Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#81 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 11:19 AM

Кое е смисленото в това да платиш на някого, за да създаде следващите 10 болни кутрета от някоя изтощена майчица с гъбички и да излъже следващите "реалисти"? Или да прекара незаконно следващите 10 през границата?
Всъщност някога замисляли ли сте се на какво са подложени женските, които раждат мечтаните ви кутрета и които никой няма право да види?
Надявам се и аз на смислен отговор.

Преди доста години в този форум имахме случай със заловени 40 упоени кутрета в сакове на границата, предназначени за подобни продажби. На митницата не знаеха какво да правят с тях и хора от тук се явиха да спасяват положението. Адът беше невероятен. Измряха като мухи от парво през следващия месец, оцеляха 3 с демодекоза и гъбички. Първи измряха "породистите". Това, че не сте го видели с очите си и не ви интересува, не ви дава право да наричате онези, които са минали през този ад, фанатици или не знам какви. И ако си мислите, че адът не се повтаря непрекъснато, жестоко се лъжете. Повтаря се, защото се търси подобна "стока".

#82 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 29 July 2012 - 11:29 AM

sosy за пореден път не схваща, че не се призовава към НЕ обичане на кучето, а се говори за информиран и хуманен избор. Такъв, който да не подкрепя загробването на 100 кучета, за сметка на неглижирането на определен проблем.
И asito в голяма грешка сте! Ако се налага ще отидете и ще си направите "екскурзията". Вие не сте избрали жена си само по снимка, нали?! Преди да се ожените все пак сте се срещнали с родата. (правя сравнението, защото вие пръв го допуснахте като аргумент). Това е същото. Така правиш информиран избор, а не оставяш някой да взема решения вместо теб и на твой гръб.
Какво сте очаквали да ви каже "италианеца"?! Че сте си купили буклук?! Никой нормален няма да ви го каже, защото това е живо същество и е логично да го вземате първо за приятел, а приятелите не се избират по външен вид и характеристики. (понеже sosy обича такива лирични отклонения :md_064: )
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#83 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 11:31 AM

Никой не говори за ферми , а за внос на куче .А ко си направите труда да влезете в който поискате чужд сайт за кучета ще видите , че има доста голям избор на кучета които са членове на даден клуб - НО НЕ СА РАЗВЪДНИЦИ и въпреки това са си изкарали поколение хората .Изпадате в крайности с вашите ферми , но само с писане във форуми не се променят нещата .Кучетата си лаят и кервана си върви .

#84 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 11:39 AM

sosy, не сте наясно с понятието развъдник.
За да сте член на клуб и да развъждате легитимно в България, е необходимо да спазите доста условия, едно от които е да регистрирате име на развъдник в FCI. Дори ако планирате само едно кучило от само една женска. Това визираме тук.
Така че хората, за които говорите, са собственици на развъдници в смисъла, в който го използваме. Освен това ако "хората са изкарали поколение" отговорно, т.е спазвайки изискванията на клуба, чиито членове са, поколението има документи за произход, а именно - родословия.
Бъдете сигурна, че не изпадаме в никакви крайности. Внос на куче, развъдено отговорно където и да било, е нещо чудесно - нова, свежа кръв за родната популация.
А пък в тази тема не говорим за това, а ачик-ачик за фермите и техните клиенти. Никой свестен човек не продава поколението чрез ферми, зоомагазини, по интернет и без да види очите на купувача, такова нещо не съществува. Нито го праща в багажниците на автобуси, което да не говорим колко е забранено. Вие ако имате кутренца, плод на вашия труд, над които сте треперили, ще ги дадете ли да висят в аквариуми по витрини или ще ги пратите в багажник на някого си на стотици километри? Или ще ги тръснете на някой прекупвач да изкара и той некой лев, без да знаете какво ще се случи с тях?

#85 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 11:59 AM

Не сте ме разбрали , женското и мъжкото куче са на различни хора , не са развъдник определено и аз не визирам определени хора а това е практика . Говоря за чужбина , а не за тук .Разбира се , че може да си искате родословието , тези кучета са членове на клуб.Определено съм наясно защото вече 2 кучета си взимам така . Дори и със транспорта даденото кученце излиза по евтино от нашите развъдници .Всеки сам решава дали иска изложбено куче или любимец :dog: като мен . Тук за едно такова кученце , което беше за домашен любимец ми искаха 1000 - 1200 евро . Докаго не се коригират цените няма как да взимаме кучета , пък били и с леки отклонения от стандарта за тези пари . Влезте в унгарски или сръбски сайт и сами им вижте кучетата и цените .За разлика от тук хората си качват даже и родословието , не че няма и междусъседски кученца но разликата в цената говори за себе си . :ae_085:

#86 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 12:01 PM

Показване на мнениетоsosy, в 29 July 2012 - 11:59 AM, написа:

Не сте ме разбрали , женското и мъжкото куче са на различни хора , не са развъдник определено и аз не визирам определени хора а това е практика .

Много добре ви разбрах и ви казвам, че тези хора СА развъдчици в смисъла, в който използваме думата в този форум. По-точно собственикът на женското куче е развъдчикът и в родословието е вписан като такъв.
И в случай, че сте си взели куче по този начин, изобщо не попадате под нашия обстрел. Това не е нито борса, нито междусъседско размножаване, нито измама. Та ние убеждаваме хората да постъпват точно като вас.

#87 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 12:09 PM

За съжаление истината е една , че ако цените на кучетата искани за домашен любимец ,/какъвто искат повечето хора / не се приближи до цените на борсата винаги ще се намират хора които ще се лъжат . Убедена съм , че ако цените са близки няма да има човвек , който да направи грешен избор и по естествен начин фермите ще бъдат закрити . :ba_025: п.п Защо някой трябва да попада въоще под ОБСТРЕЛ ? Не е ли по добре вместо да съдим и упрекваме , да обясним правилно нещата .Не всеки е запознат с начините за взимане на животно .Хора , които искат любимец , но не знаят за фермите и тяхната дейност лесно биха се излъгали . Не се правете на безгрешни , а обяснете как стоят нещата .Всеки средно интелигентен човек би разбрал. :ae_085:

#88 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 July 2012 - 12:13 PM

Браво.
Айде сега да видим защо цените са различни?
Какво е вложил онзи от борсата - пари за ваксини ли, за обезпаразитявания ли, за добро хранене и ветеринарна грижа ли, за документи, експертни оценки и членски внос ли? Вложил е за малко бензин и толкоз. По-светнатите и за лъскав сайт с крадени снимки.
А сега си помислете какво е вложил съвестният.
И като направите съпоставката може да разберете защо намесваме тарикатлъка в тази работа.
Разковничето не е в цените, има безплатни кучета за осиновяване. Разковничето е в мозъчните кутии и манталитета на купувачите.

#89 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 12:42 PM

За манталитета съм съгласна , но ако погледнем цената на дадено кученце не мисля , че включената ваксина и обезпаразитяване биха я повишили драстично .Когато говорим за шоу клас се съгласявам , че там компромис с цена не трябва да има , но ако кучето е любимец и струва 4 цифрена сума , за нашия стандарт е малко висока . В никакъв случай не умаловажавам труда на развъдчиците , но и оправданието , че в чужбина цените са еди какви си не е много точно , все пак и стандартът им на живот е в пъти по висок . Лично мое мнение е , че ако цените на куче за домашен любимец са близки до тези на борси , то те ще бъдат принудени да затворят . :ae_085:

#90 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 29 July 2012 - 01:03 PM

Айде сега задайте ключова дума в този сайт и ще видите колко пъти е обяснявано! После ще видите и кой колко е чел, защото точно това е проблема, който се визира тук. Първо се купува, а после се пищи.
И изобщо не сте прави за това, че цените на развъдниците тук са твърде високи! Попитали сте на едно-две места по един път и сте се отказали. Убедена съм, че дори не сте се постарали да се запознаете с развъдчика. Повечето хора решават, че като се обадиш по телефона е достатъчно. Ами да ви кажа, не е достатъчно! Изобщо даже !
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#91 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 July 2012 - 01:11 PM

Sosy, аз си взех родословно куче за същата цена, за която моя позната се сдоби с "померан" гледан зимата в един хамбар, представен по обявата като "развъдник внасящ от чужбина елитни кученца"... Всъщност обявената цена беше дори по-висока, но на място са се "договорили".. Мисля, че е излишно да казвам, че 2 дни след това бяха при ветеринар...
Така, че и в това не е проблема... :(
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 01:12 PM

DESSY - моля първо четете и след това коментирайте , за какво пищене говорите. Не давайте предположения за хора които не познавате . :ae_085:

#93 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2012 - 01:18 PM

Показване на мнениетоsosy, в 29 July 2012 - 01:12 PM, написа:

DESSY - моля първо четете и след това коментирайте , за какво пищене говорите. Не давайте предположения за хора които не познавате . :ae_085:

Не, първо Вие прочетете "пищенето" на опарили се от борси - тук оплакванията са стотици. Ама се изисква известно усилие с търсачката и малко търпение да прочетете за какъв ужас става въпрос. Няма смисъл да повтаряме едно и също на всеки новопоявил се. Каза Ви се - като искате разумни цени - много кучета чакат за осиновяване, някои от тях и с породни белези - напълно безплатно.

#94 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 29 July 2012 - 01:24 PM

Показване на мнениетоarina, в 29 July 2012 - 01:18 PM, написа:

Показване на мнениетоsosy, в 29 July 2012 - 01:12 PM, написа:

DESSY - моля първо четете и след това коментирайте , за какво пищене говорите. Не давайте предположения за хора които не познавате . :ae_085:

Не, първо Вие прочетете "пищенето" на опарили се от борси - тук оплакванията са стотици. Ама се изисква известно усилие с търсачката и малко търпение да прочетете за какъв ужас става въпрос. Няма смисъл да повтаряме едно и също на всеки новопоявил се. Каза Ви се - като искате разумни цени - много кучета чакат за осиновяване, някои от тях и с породни белези - напълно безплатно.


sosy Вече са Ви отговорили!
И само ще уточня, че не давам "предположения за хора, които не познавам", а опонирам на твърдения, вече написани от потребители (визирам Вас, конкретно). То бива да бяхте прочели поне тази тема .... :tb_195:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#95 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 July 2012 - 01:40 PM

Явно не сте прочели , защото щяхте да видите , че не подкрепям взимането на животни от ферми , а давам пример за внос на кучета и то с родословие за хора които се интересуват . Беше ми прятно да си пиша с mil , защото нивото на разговор беше добро и дадох пример за това как аз си внасям кученцата , и отново казвам за ARINA - НЕ КОМЕНТИРАЙТЕ ПРЕДИ ДА ПОЗНАВАТЕ , защото едва ли сте приютявали толкова кучета колкото аз .Хубав ден ! :re_037:

#96 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 July 2012 - 01:50 PM

Показване на мнениетоpetro, в 28 July 2012 - 08:50 PM, написа:

Аз мисля, че почва зацикляне в едни и същи неща и няма смисъл да се прави. Ако някой има нещо съществено да предложи- като например как реално и наистина да могат да бъдат предупреждавани лековерни хора за опасностите на"кучешкия" пазар, да го направи и толкова. Да се предъвква отново същото, което вече четири страници предъвкваме, а и много пъти в други теми по подобни поводи, няма много градивен смисъл. Ясно е, че лагерите са два, едните са добрите- другите лошите и всеки вярва, че е в лагера на добрите, но това вече си е за някакво твшоу. Има ли предложения за начина за спасяване на наивници?


Аз не смятам, че сме "добри" и "лоши" . Всички искаме хубави здрави кучета и липса на бездомничета по улиците, в най-широк смисъл.
Има един не особено лесен път, наречен " законодателни инициативи". Това биха могли да опитат клубове, сдружения и фондации, стига да има истинско желание и инициативност. Необходимо е да се организират срещи с депутати, за да се обясни, и , надявам се да стане възможно, предприемането на законови действия за забрана на подобни борси. Може би вече са правени подобни опити, но, аз, за съжаление, нямам информация.

За мен това е пътят.
Желая на кученцето на госпожицата да се възстанови и укрепне.
User's Signature

www.monasterymeadows.com

#97 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2012 - 01:55 PM

Аз не коментирам Вас, наистина не Ви познавам, само безумните Ви калкулации дали всъщност едно родословно куче струва толкова, колкото го продава развъдчикът и дали всъщност не е много скъпо и затова хората отивали в борсите. Ей това малоумие коментирам аз. Не зная Вие колко кучета сте приютявали и какво влагате в тази дума, аз от 15 години живея с куче в къщи и никога не съм си давала парите на борса или зоомагазин. И няма да го направя, независимо на каква цена. И ако обичате да не ми казвате точно Вие какво и дали да коментирам - тук форумът е създаден на подкрепя чистопородното развъждане - ако имате други възгледи - има достатъчно интернет платформи да си ги изявявате.

#98 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 July 2012 - 01:58 PM

Показване на мнениетоfanciful, в 29 July 2012 - 01:50 PM, написа:

Показване на мнениетоpetro, в 28 July 2012 - 08:50 PM, написа:

Аз мисля, че почва зацикляне в едни и същи неща и няма смисъл да се прави. Ако някой има нещо съществено да предложи- като например как реално и наистина да могат да бъдат предупреждавани лековерни хора за опасностите на"кучешкия" пазар, да го направи и толкова. Да се предъвква отново същото, което вече четири страници предъвкваме, а и много пъти в други теми по подобни поводи, няма много градивен смисъл. Ясно е, че лагерите са два, едните са добрите- другите лошите и всеки вярва, че е в лагера на добрите, но това вече си е за някакво твшоу. Има ли предложения за начина за спасяване на наивници?


. Всички искаме хубави здрави кучета и липса на бездомничета по улиците, в най-широк смисъл.
Има един не особено лесен път, наречен " законодателни инициативи". Това биха могли да опитат клубове, сдружения и фондации, стига да има истинско желание и инициативност. Необходимо е да се организират срещи с депутати, за да се обясни, и , надявам се да стане възможно, предприемането на законови действия за забрана на подобни борси. Може би вече са правени подобни опити, но, аз, за съжаление, нямам информация.

За мен това е пътят.


:ba_025:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#99 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2012 - 02:48 PM

Показване на мнениетоsosy, в 29 July 2012 - 11:40 AM, написа:

защото едва ли сте приютявали толкова кучета колкото аз .Хубав ден ! :re_037:

дали не знаят потребителите тук,които всеки ден се борят да спасяват и задомяват кучета?Кучета купени от междусъседски скачки,борси и ферми,които не се доближават до визия,характер или пък гълтат много пари за лечение,вече ни е омръзнало кучето или няма с какво да го храним и айде на улицата!!!
Погледнете какво става в приютите пълно е с ''породисти'' кучета от такива места от които и жената си е купила кучето.А колко случаи имаме на кучета с родословие попаднали на такива места? Аз знам само за 1 такъв.
Т.е хора дали 1200евро примерно,а не 50 няма да изхвърлят кучето си на улицата не само,защото са се ''минали'' с такава сума.
Обяснено е 1000 пъти,както Ви казаха и да прочете всички теми на опарени колко още да го дъвчем?
Мисля Мил го обясни най-добре какви са вложенията на развъдник и какви на борса и защо цената е такава.Когато цената не понася отиваме и си осиновяваме от приют както е и в нормалните държави.Всяко куче независимо с или без родословие е на първо място приятел,а след това вече си е личен избор ще посещава или не изложби,ще се изплзва ли за разплод и тн.
Купувайки си куче с родословие най-малкото имате гаранция ,че кучето ще е възможно най-здраво,няма да има наследствени заболявание и др(и все пак и те боледуват).90% от кучетата купени от борси са болни и гледани в ужасни условия както и кученцето на жената.Ето това не подкрепяме тук този мръсен бизнес!!!
Хубав ден и на Вас!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 29 July 2012 - 04:00 PM

Изключително любопитно ми е да се представиш asito! Освен че си от Варна нещо друго, което да може да даде някаква представа на хората какъв си, защото силно подозирам, че си много навътре с тук обсъжданата" ДЕЙНОСТ". Доста съмнително количество думи, за да защитаваш позицията на черноборсаджийство и спекула, или използваш форума за реклама на някакви твои занимавки!?! Форумът има правила и стойности които защитава и това за което говориш не е от тях, така че се въздържай от проповеди!

  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни