцето. Той уж щеше да ми го праща, но не го прати! Каза, че го е завел не ветеринар да му сложат втората ваксина и да му направи паспорт и чип, за това нещо ми поиска още 70 лв. Аз се съгласих, защото така или иначе и аз трябваше да го направя. Ветеринарът казал, че кученцето не трябва да пътува.Затова се разбрахме да ми го прати след седмица. Е, прати ми го преди 2 дни. Кученцето пристигна в клетка в багажника на автобус, почти умряло от страх. Не можах да го огледам понеже беше 23:40. Кученцето беше много уплашено и го гушках през целия път до вкъщи. Когато се прибрахме реших да го изкъпя, защото много миришеше, но видях че е нахапано ЗВЕРСКИ по вратлето. Реших да не го къпя за да не му стане нещо. На сутринта го заведох на ветеринар, защото освен раните кученцето видимо не беше добре(топъл нос, кървясали очи и т.н.). При прегледа се оказа,че има гъбички, защото раната не е третирана по никакъв начин. Освен това има краста в ушите. За да го почистят и да му сложат нужната инжекция аз платих 74 лв и 10 ст. Предстоят му още две такива процедури. Помолих да проверят дали има чип, но такъв нямаше... На паспорта обаче лепенка има. Освен всичко останало кученцето е на повече от 3 месеца (може би 5-6 месеца), защото има тестиси и постоянни зъбки. Кученцето е недохранено видимо, защото е много под нормата за тегло. Явно, че не са го хранили за да изглежда по-малко. То дори не е свикнало да яде и яде и пие само от шепата ми. Може би ще се зачудите защо съм взела такова куче... На обявата не е била реална снимката. Сега дори се съмнявам , че нещо в този паспорт е истина.Опитах се да се свържа с човека за да ми каже какво се е случвало, а той естествено не ми дигна. Не знам какво да правя с ваксините, но сега те са малък проблем... след като се оправи ще мисля и за тях.
Не ме разбирайте погрешно. Тук не става въпрос за пари. Кученцето е третирано ужасно. Страх го е да мръдна. Радвам се, че го взех да го спася, кои знае какво щеше да му се случи !? Реших да напиша това за да знаете (хората, които мислят да си взимат домашен любимец) - НЕ ГО ВЗИМАЙТЕ ОТ ТАМ!!!! Намира се в близост до Варна , село Пастир. Казва се ''животновъдна ферма" Г. Иванов. Това са номерата :0897882588 ; 0898 557111; 0897882666; 0887146130. Това са всичките, които имам. Ако ги видите някъде, не звънете, няма смисъл! Ще останете излъгани. На някои от номерата отговарят и жени. Това е адреса на лекаря фалшифицирал паспорта : Д-Р СТАНКОВ, НИКОЛАЙ Варна 9000, ул. С. Радулов 10, тел. 052222870, ако изобщо е истински. Надявам се все пак някой да прочете това и да бъдат избегнати случаи като моя! А на снимката е моето малко съкровище Хектор. Поздрави!!!


#476 Потребителят е офлайн   Дари Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 29-October 12

Публикувано: 29 October 2012 - 08:23 PM

....Благодаря на всички, които са дали мнения и съвет...Попаднах съвсем случайно в този форум, тъй като и аз бях подведена от обещанията на този развъдник, но по повод на Тибетски шпаньол - мини...може би не сте и чували за тази порода, аз също не бях чувала, до момента, в който по една случайност се сдобих с такова прелестно същество / беше ми продадено от Зоомагазин във Варна без ваксини, без паспорт, с две хернии, без данни за произход, с единствена информация, че е на 2 месеца и е японски хин...впоследствие се оказа, че е на месец и е Тибетски шпаньол/ не съжелявам...това беше най - прелестното същество, доставящо радост и даряващо обич на всички , които го познаваха....Преди месец,, заради лекарска грешка се разделихме с него....с него си отиде и радостта от дома ни.Внучката ми е на 3 години, имаме друго куче и котка, но тя отказва да ги приеме и си търси малко Сони....Този развъдник беше единствената ми надежда...Благодаря ви още веднъж на всички за съветите и искреността...и мисля, че на този човек, трябва да му се търси отговорност...Ами ако бяхме взели кученце и с него се случеше нещо...не ми се мисли, как щеше да го приеме нашето малко момиченце....

#477 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2012 - 12:20 PM

по темата - воала:
http://www.bglov.com...showtopic=25484
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#478 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 December 2012 - 12:38 PM

:zz_020: :zz_020: :zz_020:

Цитат

Пише Ви собственика на развъдника за кучета АНИМАЛ, относно публикацията на ''алармаджията'' за измислената история за нас. Ние сме легитимен развъдник със сертификати и има кой да Ни проверява при какви условия си гледаме животните. Тоя ''алармаджията'' дето е писал въобще нямаше намерение да си купува куче, ами явно имаше някакви ''по-други'' наметрения, защото все настоваше да идвал в развъдника и да гледал кучетата. Донесох им 2 кучета работещи обаче те уж не ги харесаха (дърти били), надвечер има донесох още 2 кучета млади, яки в перфектна кондиция. Те обяч и тях не ги харесаха. Кучетата бяха ''ЕЛЕКСИР'' ама на тях не им се даваха пари. Аз подаръци не правя, Клиенти имам много, щом идват от Гърция и купуват значи стоката ми е хубава. То много лесно така, дай сега като не станала работата да го очерним тоя човек, ма джипа му бил строшен, ма синджирите били ръждясали, пълни глупости. Миришело му било, че аз да не продавам парфюми, вътре в халето свети от чистота, слама навсякъде, вентилации, подово отопление. Има безброй много клиенти които са доволни от обслужването и от кучетата Ни. То винаги ще има някой който завижда и иска да те очерни. Най-добре да дойдете на място и да се убедите сами

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#479 Потребителят е офлайн   tina.petrova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 21-June 13

Публикувано: 26 June 2013 - 08:02 AM

Здравейте,
пиша ви по повод на поредната измама от тази животновъдна ферма Г.Иванов с.Пастир.Взехме куче по обява,но в нея пишеше,че кучетата се намират в София,а не във въпросната ферма.Кучета се оказа изключетелно болно.Имаше епилепсия,рахит,припадаше,получаваше гърчове и не виждаше.Видимо кучето е било подлагано на невероятен стрес.За времето,където беше при нас(2 седмици) сме били постоянно по лекари.Дадохме 200лв за лечение и за съжаление кучето не издържа и умря.Обадихме се на въпросния човек от когото взехме кучето и можел да ни компенсира с друго куче,може би по- болно и от това!
НЕ ВЗИМАЙТЕ ЖИВОТНИ ОТ ТАМ!!!!

#480 Потребителят е офлайн   aradia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 29-November 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кучетата са моята огромна страст :)

Публикувано: 26 June 2013 - 12:25 PM

Случаят е потресаващ.
Не вярвах, че има такива "хора" :zz_020:
User's Signature

Моите красиви огледала

  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни