Dog.bg Форуми : Обучение на Кане Корсо (треньори и книги)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на Кане Корсо (треньори и книги)

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 May 2013 - 09:43 PM

Цитат

Именно и затова му писах.Никъде не съм споменал мудност - поне не по смисъла,който му придава госпожата от Гърция.


Аз споменах за мудност по-горе :wb_052:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   vik28 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 18-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Greese
  • Skype:

Публикувано: 09 May 2013 - 10:56 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 09 May 2013 - 08:22 PM, написа:

Показване на мнениетоvik28, в 09 May 2013 - 05:47 PM, написа:

Марине,супер сте!За Неро нямам думи,гооолям красавец е станал :ba_025: !
Колкото до тренировките,не знам хората който ти отговарят кога за последно са се занимавали с КК,но мога да им кажа само,че привидната мудност при тези кучета е отличителна черта,не недостатък или грешка на водача.Има техники за мотивация,но и те не винаги работят при КК.
При аджилити е друго,там за него е като лунапарк,как да не е супер мотивиран ама натиснеш ли го само на седни,легни,стои и т.н нещата се променят.Не винаги,но сме имали моменти когато все едно го караш да мъкне кола с камъни,но иначе схваща светкавично нови неща.Треньорката ми викаше,че най-трудните команди били back и crawl и сме щели да ги учим отделно,но ние ги научихме точно за половин час в къщи и то "безплатно" :ab_041: !Страхотни са тези дяволчета,някой ми беше казал,че ще се влюбя в тази порода,така и стана :wub:

Гледайте отново клипа от пост #8 и кажете какво мислите?
Защо според Вас ( нали много разбирате от кучета ) кучето се облизва постоянно?Само не казвайте,че това е присъщо на КК,или че така си "мокри" носната гъба....
Понякога каквото си направи човек (визирам Вас) и най-големия му враг не е в състояние да стори!


Оооо,аз от кучета не разбирам,мислех,че говорим за броненосци.Вие сте експерта тук и бихте ли ми уточнили какво точно съм си причинила,че нещо не схващам експертната забележка?Докато съветвахте Марин да остави кученцето да прави каквото му е на сърце,после променихте посоката и установихте сума ти кусури и май видяхте потенциален клиент в него(споменавайки курсистите Ви ме наведе на тази мисъл).Лошо няма,но не е тук мястото :ea_103:.
ShiBumi_GirL,извинявай,не се заяждам и съжалявам ако така изглежда.Радвам се на Марин и Неро и това което са постигнали сами е супер.

#23 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 May 2013 - 11:00 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 09 May 2013 - 11:36 PM

Показване на мнениетоvik28, в 09 May 2013 - 10:56 PM, написа:



Оооо,аз от кучета не разбирам,мислех,че говорим за броненосци.Вие сте експерта тук и бихте ли ми уточнили какво точно съм си причинила,че нещо не схващам експертната забележка?Докато съветвахте Марин да остави кученцето да прави каквото му е на сърце,после променихте посоката и установихте сума ти кусури и май видяхте потенциален клиент в него(споменавайки курсистите Ви ме наведе на тази мисъл).Лошо няма,но не е тук мястото :ea_103:.
ShiBumi_GirL,извинявай,не се заяждам и съжалявам ако така изглежда.Радвам се на Марин и Неро и това което са постигнали сами е супер.

Именно,не виждате ли (явно е така),че кучето е потиснато.Затова много (дори като Вас) не схващат ползата от обучението.
Защо не пуснете клипа на треньорката си и после ще си говорим?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#25 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 10 May 2013 - 12:18 AM

Показване на мнениетоvik28, в 09 May 2013 - 10:56 PM, написа:

[ май видяхте потенциален клиент в него(споменавайки курсистите Ви ме наведе на тази мисъл).Лошо няма,но не е тук мястото :ea_103:.

Личи си,че не знаете доста неща....
Но тук бъркате с клиентелата.Ако се поинтересувате сигурен съм ,че ще разберете с какви кучета работя - нещо,което за такива като Вас е равнозначно на "нема такова животно"...
PS. Можете да питате Simona 9623 колко струва курса ,а също и какви кучета обучавам... на ЛС.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#26 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 10 May 2013 - 07:09 AM

Разбрах какво имате предвид. Нека да не правим от мухата слон, кучето може би се облизва защото преди това работихме с награда лакомство? В този смисъл по-скоро грешката ми е, че направих клипче с команди като смених лакомството с играчка и после пак с лакомство. Кучето не е напрегнато :)

Посещаваме курсове, вече приключваме първия. Да намериш качествен треньор е трудно, защото всички се пишат за експерти в България :)

Пак да напомня, че идеята на клипчетата беше да се навият хора, които не се занимават с кучетата си да започнат да го правят, както и да се замислят за изложбите. Утре е специалката за Кане Корсо и се надявам да видя много хора, за да обменим опит на живо.

@starrkopf,

Заповядайте утре и може на живо да си поговорим.

Поздрави,

Марин

#27 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 10 May 2013 - 08:27 AM

Не е от смяната на лакомството.Нали гледах и второто клипче с водене в ринг - там животината въобще не прояви напрежение.
Писах в темата за кучетата-търсачи: степента (нивото )при формиране на даден навик трябва да е много ниско отначало.В замяна на него,нивото на мотивация трябва да е високо.
Освен това - какво исках да ти кажа за израза : "....оставяй кучето да прави нещата от сърце" - за да се чувства комфортно по време на тренировката,оставяй го само да стига до решения.За никъде не бързаш!
Дано сега ме разбра...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#28 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 10 May 2013 - 02:16 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 10 May 2013 - 08:27 AM, написа:

Не е от смяната на лакомството.Нали гледах и второто клипче с водене в ринг - там животината въобще не прояви напрежение.
Писах в темата за кучетата-търсачи: степента (нивото )при формиране на даден навик трябва да е много ниско отначало.В замяна на него,нивото на мотивация трябва да е високо.
Освен това - какво исках да ти кажа за израза : "....оставяй кучето да прави нещата от сърце" - за да се чувства комфортно по време на тренировката,оставяй го само да стига до решения.За никъде не бързаш!
Дано сега ме разбра...


Разбрах какво имаш предвид и се съгласявам:

облизване

В същото време кучето е с вдигната опашка, гледа ме директно, главата не е снишена и ушите не са прибрани.

Може би заради малкото трениране за шоу и предобряне с дължината на сесията е причина кучето да се облизва. Но пак казвам - не го усещам напрегнато.

Поздрави,

Марин

#29 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 10 May 2013 - 02:43 PM

За да накарам моите хора да повярват,че кучетата им достатъчно са ги приели като разбираеми същества, те работят с тях без повод. Всичко,което изисквам е чрез поведението си стопанинът да покаже на кучето,че винаги посланията им са (и ще бъдат) ясни - не е нужно при повикване (на който и да е етап) да се ползва повод;
когато искам те да преминават през предварително изграден маршрут,достатъчно е да проявят игрови наклон и наред с него при най-малкият намек за следване да награждават.
Разбираш ли,кучетата много по-лесно ни приемат ако им се покаже какво искаме от тях,отколкото да се гневим при техен отказ или грешно поведение.И кратки сесий,
възможност за почивка,игра (но не дотолкова,че да се превъзбуждат) и пак.
Усетиш ли,че кучето е мотивирано,работи! При най-лекото съмнение за умора ,спирай! Помисли - на теб също не ти е добре ако те заринат с много информация,нали?
Мозъкът ти трябва да преработи и анализира всичко,а затова се иска време и разбиране от този,който те учи.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#30 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 13 June 2013 - 10:16 PM

Нови клипчета на последните ни постижения:

Разиграване + Ела тук + Стой:


Стой + разсейване + легни/седни от разстояние


#31 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 13 June 2013 - 10:17 PM

Движение до левия крак с поглед към водача (редом)


Нападение със задържане над играчка тип 'салам'


Поздрави,

Марин

#32 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2013 - 03:19 AM

Показване на мнениетоveazel, в 13 June 2013 - 10:17 PM, написа:

Движение до левия крак с поглед към водача (редом)


Нападение със задържане над играчка тип 'салам'


Поздрави,

Марин

Сам ли работиш винаги (т.е.,гледа ли те понякога треньор),защото сега разбрах (сещаш се за едно мое по-старо мнение) причината за поведението на кученцето : трябва да си по-спокоен.Не е присъщо за толкова голям и едър човек (па макар и млад) такава припряност - тренираш кученцето сякаш след две минути ще дойде края на света...
Ходенето наред започва не само с бавни крачки,но и със смяна на посоките - кученцето избързва,ти вместо да спреш,или смениш посоката,инстинктивно увеличаваш темпото.Виж,ако не си искал мнение нямаше да откриваш темата.Опитвам се да ти бъда полезен (поне аз) : целта е то да те следва.Ходи бавно,ръката нека не се показва толкова напред,защото това е другата причина за избързването.
Връзката ти с бебока е толкова силна,че без много команди той е готов да се забавлява.Награждавай дори при най-малкият опит за справяне в конкретна ситуация.
Не го командвай като войник - самото ти излъчване,позата и движението на тялото ти му говорят много повече от думите.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#33 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 14 June 2013 - 06:54 AM

Това беше идеята, пак да видя мнения :) Има умисъл зад поведението ми, обаче не е припряност. Кане корсото е едро куче и се стремя да влезе в режим на игра и да е 'на нокти' докато тренираме, като вниманието му е изцяло върху мен.

За движението до левия крак е нормално да сме така, все пак го работим от месец и половина. Корекцията не знам дали се чува на клипа, но е "НЕ" когато избърза. Забързването на походката е да постигнем бързо сядане.

Стана ми интересно предишното ти мнение и заради това говорихме с моя треньор. Извадихме късмет тогава да има още един треньор от фондация 'Очи на четири лапи'. Грешиш в мнението си за нервността на кучето като се облизва и притеснението му. Не забравяй, че всяка порода си е специфична в работата, поведението и изпълняване на командите.

След няколко месеца пак ще кача клипчета с примерно изпълняване на команди като по някой изпит.

Поздрави,

Марин

#34 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2013 - 08:51 AM

За какъв режим говориш ?Ако едно куче няма нагласата (а тя е отражение на начина на общуване със стопанина) за игра,с нищо няма да го провокираш.
По отношение на мнението ми от преди - иска ми се да не съм прав,но дори така кучето показва симптоми на стрес.Факт,с който хората които са ме коментирали не са запознати.Ако желаят да са наясно с поведението на едно куче ( от чихи до хрътка),най-първо да се запознаят както със физиологията,така и със признаците на стрес.
Ще ти дам един пример:
гледах едно предаване за клуб "Млад водач" на А.Хлебаров .Там млада госпожица се опитваше да убеди всички ,колко е забавно да се работи с куче.Учили се били да познават и разбират кучешкото поведение ,като междувременно влачи кучето като изтривалка.То не мърда,тя дай ама го тегли....Големи разбирачи!
Друго :
ако ти покажа текст за 5 сек. и го скрия,дали ще можеш да го повториш?А искаш кучето ти да сяда бързо.Писах ти преди (но ти изглежда не си го взел предвид) - не може да имаш високи изисквания ,знаейки че започваш от нула при обучението. Искай малко,награждавай много... Защо е нужно да казваш "Не!',вместо да забавиш темпо,да спреш,или да смениш посоката?
Казваш,че учите ходенето от месец....Едно мотивирано куче (което и да е ) ще тръгне наред след 10мин.
Но ти си знаеш - имаш желание и време,работиш и се убеждаваш,че някои неща кучето ти прави много лесно.Отговори си защо е така,а защо нещо друго не се получава?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#35 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 14 June 2013 - 09:00 AM

Изглежда си 'говорещия с кучета' български вариант. Не ти се подигравам, изглежда имаш друга методология. На 10та минута ако караш кучето да върви редом с теб ти правя евала. Заповядай да споделиш някое клипче. Аз съм привърженик на методологията - награда като постигаме резултат, корекция ако си позволяваме своеволия.
Срещнах на скоро треньор, които ми каза, че тренира с кучета само когато са с нагръдник, за да не ги душим. Извинявай, но сложи нагръдник на кане корсо без да си го корегирал като ти се дърпа и да видим как ще те тегли от тук до луната.
Не забравяй, че за всяко изкуство има повече от един майстор :) Аз съм доволен каква връзка имаме с Неро и скоро ще се подложим на истински тест, било то на BH или нещо по-сериозно.

Поздрави,

Марин

#36 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2013 - 09:24 AM

Показване на мнениетоveazel, в 14 June 2013 - 09:00 AM, написа:

Изглежда си 'говорещия с кучета' български вариант. Не ти се подигравам, изглежда имаш друга методология. На 10та минута ако караш кучето да върви редом с теб ти правя евала. Заповядай да споделиш някое клипче. Аз съм привърженик на методологията - награда като постигаме резултат, корекция ако си позволяваме своеволия.
Срещнах на скоро треньор, които ми каза, че тренира с кучета само когато са с нагръдник, за да не ги душим. Извинявай, но сложи нагръдник на кане корсо без да си го корегирал като ти се дърпа и да видим как ще те тегли от тук до луната.
Не забравяй, че за всяко изкуство има повече от един майстор :) Аз съм доволен каква връзка имаме с Неро и скоро ще се подложим на истински тест, било то на BH или нещо по-сериозно.

Поздрави,

Марин

Няма друга методика - или си в състояние да разчетеш моментното състояние,или не.
Ако кучетата можеха да разсъждават като хората,едва ли щеше да е необходимо да ги коригираме.Ти всъщност смяташ,че кучето не ще да изпълнява заради негови си,кучешки работи...Мотивацията не е самоцел - мнозина твърдо вярват,че само с едно парченце салам ще събудят кучешкия интерес,а забравят (не че са го знаели някога) че тя е съвкупност от фактори :
начин на отглеждане,движения,изисквания,общуване с кучето (нали често се пише за т.нар.изграждане на контакт),здравословно състояние,време и още и още...
Този колега,който ти е казал това,не е лошо да го намериш да започнеш срещи с него.И го поздрави от мен!
Прав е човека ,а ти помисли кога и защо Неро тегли ,а ако не можеш или не знаеш как да му покажеш следване на отпуснат повод,пиши.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#37 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 14 June 2013 - 09:38 AM

Хубави реклами правиш, но вече ме изгуби с "Няма друга методика - или си в състояние да разчетеш моментното състояние,или не." Методологиите са много, разчитането на кучето е ясно, но както даде пример с хората няма да му позволя своеволия когато е дадена команда. Ще му покажа след това как се прави, но ще му покажа, че не е начинът, по който се държи.

Ще ти пожелая и на теб лек ден, а колегата, за който ти дадох пример има проблеми с кучатата си и често агресията му избива върху удари над кучетата. Ако и ти си такъв - изобщо не се обаждай повече.

Поздрави!

#38 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2013 - 09:58 AM

Показване на мнениетоveazel, в 14 June 2013 - 09:38 AM, написа:

Хубави реклами правиш, но вече ме изгуби с "Няма друга методика - или си в състояние да разчетеш моментното състояние,или не." Методологиите са много, разчитането на кучето е ясно, но както даде пример с хората няма да му позволя своеволия когато е дадена команда. Ще му покажа след това как се прави, но ще му покажа, че не е начинът, по който се държи.

Ще ти пожелая и на теб лек ден, а колегата, за който ти дадох пример има проблеми с кучатата си и често агресията му избива върху удари над кучетата. Ако и ти си такъв - изобщо не се обаждай повече.

Поздрави!

Щом смяташ,че можеш с други методологии,давай!
А човека дал ти съвета за нагръдника не познавам.Ти писа за него.Изглежда и той е прочел на един дъх нещо ,щом като се държи така с кучето си.??...
Дано постигнеш успех!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#39 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 June 2013 - 11:35 AM

Цитат

,а ако не можеш или не знаеш как да му покажеш следване на отпуснат повод,пиши.


Сподели,моля :rc_036:


Марине и аз ще си позволя да споделя моето мнение.
Търси при салама експлузивност.Много време го гнявиш песа на салама.Първо много го караш да чака,второ то си идва животното,но тръгни и ти малко назад още повече да го увлечеш и забързаш.По често го награждавай според мен.Захапва 2-3 дръпвания и му даваш салама.Добре работите без повод,но мисля,че ук за начало Ви е нужен.Учи кучето щом бъде наградено да се връща при теб за още игра,само да ти бута салама в ръцете.
Като му го даде той отиде и си легна,нормално поведение извикай да го донесе и ако имаш повод лекичко го придърпай,просто да му покажеш какво искаш за да не се налага да повтаряш командата повече от веднъж.
Разбира се пак казвам лично мои наблюдения,които не е задължително да са правилни,дори може някъде да са грешни.
Поздрави на Нерко :wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2013 - 03:26 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 14 June 2013 - 11:35 AM, написа:

Цитат

,а ако не можеш или не знаеш как да му покажеш следване на отпуснат повод,пиши.


Сподели,моля :rc_036:



На профитата ще оставя да се полюбуват на "Моето куче" втори сезон еп.69 част I , a ние в Вас като елементарни ще се задоволим с по-тривиални неща...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни