Dog.bg Форуми : Измамник в животновъдна ферма

Към съдържанието

 
 
 
  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Измамник в животновъдна ферма Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 11:20 AM

Здравейте,
изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Не знам дали е правилното място и тема. Дори не знам как да я озаглавя.... Сега ще ви разкажа какво се случи.
Потресена съм! Преди 2 седмици си избрах кученце от обява. Много се зарадвах, защото освен всичко пишеше, че е от София и щеше да ми бъде лесно да го взема. Когато се обадих на посочения телефон се оказа че кученцето не е в София а във Варна.От там се започна. Аз много държах на породата и изместих дори хора, които са проявили интерес към него. Още на следващия ден изпратих капаро за кученцето. Той уж щеше да ми го праща, но не го прати! Каза, че го е завел не ветеринар да му сложат втората ваксина и да му направи паспорт и чип, за това нещо ми поиска още 70 лв. Аз се съгласих, защото така или иначе и аз трябваше да го направя. Ветеринарът казал, че кученцето не трябва да пътува.Затова се разбрахме да ми го прати след седмица. Е, прати ми го преди 2 дни. Кученцето пристигна в клетка в багажника на автобус, почти умряло от страх. Не можах да го огледам понеже беше 23:40. Кученцето беше много уплашено и го гушках през целия път до вкъщи. Когато се прибрахме реших да го изкъпя, защото много миришеше, но видях че е нахапано ЗВЕРСКИ по вратлето. Реших да не го къпя за да не му стане нещо. На сутринта го заведох на ветеринар, защото освен раните кученцето видимо не беше добре(топъл нос, кървясали очи и т.н.). При прегледа се оказа,че има гъбички, защото раната не е третирана по никакъв начин. Освен това има краста в ушите. За да го почистят и да му сложат нужната инжекция аз платих 74 лв и 10 ст. Предстоят му още две такива процедури. Помолих да проверят дали има чип, но такъв нямаше... На паспорта обаче лепенка има. Освен всичко останало кученцето е на повече от 3 месеца (може би 5-6 месеца), защото има тестиси и постоянни зъбки. Кученцето е недохранено видимо, защото е много под нормата за тегло. Явно, че не са го хранили за да изглежда по-малко. То дори не е свикнало да яде и яде и пие само от шепата ми. Може би ще се зачудите защо съм взела такова куче... На обявата не е била реална снимката. Сега дори се съмнявам , че нещо в този паспорт е истина.Опитах се да се свържа с човека за да ми каже какво се е случвало, а той естествено не ми дигна. Не знам какво да правя с ваксините, но сега те са малък проблем... след като се оправи ще мисля и за тях.
Не ме разбирайте погрешно. Тук не става въпрос за пари. Кученцето е третирано ужасно. Страх го е да мръдна. Радвам се, че го взех да го спася, кои знае какво щеше да му се случи !? Реших да напиша това за да знаете (хората, които мислят да си взимат домашен любимец) - НЕ ГО ВЗИМАЙТЕ ОТ ТАМ!!!! Намира се в близост до Варна , село Пастир. Казва се ''животновъдна ферма" Г. Иванов. Това са номерата :0897882588 ; 0898 557111; 0897882666; 0887146130. Това са всичките, които имам. Ако ги видите някъде, не звънете, няма смисъл! Ще останете излъгани. На някои от номерата отговарят и жени. Това е адреса на лекаря фалшифицирал паспорта : Д-Р СТАНКОВ, НИКОЛАЙ Варна 9000, ул. С. Радулов 10, тел. 052222870, ако изобщо е истински. Надявам се все пак някой да прочете това и да бъдат избегнати случаи като моя! А на снимката е моето малко съкровище Хектор. Поздрави!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 11:35 AM

Поредния случай.
Защо не търсите информация ПРЕДИ да купуването на кученцето.
Някакъв документ за покупка имате ли? Ще търсите ли отговорност от продавача?

#3 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 25 July 2012 - 11:37 AM

Е, поредната свинщина от Варна, от ферма, от"по обява", в клетка, по пощата... Същия случай е моя- ние сме си глупаците. Идете и задължително му направете тестовете за парвовироза и другите. Ще се изръсите, но иначе никаква сигурност дали е ваксинирано, а ако се окаже заразено изходът може да е фатален, както беше при мен. Задължително ги направете!

#4 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 25 July 2012 - 11:38 AM

Със сигурност няма документ.

#5 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 11:46 AM

Единствения документ е паспорта, който е фалшив.... Информация имах, но грешна. Със сигурност ще пусна жалба в полицията, но ме съмнява да направят нещо. Писах на господари на ефира и на още една медия. Няма да оставя нещата така. Не може да остане безнаказано... А за ваксините се разбрах с ветеринара, че ще направим всичко нужно но трябва първо малко да се пооправи. Дано успея да го спася. Милото толкова е добричко.... :(

#6 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2012 - 01:35 PM

Не оставяйте нещата така! Измамникът е нарушил една камара закони! Търсете му отговорност!

P.S. Бързо проучване в Google води до тук - *****
Явно господинът е поредния, който търгува с всякакви породи.
На мен друго ми е чудно... Как така на държавата не и е интересно какви са доходите на този човек, къде са данъците, къде са документите за продажба, откъде и как се внасят въпросните животни?
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#7 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 02:03 PM

Той в началото даже ми даде такъв скайп ***** но така и не потвърди заявката ми. От там цялата кореспонденция мина по телефона. Беше много странен сякаш не ме приемаше на сериозно изобщо. Сега ходих при ветеринара, че да си призная ме уплашихте с тази паровироза, но ме успокои , че щяло да повръща и да има разтройство а и му примери температурата. Твърди, че е добре :)

#8 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 25 July 2012 - 05:32 PM

Твърди! Докато не му направи теста не може да твърди- болеста има инкубационен период 10 дни. *****- колко познато!

#9 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 06:14 PM

И вашето ли сте взели от там?

#10 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 25 July 2012 - 10:02 PM

телефонът на доктора не е актуален, ама изобщо. телефоните, започващи с 22 ги смениха преди 17-20 години...

#11 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 25 July 2012 - 10:06 PM

Как да е актуален като са мошеници..

#12 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 25 July 2012 - 10:07 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 25 July 2012 - 10:06 PM, написа:

Как да е актуален като са мошеници..

сега ги проверих в нета, странна работа - има такъв кабинет с този адрес и телефон. много странна

#13 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 July 2012 - 10:28 PM

Да наистина странно. Аз не звънях на ветеринара, защото реших, че щом е фалшифицирал паспорта ще ме излъже... Но адрес наистина има!

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 July 2012 - 11:14 PM

http://forum.dog.bg/...83%D0%B2%D0%B0/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 25 July 2012 - 11:25 PM

Показване на мнениетоMuka, в 25 July 2012 - 08:07 PM, написа:

Показване на мнениетоvalnata, в 25 July 2012 - 10:06 PM, написа:

Как да е актуален като са мошеници..

сега ги проверих в нета, странна работа - има такъв кабинет с този адрес и телефон. много странна


Има такъв ветеринар наистина. Дори съм ходила при него преди. Но не съм доволна от обслужването. Меги, ShiBumi_Girl, може да каже, тя работи на съседната пресечка до въпросния вет.

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 July 2012 - 11:52 PM

Ходила съм 2 пъти не мога да кажа,че съм останала недоволна.Веднъж за кастрация на бездомно животно,веднъж за мое куче за нещо дребно.Отдавна беше.Като цяло не ми харесват обаче условията-мизерно е.
Повечето ми клиенти са недоволни обаче. :ea_103: Не съм стъпвала там от години и условията не са се променили.
Истината е ,че не зная кой ме е обслужил тези 2 пъти.Има и някакви млади лекари.
Като цяло винаги се чудя защо този форум го намират хората след като вече си вземат куче,а не преди.
Българина покпката на кола,телевизор,пералня проучва с месеци,а куче купува без да се информира от къде се взима куче и от къде НЕ.
тЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА ОЩЕ ПОВЕЧЕ щом имате печат и подпис в паспорта от ветеринарния лекар.
Дано е здрава животинката :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 26 July 2012 - 12:17 AM

Мошенника от WWW.ANIMALBG.COM тел. 0897 882588 с неговата схема в действие.
http://www.kuchetabg...D0%B5-news.html

#18 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 07:30 AM

Показване на мнениетоzhel, в 26 July 2012 - 12:17 AM, написа:

Мошенника от WWW.ANIMALBG.COM тел. 0897 882588 с неговата схема в действие.
http://www.kuchetabg...D0%B5-news.html

О, да той има какви ли не обяви навсякъде. Дори папагали продава. Аз обявата я намерих в продавалник, но вече я няма и съжалявам, че не запазих линка на потребителя. Писала съм на много места и се надявам някой да се отзове.

#19 Потребителят е офлайн   YaninaNedyalkova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 07:36 AM

Всъщност го намерих http://prodavalnik.c...l360127/?page=2

#20 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2012 - 09:26 AM

Показване на мнениетоYaninaNedyalkova, в 26 July 2012 - 07:36 AM, написа:

Всъщност го намерих http://prodavalnik.c...l360127/?page=2


"развъдник за КУЧЕТА разпродава женски кучета майки с малки и БРЕМЕННИ, цени 200 до 500лв, различни породи : БУЛДОГ-200лв, ХЪСКИ-100лв, БОКСЕР-200лв, ДАКЕЛ-150лв, ЯГДТЕРИЕР-150лв, НЕМСКИ ОВЧАРКИ-200лв, МОПС-500, ДЖАК РЪСЕЛ-300лв, ШИ ТСУ-300лв, ПЕКИНЕЗ-200лв, КокерШпаньол-150лв, ЛовниГончета-250лв, БУЛТЕРИЕР-500лв, ГолдънРетривър-150лв, ШАР-ПЕЙ-250лв, ЧауЧау-400лв, ШНАУЦЕРИ Ризен, Мител и Цверг-200/300лв. и др. породи. Тел. 0898 448222 ,,, 052 616450. "

Така-така - всеки уважаващ себе си развъдчик гледа да се отърве от женските си кучета, от бременните и от майките с малките.
Не мога да коментирам другите цени, ама шнауцери за по 200-300 и джак ръсели -300, па и каквото и да е породисто куче, при това годно за разплод - от 200 до 500 лв -някак си...

Друго не разбирам аз - Хората е ясно, че масово не знаят що е то родословие и за какво им е таз "скъпа" хартийка (и аз не знаех до преди година и половина и не ми е хрумвало дори да прочета), ама като гледат, че за кученце от дадена порода - на едно място цената е 600 евра а на друго 200 лв (примерно) - как си обясняват разликата. То и на пазара като отидеш - на едната сергия -розови домати от 4 лева, а на другата - ферментирали -за лютеница - от 50 стотинки - там се замисляш.. А животинката не е за един ден - да се посмачка, да позагние и да я метнеш в кофата..

YaninaNedyalkova, много жалко, че ви се случват такива неща. Но кученцето изгледа сладко - пожелавам ви бързо да се оправи и много да ви радва.

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни