Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#61 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 July 2012 - 10:10 AM

И аз съм питал за цена и винаги са ми отговаряли. Не е вярно, че се пази в тайна, даже на някой сайтове е обявена и цена на малките. казват ти хората това струва 100(и защо), онова 500, а другото е 1500. Нормално е човек да се интересува от цената, а че не е окичена над главата на кученцето както правят търгашите по разни сайтове изобщо не е пречка. Едвали затова се набутват хората, че някои по 5 пъти повтарят :ab_041:

#62 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 28 July 2012 - 10:16 AM

Аз когато попитах по телефона за цената въпроса ми се избегна тактически-ФАКТ!
Друг контакт с развъдчик не съм имал.И с развъдчик от БГ няма и да имам в бъдеще.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#63 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 28 July 2012 - 10:19 AM

Показване на мнениетоDzveru, в 28 July 2012 - 08:59 AM, написа:

За да се говори и пише , че ти казват цената на края сигурно има защо.
Първо се хвалят какви титли имат родителите/което е нормално човек да се похвали с успехите си/ , след което ти показват кутретата и се изръсва куп информация/къде полезна , къде не/Избираш кутре и чак кат се стигне до това да го вземеш ти се съобщава цената.Плащаш попълват се там документите и заминаваш.
Те така се случи при мен пък вие си вярвайте каквото щете.
Не го разбирам аз това.Срамуват ли се от нещо?Нали кучетата са плод на труда им?И се гордеят с тях?
Докато не се обяви цената публично хората винаги ще си мислят , че има нещо нередно и искат да ги прекарат.
А относно идеалния екземпляр- да съгласен съм че не съществува.Но когато вземеш куче от развъдник очакваш кучето да влезе в стандарта на породата , макар и с по- лоши характеристики.Не влезе ли в стандарта , ако ще и 200 папки с документация да има , за мен си остава породоподобно , което не се различава по нищо от между съседското развъждане.

Стана ми интересно и прегледах профилът Ви. От информацията която сте дал кучето Ви е в стандарта-средно високо и то на 11 месеца.(поне на тази възраст сте публикувал данните) . Какви килограми е зависи от вас и начинът Ви на отглеждане.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#64 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 July 2012 - 10:21 AM

Dzveru, то хора разни..и такива е нормално да има, ама това не може да ме накара да избера онзи циркаджия дето посочил 101 породи с цени. Живота продължава, сякаш утре няма да съмне като не ми каже цена развъдчика:ab_041: Взимам си кучето от другаде и готово. :re_037:

#65 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 28 July 2012 - 10:23 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 28 July 2012 - 10:19 AM, написа:

Показване на мнениетоDzveru, в 28 July 2012 - 08:59 AM, написа:

За да се говори и пише , че ти казват цената на края сигурно има защо.
Първо се хвалят какви титли имат родителите/което е нормално човек да се похвали с успехите си/ , след което ти показват кутретата и се изръсва куп информация/къде полезна , къде не/Избираш кутре и чак кат се стигне до това да го вземеш ти се съобщава цената.Плащаш попълват се там документите и заминаваш.
Те така се случи при мен пък вие си вярвайте каквото щете.
Не го разбирам аз това.Срамуват ли се от нещо?Нали кучетата са плод на труда им?И се гордеят с тях?
Докато не се обяви цената публично хората винаги ще си мислят , че има нещо нередно и искат да ги прекарат.
А относно идеалния екземпляр- да съгласен съм че не съществува.Но когато вземеш куче от развъдник очакваш кучето да влезе в стандарта на породата , макар и с по- лоши характеристики.Не влезе ли в стандарта , ако ще и 200 папки с документация да има , за мен си остава породоподобно , което не се различава по нищо от между съседското развъждане.

Стана ми интересно и прегледах профилът Ви. От информацията която сте дал кучето Ви е в стандарта-средно високо и то на 11 месеца.(поне на тази възраст сте публикувал данните) . Какви килограми е зависи от вас и начинът Ви на отглеждане.

За съжаление ролетката не е точен уред особено при движещо се животно целящо да я захапе.При вета бяха направени точни измервания и кучето е с 1 сантиметър по-ниско от стандарта.
Но не това е темата.И спирам до тук защото почвам много да се нервя на разни форумни герой.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#66 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 July 2012 - 10:26 AM

Грешката ви не е, че се интересувате от цената.
Грешката ви е, че се интересувате САМО от цената.
Грешката ви е в концепцията - че кучето е стока, като кило домати. Или като телевизор - избрал си модела, сега търсиш в кой магазин го предлагат най-на далавера. Този подход е в основата на цялата сбъркана система.
Един хоби развъдчик може да няма твърда цена. Може да иска да ви види, а след разговора може и да ви подари кутрето, може и да ви каже цена, която да ви откаже. Той може да прецени кое кутре е за вас, а те може да имат различни цени. Може да ви предложи съсобственост или сто други схеми. Просто това не е пазара и най-важното е контактът. Това е нещото, което не можете да разберете, защото ви е сбъркан погледът върху процеса на купуване на най-добър приятел.

#67 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 28 July 2012 - 10:31 AM

Герои -тук всички сме такива,не се изключвайте от общата маса :ab_041: .Особено ако смятате,че да участваш във форумна дискусия е геройство.
Лек ден
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#68 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 28 July 2012 - 02:05 PM

И друг път е писано за цената. На мен като ми се обади човек по телефона си казвам цената с неохота- тя НЕ е най-важното нещо, което искам да съобщя на човека отсреща. Тя МОЖЕ и се променя, ако се харесаме взаимно. Но това не може да стане в един единствен телефонен разговор, нали?
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#69 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 July 2012 - 05:42 PM

Да е кавалер,ама не толкова скъп, да е хъски-класиката му е обикновено черно бяло,синеоко, да е....визия!Четох първите две страници и ме обзе безумен гняв.Тук пишат хора-настрадали се, хора, радетели за чистата порода, хора, спасяващи бездомните....Думата ми е за последните-не само, че ги спасяват- те ги лекуват, социализират, отглеждат в оптимални условия и намират осиновители за тях, без дори да са им споменали какво им е коствало като финанси и грижи.И като контраст- продават се псевдо породисти, казвам им " реплики", хората ги купуват на цена като за такива точно и после се почва едно плащане по ветове....И колко не оцеляват въпреки лекарската намеса.Грехота е да сте имала толкова животни и да не Ви е минало през ума, че породата не прави едно куче подходящия любимец, а това какво то дава, изпитвайки щастие и комфорт сред стопаните си. Да сте предпочела да платите за псевдо порода, вместо да дадете шанс на безпородно, но доказано здраво и с всички необходими екстри-паспорт, ваксини, кастрации, чип.И като ще размивам темата, да я направя докрай- този случай ми напомня на постоянно измамените старци по телефона-разпространява се по медиите как да се предпазват и продължават балъците да се хващат.Трябва да сте голяма късметлийка чак на последното куче да Ви сполети участта на всички опарени, закупили по подобен начин животинка.Което ми напомня да Ви благодаря за сигнала като информация и...последствията са си за Ваша сметка!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#70 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 28 July 2012 - 10:35 PM

Бога ми, не разбирам как човек може да вземе или купи кученце, без изобщо да го е видял, та и да каже да му го изпратят. И то - дългогодишна мечта. Наистина - не разбирам.
Цената... Ами ако наистна искате евтинко - идете в Богров - там ги раздават безплатно на отговорни хора.
Да, ама онези там не са породисти, ще кажете. То и вашето не е, само прилича. Менте, един вид. Като анцузите "Адидас", дето ги продават на Женския пазар.
Интересували ли сте се някога, за да ги има тези кокерчета по 120 лв., овчарки по 200 лв. и т.н. в какви условия и как се гледат раждащите непрекъснато кучки? Раждащи след всяко разгонване, докато умрат от изтощение, или ги натирят, защото вече "не стават" за машина за бебета. Живеят животеца си затворени в тесни ограждения, с лоша хигиена. И вие поощрявате това.
Съжалявам за острия тон, но не мога да приема третирането на живо същество като стока.
Колкото до кученцето - дано се възстанови бързо и да получава адекватни грижи и обич от вас. Късмет му желая!
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#71 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 28 July 2012 - 10:50 PM

Аз мисля, че почва зацикляне в едни и същи неща и няма смисъл да се прави. Ако някой има нещо съществено да предложи- като например как реално и наистина да могат да бъдат предупреждавани лековерни хора за опасностите на"кучешкия" пазар, да го направи и толкова. Да се предъвква отново същото, което вече четири страници предъвкваме, а и много пъти в други теми по подобни поводи, няма много градивен смисъл. Ясно е, че лагерите са два, едните са добрите- другите лошите и всеки вярва, че е в лагера на добрите, но това вече си е за някакво твшоу. Има ли предложения за начина за спасяване на наивници?

#72 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 July 2012 - 10:58 PM

Цитат

Има ли предложения за начина за спасяване на наивници?


Не и докато има тарикати,които искат ''марково'' куче за малко пари.
Това в общия смисъл.
Относно конкретния случай не знам какво Ви е подтикнало да купите куче от такова място-не сте ги видели,не сте видели родителите,нито поне къде се гледа,пращат Ви го по пощата сякаш ще Ви доставят пица.При всички тези неща,както и искането на допълнителни ПАРИ трябваше отдавна да Ви е светнала червената лампичка..то не лампа,а направо фар.
Няма развъдник за породата?- на вън в чужбина има...
Не знам колко сте платили за палето за да Ви кажа,че сте минали сте тънко,но определено са Ви излъгали.
Аз бих си търсила правата.
иСКРЕНО вИ ЖЕЛАЯ МЪНИКА ДА Е ЗДРАВ!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2012 - 11:33 PM

Хектор е здрав, днес му се направи тест и все пак ветеринарът от втора клиника отказа понеже докато нямало симптоми не може и да има абсолютно точен резултат, но аз настоях. Надявам се всичко да бъде наред и занапред. Правата си ги търся и действам по въпроса. Аз спирам до тук с писането. Благодаря ви за съветите. Лека и спокойна вечер!

#74 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2012 - 12:29 AM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 28 July 2012 - 09:33 PM, написа:

Правата си ги търся и действам по въпроса.

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 06:10 AM

Права?
Празни приказки. Нямате права, те могат да се основават на договор или фискален документ.
Не виждам дори сигнал за нехуманно отношение как бихте могла да подадете, нищо не сте видели лично.

да е живо и здраво кученцето, това е.

#76 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 July 2012 - 10:05 AM

Здравейте. Нов съм във форума, а вече съм леко разочарован. В много теми забелязах нападки към хората,които са почти напълно необосновани.Конкретно за настоящата тема-момичето си купило болно куче,излъгано било от продавача,пише тук,за да предпази бъдещите купувачи,а бива атакувано и обиждано.Мислех че форума е за съвети,помощ в една или друга форма.Как можело да се купи куче без да се види-ми може!Аз моето така го взех.Като няма в България-да си правя екскурзия в чужбина ли или пък да чакам с месеци някой известен развъдник да има кученца.И защо трябва да са тарикати хората,които купуват "марково" куче не от развъдник.Хората са много наясно ,че кучето ще има леки или не толкова, отклонения от стандарта,но пък все пак са си породисти(имат същия външен вид и характер) и затова са готови да платят.Не мога и да разбера, защо според вас специалисти,едно куче с родословие до девето коляно,ще е по-здраво от друго без родословие.Имунната система както може да е отслабена,така може и да се засили.Като го е взела кученцето от ферма,нелицензиран развъдник или от човек заплодил си кучето просто,не означава,че цял живот ще ходи по доктори.Всичко си е индивидуално до породата и индивида.Аз не толерирам подобни борси за животни,но факт е ,че ги има.Дали някой ще рискува да си купи куче от там е въпрос на личен избор.Както и дали ще си купи куче от лицензиран и утвърден сред киноложките среди развъдник.Изборът на скъпо или евтино куче зависи и от предназначението му-дали ще е приятел или състезател.Лично аз исках куче,което да е семеен любимец.Без значение е родословието за мен.Ясно е, че е документ за произход,но пък какво от това.Да не купувам ябълки!Или пък като се женя-да не питам жената за наследствени болести в рода или пък кой е дядо и и баба и.Не съм фен на изложбите,въпреки,че благодарение на тях се поддържа стандарта.Мога да си позволя скъпо куче-с родословие или без.Породата ,която исках почти я няма в БГ.Обадих се на всички известни магазини,прочетох всички обяви за продажба.Свързах се с развъдник в Италия,който пък наскоро спечели първо място с представител на породата,която исках.След редица имейли,чрез които бях проучен,без да говорим за цена,се съгласиха да ми дадат кученце,но трябваше да чакам до октомври.Не ми се чакаше!!!От единия от магазините ми се обадиха,че са ми намерили и в крайна сметка ми го доставиха.Видях го само на снимка преди това.Проучих магазина чрез интернет.Та за дамата дето пита господ как може да се купи така куче-може явно.Не съжалявам за избора си.Между другото,след като получих кученцето,го снимах и пратих на италианеца снимките да си каже мнението.Каза ми ,че кученцето е добро,даже ме пита за колко съм го купил.Та ако обичате,спрете с рекламите и анти-рекламите.За всеки влак си има пътници.Много писах,което е непривично за мен,но тези нападки в тази и други теми ме провокираха.Не искам да обидя никой,искам да напомня само,че форумите са да бъдат в помощ на потребителите,а не да бъдат обиждани.Занимавам се и с декоративни рибки.Активен член съм в в съответен форум,е няма и сравнение в отношението към потребителите му.Съгласен съм,че се появяват безумни теми,които заслужават по-остро отношение,но моля ви не изпадайте в крайности.В крайна сметка не е ли по-важно как ще бъде обичано и гледано кучето,а не откъде е взето....

#77 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 10:57 AM

Е, да.
Само че пропускате факта, че с действията си и нежеланието да се информирате подкрепяте един изключително мръсен и жесток бизнес.
С парите си финансирате маменето на още хора и безогледната експлоатация и смърт на още животни. Защото схемата в подобни "зооферми" е такава: който оцелял - оцелял, едно оживяло и продадено изплаща смъртта на 10, които не са имали този късмет.

Така че е време да осъзнаете, че ние не ви харесваме, защото вашият мързел и безотговорност са причината да страдат много хора и животни. Приемете го. Или пък го променете. Ние се опитваме да ви помогнем за второто. А ако не желаете да погледнете извън капаците - да почуствате поне малко дискомфорт.

#78 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2012 - 10:59 AM

Хайде, още един "разбирач"......petro - ти пишеш, че няма смисъл да се почва всичко отначало да се обяснява.....Този пък asito не му се чакало, затова си поръчал от магазина по снимчица. Ми нападките драги ми господине са за това, че сте си взели кученце като вещ по снимка и от зоомагазин. Там е ясно какви кученца се продават и откъде идват, ако на Вас не Ви пука, на болшинството тук - да. Прочетете внимателно постовете на Furia и пак напишете примирено "за всеки влак си има пътници". Продължавайте да си взимате кученца от зоомагазини и аз ще ви напиша - " за всеки вет трябва да има работа", така че смело напред

#79 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 July 2012 - 11:02 AM

Охо, прекрасни въпроси, но явно не сте минал (а) конкретните теми във форума, за да знаете отговорите им.В момента сте на абсолютно грешна позиция и от Вас зависи, дали имате желание да се поограмотите повече по тези въпроси, пък след това ще си говорим наново.
Тази тема не остана в рамките на форума-отдавна се репоства из ФБ.Все пак се надявам повече хора по този начин да помислят малко повече, преди да си вземат отнякъде домашен любимец.Вие не четете-много често животни, взети от подобни места, са вече болни и не оцеляват или умират рано от генетични заболявания.Не визията и характера прави едно куче породисто.Кое ли?-айде за домашно!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#80 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 11:11 AM

Най накрая да прочета нещо смислено и реално , а не само изпадащи в крайности и прекалено изглеждащи като светци . Обичайте любимците си , без значение от произхода си , че и вашето родословно дърво ако се разгледа .........asito :ba_025: :ba_025: :ba_025:

  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни